Aktuální stránka:39 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-07, 21:52
tak já kluky k ?íjným samc?m a pak ani k samicím pustit taky nem?žu, vlastn? já k jiným fretkám nem?žu pustit ani holky, takže mezi fretky chodíme a nechodíme :oD se Semym se mi serve taky a to je Semy od léta kastrát, snese GT, ale ten je ješt? mladej.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:30
Dobré odpoledne.
Více jak týden jsem u Míny sledovala zm?nu chování a dnes jsem si všimla, že jí za?íná natékat vulva. Co jsem tu vy?etla, tak za?átek ?íje se bere tehdy, když je vulva zcela "nab?hlá" (podle fotky). ?íje by m?la tvrat nejdéle m?síc. V této dob? se ale koná výstava. Je vhodné brát na výstavu fretku v ?íji?

Je jí dev?t m?síc? a je to její první ?íje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nereida dne 24.01. v 16:31.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:39
jelikož se výstava po?ádá v únoru, tak ur?it? museli po?ítat s tím, že v ?íji bude v?tšina fretek, jak samc?, tak i samic, takže tohle bych asi ne?ešila. loni jsem tam m?la taky ?íjnou sami?ku :o) b?ezí samici bych ur?it? nebrala (ve vysokym stupni b?ezosti mají i zákaz), ale ?íjnou pro? ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 24.01. v 16:42.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:42
taky jsem po?ítala s tím, že se na to myslelo, ale pro jistotu jsem se zeptala :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:43
mereida: pokud sem zas n?co nep?ehlédla, tak ?ijné sami?ky z výstavy vylou?eny nejsou, jen sami?ky gravidní, fretky s poobera?ními ránami a fretky co neprojdou vet. kontrolou na výstav? [www.vystava.fretka.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:45
p?esn? jak píšou holky - sami?ka v ?íji (stejn? jako samec) se m?že výstavy zú?astnit.
o to je to tam pak veselejší ;o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-01-24, 16:46
d?kuji za link, koukala jsem tam ješt? než jsem sem napsala. Jen m? napadlo, že by mohl mít n?kdo n?jaké poznatky....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-01-24, 17:22
mám doma st?íbrnou fretacku s ponozkami a na ja?e
bude mít svoji první ?íji. Cht?l bych ji p?ipustit s
jiným než tcho?ovitým samcem, ale nevím jaké jsou
zákonitosti. Prohledával jsem forum a jediné co jsem
našel je, že by se nem?ly k?ížit dv? st?íbrné
fretky. A m?žou se t?eba k?ížit s albínem? Vím, že
jsem asi v nesprávném vlákn?, ale fakt jsem lepší
nenalezl. Díky za odpov?d Honza

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-24, 18:11
co se tý?e k?ížení dvou st?íbrných fretek, tak od toho už se dost ustoupilo a spousta lidí je spolu kryje, tento názor je už dost starý a myslím, že d?íve se to nedoporu?ovalo kv?li p?íbuznosti - p?eci jen takových fretek bylo pom?rn? málo a tak nejspíš docházelo k p?íbuzenskýmu krytí = problémy s porodem, mrtvá nebo zdegenerovaná mládata a jiné problémy...
v krytí albínem s jakoukoliv jinou barvou bych problém nevid?la,.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: luxik (IP)
Datum: 2010-01-24, 18:22
Ahoj mam rok a 8 mesicu starou fretuli,prisla na ni rije a prislo me ze zhubla tak jsem ji zvazil a ma jen 800g chci ji nechat pripustit,ale nejsem si jistej jestli ta vaha neni problem pred tim mela nejakech 900g, diky za odpoved

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-24, 18:27
za jak dlouho zhubla? hubnutí je v dob? ?íje normální, ale nesmí být p?íliš rychlé

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: luxik (IP)
Datum: 2010-01-24, 23:37
no vim ze pred vanoci mela tech 900

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-01-25, 14:34
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> co se tý?e k?ížení dvou st?íbrných fretek, tak od
> toho už se dost ustoupilo a spousta lidí je spolu
> kryje, tento názor je už dost starý a myslím, že
> d?íve se to nedoporu?ovalo kv?li p?íbuznosti -
> p?eci jen takových fretek bylo pom?rn? málo a tak
> nejspíš docházelo k p?íbuzenskýmu krytí = problémy
> s porodem, mrtvá nebo zdegenerovaná mládata a jiné
> problémy...
> v krytí albínem s jakoukoliv jinou barvou bych
> problém nevid?la,.
>
>
>

Jen dodam: nedoporucovalo se to prave kvuli tem barvam - kolovaly famy o tom, ze fretata z takoveho kryti muzou byt "vadna". Bylo to jen diky tomu, ze proste se vsechny ty barvy nazvaly "stribrnou" :o))










Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 25.01. v 14:34.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-31, 18:51
Pokud mam sami?ku, která kvoká poslední dobou jak pominutá, všechno ope?ovává, všechny olizuje, zájem o hru rovná se nule, v kleci za?ala být agresivní, p?ed same?kem se tu nakrucuje jako divá atd atd...je to chování p?ed ?íjí, b?hem ?íje, nebo po ?íji?...já si to te? nem?žu vybavit, jak to probíhalo u mé druhé sami?ky minulý rok, ale myslím, že takle se chovala až po kastraci...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-31, 18:53
jestliže ne?íjila, m?že to být chování p?ed ?íjí, jestliže ted ?íjí, je to chování b?hem ?íje a jestliže má po ?íji, tak je to chování po ?íji - b?hem falešky. z popisu t?žko ?íct, v jaký fázi je, to musíš v?d?t sama...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 31.01. v 19:00.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-31, 19:00
No vulvu nateklou nemá a ani jsem si nevšimla, že by p?edtím n?kdy m?la...ale chová se takle už moc dlouho a p?íjde mi to divné.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-08, 15:17
Ahojte, jsme ve t?etim týdnu první ?íje. V za?átku... Prcek se mi zdá unavenej, ale to je možná jen má stihomanie. Miminka nechceme, tak budeme kastrovat. Mám otázku. vlastn? dv?. Chci jí ukrátit trápení spojené s ?íjí a vzít ji už na injekci... Není to brzo? Nem?že jí to nijak ublížit? A ta druhá... Na katraci máme doporu?enou MvDr. Matouškovou, prý je to výborný chirurg, ale cht?la bych se zeptat ješt? Vás, pokud s ní nemáte n?jaké zkušenosti. Ordinuje v Ústí nad Labem, u Poživila. Díky

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-08, 15:39
ukon?ení ?íje po 3 týdnech ur?it? není brzo, zejména pokud se ti fretka zdá unavená. než injekce zabere, taky to chvíli trvá, takže na ukon?ení co nejd?ív,
kastraci cca 14 dní po ukon?ení ?íje, aby se holka trochu zmáto?ila :o)

dr. matoušková mi nic ne?íká, o poživilovi se tu mluvilo - nepamatuju si jestli pozitivn? nebo negativn?, zkus vyhledávání.
jestli je matoušková výborný chirurg, je to ur?it? velké plus, držím palce.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-08, 15:42
Ješt? neni po 3 týdnu, je teprve v za?átku 3 týdne. No o Poživilovi se mluvilo kladn?, jenže se stal ?editelem ústecké ZOO :-( Tak d?kuju :-) Snad to prdelka moje zvládne:-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-08, 15:47
Do Ústí na veterinu (nevim ke komu) chodí (chodila) myslím Žofiro, skus se optat jí.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-08, 16:28
s vety na St?ekov? zkušenosti nemám, chodim do TP do Trnovat nebo UL do Dob?tic.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-08, 16:30
Jj, d?kuju. To práv? vím. Já se z toho zbláznim.. Kam jít. Ale d?kuju Moc :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-02-08, 16:59
My máme také dobré zkušenosti s veteriná?kami v Teplicích-Trnovanech.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-10, 21:02
Tak jsme dnes byli na St?ekov? na injekci. Cht?li jsme Pregnil, nakonec jsme dostali n?co jiného, a já zapomn?la jak se to jmenovalo, ale bylo to s poml?kou. Prý s timto preparátem mají v?tší zkušenosti než s pregnilem. No pan doktor to píchnul jednou vedle tak jsme aplikaci opakovali. Každopádn? tam nemaj monitorovací p?ístroje ani inhala?ní narkózu, tak tam kastrovat nejdem. Jdeme na Mi-Vet. Cht?la jsem se jen zeptat. Jak dlouho teda po úplném splasknutí vulvy máme jít. A co ta faleška? Ta kastraci nevadí? Už mi za?íná šibat, a? už je to za námi.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-10, 21:25
kastrovat p?ibližn? 2-3 týdny po splasknutí, faleška nevadí, protože fretky ?asto za?nou ?íjit d?ív, než jim faleška zkon?í.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-10, 22:10
Výborn? d?kuju, tak až bude úpln? splasklá, objednám nás, na termín za t?i týdny... Díky moc

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-15, 11:42
No tak já se už vážn? ztrácim... Pro?etla jsem snad všechno ohledn? ?íjí a falešných b?ezostí, a už zase nevim. Od st?edy (kdy jsme byli na injekci) ji p?estal výtok, vulvi?ka splaskla tak no, hm na polovinu. Žere jako prašt?na. Takhle nejedla ani p?ed ?íjí. Ale to by snad m?l bejt projev fale?ky. Ale sakra ješt? nikoho neadoptovala. Stále ?tu, jak sami?ky tahaj svoje páni?ky ap. Ani žádná hra?ka jí nezajímá. nechce se hrát nic. Jako trotl p?e ní ská?u, sléhám p?ed ní nra?kou nebo chrastítkem, ona se olízne a jde spát. po?ád spí. Jen se projde, proleze krabicí neo n?jakým oble?ením a usne mi bu? na klín? nebo si zaleze do svého pelechu. Jen tak si lehne na zem a kouká. Prohmatávám ji b?icho jestli se neožene kv?li zán?tu, nic. P?ítel m? ok?ikuje, že z ní d?lám hypochondra, ale já fakt už nevim. M?ete mi prosím n?kdo poradit? Za jak dlouho jí to má splasknout? A co to má za stavy. A jakej je hlavn? rozdíl mezi apatickou fretkou a spavou fretkou\, Díky [img][/img]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-15, 12:36
houmí, te? je "t?hotná", mladý budou až za šest ned?l, do?káš, se neboj... ;o)
(a budeš sem zoufale psát, KDY TO PROBOHA SKON?Í !!! :o)))

apatická fretka hlavn? nežere, ta vaše futruje i "za mladý" :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-15, 12:40
D?kuju, doufala jsem v takovou odpov?? :-) Jsem starostlivá matka, no :- D A to jsou t?hotné fretky takhle spací? A kdy splaskne ta vulvi?ka? Nevím zda mám jet na další injekci když to nesplaskne. Díky moc :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-15, 12:51
n?které preparáty se podávají opakovan?, z hlavy nevím, je to ve vlákn? "léky..."
splasknutí vulvy ale znamená, že vám to zabralo, ale kdy se vrátí do p?vodního stavu, nevím, sama mám kluky a nikdy jinak :o)

t?hotné fretky bývají spací a mazlicí, ?asto i jindy zu?ivá kousavka se v téhle dob? zklidní do plyšáka :o)

b?íško dál prohmatávej, kdyby se ti zdálo tvrdší nebo bolestivé nebo kdyby za?ala mít výtok, mazat na veterinu.


Aktuální stránka:39 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist