Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:2 z 11
Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:49
kac: ok,hlavn? že se to n?jak vysv?tlilo, te? už je to jedno, tak hlavn? a? je drobek v po?ádku...

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:52
to kkac: musí! ?ím d?íve, tim lépe:), už jen pro ten nep?íjemný pocit, že n?co zvoral pouze proto, že si nezajistil informace. Jinak bude podobných p?ibývat.

to Uju: už jsi tu sle?nu upozornila?
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:53
sjuzn:o to by tu m?lo jít vždycky.Pomoct a poradit co kdo ví a né vy?ítat chyby a nadávat.(nemyslim jen tohle vlákno,všeobecn?).
Uju: Tak a? se mrn?ti da?í a podej hlášení
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:56
hergot.... že by se dneska ten slet nekonal?? se nám to n?jak povedlo rozehnat, ty koš?ata! ;o))

(jen sta?í, aby si každej vzpomn?l na sebe, cóó?! :oP)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 16.05. v 14:57.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:56
aronka:možná,ale rozhodn? s citem!Po?ítám že ty jsi se s tim umem taky nenarodila a n?jak jsi musela za?ít,asi jako každej...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:13
mn? to prost? nedá, já musím... ;o)

ježibaby, plný jedu
všude tu sou - vzadu vp?edu,
už tu krouží, už sem letí,
už p?istávaj na košt?ti!

báby hnusný, ?arod?jný,
mladá - stará, všechny stejný,
dej si pozor, milý brachu,
radši se ztra?, a? jsi v prachu!

zas už plivou jedu slinu,
už se t?ší na hostinu,
už se t?ší na pe?ínku,
až uloví ?ákou žínku.

je jich mraky - i tam na strom?!
co? cožéé? .... že ptaj se .... PO MN??!?

UÁÁÁÁÁÁ..Á..Á...Á.....á......á.......á........á..........

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:19
to t? napadlo te? ? :-)))))))
fakt dobrý!m?la bys to dát do novýho vlákna s ozna?ením :upozorn?ní pro za?áte?níky :-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:20
To Martina: To Ty sama??? Perfektné!!!!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:21
no jó, m? po?ád napadaj takový blbosti - když nejsem vytížená na 120 % (a to je našt?stí z?ídka :o)))

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:34
to kac:
...budeš se asi divit, ale jsou i lidé, kte?í za?ínají st?ízliv? a né po hlav? - já za?ala s chovem tak, že jsem nejd?íve pro?etla veškerou literaturu od MF, poté následovala p?íprava podmínek a zvážení pro i proti. Poté rozvrh ?asového plánu, poté finance, poté návšt?va srazu a zjišt?ní, zda to opravdu chci a zvládnu, poté prov??ení chovatele, od kterého jsme fretku brali a až poté slintání a nedo?kavost než Žiga definitivn? vstoupila do života.
A proto nepolevím a budu neustále ukazovat na p?í?inu všech potíži, nikoliv jen hasit již neuhasitelné.
Každý za?áte?ník by si m?l uv?domit, že zkušený chovatel rád poradí, ale nenechá ze sebe d?lat vola.
A v tom dom?ní pokra?ovat v chovu.
Myslím si, že nechci nemožné a zdravím kolegyn? ježibaby, které mají navíc, než jen na neustále hašení:)

Apropo: to Uju a Lída: už jste ty sle?ny upozornili?:))))

to martina: supr dílko, máš k tomu i akordy?:)
Vzala bych na p?íští ?arodky kytaru:)




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: aronka dne 16.05. v 15:38.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:48
Martino,se nev?d?la že m? znáš a ješt? na m? píšeš ódy. dobrý :o)))
Jen mimochodem ,tohla vlákno se skv?le vyvíjí,na to jak se jmenuje.Náš Kubík,když byl menší ?ílal místo pr?jem - pr?van.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 15:50
aronka:neodpustím si ješt? jedno rejpnutí:
Je sice hezké že jsi za?ínala st?ízliv?(nejsi jediná,ale je vás opravdu pomálu),ale s knížkou od MF...Jak myslíš že MF za?ínala?Pokud se nepletu,tak po hlav?...viz fejeton "Pozor Tcho?!"
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:03
aronko,
sice to SLYŠÍM V HLAV?, ale akordy nemám - jsem absolutn? nemuzikální!! :o)) (je to vždycky s malou pauzou - ježibaby.....plný jedu... ;oP)

jo jo - na to jsem zapomn?la - všechno bylo doma p?ipravené, nakoupené, nachystané (krom té naštudované literatury) taky už minimáln? p?l roku dop?edu, a pak jsem taky slintala a slintala .... a stejn? jsem d?lala (a d?lám) chyby....

ID,
já bych ?ekla, že vlákno se V?BEC nevyvíjí - viz. m?j mozkový "pr?jem"....
a mimochodem - nebu? vztahova?ná, je vás (nás?!?) tu takových víc.... ;o))

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:20
Jojo, je fakt, že jsem koupila tcho?ouna mamince, takže jsem do toho (po jejím odmítnutí) spadla zprudka. M?la jsem ale jednu obrovskou výhodu. Jako bioložka jsem lecos v?d?la a lecos um?la najít v knihovnách. Projela jsem odborné zoologické knihovny v okruhu 200 km a z r?zných sv?tových jazyk? skládala st?ípky znalostí o fretkách. Díky tomu ty za?áte?nické chyby, co jsem d?lala, nebyly až tak tristní, jako krmit fretku houskou s mlékem :o) spíš se týkaly podcen?ní fret?í obratnosti...
Rozhodn? je na míst? ob? chovatelky velmi d?razn? upozornit, že houska s mlékem není vhodná strava pro fretky, natož pro fre?ata.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:24
MF:tím jsem na Vás necht?la nijak poukazovat :-)))
byla jste jen "p?íklad"
Samož?ejm? že jsem zastáncem osv?ty....
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:29
A pro? ne, vždy? je to pravda. Ale pravda je i to, že když už je zví?e doma, musím si o n?m neprodlen? zjistit první poslední a je naprosto nep?ípustné zví?e nakrýt, aniž bych v?d?la všechny podrobnosti o odchovu miminek, v?etn? vhodné stravy. P?ed prvními miminky jsem ležela v tabulkách živin a po?ítala jak blázen krmné dávky (m?la jsem podklady pro laboratorní a faremní chovy, tak bylo zajímavé to p?epo?ítávat na jednu fretku).
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:49
Necetla sem cele vlakno - ale to co pise Aronka ze napred vsechno precetla a popremyslela a rozmyslela - neni jedina - ja se rozhodla ze bych chtela fretulku - presto ze ji mela kamaradka sem nasla tyhle stranky, procetla dukladne a nejen tyhle, pak sem vklouzla i na forum a zacala cist a ptat se - pak sem si zamluvila fretatko od skvele chovatelky (Erin) a cekala na ni.. A tesila se.. Pred tim nez se narodilo - sem si vzala jeste samicku z farmy - Piskvorku - tak ale byla v bidnem stavu a ke me se dostala pozde - umrela kdyz Flo byly 4. tydny. Byla sem rozhodnuta pro dve fretky, tak druhou sem si vzala od Mihaly, ktera je taky vyborna chovatelka..
Myslim ze napred uvazit, pak si ho prinest - dalsi klidne pohlave, ale ta prvni - clovek ma byt uz kvuli fretcimu bezpeci pripravenej... Zvlaste v teto dobe.. Chapu dobu driv kdy nebylo techto stranek a knizky, ale ted - v kazdem dobrem pet centru kde nejdete ty fretatka, najdete i knihu.. Tak proc ji nekoupit i s fretkou.. ;o)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 16:57
No to s tím namo?eným prstem je docela dobrý nápad. Sice žádná sláva, ale n?co málo tekutin do sebe dostane. Jo, taky jsem dala jinej wc. zeda je to zatim jen myska na v?ci do mikrovlnky. Tamten co jsem koupila mu asi z n?jakýho d?vodu nevyhovoval, protože do tohodle ud?lal bobka zachvilku :-) A BOBKA !!! :-) Tak snad to nebyla náhoda, nicmén? až p?ijde moje drahá polovi?ka z práce dom tak jdem na veterinu.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-16, 17:00
Jinak jeste treba kdyz je krize nejvetsi - tak strikackou do tlamicky...nebo okolo tlamicky (minimalne bude nastvene mrne a olize se:-). Strikacka se da koupit za nejaky smesny peniz v lekarne...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 17:07
Ja myslím ,že už bude dob?e.Takže vám ob?ma p?eju a? se máte dob?e,a? roste jako z vody a je milou?kej mazlík.To znamená mazlit,mazlit :o)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-05-16, 17:07
Yasmin, ono to n?kdy tak ale nefunguje..já si Kryštofa brala od kluka, který ho koupil od pána na nádraží...kluka s fretkou vyhodili z domu, býval by Kryštofa pustil n?kde venku. A protože mám tendence po?ád n?koho zachra?ovat, neváhala jsem ani chvíli, i když jsem o fretkách nev?d?la ani ?uk... knížku jsem studovala za pochodu....ze za?átku jsem byla lehce mrtvi?ná....hrozn? hryzal, nenechal se pohladit...našt?stí jsem objevila tohle forum a te? už se pacholek nechá i v klidu pochovat a nedala bych ho ani za nic.....

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-16, 17:07
Yasmin: Zacatek mame stejny, ovsem dal uz te nechapu. Takze ty si zamluvis fretatko ze super chovu, aby sis razem vzala bez rozmyslu jine? A nejlepe si s nim zanesla domu nejakou nemoc? Proc sis tedy nepockala a nevzala si fretule rovnou od zkusenych a vyhlasenych chovatelu? To mi neprijde zrovna jako znamka toho, ze si o tom premyslela, jak sama radis...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 17:07
mam skusenost se zdimanim ruzku navlhceneho hadriku do tlamicky
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 18:47
No vypadá to, že snad to bude OK. Veteriná?e jsem prošvihla, tak zítra tam zajdu. Je ?ilej, ud?lal další normální bobek a dokonce i do ty mysky. Jo a taky nás s dcerou stihl pokousat :-) Za?ne vždycky, když má hlad zuby malý ale fakt do bolí :-)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:13
to Uju a Lida: už jste ty chovatelky upozornili??
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-18, 15:15
Ene pises celkem blbost.. Premyslela sem porad.. Piskvorka prisla domu dlouho pred odberem Flo - takze kdyby byla jakkoli nemocna - Flo bych tim neohrozila - protoze by se do te doby vylecila.. Jeli sme hned k veterinari na prohlidku - melatrochu svrabik, ale mirnej..
Takze sem neudelala vubec nic kvuli cemu, byl mela psat ze nepremyslim..
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-05-18, 17:32
Tak Chuchullain dostal d?snej pr?jem %-) Nasazujeme mu okamžit? karantenu a dietu... Doufám že "jen" sežral n?co v koši a že to neni nic horšího :-( Pokud se mu to do zítra trochu nezlepší, jdeme k vetovi.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-18, 21:04
Jestli máte Probican, tak dejte. Jeden den hladovka, druhý va?ené ku?e, t?etí s troškou rýže. Pokud nep?ejde, zhorší se, bude zvracet, nekadit, bude unavený,.... tak hned na veterinu a bobky s sebou.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-18, 21:06
To MF - co by udelal Probican s lidskym zazivanim? Presla jsem od chemie k bylinkam, k boruvkam a ted uz po dvoudenni diete hlady silham..a na doktora nejak neni kdy:-( Jedine, co jakztakz snasim je kupodivu pizza v silene kombinaci tunak-vejce-smetana-zampiony:-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-19, 00:55
to Lee:hmm, z toho co popisuješ to s Tebou moc dob?e nevypadá, nicmén? zkusila jsi Nutridrink? Mají ho v každé lékárn? a obsahuje veškeré živiny v podobe koktejl? r?znych p?íchutí. Je to malá krabi?ka, jak od džusu=200ml a t?i denn? udrží organismus v pohod?, pokud z jakéhokoliv d?vodu nem?žeš jíst, 6denn? pln? nahrazujou veškeré nároky organismu. Já to pila po operaci zub?, a m?žu jen doporu?it. Když jsem d?lala zdravotní sest?i?ku, pili to u nás lidé, který m?li Crohnovou nemoc, nebo syndrom krátkého st?eva a museli zdvojnásobit p?ísun živin. Stojí to od 28-42k?/kus.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: aronka dne 19.05. v 00:56.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:2 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist