Aktuální stránka:40 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-15, 13:08
No práv? název preparátu byl naprosto šílený, tak jsem ho já talent zapomn?la. No po?káme do konce týdne. B?íško je v po?ádku, a snad to tak bude i nadále:-) Ta ješt? jednou moc d?kuju za uklidn?ní :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2010-02-20, 13:49
Cht?la bych se zeptat, moje sami?ka nejspíš za?íná
?íjit- opuchá ji vulvi?ka. Jinak žádné jiné p?íznaky
nepozoruju. Je nutné zajít s ní na veterinu, aby se
na ni pro jistotu podíval veteriná?? N?kde na jiném
fóru jsem ?etla že je to pot?eba, že to m?že být
p?íznakem i onemocn?ní nadledvinek. A ješt? bych se
cht?la zeptat, jestli probíhá ?íje úpln? stejn? u
fretek standard x angorských?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-20, 13:56
pokud je to fretka nekastrovaná, tak bych nadledviny ne?ešila, za?íná jaro = období ?íjí, takže neplaš :o) pokud je fretka jinak v po?ádku, nemá n?jaký hnisavý výtok a podobn?, tak bych tomu nechala volný pr?b?h a na veterinu šla až na ukon?ení, p?ípadn? pokud by byl n?jaký problém a nebo jestli chceš krýt a mít jistotu, že je fretka v po?ádku...

[ZofiZoo.mondozoo.com]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-02-20, 15:44
Luciska: ano u angorek probiha rije stejne, jako u fretek standartnich :)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-23, 19:01
Ahoj, proboha, nem?žete mi n?kdo vyfotit vulvu sami?ky po ?íji??? Já už totiž zapomn?la jak vypadá ta splasklá:-( Nevim, kdy nás mám objednat na kastraci, nebo jet na další injekci... Na injekci jsme byli ve st?edu p?ed ?trnácti dny. Váhu jsme nabrali zp?t, vulvi?ka je malinka, ale podle m? neni splasklá. A falešku si myslim taky nemáme.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-23, 19:07
pokud se jí vulva zmenšila, tak ?íje ustupuje, ted bude sami?ka "b?ezí", takže žádné v?tší zm?ny v chování nebudou, to až po n?jakých t?ch 6ti týdnech, kdy "porodí". myslím, že na kastraci jí už objednat m?žeš, ur?it? ne?ekej t?ch 6týdn? až se jí "zm?ní chování", protože pak už m?že zase hned vlítnout do další ?íje. po ukon?ení ?íje se n?kdy vuvla nestáhne úpln? do normálu, ale z?stane taková v?tší, zatáhne se až "po porodu".

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-23, 19:11
Aha.. no já už se za?ala bát, zítra to bude 2 týdny od injekce... Tak ji mám objednat za 2 ?i 3 týdny?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-23, 19:27
jestli je to 2 týdny, tak bych jí objednala co nejd?ív, protože když to srovnám s p?ipušt?ním, tak datum porodu se po?ítá od data krytí, ne splasknutí vulvy, takže i u injekce bych se ?ídila tím, kdy jí dostala a jestli jí vulva splaskává = injekce zabrala. za další 2-3 týdny už bude 4-5 týdn? po ukon?ení a je dost možný, že už by i za?ala znovu ?íjit. takže pokud už se sami?ka vrátila do normálu, moc bych ne?ekala


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-23, 20:01
No tak já tam zítra zavolám a objednám ji na termín jak budou mít volnej tak n?jak za 14 dní za 14 dní... po?ád spí, tak mám strach, jestli už nabrala síly. Tak moc d?kuju...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-23, 21:58
já bych šla klidn? už i za týden, moc bych to neodlkédala...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-23, 22:54
No jo, jenže to je teda 2 týdny co to jakž takž splasklo... Mám strach, jestli nabrala sílu, jestli je p?ipravená...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-24, 00:08
pokud už nabrala zp?t na svojí váhu a není nijak unavená, normáln? žere, hraje si, tak bych jí klidn? už ob?dnala a moc to neprotahovala práv? kv?li tomu, že za pár týdn? m?že p?ijít ?íje další a zase se budete plácat v ukon?ování, faleškách, váhání jestli už je ten "správný ?as"... no a pokud sice nabírá, ale je skleslá nebo tak, tak bych zas rad?ji zajela na veterinu, aby to po ukon?ení nebyl t?eba zán?t d?lohy..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2010-02-24, 00:20
Ahojky, pot?ebovala bych radu..Snad píšu na dobré vlákno.. Jak jste poprvé poznali, že už se vaší fre?uli blíží ?íje? Mojí sami?ce je okolo sedmi m?síc?, každý den se koukám, jestli se jí tam dole n?co ned?je, ale zatím nic. Až dneska jsem tam našla takovej slepenec chlup?, tak jsem to odstranila a všimla jsem si, že jí z dírky n?co te?e. Bylo to malinko nažloutlý, jako rýma. Okolí dírky bylo tak miliment?ík vyvýšený. Nevím jestli je to p?íznak ?íje, nebo jestli nemá t?eba n?jakou infekci. Jí, b?há, hraje si, z o?í, z nosu ani z kone?níku jí nic nete?e. Všechno se zdá v po?ádku. Nechci plašit, ale ani nic zanedbat. Nevím jestli k vetovi, nebo po?kat, že to je tak ?íje. Tak jako tak, kdyby to byla ?íje, k n?mu budu muset, aby ji ukon?il. Jak to probíhalo u vás? Je to ?íje?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-24, 09:45
Milá Princessno, nejspíš ti d??átko dosp?lo. K vetovi tak za 2-3 týdny
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-02-24, 10:11
Ja bych k vetovi tak rychle nepospichala :o) Az od doby, kdy bude plne v riji, tzn bude vypadat takto: [fretka.sk]
pak teprve bych po trech tydnech, pokud rije neustoupi sla na veterinu ;o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2010-02-24, 10:54
D?kuji moc, po?kám teda dokud se ?íje pln? neprojeví a pak uvidíme. D?kuji :)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-24, 19:35
No ona hravá neni v?bec, projde se, to jako jo, ale když p?ed ní šašim s hra?kou, kouká na m? s prominutim jako na debila... Má m? na háku... Každopádn? jsme objednané na 10.3., zjistila jsem, že je problém v tom, že já ji d?ív ani vzít nem?žu. Mám p?ed státniceme, mámu v nemocnici a musim zaopat?it tátu, a spoustu v?cí a nemohla bych se jí v?novat. pO TOM 10 S ní budu moct být 6 dní od rána do ve?era a m?žu jí hlídat stehy a podobn?... Což si myslim, je dost d?ležité

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-03-01, 21:17
Ahoj :-)

U nás se toho stalo v posledních pár dnech strašn? moc. "Nedopat?enim" se ke m? dostal chlapec v ?íji. Tak jsme lítali po veteriná?ích, te? už je z n?j kastrovanej mazlík :-) A Chylda je vážn? úžasná.

Ta moje hol?i?ka dostala pro zm?nu ?íji. Dneska je to t?etí den, jen m? trochu plaší, že dostala výtok. Sleduju jí, dostala ho až dnes, je pr?hlednosv?tle ?ervenooranžovej ale moc se mi to nelíbí. Cht?la jsem se zeptat, jestli je výtok normální, nebo jesli máme mazat na veterinu. Spoušt?l se jí postupn?, pomalinku, dneska ráno jsem si toho prvn? všimla. Bylo to slabou?ký, te? je toho víc, ale Nessie vesele papá, hraje si a po prohmatání nemá b?íško citlivý.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-03-03, 23:48
Tak jsme byli dneska na kastraci. Holka našt?stívšechn zvládla. Ale te? šmíruju a koukám, jak je vy?ízená... Jsem zv?davá jak mám poznat apatickou fretku po operaci, už tak vypadá hroz?. No každopádn?, moc d?kuju všem za rady v tomhle období, byla jsem ze všeho na prášky. Jen ješt? ke kastraci. Byli jsme objednány na toho 10, ale p?eobjednali nás, a vzhledem k rádám jsem to p?ijala, termín o týden d?ív. Dnes po zákroku nám bylo ?e?eno, že bylo moc brzo. Orgány stále p?ekrvené. Tak všem radím, radši si po?kejta, minimáln? 4 týdny... A ješt? jednou všem moc moc moc d?kuju. :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-03, 23:57
oblblá a ochrápaná bude ješt? pár dn?, i když zítra už nejspíš bude chtít b?hat, tak bude po?ád dost ochrápaná. my byli na kastraci v?era.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 03.03. v 23:59.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-03-04, 10:34
Opravdu? A jak jste dopadli? Doufám že dob?e... No ta náše holka prospala celou noc i když na veterin? mi ?ekli že spát nebude, a máme p?ijet když bude apatická, takž už jsem málem n?kolkrát vyrážela. Po?ád chrní hezky na zádí?kách... No je p?kn? vybíravá, chce jen bonbonky a pastu. Na namo?ený granulky mi p?kn?, kaká. A te´d utekla a šla hezky na suchý. Slupla jich asi deset a zase chrápe. a TO PROADLÉ P?ÍŠKO:-( a JAK KROUTÍ TIM ZADE?KEM když chodí. Je mi jí chud?ry líto. A kolem rány, má asi 2 malé mod?inky. No snad je to všechno normální. Zítra jsme objednaní na kontrolu na p?l 5. Tak mám asi ?ekat že bude jen ?u?et, sem tam se projde a zase chrápat... Vychrtlinka. Co jsme jí to provedli, ta nás bude nenávid?t:-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-04, 14:08
my se ted vrátili z kontroly, tak mi o vás ?íkali :o) jinak u nás v pohod?, ten blbec b?hal hned co jsme došli domu z kastrace, hned u dv??í za?al kvokat a dobývat se z p?epravky, tak jsem ho pustila, vecpal se do bytu a hned mi za?al po místnosti vlá?et samici i s velkou klecí, tak jsem ho musela zase zav?ít. prost? mu to asi ješt? ani nedošlo. 16. jdem vyndat stehy a na další kastraci. ono u holek je to v?tší zásah a taky každý zví?e to snáší jinak, ale v?tšinou pak bývají ješt? pár dn? takový ochrápaný. Žofka po kastraci ješt? druhý den usínala i cestou na WC.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.03. v 14:32.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:09
:-D Jéé :-D No taky bych cht?la aby mi tu b?hala, bohužel chrní. Už aby byla v po?ádku. Na tu kontrolu se t?ším :-D Mám strach z t?ch mod?inek nebo co to je. Chci být už klidn?jší... Hlavn? teda že je to normální. No v Mi-Vetu se mi smáli:-) Vyslýchala jsem je... Byla jsem z toho všeho hotová:-) No a musim p?iznat že p?ítel taky.:-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:14
mod?inky jsou v pohod?, i my máme fialový kulky a na jedný stran? v t?íslech. b?hem pár dn? to zmizne taky, p?íjde mi, že nám už ta v t?íslech sv?tlá.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:43
No je to takové ?ervené, ?ekám práv? až to zmodrá... No je to trápení s t?ma prckama:-) Ale jak to umí vracet :-) No hlavn? a? už je to za námi. no jo, ale pak p?ijde na ?adu Ennie, a dopadne to tak, že ji budu muset hlídat já...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:48
tady je foto Žofky po operaci nádoru, tady druhý den po operaci kdy mi jí vrátili [pajisska.rajce.idnes.cz] a tady t?etí den [pajisska.rajce.idnes.cz] tam už má ty podlitiny sv?tlejší a mizí, 4.den už nejsou [pajisska.rajce.idnes.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.03. v 15:50.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:50
chudinka holá :-( vím že je to mimo téma, ale jak rychle jim vlastn? dorostou ty oholené chlupy?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:52
záleží na tom, kdy jí oholí, v?tšinou zarostou až p?i kompletní vým?n? srsti.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-03-04, 15:56
Noo to je p?esn? ono... Tak to se mi ulevilo. A kde ti ji v?bec operovali, a jak dopadla?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-04, 16:03
byli jsme na Mi-vetu, zítra to budou dva roky :o) fretice je v pohod?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:40 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist