Aktuální stránka:93 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 22:51
...možná blbá úvaha....ale jakého sbarvení je Dixie?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-15, 22:53
St?íbrná, je to ta co mám na avataru.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 23:02
...ten avatar neni moc výrazný....žádný bílý proužek na hlav?? Já tám jako trochu n?co vidim.....narážím na vrozenou hluchotu.....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-15, 23:09
Hluchá není, leká se i zvuku zavírání lednice nebo když n?co bouchne. Práv? že slyší až moc. Na temeni má mr?avou te?ku, stejn? jako Draco.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-15, 23:23
pokud vím, tak st?íbrných fretek (pokud nejsou pandy) se hluchota netýká...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:32
...byl to jen nápad, pá? hluchá fretky reagují n?kdy na odn?ty jinak...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2009-08-16, 18:55
Jsem sice de facto za?áte?ník ale snad m?j p?ísp?vek k n??emu bude. Mám dvouletou frete?ku. Je to silvermittka. Ujal jsem se jí po jedné dív?in? která o ni ztratila z?ejm? zájem. Mám ji od ?tvrtka. Když jsem ji dovezl k p?ítelkyni a kde je celkem rušno lekala se všeho možného. Cvaknutí lednice, dve?í, lidí co procházeli okolo pokoje, zvon?ní telefonu, toho když n?kdo do ticha promluvila halsit?ji a prost? všeho hlasitého a nenadálého. Je v pokoji ze kterého je vid?t do všech kout? bytu. Tak jsem to ud?lal tak, že jsem ji nast?hoval blíže ke dve?ím a vydal jsem rozkaz aby se do pokoje nezavíralo a Iriska tak byla ve st?edu d?ní. Stejn? tak nechávám otev?ené okno p?es den aby slyšela i psy... za necelé t?i dny této praxe jsem zaznamenal výrazné zlepšení.

Píšu to proto,že si myslím, že by mohlo pomoci p?emístit klec s frete?kou tam, kde se odehrává v?tšina d?ní v domácnosti a ona si na zvuky zvykne...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-16, 19:52
Dixie bydlí v kuchyni, já se v podstat? pohybuju jen tam, jelikož krom? kuchyn? mám už jen jeden pokoj, kam fretky mají vstup zakázán. U tebe bych ?ekla, že frete?ka možná ani není dostate?n? socializovaná, vzhledem k tomu, že p?edchozí majitelku p?estala bavit a taky ze stresu ze zm?ny prost?edí m?že projevovat zm?nami chování (agresivita, smutek, strach). Dixie mám už t?i m?síce a dodneška se bojí zabouchnutí dve?í lednice nebo okna, což mi fakt normální nep?ipadá. V její p?ítomnosti není možno zvyšovat hlas, pustit na hlas rádio, tleskat, pískat, mixovat, fritovat, poušt?t sprchu, fénovat vlasy - schová se a nevyleze, dokud zvuky nep?estanou. Jediné, ?eho se nebojí je vysava?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:41
Já mám taky z?ejm? hluchou fretku, má zbarvení harlekýn s bílým proužkem na hlav?. A m?žu Vám ?íci, že jsem docela ráda, jelikož bydlíme v paneláku, který je momentáln? rekonstruován a zateplovám. P?es týden je tady takový hluk, který normální slyšící fretka nevydržela. Ur?it? by se lekala a šílela jako o život.A n?jaká sedativa u nás nemají místo, zbyte?n? zat?žují organismus fretky. Ale n?kdy si myslím, že n?kdy asi slyší, když ji pouštím po byt?, ob?as zaleze za obývací st?nu a já mám strach, že si tam ustele. Ona ráda odpo?ívá za sk?íní a když je tam dlouho tak na ní zavolám a ona p?ib?hne. Fakt nekecám.Možná podv?dom? slyší n?jaké vibrace, ?i co.Tak fakt nevím, zda je opravdu hluchá. Jinak, když vrtají do baráku p?es den, tak ona v klidu spinká, nic ji nerozhází.Holky, myslíte, že je to možný, aby mne slyšela?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:44
Hanulka: aha no byl to jen napad. Jinak Iriska uz je celkem ok. ;)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:50
A že by se lekala, když jdu na ní ze zadu pohladit, ani náhodou.Ona se v?bec neleká, nebo si to myslím. ?asto ji pozoruji. Je to takový trdlo makovo.Vše si dá líbit. Nemyslím, že bych ji n?jak ubližovala.Když jsem s ní venku, tak když vidí psy, at jsou jakkoliv velcí, okamžit? k ní jde a za?ne se válet na zádech, chce si s nima hrát,možná, jinak si to neumím vysv?tlit. Dle mého úsudku jepozice z odhaleným b?íškem, pod?izující poloha.Nechává napospas nejzraniteln?jší ?ást svého t?la.Prost? vymazlená fretka. A strašn? ráda si hraje a neúto?í, alespo? jsem to nezažila.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:56
co se týká hluchoty, tak ne všechny fretky se znaky jsou hluché! neznamená, že má fretka pruh na hlav?, že je hluchá. co se tý?e hluku v paneláku, nám ted d?lali výtahy, tj. vrtání a bouchání p?ímo u mých dve?í, fretky to nijak neregistrovali.
co se tý?e ps? NIKDY! bych nenechala fretku na zemy, když se k nám blíží pes! at je jakkoliv velkej/malej!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.08. v 20:57.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:03
Moje ostatní fretky jsou taky slyšící a kdybych jim mlátila kladivem vedle hlavy, maximáln? by se ve spánku p?ekulili na druhý bok:))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:05
Já teda jen v dálce zaslechnu psa, tak fretka putuje nejmén? do náru?í, nejlépe i se mnou za plot - nej?ast?ji když chodíme mimo zahradu, tak na louku, co máme p?ed zahradou.

Nevím jak je to u fretky, ale pro ko?ky je poloha na zádech bojová, protože ko?ka se chce dostat pod v?tšího nep?ítele, aby mu drápy mohla roztrhnout b?icho a zuby krk. A podle fret?ích herm mi to n?kdy p?ijde taky tak...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:13
Samoz?ejm? souhlasím, jenže je to nijak.Psy, který potkávám, se mé fretky bojí, pouze št?kají a pak ute?ou.Prost? ji cítí z?ejm? jako neznáme zví?e. Samoz?ejm?, že fretku mám na vodítku a v p?ípad? nutnosti ji vezmu do náru?e. Ale doposud to nebylo nutné, vím risk je risk.A nem?žu ps?m v??it, byt jsou stejné velikosti jako má fretka.A samoz?ejm? potkávám psy pouze na vodítku, jako má fretka. To víš, že bych si nelejskla, kdyby byl na volno.Když vidím psa bez vodítka, tak beru Jul?u do náru?e. To je nutné!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:18
Žofiro, já vím, že ne všechny fretky s bílými znaky na hlav? jsou hluché....ale genetický p?edpoklad tam je....proto mé (asi už otravující) otázky :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:20
práv? ps?, kte?í mají z n??eho strach bych se bála nejvíc. myslíš, že vodítko zabrání kousnutí?! asi se budeš divit, ale rozhodn? ne! už kolikrát se mi stalo, že se pes majiteli vyvlíknul z obojku a b?žel k nám, majitel se nezmohl na nic! fakt je moc p?íjemný, když držíš dv? fretky, na záda ti ská?e n?jakej telecí k?íženc, který se ti s p?ehledem op?e o ramena a ?umí ti do xichtu, kolem ská?e druhej a oba naprosto ignorujou pání?ka, kterej stojí kousek dál a ?ve, že ti psi nic neud?lají, jen takový zví?e ješt? nevid?li...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.08. v 21:28.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:21
Johanko, to byla reakce na Leny, že její "hluchá" fretka ignorující zvuky "p?ib?hne" na jméno, tak aby tu zas nedošlo k tomu, že každá fretka s bílým znakem nutn? musí být hluchá...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.08. v 21:22.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-08-18, 11:04
To Hanulka> tak ma napadlo, ci nahodou nemoze byt Dixie fretka s precitlivelym sluchom. Ze proste pocuje ovela ovela ovela lepsie ako ine fretky a preto jej zvuky nerobia dobre. Sice neviem, co by sa s tym dalo robit, ale aj toto by mohla byt moznost. Ja sama mam precitlively sluch na vysoke zvuky a taky mezosopran mi sposobuje okrem podrazdenia aj bolesti hlavy a som agresivna. Mozno aj Dixie je na tom tak.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-18, 11:30
Maja - Napadlo m? už n?kolik v?cí, t?eba že prost? zvuky vnímá jinak než jiná fretka. Nebo t?eba n?jaké vibrace? Bolí ji to? Ostatní 3 fretky na tyhlety zvuky, které slyší denn?, v?bec nereagují. N?kdy se zaposlouchají do zvuku co slyší zvenku ale to je tak všechno. Draco se sem tam lekne, t?eba v?era jsem hned vedle jeho hlavy zabouchla dve?e od auta, tak za?al zu?iv? kvokat a naježil se, ale ani se nepohnul, pohladila jsem ho, ?ekla, že se nic ned?je a za minutu už nev?d?l, že se n??eho leknul a zase šmejdil v tráv?. Co by d?lala Dixie venku si v?bec nedokážu troufnout ?íct, ale asi to ješt? dlouho zkoušet nebudu. Když se n??eho lekne, naježí se, schová se a dlouho nevyleze ven. Pokud zpanika?í a zrovna se nemá kam schovat, rozb?hne se t?eba hlavou proti dve?ím:/
Jinak je to ale strašn? chytrá holka, když jí ukážu že mám v ruce pastu a položím ji na st?l, vždycky si najde zp?sob, jak se na ten st?l dostat.
Jinak mi nejde do hlavy pro? za?ne úto?it, když ji pevn? stisknu, protože nem?že utéct se schovat? Kéž by na strach byly taky n?jaké léky:(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-08-18, 11:57
Hanulka: moje Leilani se narodila a vyrostla u me a stejne taky pri jakemkoli pohybu, sustnuti, zvuku atd., utika nekam do ukrytu :o) Gwendolyn jeji mamina tohle delavala driv taky, ale trochu ji to uz preslo :o) Lei to dela opravdu vyrazne - zvlaste pokud otevru dvere do pokoje a stoji nekde, tak okamzite bere caru.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-22, 11:27
Ješt? než se vydám na veterinu zkusím se poradit zde.
Byla sem s Hopíkem ve ?tvrtek na pohotovosti protože m?l takový pr?jem, že už v tom m?l krev. Dostal ATB, a p?edepsanou dietu. Diety si do pátku ani nevšimnul. V pátek byl na další kontrole op?t dostal ATB, pak n?jakou bílou pastu, kterou se mi do n?j poda?ilo dostat a Noroclav, který má brát od dneška 1/2 tablety ráno a ve?er. Tu jsem mu taky nacpala. Dnes vypadá líp než v?era...ale problém je ten, že odmítá dietu. Za?ala sem mu dávat samotné va?ené maso...ale ani to nechce jíst. Pije...a kadí zelenou kašovitou hmotu. Poradíte mi, jak mám do n?j n?co dostat? Na veterinu ho vemu a zeptám se na n?jaký dietní konzervy nebo granule. Protože o granule zájem jevil. O meltpastu a salátovku taky...tím zkouším jestli má v?bec o n?co zájem. Díky za jakoukoliv radu
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-22, 11:37
vím že se dávali konzervy Hills I/D...ale myslím že spíš až po odezn?ní prújmu na rozežrání (ale mohu se mýlit). Pokud nechce žrát, rozmixovala bych va?ené ku?ecí s rýží (t?eba s trochou toho vývaru z ku?ecího) na kaši a st?íka?kou rovnou do huby. Ta zelená ?idká stolice máže být i z hladu....
Maltpastu a salátovku nedávat, i kdyby to nevímjak cht?l.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-22, 12:24
Byla sem na veterin? takže dostal kapsi?ky I/D tak uvidíme jestli si dá. Pokud ne máme se zítra zastavit. Pokud si nic nedá do odpoledne narvu to do n?j st?íka?kou.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-22, 12:50
...ale opatrn?, st?íka?ku zasunout mezi žgrani a zuby z boku a pomalinku, aby to náhodou nevdechnul. Držim palce.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-08-22, 21:22
nemate nekdo prakci s operaci vicek u fretky? jeno mimi ma totis zakneni vicka prej pomuze jen operace mate s tim nekdo nakou skusenoist?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-22, 22:34
Dneska sem si všimla, že mojí ro?ní sami?ce za?al od konce pelichat ocas. Vím, že se to tu n?kde probíralo, ale nem?žu to najít. Našla sem jen pelichání u samc? nebo nekastrovaných sami?ek. Prosím o radu, co by to mohlo být, nebo o nasm?rování, kde sem to tu ?etla...omlouvám se, ale sem asi fakt slepej blbec.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-23, 11:22
tak sem ted dala Montymu Plerasant sirup. nechutnal mu. pak šílel, hrál si tu s petou s luxem a z ni?eho nic, jakoby strnul, za?al zavírat o?i a stál ani se nehnul. nevíme pro?. je ted takový "divný" :((( že by mu nesedl ten sirup??? je to možný protože ten probican mu nesedl taky a zvracel. ted ale nezvrací jen p?ivírá o?i atd....
v?bec netušim co se to s ním stalo

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-23, 11:55
Kukly Plerasan já nedávám, takže nevím...dávám kluk?pm Ebi-vet a ten jim chutná moc...jenom mám pocit, že se jim po n?m trošku krout?j jazyky nebo co :-))))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-23, 12:05
Kuklynko podle mne, kdyby Plerasan nesnesl (stává se to velice z?ídka) tak by po n?m zvracel. Toto nemúže být z Plerasanu, si myslim.
Akorát....nedalas mu ho studenej rovnou z lednice?
Avatar

Aktuální stránka:93 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist