Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:5 z 11
Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-19, 12:48
Ale Probican do ní nedostanu,ten vytrvale zvrací už od za?átku,a ten rozpušt?nej ve vod? prášek místo toho, mi nepije,bych se z ní picla.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-19, 12:49
ten duphalac asi není klasický lé?ivo, jen dopl?ková lé?ba. zkus se mrknout na net, co o tom píšou... [www.lekarna.cz]

berušce držím palce...

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-19, 13:11
d?kuju

teda z toho co píšou sem jelen,dyk to lé?í zácpu :o)))
no ale snad sem to pochopila,zas to zkonzultuju a asi to nasadíme po tom až dobere ten Streptonamid.A pak ji budu vyráb?t živý jogurtky,pusince,vytáhnu zas po letech jogurtova?.To by v tom byl ?ert,abychom to nezvládli,sakra práce.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-19, 13:13
božo, je to tohle?
[www.akva-exo.cz]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-19, 13:17
jojo,to je on,jaks to našla?dyk m? z vyhledáva?e nevyb?hl :o))

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-19, 13:20
Napsala jsem Ebi-vet a nic. :o/
Pak jsem ješt? zkusila "sirup pro fretky" a ukázalo se tohle. :o)))
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-19, 13:48
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> d?kuju
>
> teda z toho co píšou sem jelen,dyk to lé?í zácpu
> :o)))
> no ale snad sem to pochopila,zas to zkonzultuju a
> asi to nasadíme po tom až dobere ten
> Streptonamid.A pak ji budu vyráb?t živý
> jogurtky,pusince,vytáhnu zas po letech
> jogurtova?.To by v tom byl ?ert,abychom to
> nezvládli,sakra práce.
>
> **************************************************

já na to taky ?u?ela jak tele, ale PRÝ to vymydlí všechno, co je ve st?evech, tedy nám jde hlavn? o to ŠPATNÝ, viz. leták "Salmonelové enteritidy - zán?t st?ev vyvolaný salmonelou, lé?ba
bacilonosi??"). a po tomhle "drastickým" pozabíjení všech potvor ve st?evech se práv? musí nasadit probican, toho jsme dávali asi týden 2x denn? P?L oto?ky. ale až PO, v pr?b?hu to nemá smysl, duphalac by to zni?il.
jak ?íkám, zeptej se na svý veterin?, vet?, kterejm v??íš. uvidíš, t?eba ti ?eknou že jo, že je to jen nenapadlo, ale taky možný, že se chytnou za ?elo, protože berušku trápí n?co jinýho než mý kluky tenkrát.

p.s. místo probicanu lze ŽIVÝ jogurt, není to sice tak ú?inný, ale aspo? tak... ale to ty víš... :o)






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.09. v 13:49.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:11
Co já vím, tak Duphalac = Lactulóza (stejný preparát se stejnou ú?innou látkou, vyráb?ný pod dv?ma registrovanými názvy r?zných firem) je jemné projímadlo. B?žn? se používá u lidí a oproti jiným projímadl?m se dá bez vedlejších ú?ink? používat i dlouhodob?. Fretky ho také m?žou a navíc jim chutná, protože je medov? sladký. Ale podávat projímadlo jako lé?bu pr?jmu, to bych nedoporu?ovala...
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:19
ja se na to zeptám,ale oni tam vážn? píšou i použití na lé?bu salmonelové ....a sanace bacilonosi??,no což je ur?it? též provázeno spíš prujmem než zácpou,takže asi na tom n?co bude.
Ostatn? jablko taky lé?í zácpu a prujem,tak nad tím zas tak dumat nebudu :o)))
ale esli mi vetka ?ekne že je to spíš zán?t ve st?n? st?eva,tak to nemá význam,to je jasný.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:21
vendulko,
u nás to nebylo na lé?bu pr?jmu, ale PO, protože kluci po?ád nekadili tu správnou konzistenci a m?li siln? krupicovatou stolici. chylíková m? tenkrát upozornila, že z toho budou pr?jmovat, abych se ned?sila, ale že se tím práv? všechno vyplaví a podpo?í správná funkce st?ev a ty zase za?nou fungovat tak, jak mají.

a taky božce ?íkám, a? se na to p?eptá svýho veta... v žádným p?ípad? bych si netroufla to nasadit bez porady s doktorem.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:27
Bóža, nevím jestli sis toho všimla, pá? já slepejš až te? :-))) tady sou adresy na zástupce té firmy co vyrábí ten PlerasanV pro ?R: [www.pleuran.sk]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:28
martino, jsem ?etla, že jste to m?li ordinováno až po pr?jmu. D?vod použití tak, jak ho naordinovala Chylda je zajímavý.
Já jen píšu, k ?emu se Duphalac b?žn? používá a že se dá koupit i pod jiným obchodním názvem.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-19, 15:33
Johanko,huž jim píšu,dík :o)

samej sirupík,si ty moji kožuši budou myslet že sv?t je jedno medový líznutí :o))
jen aby se mi z toho všeho nepos....

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-09-21, 18:02
boža:
Tak co, jak to u vás vypadá? Už jste lepší??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 24.09. v 11:00.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-24, 12:00
Zlepšuje se to ,pomalou?ku,ale jo.Už dobrala ten Streptonamid,tak jen hlídám esli se to zas nevrátí.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-26, 09:05
Witch mi psala, že kryž mn?la Cirinka problémy s prújmem dávala ji tento ?aj a d?lalo ji to moc dob?e, dokonce ji to i chutnalo, jmenuje se to: SHUNTHI himalajsky ajurevedsky bilinný ?aj, gastrik tea, ze sady ?ajú Everest ayurveda. Je na žalude?ní problémy, p?ízniv? ovlyv?uje zažívání, reguluje trávení, zlepšuje regeneraci st?evní flóry. Dostat ho v ?ajovnách nebo bio-potravinách.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-10, 15:46
Tady je ten slíbený p?eklad toho ?lánku o prújmovém onemocn?ní spúsobeném koronavidem:

[www.fretka.sk]
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-16, 17:02
Máme doma problém. Tcho?i, nejvíc sami?ka, miposlední týden kadí žlutohnedé hrudkovité hovínka. Myslela jsem si, že se to do týdne spraví, protože byli na hlídání a já myslela, že je to stres nebo zm?na prost?edí. Te? už ale za?ínám být nervózní. Šefi mi dnes vykadila žluté hrudkovité a hlavn? ?ídké hovínko, jako pr?jem. Byly v tom i trocha hlen?.

Nemáte s tím n?kdo zkušenost prosím?

A ješt? když chci dát bobek na rozbor a chci ten rozbor na infekce, bakterie a tak, musí tam být u toho i fretka nebo posta?í jeho bobek.

D?kuju moc za rady

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-09-16, 17:21
No tak trochu to vypada na ECE.
Zkus ty rozbory a treba i to poslat do Brna...pokud mas 500,- navic, nic vic za to nedas:)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-16, 17:53
dádo,

bobky se sbírají t?i dny po sob?, sta?í mali?ko a m?žeš dát všechny vzorky do jedné nádoby a uchovávat v lednici. fretku vem rozhodn? taky k vetovi.
žlutá je ješt? celkem "dobrá" barva, ale každopádn? to neodkládej, za?ni sbírat a na veterinu jdi co nejd?ív - vzorky tam m?žeš hodit pozd?ji.

a není fretka nastydlá? to mívaj taky hlenovitý pr?jem.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 16.09. v 17:54.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-16, 18:13
Mluvila jsem s Chylíkovou a mám p?ijít zítra i s fretkama a bobkama. Mám už vzorky z dneška a ješt? vezmu ze zít?ka, snad to bude sta?it.

Práv? že nejsou nastydlí, chovají se a žerou normáln?. Mají to už týden a nejh?? Šefinka. Ta se dneska trochu t?epala, ale bylo to po vzbuzení a možná jí byla trochu zima z toho teplotního p?echodu. Dám jim dneska Probican a zítra zajdu ur?o za tou Chyldou.

Marti, ?etla jsem tady ve vlákn?, že vy jste m?li n?co podobného?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-16, 22:14
no, ne?ekla bych, že podobného, kluci na tom byli - zejména ba?a, reno ani ne - hodn? blb?, na um?ení. jedním z d?vod? bylo i to, že jsem po?ád váhala, jestli jo nebo ne... protože se jeden den pr?jem zlepšil, tak to vypadalo už líp a pak zas zhoršil... nakonec m? celá ta sranda stála asi osm tisíc, ba?a musel bejt v nemocnici a stejn? to vypadalo, že i tak nep?ežije... proto ti radím nepodce?ovat a jít v?as. pr?jem kluci nem?li žlutej, to až když se lepšili, ale zelenej, br?álovej a hlenovitej.
chyld? m?žeš v tomhle ur?it? v??it, takže m?žeš být klidná, když tam jdete :o) je v obraze i co se tý?e ece, ale i kdyby to bylo, tak se s tím ned?lá o moc víc než s "normálním" pr?jmem. "zdravá" fretka v aktivním v?ku se s ním bez problém? vypo?ádá (když se za?ne lé?it v?as), problém m?že nastat u mlá?at, starých nebo n?jak i jinak než pr?jmem nemocných jedinc? nebo rekonvalescent? (po operaci apod).

t?epání po probuzení je normální, to d?laj moji kluci pokaždý, když se vzbudí, to bych s tím ani nespojovala.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 11:35
Díky za info Marti.
My ten pr?jem máme teda te? žlutý a kluci bych ?ekla, že ani to ne, jen sem tam, hlavn? Šefi furt kadí žlut?. Ta i, jak ?íkáš ty, kadila p?ed týdnem zelené hleny, ale ne moc. Te? už je ale nemá.
No problém je, že ty dva jsou 4 m?sí?ní mlá?ata, tak já doufám, že to bude v pohod?.
K Chyld? jdeme dnes, tak nám držte p?sti. Nejsem ale objednaná, tak snad nás veme, ?íkali že jo, ale asi si po?káme :(

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-17, 11:50
držím palce a UR?IT? DEJ V?D?T, jak jste po?ídili, co vám chylda naordinovala atd.

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 12:18
D?kuji :-))
Ur?it? v?d?t dám...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 12:51
Ješt? jsem se jen cht?la zeptat, kolik asi stojí to jedno vyšet?ení toho trusu? Abych v?d?la kolik si mám vzít pen?z, d?kuji moc :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-17, 13:42
Dádo, béžné vyšet?ení v Prave nevim, ale vyšet?ení v Brn? na ECE stálo 500,- KC za jednu vzorku.
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 13:48
To jo, to vím, spíš m? zajímalo to normální vyšet?ení trusu, ne na ECE, ale na virózy, infekce a tak, já nevím na co všechno to d?lají.


Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-17, 14:03
Dádo, u nás nechávám d?lat p?i b?žném vyšet?ení trusu parazatilogii a bakteriologii. Ceny z SR ti nepomúžou :-)
Avatar

Re: Pr?jem
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-09-17, 14:12
T?eba jo Johanko, napiš a já si to n?jak p?eberu, aspo? a? mám p?edstavu :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:5 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist