Aktuální stránka:14 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-05, 12:54
Tak Pavle jak jste na tom? A jak ?asto te? Šárka chodí na kontroly? A? vím na co se p?ipravit.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: JanaGr. (IP)
Datum: 2005-09-05, 13:06
Katka: vy??rat se po porodu je celkem normální, ani to moc nebolí (jen to štípe na stezích :-(( ). Horší je to, že n?kdy to nejde v?bec, po n?kolika hodinách bez pití, po klistýru a hodinách fun?ní je ?lov?k tak vysušený, že se mu prost? nechce. Jenže dokto?i na tom v?tšinou trvají a když to nejde, tak cévkují. N?kdo o tom ani neví, ale m? to šílen? zabolelo a pak jsem ješt? n?kolik dní ??rala krev a bolelo to jako p?i silném zán?tu. P?i druhém porodu jsem proto tajn? pila (a taky mi pak dali kapa?ku), takže jsem se naopak nemohla do?kat, až se kone?n? budu moct vy??rat - a to bylo v pohod?.
Spíš pak byl problém jít s tím zašitím "od díry k dí?e" na velkou...... Ale i to se dalo vydržet.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-05, 13:10
Proc klistyr? A proc si musela TAJNE pit? :-o
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-05, 13:50
teda janogr.,
takhle strašit holky t?sn? p?ed porodem!!

nebojte, já rodila dvakrát, v obou p?ípadech m? cévkovali a NIC JSEM NECÍTILA!! že by byl n?jaký šílený problém se stolicí si taky nevybavuju, jediný "problém" bylo p?i prvním to, že jsem si myslela, že mléko budu mít hned a kluk dva dny ?val hlady...

netvrdím, že bych rodila "za housku", ale nic tak strašnýho, co se nedá vydrže to nebylo. kdyby jo, už bysme dávno vyhynuli... ;o)
pokud nejsou žádné mimo?ádné komplikace - a ty jsou opravdu jen výjime?n? - tak se nemáte ?eho bát!

p.s. SEKÁNÍ DÁSNÍ JE HORŠÍ!! :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-05, 13:58
Já mám hrozný strach z doktor? a je úpln? jedno co mi d?laj. Prost? nesnáším nemocnice a bílé plášt?.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-05, 14:04
ene,
nevím, jak to chodí dneska, ale p?ed cca 10 lety dávali klystýr automaticky každý mamin? p?ed porodem - aby se p?i porodu nepo....

když na to tak vzpomínám, tak mnohem horší než celej porod bylo jednání zdravotnickýho personálu jak t?sn? p?ed, tak i celou dobu po porodu. hnus fialovej! a nejhnusn?jší je to, že normáln? se ?lov?k t?eba i dokáže bránit a nenechá si všechno líbit, ale jsou situace - mezi n? ur?it? pat?í i porodní bolesti nebo t?eba vyšší v?k - kdy prost? je ?lov?k bezbrann?jší. a ty mrchy mezi lidma toho zneužijou...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-05, 14:10
Myslela jsem si to :)
A s tim jednanim to je myslim porad stejne :-( Tady v okoli neni zadna solidni nemocnice a v kazde se najdou lidi, ktere to maminkam vubec neulehcuji a zachazeji s nima jak s dobytkem :-((( Jedine co na mistni plati, jsou znamosti :-/
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: JanaGr. (IP)
Datum: 2005-09-05, 14:26
Ur?it? nestraším!!! Naopak, já bych za ?okoládu šla klidn? znova!!! (A to mám za sebou i porod koncem pánevním).

Tajn?, protože mi pít zakázali a klistýr se p?ed 10 lety opravdu dával hned a každé. Dneska už se to ned?lá?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-05, 15:30
když šla mamka na sál se ségrou (skoro 30 let, necelých) tak jí doktor vynadal, že si ješt? chce vypít kafe a kdyby jí sestra nechytila do zást?ry tak nevim jestli jí (ségru) dneska mám... Takže to fakt muselo být ž?žo... :o(
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-05, 15:47
Taky jsem rodila dceru na kalup, bez kristýru /samo jsem se na sále pos../a jesšt? když jsem šla ze sprchy, sestra mi ?ekla a? si držím mezi nohama košili, aby mi to nevypadlo./prodnice ?áslav/ Jinak se toho nikdo nemusí bát, je to bolestivý, ale krásný!!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-09-05, 16:04
Pocujte, nechcete ist niekto rodit miesto mna? Ako to tu tak citam, chyta ma cim dalej vacsia panika...;-(((((((...nemocnice, lekarov a vsetko co s tym suvisi neznasam (syndrom lekarskeho dietata) a bojim sa.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:09
majo z,
vezmi si s sebou n?jakou ochranku (nejlépe nasr... reginu), která dohlídne, aby na tebe sestry nebyly drzý až zlý, ten zbytek je pohoda.... ;o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: P.R. (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:14
Neboj!!!Chceš miminko???Tak v?z že bez toho porodu to nejde :o)))Všechny tím musíme projít a neboj šestined?lí je horší.To t? budou drtit vlastní nálady a trvá to dýl.Já si pamatuju jak bych to mimino chvilkama nejrad?ji nacpala zp?t do b?icha :o))) No a potom do toho jdeme znova a n?které ješt? víckrát...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:25
MajaZ: já si tedy troufám jít rodit místo Tebe :-))) Myslíš že to zvládnu??

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:46
MajaZ: Neboj já rodila ve vyhlášeným ?eznictí(Náchod) Dokonce jsem n?kde ?etla, že tam pat?í fakt k t?m nejhorším. Pravda,tzapom?li ve m? kus placenty, ale jinak jsem byla max. spokojena.Léka?i,sestry i ty d?tský byli v poho.
Jen ten pocit, že jsem ve špitále mi v?bec ned?lal dob?e:-/

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-05, 19:01
Achjo, u nás už se n?co d?je. Odešla mi zátka, ale to ješt? neznamená nic. Co jsem vy?etla na netu, tak n?kdo rodí ješt? ten den a n?kdo až za 14 dní. No ale n?jakej posun tu je.
Našt?stí p?jde Míza semnou, tak snad na m? budou hodný. Jsem hrozná hysterka, ale snad to bude dobrý.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-05, 19:29
Hmm,tak s tím zkusšenost nemám,já týden p?enášela(kdyby mi porod nevyvolali p?enášela bych snad ješt? dnes -placenta ke m? p?irostla) dostala jsem jakýsi ?ípek a do dvou hodin Adélka byla na sv?t?. Moc jsem se s tím nepárala. :-)

Jinak všem hodn? št?stí-)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-09-05, 23:20
Ježiš já bych šel hned.... Nás už ani na vojnu necht?jí, porodit nic neumíme, k ?emu tu vlastn? jsme, co???

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-09-05, 23:21
Krucifix zase zapomenutej profil mý ženy - já jsem ten - Pavel!!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-09-06, 11:22
To all: dakujem za povzbudzujuce a "povzbudzujuce" slova. Nalady a depresie ma drzia uz od zaciatku, tak som zvedava, co ma bude drzat po porode...;-(...to uz ma manzel asi vyhodi z okna. Ja nie som histerka, ja som workoholik a ako taky vyzadujem profesionalnu pracu od vsetkych. Tak to si tam so mnou nieco uziju. Bohuzial (pre nich) mam za sebou 9 rokov studia reprodukcie a porodnictva, takze mam az prilis dobru predstavu o com to chce byt. Niekedy je lepsie nevediet.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-06, 14:08
Tak máme update: na UTZ se prý asi spletli a pravd?podobn?jší je p?vodn? vypo?ítaný termín - tedy cca 15.9. Protože pokud by platil termín z UTZ tak m?l být minulou sobotu, což dnešní kontrola nepotvrdila (nic se k porodu stále nep?ipravuje). Mimino je v poloze PPHL (takže naléhá pravou p?ední ?ástí hlavi?ky???), 3.6 - 3.8 kg, od minule stejné. Matka hubne, celkový p?ír?stek dodnes +7kg.

?ili Katka p?jde d?ív....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-09-06, 15:03
Majo, neboj, až p?jde do tuhého, p?íroda si (ti) pom?že.Známe to od fretek. Já to navíc znám i od ps?. Naše psice rodila, já jsem omdlívala a bre?ela a ona se krom št??at postarala i o mne.Ono to pak p?ijde n?jak samo a samo si ?ekne. Jen ten pobyt v nemocnici je nep?íjemný - doma už pak opravdu máš chvílemi pocit, že ten kvílící uzlík nezvládneš, ale d?ti jsou prý nerozbitné ( hmatatelný d?kaz - porodila a vychovala jsem dv?), tak se ni?eho neboj, znáš to p?ece z filmu "Já se nebojim, já jsem chytil tcho?e"(Noc na Karlštejn? - pro ty mladé, ...) Chy? tcho?e a je po starostech a po strachu.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-09-06, 16:36
AHOJ VSICHNI !
Tak se po hodn? dlouhé dob? taky p?ihlašujeme a p?ipojujeme do diskuse a p?idáváme naší "novinku". V?era jsme byli na velkém ultrazvuku v Gennetu a v lednu 06 (konkrétn? to vypadá cca 8-14.1.) se v naší rodince taky objeví p?írustek a to chlape?ek ! Jsem v 21+6tt, prcek v tuhle chvíli váží 500g a m??í 26 cm.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-06, 16:47
... a už má nohy??? :-))))))))))))))))))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-09-06, 16:56
No Pavle :o))) budeš se divit, ale už jo :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-06, 17:25
Tak p?ejeme a? zdárn? roste a brzo se p?idáš k nám, co budou netrp?liv? ?ekat na porod...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-07, 10:13
Tak jsem stále celá, termín mám zítra a taky jdu zítra do poradny, tak uvidím, co mi ?eknou. A já se tak t?šila, že Šárka bude první a že mi všechno poví, co a jak a nakonec se zamnou asi zastaví do porodnice ona. Asi p?jdu v?šet záclony nebo umejt už umytý okna nebo tak, už to chci mít zasebou. V?era jsem ru?n? krouživými pohyby vytepovala seda?ku a nic - takže tahle báchorka nefunguje. Jediný d?vod pro? jsme málem jeli do porodnice byl šváb. Už je zase máme v paneláku, ble. Tak moc jsem se ho lekla, že si Míza myslel, že už je to tady, ale spravila to pantofel.
Jo Pavle, když Míza slyšel kolik ten Váš cvr?ek váží, tak ?íkal, že Šárka zachvíli porodí dosp?lého chlapa.

Iveta: Taky p?eji a? p?kn? roste.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-07, 10:20
Katka: a ešt? mu všechno p?kn? p?j?í a ukáže, co??? :-)))))))))))) Doufám že jen co vyleze ven tak ?ekne ahoj maminko, kdepak máme n?co k jídlu?? T?ch t?hulí v tomhle termínu (myslím max. 6 m?síc? po nás) je n?jak hodn?, Šárka v?era byla za jednou kamarádkou co je p?lka ?íjna ale už leží u Apoliná?e a asi jí to vyvolají d?ív a dále víme ješt? o dalších dvou co nás budou brzo následovat. No a vy dv? si to "rozdáte" maximáln? o dny - tomu v??!!! Iveta pak bude chodit pro rady a oble?ky (bydlí 5 minut od nás a mimino bude jak naše taky klukovitý...). Auto stejný, mimino stejný, bydlišt? skoro stejný, zam?stnání stejný, ....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-07, 10:25
A tatínek je taky stejný?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-07, 10:26
Otec stejny.. ne?? :-))
Avatar

Aktuální stránka:14 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist