Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:8 z 11
Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-27, 11:53
My už máme výsledky z laborky, takže podle nízkých hodnot leukocyt? 2,2 G/I usuzuje vetka na silnou virovou infekci. Ostatní výsledky jsou naprosto v po?ádku. Fanynka už neprujmuje od v?erejška, trochu baští dnes i granulky i tu polívku, jediný ?ím se ted nemoc projevuje že furt spí, ona i když ji vezmu,tak má p?iv?ený o?i a spí a spí, jak kdyby m?la spavou nemoc.
Což je v jejím p?ípad? vážn? na pováženou,pá? je to jinak ?ertisko prdloušový.Teplotu nemá, dokonce ani moc nezhubla.
Pokra?ujem dále ATB.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-27, 12:50
Ivuš, myslíme na Vás a držíme palce, aby se z toho dostala.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-09-27, 18:16
Tak další hovínko je už normální...snad to tak bude pokra?ovat...snad to opravdu bylo jen tím st?hováním...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-27, 20:11
Cos všechno dávala k jídlu? Dávala si matasoftku? Multivitamínovku nebo n?jaké mlsíky? Krom granulek? Nemohla fre?ule n?kde n?co sežrat?

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-09-27, 20:18
Dávala jsem jí mlsky, ale ty jí už dlouho a nikdy problém nebyl...neuv?domuju si, že by jedla n?co jiného než normáln?...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-27, 21:14
všechno je jinak, už tomu rozumím, jelikož jsem objevila p?í?inu. Zašitý b?hvíjak starý plesnivý granulky. Klepla m? málem pepka , takže ty Fanyn?iný bílý krvinky nebojují s virozou,ale s otravou z jídla. Nechápu pro? to baštila,když tu má kolem sebe n?kolik misek s ?erstvými stále hlídanými granulemi. Sakra! jakej já mám vztek na sebe zas.Ani jsem netušila že má syslírnu.
Našt?stí ji vetka píchá každej den i Ranital a Torecan, takže ji uklidnuje trávení a taky podle tech rozsáhlých test? nemá chycená játra ani ledviny.
M? to od za?átku p?ipadalo jako otrava,jen mi porád nešlo do hlavy kde co mohla zbaštit.
Když se zamyslím je to normální,jestliže m?la u bývalých majitel? takovej hlad furt,tak je nau?ená vytvá?et syslírny, m?lo m? to napadnout. Sta?ila rozlitá napáje?ka, zvhlo to a zplesniv?lo, plíse? je toxická, jen nevím jak moc :(

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-27, 21:33
tak to je teda n?co... reno taky takhle ob?as syslí, zkraje to d?lal po?ád, te? už jen n?kdy - p?esn? ze stejnýho d?vodu, u p?edchozích majitel?, resp. lidí, co ho našli, musel mít hlad. jáca ani ba?a si nikam nic nezatahávaj. našt?stí u nás tolik skrýší není, takže to vždycky brzo najde n?kterej z kluk? a sežere ješt? "?erstvý".

no hlavn? že se p?išlo na p?í?inu v?as a že to bude dobrý.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-27, 21:48
no to ješt? nevím. Vetka mi ted odepsala, že plisn? jsou fataln? toxické v?tšinou p?i dlouhodobém užití,k tomu snad nedošlo,tohle bylo akutní. Jen n?které plísn? jsou toxické hned na za?átku,ale zas v krvi se neukázalo poškození ledvina jater,tak snad... Doporu?ila mi, abych splašila ostropest?ec marianský a uva?ila Fanynce z toho odvárek. Tak hned ráno pomažu do lékárny.
Když se stav nezlepší, šoupnou ji v pond?lí na infuze. Achjo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-27, 22:03
Božo, nevím, jestli ty moje mají hlad, když mají kdy je napadne k dispozici plnou misku, ale do syslírny schovávají taky, zvláš? to, co ukradnou. A kradou kluci holkám a holky kluk?m úpln? stejné granule.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-29, 10:30
Moji kluci to ned?lají v?bec a Berunka si jen nosí granulky tam ,kde pak chrní, v?tšinou k d?tem do postele. Takže m? to nenapadlo, i když m?lo.

Fanynka se zotavuje,ted si i hrála s plyšákama, baští granulky, hodn? pije už sama, snad to už zvládnem. Odpo pujdem ješt? na kontrolu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-29, 10:34
boža, sem moc ráda, že se Fanynka lepší, držíme palce!
S tou syslírnou je to možná taky od povahy, múj fre?ák nesyslí, ale znám od mala zhý?kané mazly, kte?í nedostatkem jídla nikdy netrp?li a syslí.
Avatar

Re: Pr?jem (neuróza)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-05, 15:44
Pot?ebuju vás poprosit o radu, nebo asi spíš o názor...

Jde o to, že jsem v ned?li odpoledne odjela za prací a vrátila se až v?era ve?er. To co m? ?ekalo doma, byl horor :o( Klec pozvracená, v záchodcích mimo normálních bobk? taky pr?jem a to dost ošklivej.
Byl od Pí?ana, jeho pr?jmy poznám. P?ítel prý je poušt?l v?era ráno a ni?eho takovýho si nevšiml. Vypustila jsem je na chvilku a sledovala, holky si hrály, Oghí se taky staral o sebe, ale Pí?an po?ád lezl za mnou, k po?íta?i, do koupelny, do kuchyn?, nespustil ze m? o?i... Na jejich chování jsem si nevšimla ni?eho zvláštního, snad jen, že všichni nosili ocásky ohnuté nahoru podel h?betu, což jsem u nich nikdy nepozorovala, ale nep?ikládám tomu nijak velkou váhu..
Dneska už nikdo nepr?jmoval a ani nezvracel.
Moje otázka je, jestli na m? m?že být Pin?ourek takhle fixovanej, že když se na t?i dni odml?ím, takhle to odnese na zdraví..
Jinak p?ítulák jim za ty t?i dni k jídlu nic nedal, tomu v??ím, protože ledni?ka je vyluxovaná a nem?l tu sám nic k jídlu...

pr?j+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 19:29.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-11-05, 16:00
Petro, m?la jsi ho od mala a samotného a tak se nediv. Myslím ale, že je v po?ádku, že za Tebou chodí a chce být s Tebou. Ten pr?jem apod.bych hodila k n??emu jinému. M?j pejsek taky po?ád za mnou chodí..... a to v?etn? koupelny, ale nikdy nedostala pr?jem ani když jsme odjeli a byla v kleci p?es noc. To nás pak vítá a ská?e kotrmelce.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-05, 16:15
Pe?ul, už jsem to tu n?kde psala, Damián pokud zaregistruje, že "n?co není v po?ádku" tak zvrací a pr?jmuje jako na povel.. Poprvé to ud?lal, když jsem dva m?síce po jeho po?ízení nastoupila do práce (do té doby jsem byla jen s ním), pak když jsem odjela na dovolenou a hlídala ho kamarádka (doma, znal ji), následn? jsme se st?hovali (bylo toho moc a cht?la jsem ho donést do nového bytu až to tam trochu dám dokupy, na?ež jsem ješt? o p?l jedné b?žela zpátky k našim pro hysterického fre?áka, který trhal m?íže a m?l vzteky fialové dásn?), když jsem p?inesla dom? Dorušku, tak za p?l dne byla klec poblitá a pos.., lé?ení na t?i týdny. Vždy stejná diagnóza, podrážd?ní žaludku, st?ev. Co m? dostalo nejvíc, když byl na krytí u sami?ky p?es noc, tak tam zmaten? b?hal, bre?el a nakonec z krytí nic nebylo. Damián má rok a p?l, od doby co ho mám doma se vždycky projevoval jinak (chodí m? vítat, chce a? mu ukazuju v?ci na které nevidí, dokáže lítostiv? bre?et a k?u?et kdykoliv se mu n?co nelíbí, NIKDY m? nekousnul, ani když byl v ?íji nebo pubert?). D?sím se toho, až budu n?kdy chtít jet na dovolenou bez n?j (zatím to ?eším tak, že ho prost? beru s sebou-je hodný, vydrží cestovat n?kolik hodin v kuse, jen nesmí být zav?ený v p?epravce, nebo nikam nejedu). Další možnost je, že ze stresu m?l ?idší hovínko a jakmile st?evní mikroflóra zaznamená zm?nu v prost?edí tak se z toho stane n?co jako viróza. Nevím jestli jsem to napsala dost srozumiteln?..
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-05, 17:37
holky, tak to teda ?umím, tohle jsem nikdy nezažila... a m?la jsem dojem, že fretka se nikdy takhle na ?lov?ka nefixne, jako t?eba pes... no a jak tak koukám - není o co stát... :o(

petro,

jestli nikdo nepr?jmuje, tak bych to asi ne?ešila. hlavn? je dál hlídej - ale to ti nemusím ?íkat, že jo :o) - a KDYBY JEŠT? N?CO, tak bych lítla na veterinu.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-05, 18:53
martinko, ono je to spíš o tom, že fretky z?ejm? mají rády sv?j režim.. a pokud do toho režimu zapadá jen ?lov?k, jídlo, spánek a pár hra?ek, tak to tak asi je.. Damiána jsem m?la samotného první rok jeho života a krom? fretek a práce se ni?emu nev?nuju.. a on si na to zvykl.. taky jsem nev??ila, že to tak m?že být, ale na druhou stranu v??ím tomu, že te?, když jsou dva, tak by odlou?ení nemusel snášet tak hrozn?.. zatím jsem to nezkoušela, protože je to stres i pro m?, p?ijdu dom? a první co vidím je vyt?epaná fretka a pr?jem po celé kleci.. Doruška odlou?ení p?ežívá v pohod?, ta je spíš závislá na Damiánovi, jakmile jednoho zav?u v kleci a druhý má spát jinde (t?eba karanténa kv?li nemoci), tak byl hned bugr..
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-05, 20:10
No holky, já si toho ale nikdy nevšímala. Že má Pí?an ob?as pr?jem, to vím.. Ale až takhle? Že to byl jeho pr?jem vím na 100%, protože on má svoje r?žky a jednou jsem ho vid?la kakat, navíc m?l olepenou prdelku a musela jsem mu jí umýt. Jestli m?l pr?jmík ješt? n?kdo jiný, to nevím, ale podle umíst?ní hovínek v záchodcích, bych ?ekla že ne. Kdo zvracel, to se taky nedozvím, ale podle toho, jak Pí?ovi táhlo z pusinky bych ?ekla, že to byl on.
Jinak že je Pí?an na m? závislej, to vím.. Po?ád m? kontroluje, co jím, kde jsem, utírá se mnou prach, první kouká z hamá?ku, když p?ijde ?as pušt?ní, chodí m? sám mazlit, v aut? mi zásadn? spí na klín? i když mam ?ídit...
Dneska už pr?jmík nebyl, ale zítra jdu na celý den do práce, takže pokud uvidím n?co zase, tak se v pátek naštvu a odvezu je na veterinu..
Zdeni- jj, byl to muj prvorozený mazlínek, ten co dostane vždycky všechno první a taky poslední, pomazlím ho dvakrát, beru ho sebou, pokud m?žu...(offtopic - práv? jsem si ?uchala vašeho synátora Zoida, je p?kn? vypasený :o))
Hanulko- no tak to už je docela dost! Aby prožíval takhle zm?ny? M? Pí?an kousal, když byl malej. T?eba v autobusu p?ed lidma si hrál na krvavou sešíva?ku, pá? v?d?l, že tam nedostane na zadek. Ješt? te? m? ob?as kousne víc než by m?l, ale te? už je to všechno v zápalu hry..

Holky ?eknu vám, že není o co stát.. V únoru jedu na dva týdny na hory, tak to jsem na n? zv?davá...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-11-05, 21:45
Já bych se cht?la zeptat jestli se mládátk?m m?že dávat smetana?nebudou z ní mít taky pr?jem jako z mléka?

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-05, 21:49
julinko: nemúže a prújem mít budou.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-11-05, 21:51
Johana,d?kuji práv? jsem se ptala chovatelky ?ím bude mladé krmit a ?ekla mi že tvarohem,smetanou,játry a masem tak aby pak mali?ká kterou si mám od ní vzít nem?la n?jaké zdravotní potíže.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-06, 08:51
Pe?ul, u n?j to je asi tak, jak n?která fretka nesnese cestování a p?esun z místa na místo, tak jemu je to šumák, jen na m? musí vid?t. Když byl menší, dokonce si kontroloval, jestli na konci vodítka jsem já a když ne tak hned b?žel ke vchodovým dve?ím. To s tím vodítkem ale d?lá sem tam dote?, b?ží, pak se zastaví a s velkejma o?ima b?ží zpátky jestli na konci vodítka n?kdo je a to tak, že ?ichá k tomu vodítku, aby se po cest? neztratil (asi), pak se u m? postaví a ?eká až se sehnu, aby se na m? podíval a zas b?ží pry?. Pro? to d?lá nevím, ale každý kdo to vid?l se smíchy koulel po zemi. Když jsem si ho po?ídila tak jsem byla tak zapálená, že jsem ned?lala nic jiného, než jsem si s ním hrála, spal se mnou v posteli, n?kdy se mnou chodil do práce i do obchodu (to p?i ?íji, spustil ryk jakmile n?kdo otev?el dve?e a chystal se odejít-kolikrát šla mamka do sámošky pro brambory a vedle ní š?astn? poskakující tcho?-ale to bylo spíš tím, že si namlouval, že všude ho ?ekají potenciální princezny na p?ípadný vrz:))))
Pozornost vyžaduje neustále, jak píšeš ty, asistuje p?i všem, dokonce i když si jen meju zuby.. má rád p?ehled a zpanika?í když n?co není tak jak on to v té hlavi?ce má našt?lované, že to má být. T?eba p?íchod další fretky. Nemohl pochopit, pro? najednou mají být dva, když on je ten jediný.. a ješt? v JEHO DOME?KU!! a jíst z JEHO misky!!!Dodneška i když Dorušku máme už skoro p?l roku, tak u m? musí být první, první se chce pomazlit, první chce mlsku, když jdu kolem záchodku tak hned b?ží a vy?urá se tam, aby mi ukázal, jak je dokonalý. Holt ti jediná?ci (i když už nejsou jediná?ci) jsou prost? takoví:)
Mimochodem stres z p?íchodu druhé fretky pominul jakmile jsem p?ichystala misky dv? (striktn? každý využíval pouze svou), Damiána jsem brala spát do ložnice a Dorušku jsem u?ila spát samotnou v dome?ku.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-06, 09:16
jesulunko, na játra taky pozor, taky múžou vyvolávat prújem. Tvaroh jen jako doplnék stravy.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-11-06, 14:02
Johana,no už jsem majitelku upozornila,je to její první odchov tak s tím asi nemá ješt? moc zkušeností,tak doufám že si mé rady vezme k srdci a bude mladé krmit jen kvalitní stravou ze které nebudou mít žádné potíže.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-06, 14:13
Jesulinka, ideální je mladé p?ikrmovat hov?zim nebo ku?ecim masem a má?enými kvalitními granulemi.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: jesulinka.piskotek (IP)
Datum: 2008-11-06, 14:40
Johana,no já to té paní potom všechno ?eknu nerada bych od ní m?la mimi které by mi t?eba kv?li zdravotním potížím um?elo.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-11-06, 16:21
M? se to taky jednou stalo s ?endou.
V noci m? vzbudilo, že furt n?kdo ?achrá v záchod?. Normáln? se v noci jen vykad?j a hned zalezou,ale tohle mi bylo divný trvalo to dlouho. Šla jsem se podívat co se d?je a ?enda zvracel (prdelka šel zracet do zách?dku) a m?l pak i pr?jem. Vzala jsem so ho v noci do extra klece do ložnice a dala mu "omeprazol". Druhý den jsem cht?la jet hned na veterinu, ale ?enda už nezvracel a pr?jem taky ustal. Pak už se to neopakovalo. Je to tak dva roky. V?bec nevím ?ím to bylo, dost m? to vyd?silo, ale našt?ští to najednu p?ešlo.

Jinak ten omeprazol (je na p?edpis)... to je ú?inná látka. Jména lék? nap?íklad (Helicid nebo Losec) je prodáván v kapslích. Uvnit? kapsle jsou malinkaté kuli?ky, jsou enterosolventní (znamená to že ta látka "omeprazol" je uvnit? té každé malinké kuli?ky a obal té kuli?ky chrání omeprazol p?ed žalude?ní š?ávou, která by jinak omeprazol zni?ila. Ta kuli?ka se rozpustí až ve st?ev?, protože tam je vyyší Ph,ten obal je tak speciáln? vyroben a omeprazol se v tomto Ph neni?í a vst?ebá se do krve. Pak se krví dostane zp?t do bun?k v žaludku, které tvo?í žalude?ní kyselinu a zablokujou tvorbu té kyseliny. Pak se fretce ho?n? uleví od "žalude?ních" potíží. Ú?inek však nastupuje v ?ádech dva dny, takže jsem mu to dávala asi týden jako podp?rnou terapii.
Ale pozor, musíte otev?ít tu kapsli, n?kde na stolku, vysypou se desítky kuli?ek... já odpo?ítám tak dvacet kuli?ek a dám mu je s Calopetkou. Nelze dát celé množství, to by jste fretku p?edávkovali. Asi by neum?ela, omeprazol není moc toxický, ale je to moc. Ale t?ch 20-30 kuli?ek mám leta vyzkoušeno.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 20:06
ahoj holky, tak Barnie má pr?jem:-( Ráno ve ?ty?i jsem zjistila, že celou noc nespal (to jsem slyšela a taky nespala) protože m?l pr?jem - kaše a necht?l v tom spát (moje domn?nka). Umyla jsem jeho, klec. V p?t ho Pepa vid?l jít dvakrát na záchod, bez výsledku a k?u?el u toho. Bohužel jsme oba museli do práce. P?ijela jsem v p?l ?tvrté s nad?jí, že dobrý. Vlezl na záchod, zak?u?el a už jsme let?li na veterinu. Tam se pokoušel kakat ješt? asi p?tkrát v ?ekárn?, u toho pušil. Tekla z n?j jen voda. Teplotu má 36,5, dostali jsme injekci noroclavu a No-Spa. Doma máme dávat Streptonamid (to se nám trošku povedlo) a Waltham rehydration support (to mu jede). Doma ud?lal louži "kaše", pak ješt? trošku a jinak z n?j jde jenom trošku "voda", takže je chudák celej zad?lanej, prdelka. Na záchod chodí co p?t minut, tla?ká a k?ourá. Na cizí p?edm?t ve st?evech to prý nevypadá. V?era ve?er m?l granule + konzervi?ku, stejnou jako ráno a maltsoftku (tý jsem dala asi hodn?, ur?it? víc než jindy, protože línáme). No a te? m? za?n?te uklid?ovat, že to nic neni:-(
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 20:08
jo a dost pokousal doktorku Jungwirtovou (pá?ili jsme mu hubu špejlema), pak m? (ale u m? na ok?iknutí celkem slyšel) no a doma se tomu nevyhnul ani Pepa. Ješt? jsem nevid?la, že by takhle stisknul.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-11, 20:12
tak na záchod chodí co 2minuty:-(
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-11, 20:31
zelvi, není nachlazený? ta teplota mi ale p?íjde docela nízká.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:8 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist