Aktuální stránka:97 z 112
Dýchání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-11-29, 20:09
m?la bych dotaz ohledn? dýchání. už jsem to tu psala p?ed 2roky, možná i déle, Monty rychle dýchá (to i v klidu, ve spánku). Co jsme byli vždy na kontrole u veta, vše vpo?ádku. Když jsem s tím byla u Chyldy, ok. Ne?ešila by to, je to jako u lidí, sportovec dýchá jinak než "normální" ?lov?k, je to individuální. Potom jsme byli pro jistotu i na sonu srdce - nic. Vše vpo?ádku. No a když tak na m? lehává, držím ho v ruce, tak po?ád hrozn? rychle dýchá a hlasit?, a co víc - vždy po x nádechách a výdechách se nadechne zhluboka (vzdych). A takhle to d?lá po?ád dokola. Ale jinak mu nic není. Jen se chci zeptat, jestli to n?kdo z vás taky nezpozoroval? Nebo by pani?ka nem?la furt n?co hledat?:)

dopl?uji:
zkoušela jsem test, v náru?i.
dýchal pomaleji, rychleji, a tak to bylo nepravidelný
co se sám nadechnul víc (vzdych) tak to ud?lal nejd?ív po minut? 22vte?in, a potom po minut? a sedmi vte?inách ... potom další dv? minuty a kus nic
ale p?ijde mi, že tím že já se t?eba hnu trošku tak se mu zm?ní rychlost dechu
(v?tšinou zrychlí a vzdychne)



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Kuklynka dne 29.11. v 21:13.

Re: Dýchání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-29, 21:13
Me takhle vzdychaji kluci u mazleni, jen nevim, zda je to to same :) Proste cas od casu vzdychnou, knuknou a pod :)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 17:32
tak to nakonec byla otrava ú?innou látkou, která je v antiparazit. šamponu...nemusí na to reagovat každá fretka, ale ta naše ano...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 18:46
Kelfik: to je mi líto. Doufám že fretka je už OK. Co ji dal vet na tu otravu šamponem? Jaké léky?
Držím palce!

PLS: múžeš sem znova uvést p?esný mázev toho šamponu a pokud by to šlo i jeho výrobní šarži?
V p?edchozích p?ísp?vcích si psal název šmponu jen "Rival - antiparazitní", je to celý název? Díky moc!

Já našla tohle: [www.psiakozmetika.sk]
Problém múže být v ú?inné látce Cypermethrin®, jelikož šampon je indikován výlu?n? pro psi, asi t?žko ?íct jak na tuto ú?innou látku zareaguje fretka.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Johana dne 30.11. v 19:21.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 19:41
No už je lepší, tak to snad bude v pohod?...Dal jí protijed,ale nepamatuju si p?esn? co a další den dostala injek?n? vitamínovou "bombu"..P?es týden jsem te? ve škole, ale v pátek napíšu i p?esný název šamponu. Cypermethrin to ur?it? nebyl, ale mám to doma všechno napsaný, tak hned v pátek to sem písnu


V tom odkazu je to ten šampon..ona se nám pozvracela už loni, když jsme ji nast?íkali antiparazit. p?ípravkem p?ímo na kožešinová zví?ata i po frontlinu, takže v?bec nevíme co dávat proti blechám a klíš?at?m. Je na to hodn? citlivá



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kelfik dne 30.11. v 19:44.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 19:54
kelfik: co jí dal jako protijed? Napiš pls název léku. Dík.

Cypermethrin® neni název toho šamponu co si fretku s ní koupal/a, je to název ú?inné látky to šamponu Rival-antiparazitní (co sem vygooglila)

A podle toho co sem našla (jsou tu jen linky z googl) [www.google.sk]
múže být ta ú?inná látka celkem hnus. No ale já nejsem vet, ani farmakolog.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.11. v 20:03.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 20:03
jj vím že to není název léku, ale ta ú?inná látka co jí zp?sobila tu otravu má jiný název, ale napamatuju si p?esný název. Všechno to mám doma, i název protjedu ani fre?uli jsem si nebrala tenhle týden do školy. Tak až se vrátím, napíšu to sem :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 20:06
kelfik: Dík moc, pak pls napiš všechno co máš, hlavn? všechny p?esné názvy (šamponu, lékú co byli fretce podávány po zjišt?ní problému....skrátka všechno)

A jak je fre?uli te?? Hlavn? jestli žere?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.11. v 20:08.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 20:15
necht?la jíst v?bec jíst ani pít, ale už sn?dla trochu kapsi?ky i pila

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 22:08
Kelfik: Jestli nechce jíst, na?e? ji cokoli co má ráda (t?eba i ty "kapsi?ky"-mimochodem je to dost humus pro fretku) vlažnou vodou a dável sí tu kaši jíst co 2-3 hodiny. I v noci!
Jak nebude jíst a pít zem?e.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 22:13
mi ji kapsi?kx normáln? nedáváme, je na granulích a ob?as dostane syrivý maso, ale to je jediný co do ní te? dostanu

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 22:27
Kelfik: aspo? krm takhle, co 2-3 hodiny.

Pokud bude sama jíst (ne ze st?íka?ky) tak snad dobrý.
Pokud jíst sama nebude, Dávat jíst ze st?íka?ky co 2-3 hodiny a co nejd?ív bych šla k vetovi co "umí" fretky, jestli by nebyla vhodná hospitalizace. Ale na výb?r veta pozor!

Nevím odkud jsi a já nejsem z ?R, tekže vata asi neporadim.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kelfik (IP)
Datum: 2009-11-30, 22:44
d?kuju moc..kdyby se to nezlepšilo, tak ji vezu k Jeklovi do Brna..chodím na VFU, takže to mám p?i ruce

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:07
Kelfik: pokud máš po ruce Jekla, tak to je ideální.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:43
Pot?ebuji prosím zoufale nutn? poradit. Už nevím,
co s ním. Piškotka mám od jeho 7 týdn? p?ímo od
chovatele freteke. Ze za?átku kousal až do krve,
ale to ho b?hem pár dn? p?ešlo. Vždycky byl velice
hravý a živý, jeho unavit dalo velkou práci. Co se
týká kousání, nikdy bezd?vodn? nezaúto?il a prsty
jenom oždiboval...j
Te? má 3 a p?l m?síce a naprosto nechápu, co se s
ním stalo. Za?al na nás bezd?vodn? úto?it, strašn?
kouše, když je v kleci, vrhne se na záchod a tak
?ádí až veškerý obsah vysype. A to je p?ipevn?ný
drátem!Naprosto si s ním snad ani hrát nejde-
nejen že úto?í na prsty )jak na nohy, tak ruce,
ale i klouby, záp?stí, paže...Nechápu, co se s ním
stalo, p?ece v pubert? ješt? být nem?že?Žádná
zm?na u nás neprob?hla...Opravdu to
nechápu...Žrádla má vždycky hodn?, dostává
pamlsky...
Pokud ale bude takový, tak ho budu nucena dát pry?
:(. Ale to nechci! N?jak ho však za?ínám
nezvládat. Já cht?la hravého, mazlíka...a ne
divokou bestii :(. Prosím pora?te, jak na n?ho. Je
to moje první fretka...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:48
Luciska: nepadá mn? tzv. "d?tská puberta". Pokus se si s ním hrát co nejvíc aby se unavil. Když kouše, nehraj si s ním rukama, uvaž si t?eba na gumu hra?ku která se mu líbí. Múžeš vycpat mikrote?ákama t?eba ponožku. Jestli úto?í na nohy, chce to chodit doma v celých papu?ích.
Tohle d?lalo v tomto v?ku dost fretek a všechny se ?asem sklidnili. Chce to jen vydržet.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-12-01, 15:09
"Divoká bestie" je dost silné slovo. Zap?j?ím na vyžádání svého hyperaktivního Draca, to t? odnau?í ?íkat ošklivé v?ci o své fretce a zjistíš, jak klidného a hodného máš fre?á?ka :D
Já si myslím, že bude zcela sta?it, když se mu budeš více v?novat a HLAVN? poskytnout dostatek pohybu a "vyžití" - t?eba hra?ky na gum?, které mu budou p?ipadat atraktivní a bude se s nimi prát.
Já jsem všechny svoje fretky nutila hýbat se, aby se unavily a v kleci opravdu jen spaly a nevyvád?ly lumpa?iny ;)) U Draca to ovšem možné není, ten rozbil na dv? poloviny plastové wc, když se nudil, klec je te? složená pod postelí, jemu pat?í kuchy? a jsme spokojení všichni (pokud ho teda o p?lnoci nenapadne bušit na dve?e ložnice). Ostatní fretky nemají problém vydržet delší dobu "zav?ení", spí okolo 20 hodin denn?, Draco max. 5 hodiny v kuse.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-01, 16:01
Luciska proste to je mlade, radi, dovadi a zkousi co muze :o) Mam uplne stejneho klucika a ten jen kolem me radi s skace na me a kouse do me :) Ale nikdy me nehryzl.. Ma totiz na radeni i kamose :) Myslim, ze to by ten tvuj prcek potreboval taky, aby se vyradil na nekom jinem, nez na vas :)
Zkuste najit nekoho ve vasem okoli s fretkou a chodit na prochazky :)
Jinak neboj, vysdrzte to, nedavejte ho pryc, protoze az mu bude rok, bude to mazlivy medvidek a to stoji za to ;o)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-12-01, 16:05
Lucisko..o vyhrabávání zách?dk? nejlépe v ?erstv? uklizené kleci bych mohla vypráv?t....žádný z kluk? to nikdy ned?lal, až naše "nukleární hovádko" Samí?ek :-) Jestli se to odnau?í, netuším...jednak má pravdu Jasmin, cht?lo by to kámoše...Sam se taky nejvíc rve s Pytrískem..a potom to chce mazlit, mazlit mazlit a vydržet....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-01, 16:07
Jo na zachodek jsem zapomela :) U nas je po umyti zachodku a nasypani cisteho steliva, slyset sumeni pisku >:-) Takze nekdo se to mozna odnauci a nekdo ne. Me fretky to maji napul, vzdy se nejaka rozhodne, ze zrovna ted ji nejvic bavi vyhrabavat zachod :o/

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-01, 22:29
Za?íná m? trochu chytat paranoia...jak jsem již d?íve psala,Žofka mi málo žere. Jinak je stále ?ilá,?ádí jak kdyby byla puber?ák,spí našt?stí jak dosp?lák;) ob?as p?íkne,ale pouze když je v kleci,tak to spíš vidím na hltání ?i chlupy, co se nevypraly z hamak. Bobky má ukázkové(jen menší množství). Problém je,že mi p?ijde,že jí stále mén? a mén?. Navíc za poslední m?síc trochu zhubla (cca dvacet gram?). Všude ?tu,jak fretky kynou na zimu,tak za?ínám být nervózní. Nenapadá n?koho,?ím by to mohlo být? Má stále stejn? granule (tf active),max 1x týdn? jí dám lži?ku vlo?ek,po t?ch se m?že utlouct. M?amky jí šidím a uplácím na st?ída?ku granulemi. Jednou týdn? dostává ebi-vet,z past te? ob?as maltsoft,protože línala. Nemá n?kdo n?jaký fígl,jak jí rozežrat? P?ípadn? po ?em t?eba na veterin? pátrat...p?edem díky

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-01, 22:31
a nep?ibírá pak t?eba na léto? :o) moje Žofka to má od lonský operace p?evrácený, na jaro se nacpává a p?ibírá a podzim/zima žere mín a hubne :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-01, 22:36
No letos na ja?e nep?ibrala...držela si stále stejnou váhu od podzimu. Pak se to zm?nilo p?i ?íjích,kastraci,falešce,ale stabilizovalo se to. poslední 2 m?síce za?ala mí? jíst a te? i hubnout. Energie má stále na rozdávání...

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-01, 23:10
Všem d?kuji za rady.
Jenže má to pár há?k?, jak píšete hrát si s hra?kama
na gum? nap?. - tak tak minutu ho to baví, pak ale
konec ale rafe do prst?..Hra?ky ho prost? nebaví...a
že jich má- od chobotnic a berušek a všeho
možného...Spíš jsem se zd?sila, pro? za?al takhle z
ni?ehonic vyvád?t :(. Kamaráda mu ur?it? po?izovat
nebudu, jedna fretka bohat? sta?í :)). Spíš se
domluvíme na procházkách. Snad se uklidní...

Všechny p?íznaky jakoby ukazovaly na pubertu, ale v
té p?ece být nem?že. Dokonce i více smrdí mám pocit.
A žrádlo má po?ád stejné...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-12-02, 00:11
aniii, kolik žofka váží?

luciska, žádnou fretku nebaví jedna hra?ka dlouho (a v?tšinou v?bec, pokud na "opa?ném konci" není nikdo, kdo hra?kou pohazuje, kutálí, hází, mrská, dráždí...).
a naopak každou fretku nejvíc baví hra s živým materiálem, málo platný :o) bu? svého druhu nebo ?lov??ího...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-02, 07:10
V?era váha ukázala 689g,což je o dvacetp?t gram? mén?,než poslední 2 m?síce. Te? práv? kašlala,ale opravdu to bylo jen z hltání...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 09:03
Aniii, kolik je Žofce?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-12-02, 09:43
p?tadvacet gram? - to je jedno st?edn? velký h..., nic dramatickýho :o) zkus jí p?íšt? zvážit po jídle ;o)
váha na holku slušnej pr?m?r - jsou t?žší, ale i huben?jší.
hele jestli neza?ne FAKT hubnout, nebo se jinak projevovat "nemocn?", asi bych ne?ešila.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-12-02, 09:49
Anie, dvacetp?t gram? je fakt v pohod?...to bych taky ne?ešila..jo dvacetp?t deka, to by bylo n?co jinýho...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-02, 10:52
Johano,je jí rok a p?l. Kdyby aspo? žrala,tak to ne?eším,ale ob?as najdu jen jeden bobek za celý den a to mi p?ijde opravdu málo. Jinak vážím jí vždy po jídle;) já vím,že zhubla málo,ale i to m? znervóz?uje...prost? m? chytá paranoia;)

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Aktuální stránka:97 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist