Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:44
Iv?a: Jseš stejná jako já...asi takovej p?ístup mám k tomu i já....
pozn.ono na t vyza?ované egergii n?co bude...lidi kolem m? i na 20metr? poznaj že jsem v ráži a nasraná jak jetel, takže se mikonflikty vyhybaj 300metrl obloukem:-D t?eba..revizo?i m? nekontrolujou..kolem jsou slušní pejskové nebo jsou aspo? na vodítku..tcho?i doma neprud?j (tolik jako normáln?)a tohle pozná i ten pes co ke m? b?ží si m? o?uchat...kupodivu...když jsem byla v týhle nálad?..žádnej ke m? nedob?hl...zv?davost je cestou opustila...náhoda? možná jo.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:52
To Ivca:
Mate pravdu. Teprve z Vaseho prispevku jsem pochopil, ze Vam nejde o to eliminovat problemy, ale o to, abyste mohli chodit s fretkou, kde se Vam zlibi (coz neni nic proti nicemu). Mluvime tudiz kazdy o necem jinem. Ja mluvim o tom jak se problemum vyhnout. Jeste jednou se omlouvam vsem, koho jsem nejak "nadzvedl", i kdyz jsem to nemel v umyslu a nejak jsem nepochopil proc. Takze prominte.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:54
nechci s nima chodit všude, chci s nima chodit BEZPE?N?, pokud vám vadí jediná v?c kterou bych cht?la tak m? to mrzí, ale nedá se nic d?lat... :o((
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:58
Sharpik: Jak všude? Já chci jít do lesa a v?d?t že mi fretku nezakousne nevychovanej pes, který nebude mít v dohledu, nebo aspo? doslechu pána! nikam jinam než do lesa s nima nechodím, protže jinde si prost? neprob?hnou...nechodím po cestách (Freya není na procházky a radši si hrabe nory u pa?ez?...Kukulín pobíhá bu? kolem..nebo ho mám já a Mirek má Freyu..takže já jdu dál jak on b?ží cestou necestou lesem a Freya s Mirkem stojej na míst?..kde se Freya rozhodne z?stat (má rychlost ch?ze asi tak -1mza hodinu...mnohdy totiž se sice pohne vp?ed, ale pak zacouvá, takže pro Kukulína nedosta?ující procházka a v Praze prost? nejsou stanovišt? lepší. Ano já beru že v lese se pes smí pohybovat voln?..to ale není d?vod aby mohl beztrestn? napad moje fretky a m?!
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:00
btw...jediný t?í místa kam s tcho?ema chodím je Milí?ovský les (okruh maximáln? k rybníku a asi prvních 200metr? v lese). Roztyly, a les v Lou?ovicích (to je zatím jedinýá les kde se s nimi cítím bezpe?n?..v?tšinu ps? znám aspo? lehce (jsou to vesni?tí ?oumové...ovecký tam nikdo už nechová)a chodím s Fretkama t?sn? za školku za hájovnou...kde to psi s pání?ky prochzejí asi 100metr? od nás po cest?.... . v Milí?áku s ps?m už tak lehký vyhnout není:-/
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:02
sHARKI: T?I místa...celkem asi 5km ?tvere?ní kudy s tcho?ema procházím se ti zdá hodn?? (do t?ch 5km je zapo?ítaná i cesta na místo -u p?esunu na roztyly nepo?ítám metro..tam jsou tcho?i zav?ení v p?epravce, kde jsou v nejv?tším bezpe?í jaké jim mohu poskytnout.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:03
Radka - jestli se nemýlím nesmí, tak má hajný právo psa voln? pobíhajícího v lese odst?elit pokud se nedrží u majitele a ten není v dohledu (což se stává velmi ?asto), aspo? to tak bývalo...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 28.07. v 23:03.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:10
tak to platí 200metr? od posledního baráku vesnice....a tam je to jako turistický a lidé jsou tam na pejsky zvyklý /nevíc to není nic strašnýho...je to vesnice...takže psi všichni jsou ze zahrad a tohle maj jako spest?ení, takže nejsou tak utržení ze ?et?z?:-))ale máš pravdu..tohle není klasifikovaný jako park (v Praze v parku e povolen pohyb psa navolno), ale jako já nevim klasický les, takže tam pokud by šel hajný ?i myslivec tak psa st?elit musí...to se tam stalo jenom jednou...to tam byl vtoulavý pes se vzteklinou...pokousal malýho kluka..tak ho st?elili a provedlo pitvu..pes vzteklinu bohužel m?l:-( klukovi bylo asi 15let v tý dob?.,dneska je mu tak 22let.a majitel musí být nadohled psa....ale smý se pohybovat voln?...ale nesmí prnásledovat zv?? (ta tam stejn? mám dojem už moc nežije..stáhla se hloubš dolesa od Lou?ovic dál s je spíš u polí...ten les znám docela dob?e:-)vyr?stala jsem v n?m:-)s d?dou jsem chodila krmit srny v zim? na krmelec..to je jedno z mála míst kde ješt? opravdu jsou!:-)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:14
u nás je zv??e dost, takže to tu platí...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 23:24
V lese opravdu pes musi byt na voditku nebo blizko majitele - pokud beha navolno dal od majitele muze ho hajny zastrelit..
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-07-29, 08:39
Ono tady nejde jenom o napadání fretek, ale i jejich majitel?. Už mockrát se mi stalo, že po m? vyjel pes v metru, když jsem jel do práce. Ono neni moc p?íjemný, když ?lov?k jde v p?l šestý ráno do práce a za nim b?ží doga, který ho š?ouchá do zatku. Její majitelka stojí o 50 metr? dál a volá si na ni jako by nic, ael pes nereaguje...

Nebo když po n?m ská?e zablácenej boxer, jehož majitelky nejsou schopný si ho odvést a jediné co ud?laj na výzvu a? si ho chytnou je, že ?eknou: "No tak ho chy?te..."

Já se tim netajim a klidn? se k tomu p?iznám - v poslední dob? psi nemám moc rád.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 09:16
Mirek: A co potom takový asi dvoumetrákový tele...nevm co je to za plemeno, ale dogu to výškou v kohoutku p?esahuje ur?it?..je to obrovkej hu?á?, co by tlapou myslím i zmáknul zlomit vaz...a když tohle se za váme rozeb?hne!!!to máte fakt hr?zu v o?ích..u nás jedna taková hu?atá hromada žije..naštstí je to stará fena...takže je zv?davá ale hodná...ani neská?e, jenom o?uchá..nechá se o?uch?at a jde dál (pán ?íkal:"ona je hrozná! ona mi s každým odejde až do baráku!sta?í aby jí pohladili.."
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-07-29, 09:47
Radko, nejspíš je to vlkodav.
Velcí psi v?tšinou jsou nebezpe?ní jen vahou a špinavýma nohama, horší jsou malí vzteklouni, zvaní "pa?áci", neb ?elem se nepostaví, do achilovky rafnou.M?j kamarád (v civilu psovod) na n? má grif - ch?apne a rafne ho do ?umáku a všichni pa?áci v okolí se ho bojí. Jednou jsem to zkusila a osv?d?ilo se.
Fretky proti ps?m chráním pom?rn? krátkým flexíkem - 3 m- a o?i na stopkách.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 09:57
Erin: Vlkodavové jsou fakt i hu?atý? ona ta fena je takový rezavá...srst jak...no strašn? hu?atou a i pom?rn? dlouho...vím jak vlkodav normální vypadá,tohle mi ho ani zdaleka nep?ipomíná:-/
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-29, 12:37
Takže nejlepší obrana proti ps?m je: Mít sebou ob?tního beránka, t?eba bu?tík, plyšák, nebo dv? fretky. Jednu ob?tovat a druhá vám z?stane. Super ?ešení. Já mám jasno já chci k Vánoc?m (d?ív bohužel nic nemám) paralyzér. A protože chápu, že chudák pejsek má stupidního pání?ka, tak dostane ránu pes a po p?íchodu jeho pána i on, aby v?d?l, jak pes za n?j trpí. Jen doufám, že si tím neublížím sama.

Sharik: A jak se mám bránit ps?m, když nemam ani zví?e ani nákup.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-29, 12:49
Nevím, jak to delam, ale asi mam zatracene stesti na slusne pejskare a hodne psy. Jeste jsem nenasla lokalitu, ktera by mi vyhovovala blizkosti, prostredim a bezpsovitosti, ale vsude tam, kde chodim, jsou psi a jejich majitele slusni.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-07-29, 13:00
Osobn? mám z místa bydlišt? stejnou zkušenost jako Lee, dokonce psá?i volají pejsky slovy Necho? tam, to je zlá freti?ka. Krátký flexík užívám v "cizím teritoriu", nebo? vím, že tam jsme vet?elci. Ve svém je to jen otázka domluvy- a jde to, pokud je oboustranný zájem. S tím zájmem jsem za?ala já, ale já to mám jasné, když mám obecn? známeho hodného psa.
Troši?ku bych si dovolila poopravit Yasmin - podle zákona o myslivosti smí být po psu st?eleno pokud pronásleduje zv??, vzdálí se od majitele a je alespo? 200m od stále obydleného domu a není to lovecký pes. Nem?lo by se tedy stát to, co se jednou stalo m?, že jsem šla úvozem, m?j jezev?ík na vodítku naho?e po mezi a blbe?ek mi po n?m bouchl. Naštestí psa netrefil, já jsem dostala brok do ramene, ale m?la jsem zimní bundu. Ten bouchal si 10 let nevyst?elil a všem myslivc?m byl pro smích. Ono to s tím st?ílením není tak jednoduché, posuzuje se to jako obecné ohrožení.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-29, 13:46
Radka - a nemohl by to být leonberger? obrovská chlupatá obluda s velkou hlavou... jsou moc hezký ale neznám ani jednoho p?íjemnýho a n?kolik jich tu je...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-29, 13:54
Mám hrozný zmatek v tom, kde pes smí a kde nesmí b?hat navolno.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:05
Iv?a: pokusím se toho pesana najít na googlu...ale ne..leonberger to není..tohle má spíš špi?atej ?umák , a hlava k pom?ru k t?lu je p?ece jenom o n?co menší...ale dýlka chlup? by sed?la.:-)
ale tahle fena je fakt hrozn? hezká a hodná...nechává se odrbávat...bude ale asi starší...protože jsem jí nevid?la jít rychleji než svižn?jší ch?zí...moc neb?há...

Katka: to každej. V praze jsou vyhran?ná prostranství (parky atd.) kde psi sm?jí navolno b?hat...na ve?ejných místech, jako výlezy z metra centra m?st a prost? všude kde nejsou ve m?st? parky, pes musí na vodítku..nem?l by ani b?hat po poli.S MHD a v?bec bus, vlak atd. má pes mít náhubek a být navodítku.pop?ípad? má být v schránce s nepropustným dnem (to platí pro ko?ky, fretky hlodavce...)Pokud zví?e n?koho obtežuje (smradem, línáním, št?kání atd. musí si majitel se svým milá?kem vystoupit..pokud nevystpoupí m?že ho ?idi? vyhodit:-))
Les: Zví?e se nesmí bez vodítka pohybovat do vzdálenosti asi 200metr? od posledního domu (vesnice).Pokud pak nen na dohled od psa majitel, který je schopen zví?e si zavolat je pov??ený ?lov?k /myslivec s povolením a hajný/ m?že zví?e zast?elit jako nebezpe?í pro lesní zv??

Jinak platí tuším že veškerá bojová plemena (typu dobrman, pitbul atd..) se nesmí na ve?ejnosti pohybvovat bez košíku (nikdo to samoz?ejm? nedodržuje)

tohle jsou tak v?ci kterými jsem si tak n?jak trochu jistá...ale up?esní to až zn?ní zákona...ur?it? by se na netu dalo najít:-)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:19
No jeste on pes muze byt bez voditka u nohy - pokud je dokonale ovladatelnej..
Radko zkus hledat tady.. [www.rozhlas.cz]
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:27
No a spousta lidí si myslí, že fretka pat?í do lesa. A když ji pes napadne, tak ho m?že hajnej zast?elit. Takže jak se legáln? zbavit vzteklýho psa u lesa? Mít myslivecký zkoušky.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:34
Katka: No...spousta lidí ani nepozná fretku:-/
Yasmin: dík..už ho tam hledám:-)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:49
Yasmin...nejpodobn?jší je zatém tomu tohle

[www.rozhlas.cz]
nebo spíš je ješt? tohle..to je asi zatím nejblíž.
[www.rozhlas.cz] akorát že ta fena není ?erná, ale zrzavá..všude..
nic jinýho co by jí bylo podobný tam není, ale to druhý úpln? ?erný tou stavbou t?la odpovídá.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:50
To pavel
Nejlepsi je sebou mit zbran a plynovku, zbrani zastrelim majitele psa a do ruky mu dam plynovku... a kdo mel v te rychlosti kdyz na me postval psa vedet ze to neni prava zbran a pak uz je tam jen moje svedectvi ze... :-)). ale vazne podle me je majitel psa, ktery svemu milackovi neda kosik idiot, kterej zaslouzi do huby. a pes nakopat p.del
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:54
Pejskari opravte me, ale myslim, ze "bojova plemena" je neologismus, ktery nikdo (FEI) atd. neuznaval a nepouziva...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 14:55
mario: pes za to nem?že...pání?kovi nakopeme obojí:-D jak zuby tak p.del:-D

Jinak....to co píšeš ty ?íká hodn? lidí..p?i sebeobran?..vyst?elit dvakrát..zak?i?et jd?te pry? nebo vás zast?elím a první ranou st?elit a druhou dát do vzduchu;-), pop?ípad? zast?elit a dát mu do ruky n?ž (nikdy však nezast?elit zezadu...na to naše zákony pohlíží jaksi nelib?...)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:01
Radka Novofoundlandský pes je stavbou podobný Leonbergerovi... Takový tele ale jsou úžasn? milý :o)))
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:05
Iv?a: proto ?íkám že to na ní sedí až na barvu...není ?erná ale zrzka:-) a je milá...on ten klu?ina taky ?íkal že má strašn? ráda malý d?ti...když jsem si nesla fretky tak ?íkal že jim nic neud?lá..že i k?e?ky jenom o?uchá , max olízne (ochutná?) a nechá je na pokoji:-)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-29, 15:08
leon. je rezavej a má pár ?erných chlup? (bráno v pom?ru k množství chlup? na n?m ne k obvyklému množství které si p?edstavujem pod pojmem "pár"...)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist