Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7
Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-16, 20:21
Ano, ale ur?it? ne st?elbou. ;o)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-16, 20:47
Mít ošt?p, vy?ídím to tím ... ale holt málokdy s sebou mívám :o))))

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:04
Teda, po dnešním srazu se p?idávám k možnosti st?elní zbran?. Využít t?ch nedokonalých a hlavn? nesmyslných zákon? alespo? v n?jaký prosp?ch=vyst?elit na psa. V kone?ném d?sledku - byl to výstražný výst?el, že ho pes schytal-noa? Nenechám se ohrožovat "v?cí",navíc pání?kové doty?né v?ci v nedohlednu i nedoslechu /rá?ili se klidným krokem dostavit cca po 10ti minutách/, mají-li kecy, ten sm?šný poplatek za psa=v?c zaplatím, ale hlavn?, mám klid a záruku, že všichni nespo?ádani pejska?i v?dí, že kdykoliv, bude-li ohrožovat jejich ?okl si poradím stejn?. Myslím si, že po pátem zakoupeném pitbulovi je to p?estane bavit:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 16.05. v 23:05.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:12
Copa se tam d?lo???

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:23
to Pavel: Op?t ten samý pes, jakýsi boxer, nevím p?esn?, jak se ta rasa jmenuje."Pání?kové", dv? neskute?n? drzé sle?ny si v lese "nevšimli", že ztratili svoje tele. Takže když jsme si , nic zlého netuše, jako obvykle povídali na trávníku, z lesíka se p?ímo k nám vy?ítil pes bez vodítka a samoz?ejm? hnedka do první fretky, kterou našt?stí její pání?ek stihl vzít do náru?e. Tele se ovšem nehodlalo vzdát a vytrvale kolem nás kroužilo a vyskakovalo a jelikož jsme všichni cítit fretkama, tak otravovalo. Nereagoval ani na pep?ák MF a ve finálu za?al vr?et, když se ho pár lidí pokoušelo zahnat stranou.

Radka zavolala hlídku s odchytem a ?ekali jsme, kdy dorazí, chráníc si fretky. "Páni?kové" se nakonec vyno?ili z lesa d?íve, než stihla p?ijít hlídka, a ešt? držkovali, když jsme po nich cht?li, aby m?l jejich pes vodítko a náhubek. Když zaslechli, že jsme volali policii, kvapn? zmizeli v metru.
Ešteže jsme je stihli i se psem vyfotit, máme d?kaz, kdyby p?íšt? op?t provokovali, a myslím si, že ten pes to už p?íšt? nerozdýchá.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 16.05. v 23:24.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-17, 07:17
NOjo, když mí?ily sle?inky k metru, snažila jsem se je zdržovat, ale když už mizely, alespo? jsem jim ?ekla, že po nich jdou ;o) Škoda, poldové dorazili za minutku. Sle?ny m?ly svérázný názor, co že tam prý lezeme - kdybychom tam nebyli, pes by nás neobt?žoval. Pro p?íšt? jsem si našla telefon na nejbližší místní odd?lení m?stské policie na Spo?ilov?: 272 774 009. doporu?ila bych k zapsání do mobil? a zkusila bych se dohodnout s policií, aby si obch?zky naplánovali v pond?lí kolem metra ;o)
Ješt? že dost lidí m?lo p?epravky, takže si tcho?e mohli schovat.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-05-17, 09:11
Bohužel si ten boxer z toho pep?áku moc ned?lal a jedinaj, kdo tam kejchal, jsme byli my ;-)

Nejlepší bylo, když jsme na n? všichni spustili, že ten pes podle vyhlášky má bejt na vodítku. Tak oni vytáhli protiargument: "A vy snad fretky máte na vodítku?!" P?ál bych vám všem vid?t jejich xichty když jsme jim ?ekli, že ano.

Jinak páni policisté byli vst?ícní a ?ekli, že si to zaznamenaj a že v pond?lí se tam v tuhle dobu bude objevovat hlídka. Problém je, že tihle policajti maj na starost celou trasu metra C, takže se m?že stát, že budou na druhý stran? Prahy. Ale poradili nám, že p?íšt? volat rovnou 156. No a MF našla ješt? lepší zp?sob - nejbližší služebnu.

Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-05-17, 10:13
Doporu?ila bych t?m "sle?nám" ze v?erejška, aby se jako chovatelky psa v Praze seznámili se svými povinnostmi...[www.praha10.cz], zejména ta pasáž z vyhlášky, že chovatel je povinnen zabránit tomu, aby pes obt?žoval nebo omezoval jiné osoby a nebo jiná zví?ata ! Seženu si ur?it? vyhlášku celou a nastuduju. Opravdu mi vadí, když n?kdo není schopen ani brát ohled na ostatní z toho "lidského hlediska". Kolegyni v?era jiný pes kousl psa a když si dovolila post?íkat úto?níka sprejem, tak ji ješt? ten druhý majitel, který volným krokem došel vynadal, co si to dovoluje.
Když si prost? ?lov?k po?ídí psa (nebo i jiné zví?e), tak má za n?j nést plnou odpov?dnost, ale bohužel se v?tšinou schová za svou vlastní hloupost.:o(

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2005-05-17, 17:53
O psech mi ani nemluvte - m?la jsem incident s pitbulem a rhodézkým ridgebackem.První byl navolno a jen mi rozdrápl po?ádn? nohu když po m? skákal-Freda jsem m?la v náru?í - nechci domýšlet,co by se stalo,kdybych p?ed ním za?la utíkat...
Ridgebackové byli dva a ta pipka co je m?la navodítku je zkrátka neudržela.Výsledek:poškrabaný b?icho - byla jsem tak v šoku,že jsem jim ani nevynadala - samo se ani neomluvila...
Te? co bydlím,už m? lidi znaj od vid?ní a je fakt,že v?tšina už i ví co je fretka a zatím jsem m?la št?stí na rozumné pejska?e,ale pep?ák už s sebou tahám taky a nebudu váhat ho použít...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-20, 13:29
A nebylo by lepší nejprve post?íkat psa, a? už pep?ákfungovat bude ?i ne, a pak i pání?ka, který je drzý. A? dostanou oba za vyu?enou. Vždy? pes je hloupé zví?e a když neni ?ádn? vycvi?ený neumí se chovat, ale to je díky pání?kovi, tak bych pep?ovala i pání?ky.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-20, 15:13
No kdyz se ten pes na Roztylech rozhodl skocit po me - mela sem v ruce svou Flo - tak sem ho proste nakopla.. A pak jeste jednou a uz mi dal pokoj..
Myslim ze nahaneni toho psa a rvani na nej - ho spis vyprovokkuje - ranu ode mne necekal tak zklapl..
Ten peprak na tohle miste byl na nic :( pes bohuzel stacil vzdy pred nim utect - spis to podle meho schytly fretky, kdyz se to citila i ja... Coz je skoda.. - pak sem se o flo i bala..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 20.05. v 20:26.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-20, 15:26
tos ud?lala, yasmin, velice správn?!!
neváhala bych ani vte?inu bránit svoje d?ti, sebe, svoje zví?ata a sv?j majetek - a v tu chvíli nep?emýšlím, ale REAGUJU. a rychlá reakce má v?tšinou za následek ochromení i mnohem siln?jšího úto?níka (by? na chvilku, která mi ale sta?í t?eba k út?ku....v p?ípad? úto?níka lidského). když bych se ale rozmýšlela a za?ala hledat pep?ák...
jestli první vylítne noha anebo ruka (se zbraní) už je jedno, hlavní je ú?inek.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-20, 18:26
Na n?jakém vlákn? byla debata o tom, jestli pep?ák m?že zví?eti ( pes ?i fretka ) ublížit zdravotn?. M?že??
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-20, 22:38
P?i p?ímém zásahu do ?enichu m?že poškodit ?ich, jinak by nem?l. N?kte?í psi na n?j reagují, jiní ne, ale obecn? mi jeho použití bylo doporu?eno odborníky ;o) Ale samoz?ejm? po bitce se to generáluje.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-06-12, 23:07
No asi se mám na co t?šit ale zatím musím zaklepat,že mám št?stí.
Teda do?asn?. Ori si psa všiml d?ív než Já. M?l vodítko,koš a Ori jej nezajímal. Ale p?kn? ve m? hrklo. Bylo to poprvé kdy jsem nebyla pozorná. Dopadlo to dob?e ale hned sem si vzpom?la na Rotvailera který se potuluje bez koše a bez vodítka. Pání?ek místo psa ven?í koš. :o(

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-06-13, 10:45
Kv?li svému koní?ku ( rekonstrukce bitev 2. sv. války ) jsem si p?ed týdnem po?ídil plynovku. Zbra? prodejná od 18. let v?ku bez zbrojního pr?kazu, jen na slepé náboje s možností na obranu st?ílet náboje s pep?ovým a nebo slzným plynem. Když jsem si ji kupoval, prodava? mi automaticky nabízel náboje s dvojitou dávkou slzáku s tim, že to je na obranu nejlepší. Prý zvláš? proti ps?m. Na srazy ( a nejen tam ) ji asi za?nu nosit s sebou, bo už nehodlám dále tolerovat aroganci n?kterých majitel? ps?. Dneska ráno si to totiž za mnou zase šinul n?jakej boxer a m?l jsem ho t?sn? za zadkem ( a to jsem ani nem?l tcho?e, jen jsem jima byl navon?nej ) - dokonce mi šlapal na paty. Majitelka nebyl schopná si ho odvést pry?. Pes ji o?ividn? neposlouchal. B?h ví co by d?lal, kdyby vid?l fretku...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:31
No tak takovou zbra? má manžel taky. Takovou p?knou Gloka, nebo tak n?jak. Po?ád mi ?íkal a? jí nosím sebou, když kon?ím v práci v deset ve?er. Jenže já mám v?tší strach se zbraní, než bez ní. Od pravé je k nerozeznání. Já vytáhnu plynovku a n?kdo m? zast?ejí pravou. Navíc prý z malé vzdálenosti dokáže ublížit.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 13:28
Dobry den,
mam stene boxera. Nevim, jak by reagovala na fretku, ale po kockach jde neuveritelne. Samozrejmne se to snazim hlidat, ale ne vzdy se to dari. Zadnou zatim nastesti nechytila.
Fretky neznam, nevim, jak je to s jejich privolani, ale z duvodu bezpecnosti jak zvirete, tak cloveka bych doporucoval nasledujici:
Pokud se blizi pes a predpokladate konflikt - VYPUSTIT a dej se vule bozi.
Pes je jako jine zvire zvedavy. Pkud vidi neco neznameho, jde se podivat. Pokud to "neco" vezmete do naruce, povazuje to za "ulovene". Je jedno, jestli je to fretka, kralik, jiny pes ci dite. Zacne si hrat (dorazet), nebo lovit.
Co se tyka strileni psu, upozornil bych na dve veci. Tak jako Pavel muze tvrdit, ze ho pes napadal, muzu ja tvrdit, ze mne ohrozoval zbrani, pes mne branil, tak ho zastrelil. Cena vystavniho sampiona, navic v pripade pracovnich plemen se zkouskou z vykonu urcite nebude 20000 (to je cena stenete), ale nekolik set tisic (zalezi na vycvyku).
Nechci zde hajit nevychovane majitele problemovych psu, jen se mi zda, ze se to tu zvrhava ve valku fretekaru proti pejskarum. A to si, myslim, je spatne.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-28, 13:38
To Sharpik.
Ur?ite nikto nechce vyvoláva? válku "fretkárov" proti "psí?karom". Tvoja rada - VYPUSTIT a dej se vule bozi - je žia? pri fretke nepoužite?ná, pretože fretka vonku chodí zásadne na vodítku, inak by sa s najvä?šou pravdepodobnos?ou stratila, je to zvieratko ve?mi zvedavé, rýchle s dos? zlými orienta?nými schopnos?ami. Okrem toho...fretka váži cca od 0,5 do 2,0 kg...takže by mohla by? rovnoceným partnerom jedine ak sná? ?ivave. A ruku na srdce...prdstav si, že ako psí?kar nie si majite?om boxera, ale už zmienenej ?ivavy, to by si asi teoriu - VYPUSTIT a dej se vule bozi - pri stretnuti ?ivava/pitbull ur?ite nepoužil, že? A k?udne mi ver, že viem o ?om hovorím, psov som chovala 30 rokov a bola som profesionálnym výcvikárom pre malé služobné plemená.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 13:47
Možná,že je to špatné. ALE každý máme rádi svoje mazlí?ky. Kdo má psa tak psa. Kdo fretku tak fretku (celkem logické).
Jenže fretka psa nezakousne. Zato pes svým "hraním" m?že docela lehce fretku zakousnou. Ale z toho co píše Sharik............. Mám fretku ale to neznamená,že psi nemám ráda. Jen se mi nelíbí,že podle n?kterých pejska?? je vodítko p?epych a koš zbyte?nost. A? už dít? nebo fretku,pes si to nemá co plést s hra?kou a lovit to. Problémový pes m?že být díky špatné výchov? ALE ?ím dál víc bojových plemen potkávám po m?st? a majitelé se t?epou aby psa udrželi. Tak mi p?íjde,že silnýho psa si bohužel po?ídí každý blbec co chce d?lat ramena.
A není p?íjemné jít s fretkou a pitbulí dech cítít na zádech. Možná si jen chce hrát ale spíš v??ím,že bych jej m?la v zadku zakousnutýho a taková hra by se mi rozhodn? nelíbila.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-07-28, 13:54
Nedá se nereagovat,i když nejd?ív jsem to musela rozchodit.
Mám dost z toho p?ísp?vku,vážn?:je to jedno,ko?ka,králik,fretka,dít?.Když nám je pes sežere,tak se nedá nic d?lat,psi jsou prost? takoví.Chápu ten p?ísp?vek dob?e?!!!
To znamená,nechodit ven,jsou tam psi!
Asi by n?co jako mi m?l zažít každý slepý milovník pejsk?,pak za?nou psi chodit na vodítku a s náhubkem.Ale toho se já už nedožiju,pá? puknu vzteky.A to proti ps?m i te? nic nemám,chyba je vždycky v lidech,ne ve psech nebo jiných zví?atech,dokonce nemám vztek ani na toho psa,co nám to provedl,ale na jeho pány ano!

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:07
Myslím,žes to pochopila stejn? jako Já. M?že se zdát,že vyzdvihujeme fretky nad........ nevím kam. Ale jsou to naši milá?ci.
A stejn? jako mi tak rodi?e d?tí nestojí o to aby jim ho rozkousal pes jen proto,že si cht?l hrát.
Taky mi to pohlo žlu?í a musela jsem to rozdýchat.
Brácha má psa z útulku a je fakt hodnej. Ale venku s ním bez vodítka nejdou. Práv? proto,že by mohl n?koho koho nezná napadnout.
Já prost? nepochopím jak m?že n?kdo ?íct,že je jejich pes hodný a nic neud?lá. Proto koš ani vodítko nepot?ebuje. To tvrdili i Ti co pak jejich pes roztrhal nebo zmrza?il dít?. Vychovaný nebo ne, je to jen zví?e.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:08
To Johana
Jak jsem psal, fretky neznam, i kdyz by mne docela zajimaly - libi se mi, ale nic o nich nevim a tohle jsou prvni stranky, na ktery jsem narazil. Pokud byste znala jine stranky, kde je vic informaci, byl bych rad.
Pletete se. Vypustil. Vypustene zvire ma moznost se schovat (staci nekam zalest) nebo utect. Navic, odpada riziko, ze budu poranen i ja. Dokonce se muze stat, ze utok se zmeni ve zvedave ocuchavani. Zase popisu vlastni zkusenost. Ve vedlejsim dome maji sousedi maleho maltezacka. Pokud ho venci soused, necha ho behat a moje mala k nemu pribehne, ocuchava ho, chce si hrat a poskakuje kolem nej. On se ji trochu boji, trosku k ni tihne (je to prece jenom zenska). Kdyz se mu zda moc doterna, trochu po ni vyjede a ona se stahne. Kdyz ho venci jeho deti, leknou se a berou ho do naruce. Okamzite po nich zacne skaka a dobyvat se k psovy a nepomaha ani jeho stekot, ani jejich jeceni. Naopak, vse zhorsuji.
Obdobnou zkusenos mam i se psem mych rodicu (mala husky). Pokud po ni vystartoval nejaky pes (vlcak, pitbul), pustil jsem ji. Ona uz vyhodnotila situaci zda utect, nebo se branit.
Jak jsem psal, nevim, jak je to mozne v pripade fretek, ale v pripade civav je to nejlepsi reseni. Musite si uvedomit, ze psovi, ktery ma vice jak 15kg (nekteri i 80), nezabranite aby se Vam do naruce "podival". Je to selma, stejne jako fretka, a zene ho lovecky pud a zvedavost. V naruci opravdu riskujete vazna zraneni, zvlast v pripade deti, ale to byste jako profesionalni vycvikar mela potvrdit, ze?


Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:24
Tak i já se p?idám se svou zkušeností.Ješt? nedávno jsme m?li psa.Docela veliké tele.Belgického ov?áka k?íženého s leonbergrem.M?li jsme i tcho?ovitou fretku.Oba se m?li hrozn? rádi.?asto si spolu hráli.Jednou jsem šla Brita(pes) vyven?it a vzala jsem sebou i Fifi(fretka).Vyšli jsme za vesnici,tam jsem Brita pustila z vodítka aby se prob?hal a vytáhla jsem i Fifi.Všechno vypadalo v pohod?.Brit u prost?ed pole hrabal díru Fifi si v pohod? lozila v tráv?.Jenomže pak jsem zaregistrovala jak se k nám ?ítí n?meckej ov?ák.Rychle jsem si ji vzala do náru?e aby na ni pes nemohl.Spoléhala jsem na to že se brzo objeví majitel a psa si odvolá.Jenomže majitelka psa si v klidu krá?ela po cest? v?bec jí nevadilo že pes na m? vr?í a ch?ape.Našt?stí si Brit všiml že objevil cizí pes a snaží se na m? za?to?it.Ani chvilku neváhal a vrhnul se na psa.Klidn? jsem ho mohla nechat aby psa zadávil.N?mecký ov?ák byl krátkosrstý a nejspíš mladý protože v?bec nev?d?l jak by se m?l bránit.Samoz?ejm? náš pes starší,pár rva?ek si zažil a m?l dlouhou a hustou srst.Takže p?i zákusu psa v?bec nic necítil.Milé doty?né paní v?bec nevadilo že se perou a v klidu krá?ela dál.Její pes k?u?el a za?al se hrozn? bát.Tak jsem si Brita p?ivolala k noze a ?ekala až paní p?ijde k nám.Potom jsem jí hezky od plic ?ekla co si o ní myslím a že jestli se tohle ješt? jednou stane tak nechám Brita a? psa klidn? zadáví.Ta se na m? podívala a zhnusen? odkrá?ela pry?.Nevím co bych d?lala kdybych nem?la Brita sebou.Našt?stí jsem tu ženskou už nikdy nepotkala a toho psa nevid?la.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:30
To Sharpik: To ?o píšeš je vec individuálneho názoru, každý má právo na vlastný...
V jednom ovšem oponova? musím a vä?šina skúsených a zodpovedných psí?karov mi ur?ite dá za pravdu. Ke? píšeš, že - Musite si uvedomit, ze psovi, ktery ma vice jak 15kg (nekteri i 80), nezabranite aby se Vam do naruce "podival"- tak to rozhodne nie je pravda. ZABRÁNIM... kvalitným výcvikom psa a mojou schopnos?ou predvída? krízové situácie. Mala som možnos? pracova? s viacerými plemenami psov, ve?kostne od malého kníra?a po NO a nikdy ma ani vo sne nenapadlo, že by som psa nechala "ís? sa podíva?" na ?oko?vek, pokia? som videla alebo vytušila, že by to mohlo vies? ku konfliktu, že by to bolo nevhod tomu druhému (?loveku, zviera?u). A tu sme práve pri probléme: Pes "má právo" sa ís? podíva?, a ja mám vypusi? svoju fretku, bez oh?adu na to ako to s ?ou dopadne - dej se vúle boží - to je sná? trochu scestné, nie? Ke? už nechcem rovno poveda?, že to je nespolo?enské, bezoh?adné a nebezpe?né.

Pokia? máš záujem dozvedie? sa nie?o viac o fretkách, odporú?am práve túto stránku, resp. jej obdobu na Slovensku www.fretka.net
www.fretka.sk



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.07. v 14:34.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:31
Nejsem profesionální výcviká?. Fretku mám 3 m?síc a dost pochybuji,že by psovi utekla. Je pravda,že n?kte?í psi se kamarádit s fretkou dovedou. Ale Já takové osobn? neznám. S fretkama je to trochu jinak. Pes a pes..........o?uchávání a tak to je normální v?c. Jenže fretka je n?co jako (te? m? fretka?i opraví) ko?ka co umí karate. A moc ps? by ko?ku JENOM neo?uchalo.
Já mám št?stí,že tady už se pomalu lidi nau?ili používat vodítka. A když nás potkají tak si pokecáme ale stojíme kus od sebe. Cht?li by si Oriho pohladit ale mají obavu jak by reagoval pes kdyby se k n?mu dostal blíž.
Pes se m?že s fretkou zkamarádit ale né když ji vidí poprvé a vždy si nemusejí kápnout do noty.
PS:Pustíš-li psa pak se k tob? vrátí ale fretka psovi nemusí utéct nebo ute?e a ......... už Ji neuvidíš.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:32
To Sharpik: téhle diskusi n?jak nerozumím: jak už jasn? napsala a vysv?tlila Johana, fretky NELZE poušt?t navolno a navíc pes, je-li agresívní, fretku prost? okamžit? zakousne. Co teda zkoušet?!
A p?edstava strachem je?ícího dít?te, bojícího se (by? t?eba bezd?vodn?, ale to jeho strach nezmenší) o svého maltézá?ka, je mi popravd? taky dost cizí... Asi jsme každý trochu n?kde jinde...
Jinak mám se psy poslední dobou i dost pozitivní zkušenosti. Náš fre?ák se u nás na sídlišti s n?kolika (chrt, buldok a jedna mn? neznámá rasa) hrozn? skamarádil a krásn? se spolu prohán?ji. (Nejd?ív v?tšinou b?ží pes, za ním náš Fred, no a já vlaju s vodítkem za Fredem :-)

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:41
N?jak jsem se rozohnila.
Popravd? bych docela uvítala kdybych v?d?la že mi jej nezakousnou.
T?eba si tady jednou najdeme psího kamaráda. Dalmatinka známého to bohužel nebude ale uvidí se.
:o)
Mohu se zeptat jak se spolu seznámili/zkamarádili?
Psi mám ráda ale nev??ím jim

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:50
Dášo, môj fre?ák má tiež "psích" kamarátom, ve?kos?ou primeraných: šitzu, ?ivavu, králi?ieho jazve?íka. Za?ala som ho zoznamova? s psíkami od za?iatku, ako za?al chodi? vom, takže ja na psov zvyknutý. Spolu hrabú v jednej jamke, spolu ?muchajú. Je pravda, že psi vä?šinou bežia za Vl?ákom, on za nimi málokedy. Psi ho zjavne majú radi, Vl?ák pod?a nálady, ale nikdy psa nekusol. Samozrejme, že ke? vidím, že "nemá svoj de?" tak ho k psíkom nepúš?am.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.07. v 14:51.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:50
Nevim proc se tu pise, ze probelmy se psama je jen kdyz mam sebou fretku. Jsem v 8 mesici tehotenstvi a sla jsem se projit. Muzu se tisickrat prevleknout a navonet, ale pes ze me fretku stejne uciti. Z potoka vylitl velkej cernej hafan a zacal po me skakat. Mela jsem co delat, abych si schovala brisko, aby mi na nej neskocil. A panicka, Krava jedna jen zapiskala a na to ten pes ocividne neslysel. Kdyz se pak vzdalila, tak se pes sebral a odbeh. A ja spinava mokra jsem tam stala jak oparena. Nejradeji bych si poridila pristroj na elektricke soky. A to bych rozdavala rany jedna radost. Nejdriv cokl a pak pan, at mu to neni lito.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist