Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:3 z 11
Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-05-19, 09:54
Taky se hlásím opožd?n? mezi nezodpov?dné.Už jsem to tady n?kdy psala jak dcera žadonila o jakékoliv zví?e, až padlo - fretka. V policajtovi ze školky vypadala krásn? tak jsme s manželem kývli.Knížka studovaná za pochodu a a? byl od dobré chovatelky tak jsme si ho v rychlosti p?edávali v Bud?jovicích na autobusové zastávce a moc jsme si toho ?íst nesta?ili. Když jsme s ním dorazili na chalupu, on v?ískal a my se ho všichni trošku báli.Ale za pomoci tohoto fóra a knížek od Petry jsme všechno - snad - zvládli.Tch??e si nás vychovalo k obrazu svému o:))
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-19, 11:10
To Lee: Ty už zlobíš jak Erin. Kdy si kone?n? necháš ud?lat to vyšet?ení na celiakii? Fakt si myslím, že bys m?la, žížalo. Probican by lidské zažívaní sneslo, ale existují i jiná probiotika pro lidi. Poptej se v lékárn?.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-05-19, 13:01
Lee, já jsem zápasila 6 let s dráždivým tra?níkem a nikomu to fakt nep?eju, cestu do práce jsem m?la nacvi?enou podle WC v metru.......

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-19, 13:08
To vis, Erin muj velky vzor:-)) To bych nejdriv musela dojit k doktorovi (jinak v praci od zari dluzim potvrzeni o tom, ze jsem schopna tam pracovat - z cehoz si udelas predstavu, kdy jsem byla naposledy u doktora). Posledni dobou co nevyresim svepomoci, vyresi vet a kdyz nevyresi vet...tak se to musi vyresit...

Nutridrink pujdu koupit, at je nejaka legrace.

To MF - myslis, ze se celiakie muze projevit jen tak z nicehonic po 22 letech? Nikdy jsem nemela problemy s nesnasenlivosti lepku... A ted si taky bohuzel myslim, ze tohle je jen "zastupny" problem.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-19, 16:09
Projevit se to m?že kdykoliv, navíc jsou i jiné formy nesnášenlivosti lepku a spousta dalších možných onemocn?ní. Ale n?kde se s pátráním za?ít musí. Ale fakt to nepodce?uj, nebo t? pak poveze sanitka a nebudeš se moct bránit.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-19, 16:16
Myslim, ze pro me sebedestrukcni sklony jine vychodisko neni...Ty me, MF, jeste malo znas:-))

Ale budu o tom premyslet a az se dostanu k doktorovi, o test na celiakii zaskemram - pripisu si to ke krevnimu obrazu, T3, T4 a spouste dalsich...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-19, 19:17
to Lee: uv?domuješ si, že tímto p?ístupem p?icházíš o klientelu? Kdo by sv??il své zví?e vychrtlé, pr?jmující veteriná?ce, která nemá ?as ani na svoje vlastní zdraví?:)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-19, 19:17
to Uju a Lida: už jste ty chovatelky upozornili??
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-20, 23:47
To Aronka: Bingo! Trefa do cerneho:-)) Tohle je zajimavy argument, nad kterym stoji za to pouvazovat:-)))
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-21, 19:30
Jo, ješt? ti za?nou po?ítat žebra jako Ene Chylíkové ;op
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-21, 19:38
Zebra NEEE! Ja jsem lechtiva:-) A priznavam - mam jich spoustu, neni treba pocitat... A navic jsem zjistila, ze je mi blbe, at jim nebo nejim, tak jim a je skoro vystarano...i kdyz, tuktuk, zacina to vypadat docela nadejne!
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-21, 19:58
Si se lekla, že se t? budou fretky bát, co? Ale stejn? je to úúúžasné vlákno - pr?jem. Nezasv?cení musí docela t?eštit zraky, o ?em se tu diskutuje.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-21, 21:07
Veterinar, kteremu nikdo nesveri zver je trosku zbytecny, ne...tak jsem se vydesila, takhle skoncit nechcu:-)

Nezasvecenci davno utekli s ocima navrch hlavy, nevericne kroutice usima:-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-21, 21:12
To je pravda, m?žem být v klidu ;o) Slabší povahy to vzdají po prvních vláknech, která pro?tou -che! Plevy odcházejí, zrno z?stává.
PS: nem?že s tím n?jak souviset výrazn? vyšší zastoupení návšt?vnic DF nad ob?ma (t?emi) návšt?vníky?
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-21, 21:39
:o)))

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-21, 22:38
to Lee: to víš, není nad správnou motivaci:)))))))

Apropo:to Uju a Lida: už jste ty chovatelky upozornili??
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-14, 19:55
pr?jem pr?jem pr?jem...
ach jo....

n?které z vás možná zaznamenaly, že ba?a má od ?t st?evní potíže. v so se p?idal i reno, aby nebyl pozadu.
ba?ovi šla voda, druhý den zelený, tak jsme metelili na veterinu na atb + oba dieta s tím, že pokud se zlepší, nic dalšího, pokud ne, budou atb 5x.
oba se zlepšili (takže s renem samotným jsem ani nejela), není to ani vodový, ani do zelena, ale (a dostávám se kone?n? k problému, se kterým si nevím rady):

kluci nezvrací, nemají teplotu, jsou aktivní o n?co mén? než obvykle (ale to si možná namlouvám, jak je furt pozoruju), oba kadí skoro normáln? tuhý, sv?tle až st?edn? tmavo hn?dý KRUPICOVITÝ(!?!).
je to na lé?ení atb (nechci je do nich cpát zbyte?n?), nebo jen na dietu + probican + bio-lapis??

každej den ráno odpoledne zkoumám hovna a rozhoduju se, jestli jet nebo nejet, jednou už jsem tam s nimi byla a zase odjela... nevím...
na druhou stranu mám obavy, abych n?co nenechala dojít do horších konc?.

tak, baby, ra?te... (prosím!)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-14, 19:59
martino, já teda nevím, jestli ATB ano nebo ne...ale jestli máš šikovnýho veta, kterýmu se dá v??it, co tak mu vzít vzorek toho "domácího produktu"? Možná by mu to taky pomohlo ...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-14, 20:00
ten m?li, ale zkoumali jen parazity....
ale vidíš, vezmu jim aspo? vzorek, a? ho pošlou do ústí (nebo kam to posílaj)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-14, 21:34
p.s. zde na mn? m?žete demonstrovat naprosto ukázkový p?íklad toho, že se to krásn? radí, když jsou to CIZÍ fretky... jak jde o ty vlastní.... :o/

je to v?bec možný, že M? ABSOLUTN? NENAPADLA tak samoz?ejmá a jednoduchá v?c, jako je ROZBOR TRUSU??!

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-05-14, 21:35
Mn? taky ne. Holt víc hlav, víc mozk?...

Fuj, taková hrubka. Opravuji: m? taky ne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 14.05. v 21:43.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-14, 21:37
no, tak tím si zrovna v tomhle p?ípad? - tom mém - nejsem tak jistá.... naprostá bezmozkovna!! :o)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-14, 21:44
martino,nevím,ale jestli to má hn?dou krupi?ku,tak bych ?ekla že už se to upravuje,Žofce se to taky takhle to tento po tý výstav? a zvracela...nejd?ív m?la zelený,potom to postupn? hn?dlo a krupi?kovat?lo až z toho byl normální bobek.
jinak nám vet dal na za?átku (kdy to bylo zelený) synlux,buscopan,prokolin a noroklav(noroclav ?)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-14, 22:13
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> jinak nám vet dal na za?átku (kdy to bylo zelený)
> synlux,buscopan,prokolin a noroklav(noroclav ?)

a to je co? n?co z toho jsou atb? nebo to je všechno "jen" protipr?jmový?

no já uvidím zejtra ráno, když bude krupice stejná (ne lepší), vezmu vzorky a hned je hodím na tu veterinu (když ?íkáš, že to je známka zlepšování, tak uvidím ....)

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-14, 22:17
u nás se to pomalu lepšilo.
prokolin byla pasta proti pr?jmu
synlux,buscopan nejsem si jistá,to jí píchli na veterin?,?ekla bych že synlux je proti zvracení a buscopan atb,ale nevím
noroklav atb tabletky nám dali na doma

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-14, 22:56
noroclav tabletky i injekce jsme m?li p?i tom rádoby zán?tu d?lohy.... :-o
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-14, 23:11
tady o noroclavu: [www.vetweb.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-15, 01:19
dík

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-15, 10:22
Martino, Pan Te?ka m?l to samé a po n?jaké dob? se mu stolice op?t upravila do normálu.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-05-15, 10:28
Martina:
My m?li n?co podobnýho, bobky "tyhý", ale takový krupicovitý.
Rozhodn? se to nepravilo samo a trvalo celkem dlouho než se mu to spravilo.

Byl to prý chronický pr?jem, kdy byla narušena fuk?nost st?ev. ATB jsme nedostávali, ale n?jaký prášek, kdy to m?lo fungovat na vymlácení st?evní flóry a pak op?tovné "nasazení" p?átelských bakterií.

Nezvracel, nem?l teplotu, jen prost? ty st?eva neplnily na 100% svojí fci. Je to zp?sobeno pouze ?áste?nou prostupností

Doma se ti m?žu juknout ?ím jsem ho musela týden ládovat.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:3 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist