Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7
Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:59
Ori vyr?stal s vl?ákem takže se ps? nejspíš nebojí. Asi mám v?tší obavu Já. Je pravda,že jej ze m? psi cítí ikdyž jej nemám u sebe. Pes je sice p?ítel ?lov?ka ale pání?ek by m?l dbát na to aby neskákal na kohokoli kdo jde okolo.
A pokud jej nechají skákat po t?hotné............tak je (v tomto p?ípad?) pani?ka po?ádná kráva.
Mimochodem je super,že každý tvrdí jak jej mají vychovaného a pak na p?ivolání a? už jménem nebo pískotem nereagují. ;o)

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-07-28, 14:59
Já se ps? taky nejd?iv bála: u t?ch velkých o Freda, a u t?ch malých, když m? majitelé ujiš?ovali, že je hodný, jsem zas m?la obavy, aby jim ve strachu neublížil Fred. A pak jsem jednoho dne potkala partu mladých lidí s jakýmsi velikánským chlupatým psem. Volali na m?, a? dám Freda na zem, že jejich pes je na fretku zvyklý, tak jsem to riskla a pustila ho na zem. Byla to d?sná legrace. Pes p?išel, zast?kal a rozb?hl se pry?, Fred se úpln? rozzá?il blahem a vyrazil za ním, pes kli?koval, Fred v zatá?kách zadkem dostával smyk a z blízké ve?erky se za?ali trousit opilí bezdomovci, aby to divadlo vid?li taky. No, a od té doby, když potkám psa s rozumným majitelem, zkusíme je opatrn? p?iblížit na vodítkách, a když jsou z obou stran pozitivní signály, pustíme je k sob?.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:02
:o))))))))))) Živ? si to p?edstavuji.
Budu se t?šit,že si takhle Ori s psíkem pohraje.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:03
To já Chika nem?žu k žádnému psovi pustit.Sousedi mají Bernského salašnického a hrozn? hodného.Je to takovej posera.Chiko po n?m vždycky sko?í a snaží se ho kousnout.Už ho taky kousnul do nohy a pes místo aby se ohnla tak utekl.To je jedinej pes ke kterýmu bych Chika pustila.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:03
Jenze si porad rikam, ze ziju jen v Cechach. V dopravnim prostredku me nikdo nepusti sednout a kdyz uz sedim. tak jsou baby nasrany, ze jim zabiram misto, v obchode me lidi predbihaj a na ulici po me nechavaj skakat psy. No a tak sedim doma u netu a vecer chodim ven s manzelem, to uz si pak nikdo nedovoli.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:18
Ach jo,
myslel jsem, ze tato debata je o tom, jak se ubranit pripadnemu utoku psa. Je sice hezke, ze bude 100 psovodu mit psa vycviceneho tak, ze ho odvola, ale staci jeden nevycvyceny, nebo jeste malady pes a muze fretku napadnout. Jen jsem se snazil poradit, co by podle mne v tom pripade bylo asi nejlepsi, ale VSECHNY se to tu snazite cist tak, ze branim agresivni psi. Nikde jsem to tak nenapsal a nikde jsem nenapsal, ze ma pes pravo nekoho napadat. Mluvil jsem o tom, co delat, kdyz nekoho napada stredne velky, nebo velky pes. Jenze Vy se nechcete bavit o tom, jak se branit, ale nadavat na psi. O co jste jini, nez nezodpovedni chovatele psu?
Prominte, ze jsem se Vam snazil pomoct vlastnimi zkusenostmi. Beru si pouceni, ze vlastne nehledate odpoved, ale misto, kde si postezovat.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:19
Sharpik: Vypustit fretku a d?j se v?le boží? Za prvé jak v tom fofru rychle fretku odháknout z vodítka a nechat ji b?žet? Za druhé - jak fretku po tom najít a odvést si ji domu. Naše fretky venku málokdyp?ijdou na zavolání.... To je úpln? zcestné a nesmyslné ?ešení.

Navíc fretky pov?tšinou ven?íme tam, kde by pes m?l být na vodítku. Takže z mého pohledu platí to co jsem tu psal d?ív - pokud na m? nebo na mou fretku vylítne pes, st?elim ho plynovkou mezi o?i. Podle zákona na to mám právo. A majitel a? si m? pak klidn? žaluje za to, že jsem mu sejmul psa...
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:19
sharpiku,
nedá mi to, abych se nezapojila. jsem sou?asná krátkohobá majitelka fretky a bývalá dlouholetá majitelka psa, takže znám ob? strany téhle mince.
jestli jsi pro?ítal celé tohle vlákno, jist? jsi post?ehl, že jsem s pavlovo radikálním ?ešením taky nesouhlasila, ale promi? mi, když ti povím, že to co hlásáš ty, je naprostá pitomost. proboha, p?ece když mám n?jaké zví?e, mám za n?j taky plnou ODPOV?DNOST!!! jsem odpov?dná za to, že neum?e hlady a žízní, že se nebude trápit nelé?enou nemocí a bolestí, že ho nebude nikdo trápit fyzickým násilím (a to ani moje malé d?ti) a taky jsem zodpov?dá za to, že moje zví?e, které vlastní rozum a zodpov?dnost nemá, nebude nejen nikoho ani OBT?ŽOVAT, ale hlavn? neublíží nikomu jinému!!
a tomu se, v rozporu s tím, co tvrdíš ty, zabránit rozhodn? dá. jen musíš chtít ty, jeho majitel. nebo spíš to um?t. musíš psa vychovat tak. a když to nedokážeš, nedá se nic d?lat, bude muset tv?j pes chodit na vodítku a s náhubkem.... aby se fretky, malí pejsci, malé d?ti a p?ípadn? další, kte?í se ps? (n?kdy i malých) z r?zných d?vod? bojí, nemuseli chodit u?it na trenažér p?estat je?et a "dát tomu volný pr?b?h", ono to n?jak dopadne...

ješt? jednou promi?, ale oba tvé p?ísp?vky ve mn? vyvolaly dojem, že práv? kv?li takovým majitel?m ps?, jako jsi ty, vznikají ty nenávistné výpady mezi pejska?i a fretka?i...

p.s. psáno soub?žn? s tvým t?etím p?ísp?vkem...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 28.07. v 15:22.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-28, 15:25
To Sharpik: Ale my si všetcia dáme ve?mi radi poradi?, ako bráni? seba a naše fretky pred útokmi nevychovaných psov. Pokia? vynecháme úplne nevhodnú možnos? vypustenia fretky, tak m?a osobne iná možnos? ako obrana prostredníctvom legislatívy (nereálne ako v SR tak aj v ?R) nenapáda. Ak máš akúko?vek použite?nú radu...sem s ?ou.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2005-07-28, 16:46
Je to v?c zvyku a výchovy.
My máme psa Gora, který váží 60 kg.
Když jdu s fre?ákama, Goro k nám cizího psa nepustí, brání své tcho?e.
I tak samoz?ejm? dávám velký pozor.
Doma bych ho z principu nenechala samotného s fretkama. Ob?as je vid?t, že ho kožešina láká, ale musí se ovládat. Máme ješt? ?ty?i ko?ky a ty jsou s ním klidn? sami. Jenže ani jedna nemá pod p?t kilo a spíš s ním mají kamarádský vztah.
Po cizích ko?kách nejde ani venku.
Tcho?i mu "von?jí", to je znát.
Ideální by bylo, aby každý kdo má psa m?l i ko?ku a tcho?e. To by pak byla "symbióza".
Pokud má pes nad 40 kilo, je nevychovaný (tím pádem neukázn?ný) a v život? fretku nevid?l (neo?uchal) musí to být síla ho venku potkat.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-28, 16:58
Hele, tak pani z vedlejsiho baráku mela jezevcika. Pribehnul cokl, nejake bojove plemeno. Pani vzala sveho psika do naruci, ale cokl dorazael na ni, tak sveho psa ukryla pod auto. Cokl si pro nej ihned vlezl, vytahl ho a rozcupoval ji ho pred ocima. Ona je doted na praskach, nikdy se z toho nevzpamatovala. Takze pustit a dej se vule bozi je blbost.
Mozna misto zbrane nosit sebou burta a nabidnout ho psovi misto fretky.
Ja mela psa devet let (cca 40cm v kohoutku) a na voditku jsem ho taky nevodila, ale on nikdy nikoho neobtezoval. Kamaradil se s kazdym malym tvoreckem (kocky, psi, morcata, kralici, psouni...) samozdrejme pod dohledem. On byl takovy dobrak. Nechal se pokousat a poskrabat a kdyz toho mel dost, tak proste odesel. Nikdy neublizil. A protoze byl nemocny a mel par kil navic, tak nebehal, takze voditko nebylo treba. Ale casto nas obtezovali velky psi a takovy obr stene, taky nebylo prijemny, protoze se nas pejsek bal.
Proste velky a divoky psi patrej na voditko.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-28, 17:20
já svého psa taky nenechala nikdy nikoho napadnout, ale ani obt?žovat. p?estože mám zví?ata ráda a ps? ani ni?eho jiného se nebojím, strašn? m? - krom? nevychovaných velkých ps? - štvou i ti malí "loštomilý" pejsánkové, co mi klidn? sko?í na silonky (p?edtím bez oka), na párek v ruce dít?te, na ?isté oble?ení, když je venku bláto...

ale zase jsem to vlastn? napsala špatn?... m? neštvou ti nevychovaní psi, já NESNÁŠÍM jejich pání?ky!!! ješt? tak jsem ochotná p?imhou?it oko nad babi?kou, pro kterou je ten její vep? dít?tem a chápu, že taková mnohdy senilní sta?enka t?žko dá psovi správnou výchovu (a je to pro ní jedinej spole?ník). ale v kategorii pod 60 let je každej, kdo nemá zvládnutýho psa, naprosto nezodpov?dnej dement.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 17:40
Ja rikam ze si jednou poridim k fretkam psa obranare - bude mi branit a hlidat fretulky venku - takze neco jako rotvajler, nebo vlkodav.. ;o)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 17:47
Sharpik: Mé dít? napadne dobrman...ok..pustím ho na zem..t?eba ten kojenec ute?e..je to p?ece taky tvor, tak to pmusí poznat...pes má p?ece plné právo se mýmu dít?ti podívat do žaludku vi??Moc vtipné...ale ne d?kuji

Jak se bránit?Hmmm pustím na tebe policejního psa s rozkazem zabít! ...uvidíme jak v tom fofru vymyslíš taktiku na to se mu ubránit...bojový pes musí um?t urvat chlapa o váze metrák a p?l a to aniž by mu to urvalo ?elist..kv?li tomu je lid vyšlechtili..a dokážou to prý už b?žní vl?áci..o tom že t?eba u nás po ulici chodí k?íženec vlka s ov?ákem nemluv? (ten je ale s náhubkem navodítku vždycky..je extrem? agresivní a je mu to vid?t na o?ích). jediný zp?sob jak se bránit psovi je mít jednu ostrou v komo?e a druhou v zásobníku..jednu pro psa a druhou pro pání?ka (ten t? obvykle skope za to že ses pokusil si ubránit vlastní život) to je jediná obrana která m? napadá..osobn? mám od Mirka slíbenou pouze plynovku se sznýma nábojema..ono to posta?í...a sama si koupím ost?í 90cm se záštitou..provedení n?kdy mezi 4-6stoletím, ale ne bronz ale železo...a když mi nebude sta?it plyn p?jdu po psovi s jednoru?ním železem! a m? po lese chodit jako ve St?edov?ku nevadí...je to moje normální oble?ení:-)
Fretka ti když jí pustíš ute?e....strachem..a v?? tak malý zví?e umí metelit hrozn? rychle..za 45minut bez potíží zdolá n?co p?es kilometr a ani se nezadejchá a to b?ží jen lehkým tempet (ud?lali jsme malý test ale na vodítku..prost? jsme Kukulína nechali b?žet kam cht?l a šli(b?želi!)jsme za ním...za 45minut, byl u lesa a jsem si jistá že nebýt na vodítku už jsme ho nevid?li...
A popravd?...já být t?hotná tak na milýho pána okamžit? volám policajty! a kdo m? zná tak ví že m? d?lat problémy cizím lidem rozhodn? nevadí, a že je miuž 18-let a svoje kraviny si odská?u jenom sama a ne moje máma tak si do žaloby troufnu jít o to snáz,
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 17:48
Yasmin: dobrmana...Vlkdavové jsou v?tšinou jen na zastašení...je to velice klidné plemeno, na to k ?emu bylo ur?ené p?vodn? se už dávno nepoužívá a jakoby tím zmoud?elo..ješt? jsem nevid?la Vlkodava co by byl agresivní..jsou to neuv??iteln? milý psi...ikdyž kdo ví jak by reagoval p?i útoky n?koho cizího na jeho majitele.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-28, 18:39
Jenze policajti jsou jeste horsi nez bezohledni panicci. Svagrovi naboural (teda jen odrel) nejakej chlap auto. Svagr na nej hned vybehl a spustil na nej ze mu odrel dvere a policajt, kterej stal asi metr od nich se rychle sbalil a primo utek. Asi to nechtel resit, ale to je prece jeho prace.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 19:08
To Radka ale i ostatni
Z Vasich vet cisi cira nanavist ke psum, i kdyz se ji snazite maskovat pod "taky jsme meli psa". Kdyby jste nebyli tak zaslepeni, tak by si treba Radka vsimla, ze jsme mluvil o tom, ze podle mne je to nejhorsi, pokud pes pribiha, nebo dokonce utoci, vzit jej do naruce, jak zde nekdo radil. Nemluvil jsem o napadeni ditete v naruci. Az budete chtit vyucovat demagogii, Radcin prispevek je idealni. Nevim s kym polemizuje, se mnou ale ne, i kdyz mne menuje. Nevim, proc to tu vysvetluju uz po treti.
Jinak bych mel jizlivy dotaz, co navrhujete v pripade civavy, ktera si prijde cuchnout k fretca a ta ji zakousne (rekl bych ze velmi pravdepodobne). Ma majitel strilet po vsech fretkach preventivne? Ano, je to stejna demagogie, jakou pouzivate Vy.
Nechapu, proc mne vsicni tlacite do role zastance agresivnich nevychovanych psu a nepritele fretek, to je zcestne. Nemluve o vsech urazkach, co se tu sesypaly na moji hlavu.
To Johana
To co jsem popsal je obrana na bezprostredni utok (s fretkou v naruci tezko vytahnete a odjistite zbran, aniz by jste ohrozili nekoho v okoli), vypustene zvire se muze alespon branit, nebo uhybat, v naruci moc sance nema, navic je to nebezpecne i pro Vas. Co se tyce prevence, tak je jedina a to jeste ne stoprocentni. Najit si zastrcene misto, kde se venci bezproblemovy psi se slusnymi chovateli. I kdyz kazdemu psovi muze hrknout.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-07-28, 19:43
to Sharpik: Promi? ale já s tvým názorem též nesouhlasím.Jak m?žeš ?íct že nenávidíme psi.Já osobn? t?eba psy p?ímo miluju a myslím si že nejsem jediná.Kdyby jsme je nenávid?li tak bychom si je snad ani nepo?izovali.M?žu ti ?íct že jsem ¨m?la psa¨a hrozn? mi chybí.Jenom máme p?i procházkách strach o svoje milá?ky.Zkus se vžít do naší k?že.P?edstav si že jdeš na klidnou procházku se svým mazlíkem a najednou se na tebe ?ítí zu?ivej pes.Není to nic p?íjemného.Mám svou vlastní zkušenost.V tu chvíli t? ani nenapadne pustit fretku na zem.To pro ni totiž znamená jistou smrt.Když ji nezabije pes,tak uhyne hladem,nebo p?i nejhorším ji zajede auto.Já osobn? si myslím že by se za to nem?li ani tak trestat psi,ale jejich páni.Jakej pán takovej pes.Samoz?ejm? vždy to nemusí být chyba pána,ale v?tšinou za to m?že ?lov?k

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-07-28, 19:45
Strašn? m? to?í tahle debata,mám d?sivou zkušenost a žádné ?ešení,které tu pane navrhujete, by tu situaci nevy?ešilo.?etl jste náš p?íb?h?
A víte co,ono to nemá cenu dál pokra?ovat,nechali jsme se všichni vyprovokovat a vmanipulovat do tohodle rozhovoru,který evidentn? nevede k žádnému uspokojivému konci,takže já kon?ím a dál nereaguji,nemá to cenu .Nejlíp,kdybychom k tomuto názoru došli všichni a rad?ji se p?esunuli na jiné vlákno.A tam ?ešili co nás trápí a taky t?ší,pá? to dycky vy?ešíme,spole?n?.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 20:05
To Iva Dolhy
Nechtel jsem uz reagovat, ale musim.
Ano, cetl jsem Vas pribeh a na nej jsem i odpovidal, pokud jste si nevsimla. Pokud by se Vase dcera nesnazila fretku chranit, ale pustila ji, odnesla by to "jen fretka". A to jeste mozna. To je to, co se tu snazim rict. Rozhodne mi vadi situace, kdy je nekdo napaden psem, navic dite. Pokud pri tom dojde ke zraneni je to trestuhodne. Ja se jen snazil poukazat na moznost se v takovem pripade pokusit vyhnout vaznemu stretu. Pokud Vam nepripada reseni vymenit fretku za zdravi ditete, pak uz rozumim, proc se s Vami nemohu domluvit.
Ano, psi by meli byt ovladatelni, popripade na voditku a s kosem (moje stendo nosi kosik od 5 mesicu, i kdyz se mu to nelibi). Ale co v pripade ze to tak neni?
Ano, mate pravdu, v teto debate nema smysl pokracovat. Snazil jsem se poradit, a byl jsem osocen z nezodpovednosti a kdo vi z ceho jeste. Vetsina reakci hranicila s hysterii a byly dost nenaviste. Pritom jsem neudelal nic jineho, nez se Vam snazil priblizit jak danou situaci nejspis chape pes. Nic vic, nic min. Vetsina reakci byla mimo moje tema, neadekvatnich a silne emotivnich.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 20:55
Sharpik: jedno tu asi nechapes - a to ze kdyz fretku napadne pes nema moc sanci - takze at si utika jak chce - stejne ji pes zakousne. Jen maloktera fretka zautoci driv nez pes, jsou takove ale je jich malo. Treba moje samicky kdyz mely mlade tak utocili na psa - zakously se do cumaku, ale myslim ze kdyby to byl nejaky bojovy pes, tak by bylo po nich..
Kamaradce se stalo ze na jeji fretku zautocil taky pes - ona ji zvedla nad hlavu, pes po ni skalal a rozdrapal ji do krve stehno a podrapal bricho - kdyby fretku pustila ma 100% po ni. Majitele si v klidu vylezli z poza rohu, nezajem o psa. Takze tva varianta je reseni jak prijit o zvire.
Nejakej utok na civavu tu tezko hrozi.. Majitele fretek jsou opravdu zodpovedni a nepusti svou fretku na psa. Nepobihaji volne a pod.
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Sharpik (IP)
Datum: 2005-07-28, 21:39
Yasmin:
Ano, to je prece jasne, pes je (vetsinou silnejsi). Fretka nema moc sance se ubranit. Psa ale muze zarazit protiutok, popripade muze fretka utect, nebo se schovat, jak jiz jsem psal. Jak pisete, pokud ji zvednete nad hlavu, pes se na ni bude velmi pravdepodobne snazit vyskocit, bez ohledu na Vas a Vase skrabance. A to i v pripade, ze by ho jinak nezajimala. Proste neco pred nim schovavate a on to chce videt. Tolik o chovani psu. Ted k memu chapani/nechapani problemu.
Dana problematika, ktera se zdaleka netyka jen fretek, ale i psu, kocek a vubec vsech zvirat. Osobne mam take nekolik zkusenosti, kdy moji psi byli napadeni. Neni to vubec nic prijemneho. Vy jste asi nepochopila, ze mluvim o dvou rovinach problemu.
1. pes utoci. je zbytecne resit, jak je to mozne, proste se to stalo (vsimnete si, ze neutoci muj pes, ale nejakej uplne cizi, nevychovanej s nevychovanejma majitelama). V tuto chvili je nutno myslet prvne na zdravi a zivoty lidi a az pak na zvire. Od tud pustit. Na svobode ma vice sance, nez v naruci, kde se nemuze hybat. Navic, pokud mate volne ruce, muzete psa, pokud na to mate fyzicky fond, zpacifikovat. Chytit za obojek, pritisknout k zemi a podobne. S plnou naruci jste bezbrana jak Vy, tak Vase fretka.
Nastupuje zde problem s utekem zvirete, popripade s tim, ze vbehne pod auto a podobne.
Jine nazory k tomuto bodu byly psa zastrelit, nebo pouzit slzny plyn. Problem neucinosti plynu se pretrasal. Problem zastreleni je jednak v jeho slozitosti, casove narocnosti ale take v tom, ze pes muze byt cvicen na zbran (nechci se plest, ale mam za to, ze brazilska fila to ma ve zkouskach). V pripade neuspesne strelby se pes obrati proti Vam, coz je velmi nebezpecna situace, pri ktere jde o zdravi a o zivot (doslova).
2. Uroven problemu je jak predejit napadeni. Tedy vyhnout se napadeni. Ja to resim prave "zastrcenym mistem" kde znam vetsinu psu. Vim, ze kdyz vidim urciteho psa, tak svoji malou stahnu a dam na voditko (pes je morous, mohl by ji ublizit, ale kdyz si ho nebude vsimat, necha nas na pokoji). Snazim se tudiz vyhnout kontaktu s volne pobihajicimi cizimy psi. Uvedomte si, prosim, ze ani ja, pokud vencim malou, nepocitam, ze "zpoza rohu" vyjde nekdo s fretkou. U nas vim jen o dvou a zadna se nevyskytuje v "nasi oblasti". Problem muze byt prave i to, ze s "Vami" tam nikdo nepocita.
Dale jsem se snazil upozornit, ze pokud to nevite (ne kazdy zna chovani psu), kdyz vemete cokoliv ziveho do naruce, nebo zvednete na hlavu, muze to pes chapat jako vyzvu ke hre, nebo muzete vydrazdit jeho zvedavost az k utoku. Pro psi je to prirozene. Proto jsem na to poukazoval a uvadel priklady.
Samozrejmne muze nastat mnoho ruznych situaci, vice ci mene nebezpecnych. Moje snaha byla prispet k tomu, aby byly co nejmene nebezpecne jak pro Vas tak pro Vase milacky.

p.s.: Ackoli je zde spoustu emotivnich prispevku, a nevyhla jste se tomu ani Vy, snazil jsem se, i kdyz to bylo tezke, psat pokud mozno s chladnou hlavou, nevim nakolik se mi to povedlo, ale snazil jsem se. Berte to tak, ze popisuju, jak bych se pravdepodobne choval ja, pokud bych se do takove situace dostal (a obas se i dostavam). Jde nam prece o to, najit vzorce chovani v neprijemnych a nebezpecnych situacich. Nebo je to jinak?

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Dáša Kohoutková (IP)
Datum: 2005-07-28, 21:54
Souhlasím s Yasmin.
Neznám p?esné formulování zákona ale venku ven?ení psi mají mít vodítko a v dopravním prost?edku i koš.
Nevím ale p?ijde mi,že fretka rozhodn? nem?že psa zakousnout. A jestli jo nebo taková existuje tak bych ji ráda vid?la. ;o)

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:01
No ja myslim - ze dokazu natolik dobre posoudit kdy pes utoci a kdy je zvedavi a chce si hrat - tohle mi v zadne pripade nemusite vykladat. Tudiz vim ze pokud by kamaradka fretku postavila na zem ve vterine by byla v tlame psa.
Chapu ze nemuze clovek pocitat s tim ze nekdo za rohem bude myslet na to ze je tam clovek se psem - ale jak vubec muze nekdo mit psa za rohem a ne na ocich?!?
Dale si asi neuvedomujete - ze vetsina psu reaguje na fretky jinak nez na ostatni zvirata - takze co pisete ze nehrozi nebezpeci jen fretkam, ale i jinym psum a kockam neni tak zcela pravdive - Fretky maji svuj typicky zapach - kde prevazna vetsina psu reaguje bojovne - protoze nevi kam to ma priradit. Napriklad - na fretku reaguji i slepecti psi, kteri takto casto zmatnou sveho pana a "zatahnou" ho nekam kam on nechce. Nebo taky utoci psy na lidi. V metru ve vlaku na me zautocil rotvajler - ja si ho nevsimla ze tam sedel a sla sem za kamaradkou, ktere si nevsimal - na me zautocil - nemit po kosik tak mam misto modriny kus nohy pryc..
Ja chapu co se tu snazite vysvetlit, ale tak jako tvrdite ze nechapu ja vas, tak je to i naopak.
Fretku bych nepustila - nebo maximalne tak ze bych ji "odhodila" a zabranila psovi ji nasledovat.
Pokud na me zvedavej pes skace - tak ho nakopnu a odezenu - tim ze bych pustila fretku bych mu dala mozost "hry" pri ktere by to stezi fretka mohla prezit. Protoze jak vy rikete ze by mela moznost nekam zalezt - muselo by to byt tak blizko ze by tam zalezla driv nez se dotkla zeme - protoze kdyby mela dobyhat nekam - tak to tezko stihne driv nez zautoci pes.
Navic - po zkusenosti z Roztyl ne kazdy pes ktery je zvedavy se da chytit majitelem at jeho nebo fretky, takze pusteni fretky je jak uz sem psala pro ni jista smrt..
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:03
No stalo se ze pes diky tomu ze se mu zakousla fretka do cenichu zemrel - na vykrvaceni.. Ale urcite nebudu spolehat na to ze se zrovna ta ma trefi do spravneho mista - kdy pak pes nebude schopen dalsiho utoku..
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:09
Každý kdo pouští psa na volno by m?l po?ítat s tí že se v ¨jeho revíru¨ m?že objevit i n?kdo jiný.
A proto pokud chce psa nechat pobíhat na volno m?l by být p?ipravený na rychlé p?ivolání psa k noze.Pokud se mu to nelíbí tak a? si koupí navíjecí vodítko a když se to n?komu m?že zdát drahé tak si m?že koupit stopova?ku.Náš pes pobíhal na volno,ale jakmile jsem si všimla že se v okolí n?kdo pohybuje a mohl to být i ?lov?k bez zví?ete p?ipla jsem ho na vodítko po?kala si až doty?ný bude pry?.

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:12
Presne tak! To same sem delala ja.. Ale je problem ze nekteri majitele psu to proste nechapou.. Nekdo ma psa protoze je ma rad - nekdo je rad cvici, vystavuje a pod. Ale jsou i taci kteri maji psa aby si zamachrovali - bohuzel ti si nejcasteji vybiraji bojova nebo ne lehce zvladatelna plemena.. =o(
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:32
Sharpik: Ano..když moje fretka napadne psa, tím že k n?mu p?ib?hne (nebude na vodítku , nebo bude a já jí nechám k psovi se p?iblížit) a psal napadne, má právo pání?ek po ní st?ílet...pokud ale pes p?ib?hlsám má docela sm?lu...má si ho pání?ek hlídat...

Add nenávist ke ps?m...to není nenávist ke zví?at?m....to my moje vlastní víra jaksi zakazuje (a ?íkej si co chceš:-)) ale spíš k lidem...že n?kdo se takhle m?že chovat...pes by m?l um?t p?ib?hnout vždycky..když na n?j za?vu stát!m?l by se zastavit ikdyby po n?m st?íleli...m?že to tomu psovi i zachránit život...takoví p?ípad znám..pes se ?ítil do silnice, kde zrovna jelo auto..m?l perfektní výcvik...pání?ek zareagoval a za?val povel k zastavení..pes okamžit? zkamen?l a díky tomu nevlítnul pod auto.tím že byl vychovanej si zachránil život.

A dál: Jak psal Dolhy...když vidíš jak na tvého milá?ka kterýho miluješ jak ?lena rodiny ?ítí pes..strach nestrach ho chráníš vlastním t?lem..vždy? o nje p?ece menší....d?lám to v lese taky a d?lám to instinktivn?...stoupnu si p?ed fretku a chráním ji vlastním t?lem..v tu chvíli mi prost? jaksi nedochází že by m? pes mohl zabít...sázím na to že jsem v?tší než on (vyšší), je to intuitivní a oékamžitá reakce bez dalšího hlubšího p?emýšlení..jednání srdcem se tomu ?íká (není vždycky nejlepší, ale je to jediný na co se v tu chvíli zm?žeš)

Sharpik: A to je ten problém...ne všichni vnímají váhu života stejn?...juá si myslím že ?lov?jk si pom?že (nepo?ítám dít?...takže p?edn? budu chránit ty bezbran?jší....b?žel proti m? s Kukulínem a Freyou v náru?í pes..Kukulína jsem si hodila do náru?e k Freya a pes b?žel dál. postavila jsem se (kupodivu do st?ehu..n?co jako šermí?ský, ale byla jsem vzty?ená...a na psa prost? zavr?ela...reakce se dala ?ekat...pes a? žádný drobe?ek..zdrhnul...a nebylo to promyšlený. Kdybych Kukulína nechala na zemi myslím že by bylo po n?m..je to ?ouma..ani by neutekl..prost? netuší že by mu ten pes mohl unlížit...psa máme akorát u babi?ky a to je stará ?uba která si jich nevšímá.
add plyn: d?lají se už i tak aby zpacifikovali siln? podnapilého ?lov?ka a bojov? vysci?enýho psa...?íká se tomu dvojtá koncentrace..myslím že by byla ú?inná aspon tak aby psa zpomalila a on zaváhal.
btw ve chvíli kdy má n?kdo ostrý...má trenink..takže se zbraní to umí a trefit se by pro n?j nem?l být problém:-)

add zákon: Všechna bojová plemena mají mít koš na volných prostranstvých..tak to platilo d?ív nevím jak te?... jinak vodítko ve vyhrazených plochách,...jako jsou t?eba místa MHD a výlez? z metra atd....prost? tam kde chodí hodn? lidí, jezdí auta a chodí malé d?ti jsou školy a pod..je to taky ochrana pro toho psa....ne každé dít? je andílek a najdou se i grázlíci co psovi vyst?elí oko kuli?kovkou!!

Sharku já mám bohužel dojem že ty sice nehájíš agresivní psi, ale stupiditu jejich pán? ano...promi?, ale pokud mám bojové plemeno, tak musím p?edpokládat že zpoza rohu m?že vylítnout dít? t?eba s k?e?kem, nebo ko?ka..a ani divoké ko?ce m?j pes nesmí prost? ublížit. a to jí ani o?uchat pokud jí to nebude milé...všechno živé má právo na sv?j vlastní klidný život.Mám-li fretku na vodítku tak pokud jí nechám na zemi...nepom?že jí út?k..vodítko má maximáln? 10 metr? a fretku v b?hu docela omezuje..navíc..kam by schovala? na betonu so noru b?hem sekundy nevykope a nejsou to zas tak dobrý šplhavci...a ikdyž jsou rychlý..pes je rychlejší...prost? to m? dovádí k názoru že pokud je napadena...musím jí chránit já...mám za její život zodpov?dnost...takže když jsem jí kupovala a nau?ila jí na procházky venku musím hotl prost? po?ítat, že lidi jsou nevychovaný prasata (n?kte?í) a že prost? se m?žu dostat do takový situace...tj. že bu? fretku nechám pojít, nebo jí budu chránit vlastním t?lem...a popravd?...m? je život fretky cen?jší než život ?lov?ka:-) jí znám..toho ?lov?ka ne. je to hnusný,ale je to tak...životy maj stejnou cenu u všech živých tvor? (i rostlin) do chvíle kdy k n?mu nemám citový vztah (pak má pro mn? osobn? cenu mnohem v?tší..tedy...klidn? dám život cizího parchanta co mi ohrozil milá?ka, než život svýho milovanýho tvore?ka..jak jsem ?ekla...m?žeš mi ubližovat jak chceš, ale na to co miluju mi sahat nebudeš:-) (každý instiktivn? chrnáníme co máme rádi) stejn? jako se postavím mezi psa a mojí fretku, tak se postavím mezi úto?níka a mýho p?ítele...je to vlastnost kterou jsem získala výchovou a...možná je to strach..že t?eba když je nebudu chránit že z?stanu sama, ale prost? je tp instiktivní chování.to má každý...já vím jak se budu chovat a m?nit to nebudu...
moje filozofie je, že až budu m?t um?ít tak prost? um?u a nezabrání tomu nic...do tý doby si ale budu užívat jak mi to život dovolí (aby nedošlo k omylu..sv?j život mám ráda a o svý t?lo se strám docela slušn?...ale t?eba budu jíst tu?ný jídlo...prost? mi chutná...a je mi jedno že je nezdravé),a budu chránit to co mám ráda aby to tady na tom sv?t? semnou bylo co nejdýl:-)
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:35
je t?žké nezapojit se, myslím že když jdu s fretkou ven tak ji mám na vodítku, když ke m? pob?ží pes musí být odvolán, pokud se tak nestane tak ud?lám všechno proto abych ubránila sebe i fretky... cokoli i kdybych p?i to m m?la být zran?ná a pak ud?lám všechno proto aby m?l majitel psa takové problémy, že si pak rozmyslí jestli bude mít psa na vodítku nebo ne, v?tšina pejska?? si myslí, že psi jsou všechno a ostatní zví?ata jsou pro n? jen na hraní a víc je nezajímá... :o((( p?ece se nenechám omezovat pokaždé když vyrazim t?eba sama do krámu... Bohužel se mi stávalo, že jsem nemohla jít do parku (sama) pokud tam byl pes, v sou?asné dob? majitelka chápe, že ho musí chytit, ale ze za?átku to bylo peklo... Spousta majitel? je bohužel dost bezohledná - Sharpiku myslím, že s osv?tou bys m?l za?ít hlavn? tam... :o(((
Avatar

Re: Co mam delat kdyz venku chodi psi na volno
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-28, 22:41
Yasmin: AS tím machrování to je p?esn? ono:-( Oni si myslím..má fretku se jen vytahuje...a jsou na nás takový jako že jsem nafoukanci:-(
kdybych m?la psa, m?l by výcvik /nemám ráda neposlušnost/, ale vím že na psa bych nem?la dost ?asu..tak mám fretku u který taková poslušnost není t?eba (stejn? bych jí nedocílila, v??i sama sob? mám fretky vychovaný myslím si dob?e...ani jedna m? v?dom? a naschál nekousla, ani když byla naštvaná...n?kte?í jste vid?li že a?koliv je oba doslova miluju, nebráními to jim po?ádn? zvalchovat zadnici až k?u?ej jak je to bolí...pro?? protože t?eba kousat si nem.žou dovolit...a když je "plácnu" tak si to neuv?domí..problém je že oni si to tak nedovolí jenom ke m?, protože ostatní když je t?eba Freya kousne jí prost? pár face jako já nedaj...a to je fakt pak potíž:-/ (nepo?ítám když Freya ?to?í t?eba na mou segru..to se na Freyu nem?žu zlobit moc, protže segra si to d?lá sama..nemá Freyu ráda (nenávidí ji) a když Freyu vidí tak je?í...no ?ekn?te...to je p?ece super cíl na kousání:-)

Elishka: A tak by to m?l d?lat každý....já když vidím že dávaj lidé kv?li m? psi na vodítko sebírám fretky ze zem? a rychle pádím pry? aby si psík zase mohl nerušen? lozit..pokud m? tedy samotní pání?ci nezastaví a neptají co to vlastn? mám:-) a nikomu to nevadí...jinak chodím do lesa...kde holt jsou i psi (hodn?..ale je to nejbližší les...popravd? sama jsem tam chodila d?ív s Freyou, pak kdž byl Kukulín mimino...nebo mladší,ale te? t?ea po té p?íhod? s Fredem se bojím jít s tcho?ema sama do lesa...mám dva...kdyby byli oba na zemi...nevím zda bych je zvedla oba naráz..prost? nevím a zkoušet to naostro se mi n?jak nechce:-(
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist