Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-05-13, 22:06
Az budu mit fretku(1.tyden cervna)tak s ni nekdy zajdu ven.No a co mam ach jo delat kdyz venku chodi psi na volno?????



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 16:07.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-13, 22:37
Nau?it se rychle vytáhnout fretku na vodítku nahoru a koupit si pep?ák.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:33.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-05-13, 23:41
tTo myslis vazne??To s tim peprakem??

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-13, 23:45
Po jistych zkusenostech s arogantnimi majiteli psu ano.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-14, 00:18
jasn? - nejd?ív psa a "omylem" to vzít i s tím majitelem z jedný vody....

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-14, 11:51
Nedá mi to, p?idám se a popíšu ten náš zážitek. Sice se mi nechce se k tomu vracet, klepou se mi kolena ale pro výstrahu ostatním to zkusím.

M?li jsme fre?a?ka Edu, necelý rok mu byl, když poslední lednovou ned?li si ho d?ti (Zuzanka 13let, Kubík 10let) vzali ven. Cht?li se s ním prob?hnout v lese a zasá?kovat si. Kousek od domu na ulici vedoucí k lesu šli proti nim dv? ženy se psem. Pes - veliký k?íženec malamuta a boxera, na pohled krásný - se vytrhl, sko?il po Zuzce, prokousnul jí ruku, zlomil ob? kosti v p?edloktí, vytrhnul jí Edí?ka z bat?žku P O D B U N D O U a roztrhal ho.

Takže: asi ten pep?ák by pomohl, i když si nejsem jistá, že by to t?eba zrovna Zuzanka stihla.

ch+nebez+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:26.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-14, 13:26
Tak to je síla...fuj.
Já tcho?e v?tšinou rychle vytáhnu nahoru za vodítko a jsem schopná ho bránit jako lev. Ale našt?stí jsem nikdy takhle agresivního psa nepotkali. A v?tšinou se psi bojí tcho?e - rychle p?ib?hne, ?uchne a už mu po n?m mr?ous jde. A psi to mr?avý divn? páchnoucí nic neznaj, tak mají radši respekt.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-14, 13:59
ID
a krom? té hr?zy, mám taky husí k?ži a ani jsem to nevid?la BRRRRRRRR - jak to bylo dál? poda?ilo se vám zjistit o koho jde a zažalovat ho?

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: aron (IP)
Datum: 2005-05-14, 14:02
Yngon: zeptej se Erin ;-) Ta ti naprosto presne vysvetli jak s fretkou na pitbula ... dodneska se ji na 100 metru vyhyba.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-14, 14:16
Martina
hned jsme to hlasili policii,Zuzka tu ruku lé?ila 2 m?síce,duše obou d?tí jsou lé?eny ješt? te?,mají potíže ve škole,Zuzka se zhroutila,je každou chvíli nemocná,prý je to psychosomatický.Vždycky m?la samý jedni?ky,te? není schopná se dou?it co zameškala,takže jí léka?i doporu?ili opakovat ro?ník.
Policejní komisa? to nejd?íve odložil,prý nebyla porušena vyhláška,pes byl na vodítku a o košíku se ve vyhlášce nepíše nic.Státní zástupce toto rozhodnutí ale zrušil a zahájil trestní stíhání ve v?ci.Takže ?ekáme na soudní ?ízení.Kdy bude to nevim,ale je jasný že ta paní co psa nezvládla dostane tak maximáln? n?jakou pokutu a bude v?c uzav?ená.Nic si od toho už neslibujem.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-14, 14:32
A co paní? Po?ítala bych s n?jakou omluvou, "odškodn?ním" - finan?ním nebo n?co d?tem za ten šok...
Ur?it? teda ani pro ní to nebylo p?íjemný a psa k tomu nenabádala, ale košík by snad pes nosit m?l, když se pohybuje n?kde, kde jsou lidi a kór d?ti. Je hrozný, jak kolikrát p?ib?hne pes bez košíku, narve hlavu do ko?árku a než se nad?jete, tak dít? olízne nebo o?uchá. Když mám takhle na hlídání n?jaký d?ti, tak trnu strachy, kdy mu ukousne hlavu.
Ale psi miluju, proti nim nemám nic.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-14, 16:01
Od t?ch lidí jsme se nedo?kali ni?eho,od té doby se neozvali,nezeptali na to jak se d?tem vede,o odškodn?ní už v?bec ne.To bude vše ?ešit ten soud asi.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-14, 17:53
ID,
to je fakt d?s.
když už takový lidi nezav?ou za nedovolené ozbrojování a za t?žké ublížení na zdraví, tak by jim aspo? m?li nasolit takovou pokutu a tak to rozmáznout v novinách, aby t?chhle p?ípad? za?alo kone?n? ubývat... :o( aby si každej blb rozmyslel, jestli mu stojí za to p?ijít t?eba o barák kv?li tomu, že si neumí vychovat a ohlídat psa!
a ten pes - pro? zaúto?il? on šel vyložen? po fretce?

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-14, 18:04
ID - ten soud to bude ?ešit jen z hlediska trestního práva - tedy jestli došlo k p?estupku, trestnému ?inu,... Vedle toho se musí podat zvláš? ob?anskoprávní žaloba o náhradu škody - bolestné, snížené spole?enské uplatn?ní (v p?ípad? Zuzky ztratí rok ve škole, bude pokra?ovat v jiné t?íd? s d?tmi na které není zvyklá...) a samoz?ejm? odškodn?ní za psychickou újmu. Nebylo by od v?ci do toho zapojit zdravotní pojiš?ovnu, která má v p?ípad? úrazu s cizím zavin?ním právo po majiteli psa požadovat náhradu výloh na lé?ení, které nebudou zrovna malé (v?etn? psycholog?). Ur?it? bych do toho šla, t?m lidem to pat?í. Jist? že to nejspíš neud?lali schváln?, ale každý z nás je zodpov?dný za svoje zví?e i škody jím zp?sobené - proto si ho musí vychovat a velkého psa naprosto bezpodmíne?n? vycvi?it k poslušnosti. A pokud ho fyzicky nezvládá (neudrží ho), nemá si velkého psa po?ízovat.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-05-14, 19:02
Práv? proto to cht?la policie odložit,pes nezaúto?il na ?lov?ka ,ale na fretku.Zuzce ublížil proto,že Edu bránila.
Jsou prost? psi,kte?í úto?í na fretky.Když je ten pes velkej a silnej,tak už je to o n??em jiném než o hlídání.To je d?vod pro? to sem píšu,ne abych se tu nechávala litovat,ale abyste v?d?li,že m?že nastat taková situace.Hnusná.
Já sama a d?ti v?bec, od té doby chodíme s fre?ulkama jen na zahradu,na výlety s nima jen do zámeckých zahrad,kam psi v?tšinou nesmí.A nejen ze strachu,taky kv?li d?tem ,ty mají panickou hr?zu i z jezev?ík?.
A s manželem chodíme na procházky spíš nave?er,s fre?ulkama a bez d?tí,s ním se nebojim,ten závodil v karate.
Takže to chce ps?m se rad?ji vyhnout,a po?ídit si bodygarda.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-15, 10:34
By m? tedy tedy zajímalo, jak by se situace vyvíjela dál a kdo by byl v právu, kdybych p?i prvním náznaku podobného incidentu toho psa legáln? drženou zbraní bez varování zast?elil ... prost? sem m?l podez?ení že m? osobn?, mé dít? nebo mé zví?e ten pes napadne a tak jsem se bránil (je snad zákonem dovoleno se bránit nebo už ne?)! Je to legitimní zp?sob jak se bránit nebo si musím nap?ed nechat n?co ud?lat (aby se v?d?lo) a až pak jsem oprávn?n jednat? Pes je v?c (stejn? jak fretka), ale d?tská ruka je útok na ?lov?ka, tak okamžit? st?ílím... Je to sice jak na divokým západ? a zví?ata bez vyjímky mám rád, ale nevidím jiný okamžit? funk?ní ?ešení bez dopad? na nás (já, dít?, fretka) v daný kritický chvíli. Pak se m?žem soudit, zvát si znalce co to všechno znají apod., ale ta v?c je nebezpe?ná tak jsem ji zlikvidoval...

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Majka (IP)
Datum: 2005-05-15, 10:51
Hm,tak bylo by to v tu chvilku asi to nejlepší ?ešení,ale bohužel,dokázat, že to byla nutná sebeobrana by v našem soudnictví šlo asi zt?žka,nemluv? o tahanicích po soudech,ú?adech,p?esv?d?ování,atd..N?kdy je to vážn? škoda, že nejsme na divokém západ?...speciáln?,když n?kte?í majitele se chovají jak hyeny..:)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-15, 12:34
Jednou mi kokršpan?l napadl mého psa. A vzhedem k tomu, že jeho pani?ka se nem?la k ?inu, ok?ikla jsem jsem toho korkra a pleskla vodítkem a po?ádn?. Zarazil se, ale p?estal úto?it na mého psa. Byl totiž po?ádn? p?ekvapený, že ho plísní úpln? cizí ?lov?k a v tu chvíli nev?d?l, co si má myslet.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-15, 13:14
psi nejsou blbí a mají od nepam?ti zakódovánu poslušnost (až slizkou) k SILN?JŠÍMU. proto musí být majitel vždycky "siln?jší" než zví?e, by? je tím majitelem 50 kilová k?ehule a zví?etem brazilská fila. b?da, když si majitel nechá jezev?íka p?er?st p?es hlavu...!
taky se mi n?kolikrát stalo, že jsem pacifikovala cizí nevychovaný psy, ale našt?stí (pro m?) to nikdy nebyl pes natolik sebev?domý a silný, že by neposlechl nebo na m? dokonce zaúto?il. u pr?m?rného psa opravdu sta?í dostate?n? razantn? mu dát najevo KDO JE TADY PÁNEM, když už to není jeho vlastní pání?ek...
t?žko to ovšem dá najevo dít? ob?ímu teleti, nebo i dosp?lák psovi vychovanému k tomu, aby úto?il.... :o(

jo a ješt? k tomu PAVLOVI:
jak bys cht?l dokazovat, že m?l pes v úmyslu zaúto?it, když bys ho nenechal na vás zanechat žádnou stopu?
to je práv? ten pr?ser..... :o(
ale na druhou stranu by pak kdokoli mohl zast?elit kohokoli - jakékoli zví?e - s od?vodn?ním, že CHT?L ZAÚTO?IT... a to by se nám, milovník?m zví?at, taky asi nelíbilo, že jo?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 15.05. v 13:19.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-15, 16:54
To je sila to s co pise Iva.. chjo :( Kdyz se k tomu postavim jako majitel psa - tak bych urcite delala vse proto abych to nejak odcinila - to me zarazi ze jim to je fuk - grrrr Mam psa a nesu za nej zodpovednost - Boru neublizuje - ale tim ze je to velky stene a chce si porad hrat tak skace o sto sest a je jako buldozer. Ale proto davam na ni co nejvic pozor - a neni mi to jedno.
Ta zenska se mela omluvit - koupit detem fretku a pod - vim ze to male nepomuze - ale trosku by mohlo.
A to nechali deti jako po utoku odejit domu - nebo je odvezli na pohotovost, nebo co.. mam z toho pekne husi kuzi.. Vzdyt deti si normalne berou ven krelicky morcatka a tak..
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-15, 17:02
Jak to bohužel taky nevím (sv?dectví?), ale myslím že je k vid?ní dost situací, kdy má pak dít? trvalý následky v obli?eji, na p?l ukouslou ruku, prokouslý b?icho a podobn?... Zkrátka jsem m?l podez?ení že se n?co stane a necht?l jsem to dopustit, to bych asi tvrdil na svou obhajobu!! Když vidím co se stalo Dolhy?m a jakej z toho tristní výsledek tak jak by to dopadlo naopak? Ne te? už sice v?c (siln?jší a v?tší v?c - pes) a ne bez rozumu, ale ?lov?k a pod reálným dojmem že se na n?j odjinud záke?n? úto?í by zlikvidoval další v?c (ne nechat zabít fretku potažmo tím i dít?, ale p?edem odst?elit psa)... Dokud máme zákony že zví?e je v?c, t?žko se m?žeš jako napadená smyslupln? bránit u soudu, vždy na to bude pohlíženo jen jako na útok v?cí, tj. p?estupek s újmou na zdraví. Až když by byl majitel pln? zodpov?dnej za to co jeho v?c d?lá tak by to asi fungovalo a pes by moh bejt klasifikovanej jako zbra? - pak by ona paní dostala flastr za to, že vytáhla zbra? proti bezbrannýmu dít?ti a druhá podobná by si to p?íšt? rozmyslela... Zatím to funguje tak, že se musíš nechat na ukázku zabít, aby soud uv??il a m?l d?kaz, žes m?l obavu o sv?j život p?i napadení psem... To de, ne?

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: aron (IP)
Datum: 2005-05-15, 17:19
Pavel, presne tak to funguje, musis si nechat neco udelat ;-). V principu ale funguje taky ten druhy pripad, kdyz ja mam podezreni tak potencialniho utocnika jednoduse odstranim. Pak jsem sice vinny, ale jenom za vecnou skodu (soudne odhadnuta cena psa, ta udajne podle jednoho kamose pravnika je az extremne nizka - za rotwailera cca 2000 Kc). Je to otazkou priorit, ale kdyz de o dite (mozna i o fretku), tak bych tech par korun vubec nelitoval. Pozor na ostrou strelbu - tam musi byt duvod prokazatelny, jinak jde o nepovolene pouziti zbrane.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-15, 20:42
Pavle,
proto výše píšu o "nedovoleném ozbrojování", protože podle mého selského rozumu je pes (stejn? jako pistole nebo AUTO) v rukou blba šílen? nebezpe?nou zbraní... :o(
ale stejn?, jako nem?žeš na ulici zast?elit chlapa jen proto, že VYPADÁ jako typickej vrahoun a MOHL BY na tebe zaúto?it, nem?žeš to ud?lat ani psovi. v n?kterých p?ípadech bohužel, ale v?tšinou NAŠT?STÍ (taky by ses mohl n?komu zdát jako nebezpe?nej vrahoun...)
je to t?žký, ale fakt by (snad) pomohly alespo? vyšší tresty za takovýhle ?iny - a? už lidský nebo psí - tedy zase lidský....

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-15, 21:07
Když jsem byla malá pokousal m? NO a táta mi na to ?ekl: Vidíš m?la jsi bejt rychlejší a kousnout ho d?ív. No, tak trénujte rychlost a sílu skusu. T?žko Vás n?kdo obviní, že jste pokousali psa :-)).
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: fandik (IP)
Datum: 2005-05-16, 11:41
Jojo, pes je vazne zbran a mel by tak byt posuzovany vcetne nasledne trestni odpovednosti. Co udela pes -> jako by umyslne provedl panicek (jina vec je, ze cast medializovanych pokousani je nejakym zpusobem vyprovokovanych, takze je to tezko hodnotit). Ale nezodpovednych majitelu je cela rada, kamoska s dogou na voditku by mohla vypravet o opakovanych napadenich dobrmany, kteri "terorizuji" vsechny slusnesechovajici pejsky kolem, policajti nejevi sebemensi zajem.
Pokud chce clovek ridicak ci dokonce zbrojak, dela testy, beha po doktorech, prokazuje bezpecne zachazeni. Pes je dneska "na ohlaseni", bez ohledu na velikost ci povahu a neni moznost chovateli "zakazat cinnost" ani pri prokazatelnem porusovani zakona, ohrozovani lidi/majetku ci tyrani zvirete (tim samozrejme nevolam po dalsi byrokracii typu povoleni od 4 instituci a posudek domovniho vyboru :) ).
Co se tyce te strelby na psa - je to postavene na hlavu, ale pokud psa zastrelite, v obcanskopravnim rizeni muzete zaplatit skodu (treba 20000 u vystavniho sampionata) i pri dokonanem napadeni (pokousani) a prokazatelne nutne obrane ci krajni nouzi (treba napadeni vaseho psa). Zajimavy by byl ale nazor pravniku, jak je to s kauzalitou u odpovednosti za skodu zpusobenou drzenim "veci".
A to vlastni strileni bych asi nedoporucoval - kdysi jsem se trosku venoval obranne strelbe (nejhezci byla simulace na projekcni strelnici v Cimicich, stoji za vyzkouseni), verte, ze neni jednoduche rozhodnout kdy vytahnout zbran, kdy vystrelit, ve stresu mirit. Technicka cast se da jakztakz cvicit, ale jde hlavne o stranku psychickou. Nemluve o ohrozeni okoli a obtiznosti trefit maly pohyblivy cil par decimetru az metru od vas, v horsim pripade na ruce visici. :) I kdyz priznavam, ze jednu dobu jsem chodival behat po cimickem lese (navecer az v noci za tmy), a po opakovanem ohrozovani a fyzickem kontaktu s vrcicim 60tikilovym teletem, s panickou-duchodkyni kdesi mimo dohled a doslech, jsem chvili pro lepsi pocit tahal v ledvince krome discmana i ten kver. :)
Nicmene nejlepsi je rozhodne prevence, vcas si vsimat okoli, vyhybat se nekterym situacim, pripadne mit v rezerve ten peprak (i kdyz jsou pry nektera plemena necitlivejsi).

Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-05-16, 11:56
Bohužel ta prevence formou všímání si okolí n?kdy nezabere. Viz to co jsem tu psal n?kdy v zim? a nebo i jiní... N?kdy se to prost? seb?hne tak rychle, že ?lov?k nemá šanci zareagovat :-/
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: fandik (IP)
Datum: 2005-05-16, 12:11
To je pravda, nic neni na 100%. Nekdy nepomuze sebelepsi priprava, vsimani, vycvik, vyzbroj..., proste jedine reseni je nebyt v nevhodnou chvili na nevhodnem miste :) , snad neco jako osud.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-05-16, 13:09
fandik: po ?imickém lese doopravdy jenom s pep?ákem. Slova on je hodný on si chce hrát, m? dohán?jí k šílenství.Bláto, tcho?e na hlav?, strachující se Martinu a na sob? št?kající tele co si chce hrát - já si hrát nechci, tak mám v ruce pep?ák. Sta?í fouknout málo, pes má ?ich vyvinutý a na druhou stranu ho nechci zmrza?it, post?íkat by pot?eboval majitel.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:38
A další problé je! Jak chcete posuzovat, že Pes velikosti vl?áka je zbra? stejn? jako malá ?ivava. M? by se nelíbilo, mít pi?ipsa jako zbra?. Bohuže u zbraní typu samopal, nebo kvér, je to jedno, ale ps? to tak není. ;o) Myslím, že práv?, proto, že to není tak jednoduché, tak práv? proto to není dosud vy?ešené.

Zapeklitá situace. ;o)

Prevence je dobrá v?c. myslím, že to je nejlepší první krok.

St?ílet na zví?e, pokud je v dosahu dít?, je asi také blbost, jak ?íkal fandík, m?žete blb? trefit a zabijete dít?. To asi není ?ešení, že?

St?elná zbra? podle m? není ?ešení, navíc, kdyby se na vás rozb?hl pes, tak ve v?tšin? p?ípadu jako oby?ejný ?lov?k, tu zbra? ani nestihnete vytáhnout, natož mí?it. Navíc tím ohrožujete okolí.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-16, 20:18
Myslím že p?vodní situace byla trochu jiná. Co psala Iva tak pes velikosti mamuta p?ibíhá odkudsi zjevn? v bojovném postavení, ská?e na dít?, zápasí s dít?tem, rve se mu pod bundu, láme ruku, sápe se na fretku, získává fretku a s ní v tlam? prchá pry? (asi bych si to tak p?edstavil). ?ili jsem-li u toho od samého vzniku je ?asu milion, já jakožto dosp?lý tuhle situaci zažít tak ani zlomek vte?iny neváhám a ?eším silou, myslím že pes už z takhle bezprost?ední blízkosti jde celkem bezpe?n? (pro ostatní v okolí) n?jak zpacifikovat - nebude-li zbytí i zp?sobem výše uvedeným. Jak byste se tvá?ili, kdyby to dít? povalil, kdo má jistotu že jde po fretce? Pokousnout krk by mu trvalo taktéž zlomek vte?iny, v tu chvíli už musí být p?eci vy?ešeno, ne...???

Hergot to je ale blbý téma !!!

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist