Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11
Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2005-05-14, 20:50
Ahoj. Tak dnes jsem si koupila fre|?átko. Ale až doma jsem zjistila, že má asi pr?jem. |šdprkanec žlutej s n?jakýma granulkama a asi tam byli i hleny. \n?kde tady na fíoru jsem ?etla, že n?kdo dává slabý ?erný ?aj. \myslíte, že to mohu zkusit dát i tak malé frete?ce??? U majitelky dostávali mlá?átka mléko s houskou, je možné, že by to bylo po tom?

z+pozor+pr?j+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 19:31.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-14, 20:57
Pane bože, no to je víc než jasný! Hlavn? jí housky a mléko nedávej.
A rozhodn? dej avízo, protože tohle fretky nesmí a ta ženská je týrá. Ten slabý ?aj zkus. M?žeh ho trošku osladit medem, ale jen trošku. Taky tomu fre?átku uva? rýži a zamíchej do ní, t?eba ku?ecí masko. Masko m?žeš podusit, nebo uva?it.

potr+ne+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 13:17.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-14, 21:15
Proboha mlíko! Náš filda ho miluje, ale nechám ho dvakrát líznout a pry?! Když se n?kdy dostal k mlíku t?eba na stole, tak m?l takovej pr?jem, že jsem myslela, že bude po n?m. (te? už si dávám bacha).

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-15, 18:38
žádné mléko, žádná houska!!!!!!

První den POUZE va?ené ku?e (prsí?ka rad?ji), druhý až t?etí den (pokud se pr?jem zlepší) p?idat trošinku va?ené rýže, po pár dnech opatrn? malinko va?ené zeleniny (mrkev). POkud se vše upraví, opatrn? za?ít s má?enými granulemi pro fretky (Vitakraft, ANF,...). Pokud se pr?jem nezlepší nebo bude zelený, nebo se p?idá zvracení, OKAMŽIT? na veterinu (houska s mlékem je skv?lá cesta k zán?tu st?ev).

Druhá fáze - upozornit veterinární správu na chovateku, která krmí mlá?ata fretek zcela nevhodným zp?sobem (pe?ivo kvasí ve st?ev? a m?že vyvolat vážné problémy). Mlád? zvážit - v šesti týdnech by m?lo mít cca 250 g.

Pokud je pr?avé (p?i téhle strav?v jist? bude) op?t upozornit správu na podvýživu. Pokud je mladší (pozná se podle toho, že v sedmi týdnech rostou vedle mlé?ných stálé špi?áky), op?t hlásit, protože p?ed?asný odstav je porušením Zákona na ochranu zví?at proti týrání.

Jo a s ?ajem bych u mlád?te rad?ji neexperimentovala, spíš tu popsanou dietu, která se používá u fretek p?i zažívacích problém? zp?sobených chybou v krmením (jen u starších zví?at se za?íná jedním dnem hladovky).



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 22:06.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 00:17
to Lída: p?esn? jak píše matka fretka a navíc, holka, kup si kvalitní literaturu o chovu fretky, t?eba:Bydlí s nami fretka od P. Nerandži?ové. Je až zarážejíci, že jsi si o chovu fretky p?ed koupou nizjistila skoro nic-soudím podle toho, že jsi byla ochotná koupit si mlád? od ?lov?ka, jenž ho krmí mlékem a houskou!
Takhle jsi tu tyranku podpo?ila, aby to d?lala dál a bez postihu. Pokud Ti osud té Tvojí i dalších frete?ek není lhostejný, tak tu paní nahlas na veterinární správ? - alespo? to bude mít smysl. Držím palce, aby Tvoje frete?ka p?ežila.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 12:45
No, tak tento problém ?ešíme taky. V sobotu jsem si koupila Matýska. A u sle?ny taky dostával p?eva?ené mléko s houskou. No a taky m?l pr?jem.
No, dala jsem mu ku?ecí a trošku konzervy pro mr?ata, tak snad se to zpravilo. Jen m? tak trochu d?sí, že on do t?lí?ka dostával tekutiny asi jen z toho mléka a vodu nechce, tak se do n?ho ty tekutiny snažím narvat v granulích, které nechám naboptnat.Tak snad to trochu zachráním, jinak fakt nevím jak ho mám nau?it pít vodu.
Jo, a taky máme problém s WC. U té sle?ny chodil do rohu kde byla kupa steliva. Než jsem ho dopravila dom? tak byl v krabici, kde m?l záchod a taky se na n?j snažil chodit, ale te? doma když je v kleci tak ne a ne. Je možný, že ten záchod je pro n?ho daleko? Je od jeho pelechu zhhruba 65cm je možný, že tam nedob?hne???

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 12:50
Nechápu,tolikrát se to tady rozebíralo, a po?ád se najdou lidi, co si fre?? koupí z takovýchhle podmínek...pak se to zase ?eší tady...

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 12:53
Uju/Lída: pro? jste si teda nejd?ív nezjistili n?co o t?ch chovatelích p?edem?

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:27
No, co m? se tý?e, tak jsem s paní mluvila po telefonu. Asi jsme si n?jak špatn? rozum?li, protože já ji pochopila, že mlá?átk?m je 14 dní a když jsem tam o víkendu jela tak jsem myslela, že se jedu jen na n? mrknout. Ale frete?ka byla už k odb?ru a tak jsem si ji vzala. Up?ím? ?e?eno, nevím jak bych si to m?la zjistit. Tady lidi co jsem s nima mluvila na chatu(není jich moc) ji neznaj a od nás je to 215 Km.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:31
Te? jsem v kleci našla zelený hovínko. No, odpoledne p?jdu na veterinu. Je možné, že by bylo z hladu? U d?tí to tak je. Jak se ješt? m?že projevit ten zán?t st?ev o kterém píše matka fretka? No, když Matýsek spinká, tak sebou tak divn? zaškube a k?u?í, to jsem si myslela, že m?že být sen, m?že to mít n?jakou spojitost s tím zán?tem???

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:33
s tímhle ti na dálku t?žko n?kdo pom?že,tak být tebou mažu na tu veterinu co nejd?ív.A dej v?d?t jak jsi dopadla
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:36
to Uju: promi?,ale na lidskou blbost není lék......Zach?dek nemá daleko, ale Ty máš daleko do chovatele.....Nechodí na n?j, protože ho to nikdo neu?il. A ta paní díky vám ma zaplaceno za to, že týrá fretky a bude je s radostí týrat dál nevhodnou stravou!Opravdu za všechny chovatele DEKUJI!!
Pokud chceš ud?lat alespo? n?co dobrého, ?i? se radama, které jsem napsala Líd? a kup si kvalitní literaturu o chovu. A jestli tu paní nenahlásíš na vetrinární správu, tak jí PROSÍM alespo? navštiv a upozorni, že fretky krmí NEVHODN?!
Rovn?ž napište OBA od které paní jste je koupili, a? se alespo? podobní vám, který se vrhnou do chovu zví?átka, o kterém nev?dí zhola nic a je jim jedno od koho ho mají, varují!
Pokud je fretce opravdu 14dní-tak je to dokonce trestní!K odstavu jsou až PO 6tém týdnu. /což by m?l v?d?t každý p?edem, né až když si po?ídí neodstavené mlád?/

Fre?ulce, pokud to p?ežije, držím p?st? a Ty se nad sebou po?ádn? zamysli.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 16.05. v 13:39.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:41
Uju :
ja nechapu,pro? ses nás na chatu vyptavala,když jsi pak koupila malého p?esn? za takových podmínek,o kterých jsme ti s Ene ?íkali že nemáš d?lat.
K zachudku to daleko nemá,ale musíš ho to prost? nau?it.jakmile se probudí,nebo po jídle ho tam dávat.Nechat mu tam po??rané stelivo(trochu v kout?),aby v?d?l ,co tam má d?lat.Máš už tu knížku od P.Nerandži?ové?
Kolik mu vlastn? tedy je a kolik váží?
Rychle na veterinu a vyle?it prujem,dávat mu hodn? pít.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:53
Naprostý souhlas s Aronkou...

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:54
Pro? jsem si myslela,že fretky si po?izují jen chyt?í lidé?
Po?ád jsem asi naivní i v pokro?ilém v?ku!

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:58
Uju: jak by sis to asi m?la zjistit?!te? jsi psala že jsi s ní mluvila po telefonu,tak ses taky m?la zeptat ?im je krmí,jestli budou o?kovaní...A navíc když sis pro n?j byla tak jsi musela vid?t v jakém stavu "chov" má.Už to,že chodili jen do rohu,je zarážející,né?
Já vim že u?enej z nebe nespad,ale když nevim ,tak se zeptam...
Kolik že mu teda chudá?kovi je doopravdy?
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:59
Uju: a odkud že jsi? a zjistit jsi to mohla aspo? tak, že jsi se mohla zeptat, ?ím mladé krmí,... myslím že dobrého chovatele kterému jde jen o dobro svých mlá?átek poznáš i po telefonu... když se budeš dost vyptávat....

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:09
Tak na záchod u té paní práv? chodil. Sama jsem to vid?la. Práv? proto m? zaráží že mu WC nic ne?íká až doma v kleci. P?itom stelivo je stejné jako u t? sle?ny a bobek jsem tam taky dala. Takže po ?uchu by tam mohl podle mého jít.
Dále, knížku o fretce jsem si koupila na radu Ene(bydlí s námi fretka. A dnes jsem si po?ídila knihu Fretka jako domácí zví?e.Byla jsem ponau?ená, tady z chatu, že si mám vybrat mlá??, které je o?kované, nebo alespo? jeho rodi?e o?kovaní jsou. To jsou. V knize jsem ?etla, že pr?jem se na mlá??ti pozná, když je u kone?níku špinavé. No Matýsek nikde ušmudlanej nebyl a ani bobky na stelivu v kleci se mi jako pr?jem nezdáli. Samoz?ejm?, co se u?ení na WC tý?e, tak pokud vidím,že se n?jak divn? chruje, tak ho na stelivo dám. Ale te? p?ed chvilkou mi z n?ho utekl a d?sn? se u toho vztekal(no, bobek byl zase normální) tak nevím ale na veterinu p?jdu odpoledne i kdyby m?l pr?ouse jen zkontrolovat.
mr?ousovi je 6 týdn? a váží rovných 250 g.
Jinak co Iva Dolhy psala, ze mu mám dávat hodn? pít. No sama vím, že pr?jem odvod?uje, ale bylo by fajn,taky ?íct jak to ješt? zkusit. Vodu prost? nechce a to co do n?j narvu v rozmo?ených granulích není zase tak moc.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:13
nojo nojo, babizny, zase..... ;o))

když on v?tšinou za?áte?ník je tak hrozn? nat?šený... že n?co p?ehlídne díky svojí nezkušenosti, a nad zbytkem zav?e jedno oko, protože už se tak hrozn? t?ší, až bude mít toho šmudlu doma!
mluvím z vlastní zkušenosti - první nám um?ela po o?kování, takže jsem si užila víc trápení než ?ehokoli jiného - o získání zkušeností ani nemluvím.
pro druhou jsem jela zase až za rok - d?ív nebyly mlá?ata - a byla jsem tak hrozn? "nadržená", že p?estože jsem si všimla lec?ehos "podivného", tak jsem nad tím mávla rukou, abych už m?la toho drobka doma. vymstilo se mi to vrchovat?.
až napot?etí - s dosp?lým nalezencem - to vyšlo, a dnes už i vím, že až si jednou zase pojedu pro mlád? (jakože ur?it? pojedu), už ur?it? odolám, pokud bude n?co jen trochu podez?elého....


p.s. koukám - psáno soub?žn? s uju, posláno až po ní..... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 16.05. v 14:14.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:18
s tím pitim už ti asi rovnou poradí vet.Možná n?jakej redehydrata?ní roztok?no uvidíš.
teda na to co m?l chudá?ek za stravu,je dob?e vykrmenej.S vitamínama a dalšim už to bude asi horší...
A to že nechodí moc na wc je celkem normální.Málo které mlád? je 100% ?istotné(až na vyjímky nap?.od MF :-) ).Né každej chovatel se jim tolik v?nuje.Chce to trp?livost a hlídat a hlídat...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:18
Jsem z Hronova. ?ím je krmí jsem se ptala, dostala jsem k mlá??ti had?í?ek po mamince n?jakou konzervu pro kojící ko?ky,granule a stelivo. Nemyslím si, že by to ta sle?na d?lala schváln?. Myslím si, že svoje fretky má ráda, ale chybí ji zkušenosti stejn? jako m?. Jinak fre?átka o?kovaný nemá, ale bylo mi ?e?eno, že je mám dát oo?kovat. No, pokud mr?ous bude v poho, tak to taky do konce tohoto týdne ud?lám.
Jinak m? prosím neodsuzujte za to, že jsem nev?d?la, že fre?e nesmí mléko s houskou. Nikdy jsem fretku nem?la ani nikdo známí. A v knihách vše nevy?tu.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:21
jo a ješt? n?co:
knížku od P.N. bydlí s námi.... jsem m?la naštudovanou i pozpátku už p?l roku p?ed naší první, mohli m? o p?lnoci vzbudit - a stejn? jsem se nevyvarovala všech chyb...
holt ?lov?k musí n?co najezdit, aby z n?j byl dobrej ?idi?, jinak to prost? nejde! ;o)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:23
Uju:co blbneš vždy? t? nikdo neodsuzuje,jen jsou tady prost? takoví,co jsou za všech okolností nejchyt?ejší :-)))
a jestli tady budeš ?ast?ji tak t? to ?eká taky,je to nakažlivý,fakt!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:30
Neboj,neodsuzujem,jen se divíme.Našt?stí je malej docela p?knej.Knihy od Petry je dobré znát nazpam?? :-)),a bude všechno dobrý.Zkus mu dát olizovat prsty namo?ený do vlažný vody,a kdyby taky vubec necht?l,tak jako já s Berunkou,rozmixovat trošku granulí ve vlažný vod? a dávat mu lži?kou.Víc vody ,i trochu vlo?ek pro ko?ata ba tam mohlo být.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:31
kac: ne?íkáme že jsme nejchyt?ejší, ale prost? nás mrzí, že si lidi vezmou fre?uli od n?koho takovýho,když my se doma o miminka staráme jak nejlíp umíme... a pak nám stejn? možná z?stanou... :o/

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:33
Uju: a ješt? n?co, jestli jsi jela 215 km pro toho svýho drobe?ka, tak k nám by ta cesta byla o 100 km mí?... ;o)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:34
když jsme u toho mlíka - netušíte pro? jsou na n?j fretky tak ujeté, když jim ned?lá dob?e? ferda by bez dozoru vychlastal p?l hrnku až by prasknul.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:35
Martino,to je fakt,maš pravdu,jsme d?sný ?arod?jnice.
P?itom když jsem sama vybírala prvního svého fre?ulku,tak sem v?bec nekoukala ,jestli mu n?co není,hlavn? jsem už ho cht?la mít doma.
Jojo,nevinný a? hodí kamenem.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:41
sjusn:to chápu,ale podle toho co napsala,to vypadá,že m?la skoro vše zjišt?né a chyba nebyla na její stran?,když si vzpomenu jak jsem kupovala já svoji první fretku...nev?d?la jsem skoro nic,knížku jsem si koupila den p?edem a mazala si pro tcho?e.Spousta v?cí mi taky p?išla zbyte?ných a když se te? na to dívam zp?tn?,nesta?im se divit...
to že jsou tu všichni "chytrý" neni chra?b?h narážka na tebe.Ale p?ijde mi,že každýho za?áte?níka hned musí n?kdo skropit :-(
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-16, 14:48
My jsme ud?lali to samý, jeden den koupili knížku a druhej den fretku-neo?kovanou, ale hned jsme s ní jeli k vetovi. A u?ili jsme se za pochodu a u?íme se furt. Je to jako s d?tma - každej ti dá n?jakou radu, ale každý dít? je pak jiný. A nedá se ?íct - pro? máte dít?, když se o n?m nic nevíte - tím, že ho máme se u?íme.
Já tady toho taky hodn? zjiš?uju až te?. Protože jsme nastudovali knížku a pak vychovávali podle sebe a podmínek. A až nedávno m? napadlo kouknout na net, jestli se tam nedozvím víc a dozv?d?la jsem se spoustu v?cí. A proto jsem t?eba dneska koupila po x-tý fret?í granule a jsem odhodlaná vydržet, proto už mi nechodí kakat kam chce apod.
Mimochodem práv? se mi pokoušel sežrat prášky v kabelce - jednou rozkousal asi dva paraleny -a tímhle se u?íme - co máme a m?žeme kde nechávat...

Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist