Aktuální stránka:3 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-22, 13:07
Jak že je to s t?ma elektriká?ema??? :O)))Gratuluji k zdárn? rostoucímu fazolá?kovi.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-04-22, 13:37
Jé Pavel, takže to gratulujeme k fazulá?ikovi aj my. Hlavne, že je všetko OK a rastie ako sa patrí.
To naše bábo sa už isto nevie vprata? do kože. Už nedostávam kopance, už sa len tak prevaluje a vystiera a ob?as mám na pravej strane brucha poriadnu hr?u a na ?avej zasa ni?.
Iveta M: ja som síce doteraz pribrala 11 kg ale problém vsta? z postele mám tiež.
MajaZ: to meno u ocinka neprešlo. Zato vymyslel iné, ktoré sa zasa nepá?i mne. Ach jaj.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-22, 13:41
To Lenka: k porodu ist nechce, takze aj tak budes rozhodovat ty...;-)...mas vyhodu prvej volby
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-04-22, 13:45
No nie som si taká istá. Straší ma, že aké meno aké on nahlási po pôrode na matrike, také bude plati?. Ale to by neurobil. Teda dúfam.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-22, 15:23
Já ne?íkal, že elektriká? nikdy nebude mít kluka - ?íkal jsem, že je prokázáno, že statisticky ?ast?ji mají holky.... Takže my holt jsme z tý menší p?lky, no. Co už te? s tím, pokud to nebude transsexuál tak si aspo? se mnou bude stav?t autodráhu a jezdit s lod?ma :-)))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-22, 15:59
Moc ti Pavle p?eju aby si synek s tebou cht?l dlouho hrát :o),a vzhledem k tomu že to bude taky mužskej,tak by mu to m?lo vydržet.Jen se podívej na sebe :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-04-22, 20:09
Tak m?j manžel je P?VODN? elektriká?...ale moc toho asi nenad?lal v této profesi,jelikož máme dva kluky..:o)))..Tak, Pájo, ješt? neházej flintu do žita.......t?ás to bude kluk jako buk..:o)))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-22, 21:28
No to asi taky bude, pá? nám dneska doktorka podruhé sd?lila tu samou v?c, a sice velkou šanci, že to "je kluk".

A ono tohle "elektriká?ské pravidlo" má docela pragmatickej základ a v naší branži je dost tradovaný - ?íkal mi ho mj. i hodn? znalej a se?t?lej ?lov?k (mimochodem sám má dv?:-))). Ony totiž spermie jsou dvojího druhu (holka, kluk) a každá je jinak t?žká, jinak rychlá, ale taky i jinak odolná - to se dnes b?žn? ví. No a protože jak proudové kopance (kterých sám mám nepo?ítan?) tak ale hlavn? výkonové VF pole (zejména hlavní TV vysíla?e, hut? s elmag. oh?evem a podobný provozy) bohužel spermie poškozují (to se taky dneska ví, extrém je pak i neplodnost), tak jednoduchou dedukcí a léty praxe ov??eno dojde v mezistavu k tomu, že u lidí denn? vystavených VF poli to d?ív (ve v?tší mí?e chcete-li) poškodí ty mí? odolný (což jsou ty rychlý klu?i?í). Logicky tedy ti co d?lají denn? (v dob? plození potomka) exponováni VF poli, tak nejen že si poškodí svoji plodnost, ješt? si tím selektivn? více zachovají "šanci zplodit holku". Je to našt?stí tém?? pln? vratnej jev, sta?í se m?síc nevystavovat poli a stav se upraví, ale je.... Tohle se ví od dob, kdy se za?ínalo s vysíláním TV na pln? elektronkových vysíla?ích, sám mám n?kde starý radioamatérský ?asopisy z roku 39-46, tam bych to asi taky našel jako tehdy úplnou novinku - tedy tohle mi ?íkali znalejší, nemám d?vod tomu nev??it. Takže a? se denn? pohybuju v blískosti vysílacích antén, tak m? to koukám n?jak moc jak se zdá zatím nepoznamenalo...bylo to úpln? hned a navíc ješt? ten mí? pavd?podobnej kluk.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-04-22, 21:59
Igor sa bojí elektriky ako ?ert kríža. Vyhýba sa jej ako sa dá. S elektrikou prichádza dobrovo?ne do kontaktu len v nutných prípadoch - napr. vymeni? žiarovku a pod. Takže myslím, že oslabené chlape?kovské spermie by ma? nemal. No to sa uvidí až sa to škv??a rozhodne opusti? svoj pohodlný pelešok v maminkinom brušku. Uf, už aby to bolo.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-23, 17:30
Pavel: No....ono to neplatí všude...mi c rodin? elektriká?e namáme....a pokrevn? p?íbuzní jsou ke m? akorát dva chlapy....m?j strejda a ješt? mámin bratranec! Jinak kam se podívám jsou samí holky! Já jsem ze dvou holek! Moje sest?enice jsou dv? holky...mámin bratranec má dv? holky! - btw svýho tatíka nepo?ítám, ten se distancuje.:-))
:-D Aby se to nepletlo...moje segra má dít?...a je to...no holka..jak jinak:-D
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-04-24, 15:32
Dlouho jsem tu nebyla a tohle vlákno m? opravdu pot?šilo.
Tak jak to tak vidím, tak asi p?edb?hnu Šárku. Dnes mám 20+3. Termín mám 8. zá?í. Stále chodím do práce na 40 hodin týdn? + 8 hodin ve škole. Na b?išní tance jdu naposledy tenhle týden. A 29. 4. jdeme na UTZ a já už se nem?žu do?kat až mi ?eknou, co to bude. Manžel tvrdí, že ví co d?lá a že to je na 100% kluk.
N?kdo se tu ptal na v?k. Tak já jsem dvacetit?íletá prvorodi?ka.
Za?ízenou mám akorát postýlku po synovcovi. N?jaký oble?ky jsou u mamky schovaný po p?íbuzenstvu. A ko?árek jsem si vybrala z internetu nový - 3kombinaci, ale nevím kdy bude ?as ho jít koupit, možná v pátek po UTZ.
Našt?stí jsme si koupili byt 3+1 cca 65 m2, takže budu s mim?em v pokojí?ku a manžel bude mít pro sebe ložnici. S fretkou problém není, protože ta obývá koupelnu, nejrad?ji má saténové povle?ení. Ukradla ho z prádelního koše a manžel ho nerad, tak se nehádaj.
Já ?eším te? problémy s oble?ením. Je mi všechno malé.
Pavel: S tou krví Rh- jsem ?etla, že jí jen dají po porodu injekci a je po problému. A už víte kde budete rodit? Já asi nejspíš u Apoliná?e.
Jo a vždycky když jdu k doktorce, tak dostanu vynadáno za nízkej tlak. Naposledy 95/60.
A už víte kde budete rodit?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-24, 20:24
fretka a satenový povle?ení....no tak to je super:-D
Oble?ení...dobrí jsou zv?tšovací laclá?e...m?la je segra...koupila si je nazátku t?hotenství a jak jí rostlo b?íško tak akorát povolovala knoflíky speciáln? k tomu ur?ené:-)

Místo kde se má rodit bych ne?ešila:-D Oni si t? tam dovezou..já jsem m?la narodit v Praze...tam ale m?li zrovna v den porodu zav?eno a tak jsem jela do ?eskýho Brodu...v tý dob? mamka bydlela n?kde na p?lku cesty:-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-24, 21:01
Když jsem byla t?hotná, jediný "problém", který m? trápil (krom? toho, že m? - dle mého soudu zbyte?n? - zašili) byl práv? nízký tlak. Nemohla jsem nikde z?stat stát ve front? (tenkrát ješt? byly fronty t?eaba v zelenin? na vitamíny!!), protože jsem sebou zcela bezpe?n? švihla! :o))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-24, 21:07
Radko, kde rodit se ?ešit musí, protože je v tom fakt rozdíl. N?kde t? málem p?ivážou na "kozu" poté, co t? nechají 14 hodin ležet na hekárn?. Jinde se m?žeš hýbat jak chceš, vyšet?í t? t?eba ve sprše, když ti d?lá dob?e a p?i porodu si lehneš, klekneš nebo cokoliv ti d?lá zrovna dob?e.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-24, 21:44
A prave proto se toho KDE jednou rodit nejvic desim.. Vzdycky jsem chtela, abych mohla rodit ve stejnem meste, v jakem jsem se narodila a ziju. Bohuzel tu zrusili porodnici a na tu ve vedlejsim meste jsou dost protichudne nazory.. Nastesti mam cas o tom jeste popremyslet ;-) Urcite bych si tu ci onu porodnici chtela nejdriv prohlednout a zjistit na ni co nejvic nazoru. Take bych chtela, aby me odrodil muj gynekolog - personal se potom k vam daleko lepe chova.. Alespon to jsou prozatimni nazory, co jsem sehnala ;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-04-24, 21:47
Moje ségra rodila v Podolí a p?es všechny a n?kolikanásobné upozorn?ní, že nesmí rodit normáln?, ale musí rodit císa?em, protože má na 90% výdu? na mozku, ležela dvanáct hodin na pokoji. A pak ji nechali odrodit normáln?. Kdyby rodila o p?l hodiny dýl ( rodila asi 1,5 hodin), tak už mezi námi není. Riskovali její život, aby nemuseli operovat a na rozmyšlenou m?li dost ?asu.
A v Kr?i rodila kamarádka. Po jejím manželovi cht?li 500,- K? za to že byl u porodu, ale ona rodila císa?em a on byl v ?ekárn?. Pak se jí projistotu zanítilo celé b?icho a byla tam asi dva m?síce. ?ezníci. A jíst jí dávali, tak málo, že jí museli nosit jídlo (rodina), jinak by nemohla kojit.
Já te? chodím k Apoliná?ovi na UTZ, tak už tam o m? n?co v?dí.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-24, 22:21
Jedním z ?ešení (alespo? ?áste?n?) je mít u porodu "svého" gynekologa - když už není možnost rodit v kladn? vyhlášené porodnici. Pokud rodi?ka tomu svému gynda?i d?v??uje, je možné ho požádat o asistenci u porodu. A je tam aspo? jeden doktor, který jí zná a kterému ona v??í.
Jinak bych porod nevid?la jako n?jakou hr?zu (mám za sebou dva, pr?m?rn? dlouhé, bez komplikací. Poporodní zán?t u jednoho a špatn? vy?išt?né l?žko u druhého - nepo?ítám :oP). Pokud t?hotenství probíhá normáln? a nenastanou n?jaké mimo?ádné komplikace, v?tšina žen je schopná odrodit v podstat? "sama", jen v té porodnici mají v?tší jistotu...
Jo a až pak uvidíte toho mr?ouse, budete z toho tak vyvalené, cožeto z vás vylezlo, a budete zkoumat, komuže je to podobné, že na n?jaké to "píchnutí" rychle zapomenete! ;o))
Všem (nejen) zdejším rodi?kám moc a moc držím palce, aby bylo všechno v poho - minimáln? tak, jako u m? a mých d?tí, které m?ly všechno a byly zdravé!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 24.04. v 22:26.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-24, 22:39
Katko, ale o Podolí se ví, že se tam rodí p?irozen? pokud to alespo? troši?ku jde, zatímco jinde d?lají císa?e ochotn?ji (?asto i zbyte?n?). Zase Podolí umí odrodit normáln? i to, co jinde nesvedou - i podle toho si ?lov?k musí vybrat porodnici. Kr? má pitomé porodní odd?lení, ale zase skv?lé novorozenecké. CAP na Bulovce dává maminám hodn? volnosti, n?kdy až tolik, že si s ní nev?dí rady, takže je spíš pro ty sebev?domé, co p?esn? ví, co cht?jí. A Apoliná? rodí hodn? postaru - sázka na jistotu klystýru, nast?ižené hráze, porodu na zádech a císa?e na požádání. Každý si musí vybrat, co zrovna jemu vyhovuje :o) Já byla ráda v Podolí, protože jsem ?ekala a cht?la p?irozený porod v intimním prost?edí s tatínkem. Bylo to super - dokonce tatínek dostal po porodu sva?inku ;oP
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-24, 22:58
Nazdar Katko - to se to p?kn? rozr?stá, zdravíme fazoli !!! Petro: budem pot?ebovat klubové jesle ... My nevíme kde rodit, jsme na rozhraní dojezdu do Thomayerky (Kr?), Podolí a Apoliná?e, vše p?ímou linkou od baráku. Takže nevíme - Šárce je to zatím zdá se bu?t. Tak to zas budou další závody, te? jdou Mihala x Lenka, pak dlouho nic, následn? Šárka x Katka a peloton kon?í Maja... Je to tak?

A my nemáme nic - máme jednu rozvrzanou postýlku kterou jsem musel celou sešroubovat a n?jaký zlevn?ný dupa?ky (zelený), pak matraci, povle?ení (ale nemáme co povlíkat), rybi?ku na klí?ek do vody, mí? a autoseda?ku. A p?edn? všeho máme na starosti jet na dovolenou k mo?i, vymalovat na chalup? a dát si tam novej koberec, jet s fretkama na víkend atd. Že bysme m?li obstarat dít? co za chvíli tu bude nás zatím moc netrklo, jsem zv?davej jak budem kvaltovat. No, to n?jak dopadne samovoln?....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-25, 00:15
Tak n?jak, ono se to vyvrbí. A s tou porodnicí je nejlepší si, až p?ijde ?as, pár obejít, promyslet, leckde mají možnost prohlédnout si i sál a prost? si vybrat, kde se ti líbí.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-04-25, 00:43
Kde rodit? Vlastní zkušeností nemohu sloužit ale p?idám adresu, která se této problematice v?nuje. Je tam i odkaz na knihu, pr?vodce po ?eských porodnicích. [www.aperio.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 25.04. v 00:44.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-25, 08:41
MF: Tak na Bulovce byla máma, když ?ekala m?... Na to, že za?ala rodit musela sest?i?ky upozornit sama... Jedna jí prej ?ekla, že má ješt? spoustu ?asu... Máma už to nemohla vydržet a šla n?jaký jiný zodpov?dný sest?e ?íct, že už pomalu rodí. Našt?stí ji uvid?la starší sestra a se slovy: "Co tu ženská blbnete. Vždy? vy už rodíte" ji nechala odvést na sál. Ale to bylo p?ed jedenadvaceti lety :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-25, 08:43
Vendula: k ?ertu já taky ne (s mou vlastní zkušeností že taky nemohu posloužit :-))))))))))))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-04-25, 09:29
Problém "kde rodi?" sme my neriešili. V našom meste je pôrodnica a myslím, že na celkom dobrej úrovni (no necháme sa presved?i?). Navštevovala som kurz pre tehotné a sú?as?ou bola návšteva pôrodnice. Bolo to fajn, dokonca by som povedala, že to pôsobilo celkom príjemne. Vzh?adom k tomu ako znášam nemocni?né prostredie, pach, poh?ad na prístroje a pod. môžem konštatova?, že som to zvládla na výbornú a neodpadla (ako zvy?ajne v nemocni?nom prostredí). Potom som absolvovala pár týžd?ov hospitalizácie na oddelení. Niekedy som chodila na rôzne vyšetrenia na oddelenie pôrodných sál a tak sa tam teraz cítim už ako doma. Sú tam nové moderné pôrodné stoli?ky, ktoré umož?ujú mami?ke zvoli? si tú najpohodlnejšiu polohu, "skákacie lopty", sprchy s masážnym panelom a pod. Personál je fajn, doktori výborní, takže sa pomaly ale isto prestávam pôrodu obáva?. Tak sná? ma nesklamú.
O chvilku sa chystám do poradne, som zvedavá, ?i si ma tam už nenechajú. To by už zajtra možno bolo škv??a na svete. No každopádne, dám vedie?...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-04-25, 13:44
Nuž, tak ja idem definitívne zbali? tašku do pôrodnice. Od zajtra nastupujem. Pôrod mi budú vyvoláva? zajtra alebo v stredu (možno až vo štvrtok) - uvidíme ako sa vyjadrí primár. Takže - Mihala zrejme zví?azí a vydrží dlhšie. No uvidíme.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-25, 14:03
Tak Lenko - tfuj tfuj tfuj ..... a? jste oba zdraví!!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-25, 19:25
Tož si to tam p?kn? užij/užijte... Pak dej v?d?t kam p?esn? máme posílat New baby congratulations.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-25, 19:39
Uf!!!Držím p?sti aby to bylo v?echno v po?ádku i s malým Len?átkem.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:25
Mirek: No jo, ale od tý doby se to N?KDE ani moc nezm?nilo....jak to tak tady ?tu, tak si asi na porod ješt? tak ...aspo? 10 let po?kám...žádný jao segra...ve 23...nene....:-D t?eba se to v porodnicích zlepší tak, že se tam ?lov?k nebude bát:-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:37
Radko co bys cht?la m?nit?Hele a? je to jak chce,ale d?ti se po?ád budou rodit stejn?.A pokud n?kdo chce potomka,tak ono to bez tý porodnice nejde-lépe ?e?eno bez porodu to nejde.Ale všechny jsme to p?ežily rády a pak jsme si to ješt? zopakovaly...Ale máš pravdu : nikam nesp?chej na starosti je ?asu dost!!! :O)
Avatar

Aktuální stránka:3 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist