Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Nika777 (IP)
Datum: 2005-06-10, 17:23
za týden si dom? p?inesu malou frete?ku.Všechno už jsem pro?etla, ale vy, zkušení chovatelé, nem?li byste n?jaké speciální rady, ?eho se vyvarovat? Už se na ní moc t?ším, tak bych cht?la být p?ipravená na vše.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-10, 17:28
No tech je asi spousta.. Takze si jen precti knizku a kdyby sis nevedela s necim rady tak se ptej - urco ti tu poradi.. ;o)
Jinak nezanedbej vychovu cistotnosti a hodne fretecku mazli ;o)
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-06-10, 23:21
P?ipojuji se k doporu?ení obracet se na fórum kdykoli si nebudeš v?d?t rady. ?Bu? T? odkážeme na n?jaké starší vlíkno, protože dotazy za?áte?ník? bývají po?ád stejné nebo podobné, nebo prost? poradíme :o)
Hlavní - výchova k ?istotnosti, nekousavosti (jako u št?n?te nebo kot?te - když kousne moc, lehce klepnout p?es ?umák, zaje?et a "urazit se" - já tak Vendela vychovala spolehliv?) - ona v pubert? kousat bude, ale vychovaná ne tolik.
No a pak to mazlení a v?novat jí co nejvíc ?asu denn? - hodn? št?stí a radosti!
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-06-18, 19:48
Zdravím, až budeš mít frete?ku doma, jako za?áte?ník budeš mnohokrát tápat, ale jen velkou láskou a trp?livostí z ní vychováš nejmilejší zví?átko, na které nedáš dopustit.
Opravdu, když nebudeš v?d?t, ptej se , protože toto diskusní forum je fajn. M? pomáhá taky, ale bohužel ve smutné v?ci a to nemoci mého fre?á?ka.
P?eji Ti , jen p?kné chvilky s ní .

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Nymo (IP)
Datum: 2005-06-19, 00:37
No já zrovna zkušený chovatel nejsem. Jen jestli m?žu radit, tak v?nuj maximální pozornost o?kování. Já jsem diky neschopným veteriná??m a možná asi taky trochu mé neznalosti( ikdyž si myslím, že jsem tuto
problematiku studoval dost, ale asi málo,m?l jsem se ptát tady) nedávno p?išel o 9-ti týdenního fre?á?ka :-(( Tak dej prosím pozor. A jinak ti p?eji hodn? radostí.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-06-19, 03:38
Nika 777: P?edem gratuluji k frete?ce - bezva volba spole?níka ;o)
Máš-li (a dáš) mailovou adresu a zájem, pošlu Ti n?jaké další info, ?eho se vyvarovat, na co si dát pozor atd.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-06-19, 21:38
Ahojky,

tak Mon?a si od nás dneska vzala hol?i?ku, je to dcera Gandalfa a Eowyn, tak n?jaké základní rady jsme jí ud?lili, ale kdykoliv se s námi m?že spojit. Také jsme jí doporu?ili sledovat fórum jako nejlepší zdroj informací. Malá dostala s sebou vzorek granulek, správný postrojek z klubu a smradlavý ru?ník po mamince, do kterého se hned zachumlala. V??íme, že se jí bude da?it dob?e a nebude dneska moc bre?et...
Už to ubývá, v?era jsme vezli dva kluky známému do Turnova, zbývají nám už jen dv? holky. Teprve te? si ?lov?k uv?domuje, že si na to hejno hyperaktivních potv?rek zvykl a za?íná tu být n?jak prázdno....
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-06-19, 21:46
Ahojky!
Jsem hrozná a tak lezu kam se dá (asi to mám po Orim).
Byl by n?kdo ochoten ob?as mi poradit?
Ujala jsem se 2 letého kluka. Vše je v pohod? ale teprve za?ínám a ob?as pot?ebuji n?koho kdo by byl ochoten mi helfnout malou radou. :o)
P?edem díky za m? i za Oriho

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-06-19, 22:01
Dá?o tady na fóru ti rádi poradí v?ichni! Pokud bude? chtít n?co konkrétního, zkus to nejd?ív nechat vyhledat, o spousta v?cech tu najde? dlouhé diskuse.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-06-19, 22:02
Je?í?marjá Moniko, v?bec jsme se t? nezeptali na tak základní v?c, jako JAK SE BUDE JMENOVAT???
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-01, 14:13
Ahoj chci si po?ídit fretku ?etla jsem, že zeza?átku by fretka nem?la byt sama já bych si na první dny vzala dovolenou jen bych cht?la v?d?t kolik dní bych si m?la vzít budu bydlet sama takže s ní budu jenom já. Díky za rady.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-01, 15:19
Brutíka m? dovezli v pátek, takže jsem m?la víkend a vzala jsem si dovolenou na pond?lí a úterý. Jenže dcery m?ly prázdniny, takže sám doma nebyl.
T?žko v tomhle radit, vzala bych si dovolené co nejvíc bych mohla, ale neznám Tvoji situaci a možnosti.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-01, 16:24
Pokud budeš mít možnost, týden dovolené je ideální. Za prvé si nového mazlí?ka dostate?n? užiješ a za druhé m?žeš hned za?ít s výchovou - chození na píse?ek, kousání,...
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-01-01, 21:02
taky se p?ipravuju na "p?ír?stek"do rodiny,proto jsem stále na t?chto stránkách a je fakt zajímavé ?íst vaše rady a poznatky.Dík,jste bezva.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-02, 11:23
Ješt? jsem se cht?la zeptat jestli se zadávají mlá?ata ješt? p?ed narozením nebo až po n?m já bych cht?la albína sami?ku. A žádný chovatel mi nem?že dop?edu zaru?it, že se mu narodí.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-02, 11:29
Leda by p?ipoušt?l 2 albíny :o)))

My máme v plánu letos p?ipustit albínku a šampan?, takže n?jací albíni se snad dají ?ekat. Hlavn? chci letos hodn? hol?i?ek - loni jsme z 9 fre?at m?li 8 kluk?!!!

Mlád? si zamluv ur?it? p?edem. Myslím, že by sis mohla vyhlídnout pro jistotu i 2 chovatele, kdyby se u jednoho nepovedlo. Ode m? cht?li zájemci taky sami?ky a musela jsem je bohužel zklamat, protože se narodila jen jediná. :o(
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-02, 11:49
Blísko mého bydlišt? mají chovnou sami?ku tcho?ovité barvi její otec byl skoro bílí od tcho?ovité sami?ky asi moc albínky ?ekat nemám a nebo to není zbarvením rodi?? a je to jak u ko?ek že i bílá ko?ka m?že mít ?erné ko??.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-02, 11:58
Myslím, že to tady n?kde Jordi nebo Yasmin psaly, že 2 albíni m?žou mít jen albíny.
V ostatních p?ípadech to dost záleží nejen na barv? rodi??, ale i na tom, jaké další barvy nosí v genech. Dá se p?edem cca odhadnout, v jakém spektru barev mlá?ata budou, ale kolik ?eho a zda ano ?i v?bec, to je asi v?št?ní z koule.
T?eba u nás loni od tcho?ovité sami?ky a šampa?ského same?ka: 1x šampa?, 1x albín, 7x tcho?. T?eba toho albína jsme v?bec ne?ekali, ale narodil se :o)))
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:08
M? si tcho?ovité zbarvení moc nelíbí nejvíc se mi líbí bílí s tmavíma o?ima albíni se mi taky moc nelíbili ale vid?la jsem videa s albínama a jsou p?ímo nádherní. Já si nem?žu pomoct ale m? se líbí spousta zbarvení jen ne tcho? asi proto že je to nej?ast?jší a asi nejp?irozen?jší zbarvení.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:11
a narodil se proto, že oba rodi?e jsou št?pitelní na albína. Kdyby byl št?pitelný pouze jeden z barevných rodi??, tak by se albín nenarodil. Ale ten gen by se p?edal dál a z?stal by skrytý. P?esn? tak, jak se geny poskládají se dá jen p?edpokládat, nikoliv tvrdit s jistotou. To prost? nejde.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:14
Máš pravdu,že tcho?ovité zbarvení je asi nej?ast?jší,ale každý tcho? je jiný a n??ím originální.Já mám doma dva tcho?í chlape?ky a liší se hodn?.Jinak se mi ješt? strašn? líbí šampa? a st?íbro.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:33
Taky se mi líbij? s bílím znakem na hlav? bohužel si nespomenu jak se jim ?íká.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:48
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-02, 12:59
Ano to jsou ony ješt? jsem se cht?la zeptat pro za?áte?níka je lepší mlád? od chovatele nebo bych si mohla troufnout i na mlád? ze zverimexu ?asto ?tu, že tam bývají mlá?ata nemocné a já nevím jestli bych se ve zdravotním stavu tak rychle vyznala.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:18
vždycky je lepší mlád? od chovatele
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:24
Rozhodn? od chovatele, už jenom v tom, e víš, co m?žeš ?ekat, vidíš, v jakým prost?edí byli t?ch prvních 7 týdn? života... jenom když to srovnám u nás, same?ek, kterej je od chovatele je naprosto v pohod?... sami?ka, pro kterou jsme minimáln? 3. domov a která je b?hví odkud, je záke?ná mrška, u který nikdy nevíme, co ud?lá... same?ek je nádhern? p?edvídatelnej...
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:31
Osobn? si myslím, že nejvíc záleží na tvé výchov?. Mám same?ka ze zveráku a na záchod chodí (jak v kleci tak mino ni) na 98% a je to mazel. Ale pokud si objevila tyto stránky ješt? p?ed koupí fretky je lepší fretka od chovatele. Na www.fretka.kom.cz jsou plánovaná spojení tak tam bys možná našla co hledáš.

Jo a ješt? je výhoda, u toho chovatele, že m?žeš vysledovat p?íbuzné, pro p?ípad, že se rozhodneš pro mladé.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ivka dne 02.01. v 13:32.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:49
Taktéž se p?ikláním k mlád?ti od chovatele.Vidíš v jakých podmínkách vyr?stá,jaké má rodi?e,víš jestli je o?kovaný,mlád? je v?tšinou ?áste?n? p?edvychované,...Ve zverimexu se o mlád?ti nedozvíš prakticky nic a mr?ata ?asto koušou.Prvního fre?á?ka jsem m?la ze zverimexu-strašn? dlouho kousal a byl agresivní než pochopil,že mu nechci ublížit.Druhého lumpa mám od chovatelky Jordi-tém?? jsem s ním nem?la problém a te? je to mazel.No a t?etího loupežníka mám op?t ze zverimexu-je šílen? hyperaktivní,sem tam kousne,ale je zdravý,?istotný a milou?ký.
Avatar

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-01-03, 10:45
Na t?ch stránkách fretka.com.cz jsem už byla ale nikde jsem tam nevid?la plánovaná spojení mohli byste m? blíš navést ta z Vracova mladé neplánuje.

Re: budu za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-03, 10:47
Tie informácie sú na www.fretka.kom.cz a nie na fretka. COM.cz :-))
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist