Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Andy (IP)
Datum: 2006-09-10, 17:34
Ahojky...slyšela jsem o o?kování Canvacem...m?žete mi prosím ?íct, jak moc je to pro fretku nebezpe?né? Používá se jako standardní o?kování? D?kuji za odpov?di

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-09-10, 18:37
Canvac je pro freti?ky nebezpe?ný, m?žou um?ít. M?j vet používá Eurican.
Canvacu se vyhni z dálky.
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Belmondo (IP)
Datum: 2006-09-10, 18:45
Zdravím,
pokud chceš více informací o této vakcín?, zadej si do vyhledávání,,vakcína Canvac,,dostaneš se na vlákno.
Nebo www.fretka.kom.cz, v pravo odkaz na toto o?kování.
Já mám o?kovaného fre?á?ka vakcínou Nobivac.

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Andy (IP)
Datum: 2006-09-10, 18:46
pro? je pro n? vlastn? tak nebezpe?ný a pro? se tedy používá? Nechápu to...

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-09-10, 18:57
p?e?ti si už napsaná vlákna (od Belmonda máš napsáno jak ho najít, myslím, že jich tu je víc)
tam se myslím dozvíš odpov?di na své otázky...
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-10, 21:08
je nebezpecny canvac jen proti psince nebo i vakcina proti vztekline? nas rendy totiz pred rokem byl ockovan vakcinou canvac proti vztekline, ale byl (a je) v poradku.
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-09-10, 21:21
honey - sta?í p?e?íst výše, že už to tu bylo rozebíráno. a taky si o té vakcín? m?žeš p?e?íst na stránkách [www.fretka.kom.cz] (dala jsem odkaz, ra?i =/

Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-09-10, 22:06
My máme od Nobivacu jak vakcínu proti psince, tak proti vzteklin?... :-) Jak pro fretky, tak pro psa. Jen kon? mají Duvaxyn :-)) Jenže tam je to zase n?co jiného (a proti n??emu jinému)... :-)
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:33
Amonnia, s dovolením bych spíš doporu?ila p?e?íst si o Canvacu info na www.fretka.cz (viz mapa stránek - tam se najdou všechny ?lánky, a že jich není málo). Nejenom proto, že to jsou tyto stránky, ale hlavn? proto, že tento ?láne?ek neobsahuje chyby a je po odborné stránce zlektorovaný nejpovolan?jším odborníkem na Canvac v republice, panem doktorem, který ho má u výrobce na starost. Existuje ve dvou verzích obtížnosti - pro laiky a pro vety. ?lánek na fretka.kom bohužel obsahuje n?jaké nep?esnosti a nesrovnalosti, tudíž je místy zavád?jící (nap?íklad monovalentního Canvacu bys se u veta dožadovala marn?, protože nic takového neexistuje...)

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-09-11, 13:43
MF - já jsem to opsala jen z výše uvedeného p?ísp?vku.

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Belmondo (IP)
Datum: 2006-09-10, 17:45
Zdravím,
pokud chceš více informací o této vakcín?, zadej si do vyhledávání,,vakcína Canvac,,dostaneš se na vlákno.
Nebo www.fretka.kom.cz, v pravo odkaz na toto o?kování.

Ale p?iznám se, když mi n?kdo ?ekne, ne Canvac je ten špatný, a vím, že na to umírají fretky, tak vím, že jako laikovi mi to sta?í v?d?t =) a budu spokojená ..

Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:07
A jéje...
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:30
To nic, Jordi, hlavn?, že je tam ta podstatná informace, že škodí, ne? ?ím víc míst, kde se to lidi do?tou, tím líp. :o)

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:31
sem se zasmala...
Andy ne tobe.. Informaci najdes opravdu vice nez dost a v podstate vsechny ti reknou to same - freticky pri prvnim ockovani umiraji - ty co jsou ockovane pripadne ne primo prvni, ale druhou mivaji nasledky. U preockovani po roce, uz to tak nebyva..
Na fretka.kom.cz mas odkaz na letak pro veta (to mu urcite predej, aby se to dozvedel - muzes obejit i vice vetu, cim vic jich to vi, tim lepe!!)
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:37
Hlavn? je dobré veta upozornit, aby si p?e?etl p?íbalovou informaci nebo si info ov??il u výrobce - od jara už totiž ke Canvacu p?ibaluje zmín?né varování, že je pro fretky nebezpe?ný. Bohužel praxe je taková, že informacím od chovatele v?tšina vet? moc nev??í :o(

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-11, 15:02
Proto jsou tu ty letaky - primo pro vety, ze :o) ty, na ktere upozornuju a ktere jsou na fretka.sk - je to prave delano primo pro vety a je to primo od Dyntecu pribalovy letak..
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 17:02
Jist? :o) jen jde o to, p?esv?d?it veta, aby si ho v?bec p?e?etl. Ono na n?m totiž není žádné razítko ani schvalovací ?íslo ÚSKVBL, takže tomu vet nemusí v??it (vytisknout na po?íta?i se dá ostatn? cokoliv). Je tedy dobré to mít pro vlastní informaci (tj. v?d?t, co to má vet v krabi?ce najít), p?ípadn? vetovi ukázat, ale s d?ležitou informací: toto je kopie upozorn?ní, které výrobce od jara 2006 p?idává do balení Canvacu - prosím, ov??te si, že ho v té krabi?ce máte a pokud máte starší zásoby, ov??te si u výrobce, že k této zm?n? došlo. S tím, jak vetové mají zav?ené o?i a uši pokud jde o informace od chovatele tady myslím má v?tšina lidí velmi bohaté zkušenosti ... :o(



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: matka fretka dne 11.09. v 18:56.

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: winnie (IP)
Datum: 2006-09-12, 19:31
Ja bych sla k jinemu vetovi, kdyby me muj neposlouchal i pres to ze mu strkam papir s informacema. Pokud veterinar neposloucha klienta, pak se nema o cem bavit - takovemu sve zvire nesverim! Protoze by byl schopny mi naockovat prave ten Canvac ne?

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Andy (IP)
Datum: 2006-09-12, 21:33
holky dík za informaci...já si práv? po?izuju frete?ku a cht?la jsem v?d?t názory ostatních...už sama chovatelka mi ?ekla, že ona sama Canvacem o?kovat nenechává

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-12, 22:03
Já t?eba chodim te? k ?ehákovi na Strossmayeráku a ten tim taky neo?kuje... neni nejlevn?jší, ale ani nijak zvláš? drahej... a má i lepší vybavení než Král... a hlavn?, mám ho za rohem, fretky lé?í normáln?... takže OK...
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-13, 11:46
?ehák je vynikající, hlavn? umí ?íct, kde je jeho hranice, že fretky moc ned?lá a s n??ím speciáln?jším t? sám pošle k odborník?m. Takového p?ístupu si moc vážím.

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Andy (IP)
Datum: 2006-09-13, 19:05
no já mám dobré zkušenosti s vet klinikou na Novovyso?anské u H?ebíka...nebyla jsem tam sice s frete?kou, ale s pískomilem a postarali se mi o n?j dob?e...cht?la bych tam práv? chodit...uvidíme, jestli se osv?d?í aj dále

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-13, 19:27
MF: Znáš ?eháka??? Kone?n? n?kdo... jojo, když m?l Rocky pr?jem, tak jsem se ho šla zeptat, jestli fretky taky bere... v?d?la jsem, že by klidn? ?ek ne, v p?ípad?, že by nic nev?d?l. Když jsem se ho ptala na plazy, ?ek sám, že o nich nic moc neví a poslal m? jinam rovnou, to jsem ocenila...
Andy: Takovej barák, kam se jde zezadu? A vet takovej ve st?edních letech, mám dojem že holohlavej? Já tam byla na pohotovosti s Meggie, když zvracela....
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-14, 13:04
Já vyrostla v HOlešovicích, víš?

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-14, 18:36
Fakt? :)) to jsem nev?d?la, já tu taky vyrostla a po?ád tu jsem... Ani nevim, jak dlouho tu ?ehák je... ale jsem ráda, že aspo? n?kdo mi o n?m n?co ?ekne, když ho jinak nikdo nezná....
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-09-14, 20:14
HURÁ!!!!! Práv? mi p?išel dopis z Dyntecu, že Ústav pro kontrolu lé?iv schválil vyjmutí fretek z indika?ní skupiny Canvacu.
Webmastr už má všechny podklady a co nejd?ív je dá na stránky. Pro neznalé vysv?tlení: rozdíl oproti p?vodním letá?k?m, které výrobce od jara p?ibaluje k vakcínám je v tom, že te? je to oficiální a odpov?dnými místy posv?cené, tudíž tomu vet nemusí v??it, ale MUSÍ to respektovat.
Sorry, lou?ím se, jdu slavit (pro neznalé, stálo mne to t?i roky života) ;o)
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-09-14, 20:16
Dobrá práce, gratuluji.
A myslím v?tšina fretek v ?R d?kuje.
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-14, 21:26
p?idávám se ke gratulaci, ale hlavn? za všechny živé fretky a na památku t?ch, které nep?ežily - D?KUJI!!

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-09-14, 21:28
To jist? k oslav? je.Petro klobouk dol? za tu mraven?í práci.gratuluju taky!

Ale já tu mám smutnou zprávu,canvac zase zabíjel,dnes ráno tady v Jablonci um?ela dvouletá fretka,kterou paní veteriná?ka Frajberková nao?kovala po odchovu mladých canvacem.A o tom že by nem?la tímhle o?kovat fretky v?bec nic neví.Aby nevznikl mylný dojem,to není ta,ke které chodíme my s fretkama.Naše vetky nepoužívají canvac ani u ps?,prej je to šunt.Bohužel se majitelé ku m? dostali až když se ptali u tech našich na klinice a tak se vše pot?ebné dozv?d?li hodn? pozd?.

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-09-14, 21:37
MF: Skv?lé!!! Díky :o)) A na zdraví ;o)

bóža: Chjo :-( Kámen úrazu je v tom, že veti u preparát?, které používají b?žn?, p?íbaláky ne?tou...takže, dokud se tato "nová" informace nestane mezi vety "chronicky známou", nám nezbývá i nadále nic jiného, než to co doposud a to jest ší?it osv?tu dál, všude kde to je možné.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Vendula R dne 14.09. v 21:45.
Avatar

Re: Canvac
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-09-14, 21:41
ježiš to je supéééér
MF moc gratuluju - tohle chce zapít :oD
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist