Aktuální stránka:91 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-11, 07:59
Rotty, jediný co mn? napadlo je natrávená krev v zažívacím traktu.
Nevim jak je fretka stará a jak se chová jinak, žere a pije normáln?, je aktivní, nejeví známky bolesti v b?íšku?
A taky: nezmn?nilas te? granule?
Jestli múže meloun zabarvit trus na ?erno, to nevim, u nás meloun nejí nikdo.
Každopádn? bych fretku pozorovala....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-07-11, 10:44
Rotty - a není ta pasta prošlá? Zuzi.88 mi p?ed pár týdny psala totéž - že má ?erný hovínka její fre?ule, pastu dostala z e-shopu bez krabi?ky, vyhodila jí a je klid. Zkus jí dneska tu pastu nedat, jestli se to upraví..
Nicmén? neber ohled jen na m?j p?ísp?vek!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-11, 12:35
No jo...ale moje fre?ule m?la ?ervený hovínka, ne ?erný a bylo to z ?ervených granulek. Spíš zkontroluj, zda opravdu nemohla zbaštit n?co tmavého. Pokud by "jenom" n?co zbaštila, tak by další hovínka m?ly být normální...každopádn? jak píše Pé?a, nedávej jí chvíli pastu a uvidíš, zda se to srovná.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2009-07-11, 13:24
dekuji za rady.jen me to trochu vystrasilo,dneska uz mela bobky normalni,nevim kde mohla neco zbastit.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-07-11, 13:58
Tak jsem se sekla, dob?e že sem Zuzka napsala.. Díky za up?esn?ní ;-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-11, 15:27
No ono je to vcelku jedno jestli ?ervený nebo ?erný...prost? není jak má být. A pokud nevíš, kde mohla n?co zbaštit...je to prost? fretka, ob?as zvládnou i v?ci, které lidský rozum nedokáže pochopit :-D ale hlavn?, že už má bobíky normální ;-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2009-07-11, 16:27
Dobry den,chtela jsem se poradit,cim by mohlo byt,ze se me fretce najednou zacla vysusovat pokozka? Zadne parazity nebo neco takoveho v kozisku nema. Co proti tomu delat?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-11, 22:23
?astý koupání, ?íje, línání?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2009-07-11, 22:41
Castym koupanim to nebude,riji nema a uz davno prelinala. Vubec nevim,cim to muze byt.:(
Avatar

Prosím taky mi pora?te
Zaslán uživatelem/kou: mrtvej.cerv (IP)
Datum: 2009-07-12, 00:19
Dobrý ve?er,moje ro?ní fretka za?ala mí? jíst a taky
se za?ala chovat jinak-d?ív si s námi hrála a
ko?kovala se,te? už jen leží na klín? nebo chodí po
posteli a nevyvíjí žádnou extra aktivitu. Jsem z
toho moc smutná,nevím jestli m?že mít t?eba
parazity(ohledn? toho že mí? jí),nebo je to t?eba z
toho že jsme si po?ídili další zví?átko-št?n?. Máme
ho teprve dva dny a ona je tak hrozn? smutná,vždycky
m? dokázala rozveselit,ale te? m? rozbre?ela. V?nuju
se jí víc než jindy,ale v?bec to nepomáhá,cítím se
hrozn? provinile,jestli je to kv?li tomu št?n?ti.
P?itom už jedno žvíže doma máme-potkana a s tím
vychází dob?e(respektive on jí vždycky nafackuje tak
jde od n?j pry?).Prosím pora?te jestli máte n?kdo
takovou zkušenost,nebo cokoli by vás napadlo,díky

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-12, 00:51
Prosím t?, jak je na tom s ?íjí?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: mrtvej.cerv (IP)
Datum: 2009-07-12, 11:03
no v ?íji byla od 2.6,ale je to moje první
fretka,takže moc nepoznám jestli už skon?ila. Mohla
by být p?e?íjená?(je to slovo tak?n?kde jsem o tom
?etla)To m? v?bec nenapadlo,že by to s tím mohlo
souviset

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-07-12, 11:31
?íje ji vy?erpává, to není žádný smutek..Sama jí ta ?íje neskon?í, je t?eba ji ukon?it, bu? kastrátem nebo hormonáln? - injekce u veteriná?e. Že je stále v ?íji poznáš podle nab?hnuté vulvy, ale takto jsi snad poznal i za?átek ?íje ne?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-12, 11:56
?íje mohla skon?it i sama, záleží, jestli má fretka nab?hlou vulvu nebo ne. pokud ano, tak už ?íjí opravdu dlouho.
"smutek" nebo "jiné chování" ale opravdu m?že souviset i s novým ?lenem rodiny - to by byla ta lepší varianta.
zkontroluj vulvu, pokud ji má nab?hlou, okamžit? na ukon?ení.

tady [forum.fretka.cz] si najdi, jaké jsou vhodné preparáty na ukon?ení ?íje a jak se aplikují (n?kte?í vetové, zejména na menších m?stech, po?ád ješt? neví).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.07. v 11:59.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-12, 11:58
No pokud má vulvu po?ád natelkou, po?ád je v ?íji. Takže bych ur?it? volila n?jaké ukon?ení. Je tady toho o ukon?ení psáno spousta, takže si pro?ti jaké jsou možnosti. Ale pokud už málo baští, ?íje jí vysiluje a je pot?eba ukon?it co nejd?ív.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: mrtvej.cerv (IP)
Datum: 2009-07-12, 14:26
Já jsem jí cht?la nechat vykastrovat,ale ?etla jsem
že v ?íji se kastrovat nemají nebo v?bec nedají a
p?edtím mi na to p?išla moc mladá. D?kuji za rady,
ur?it? ješt? dnes zajedeme k veteriná?. Je to m?j
milá?ek,?asem sem dám v?d?t jak jsme dopadly. Ješt?
jednou díky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-12, 14:31
v ?íji by se kastrovat nem?ly, pokud k tomu nejsou n?jaké vážné d?vody.
a má teda nab?hlou vulvu nebo nemá?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-12, 15:05
Prosim t?, hlavn? jdi k vetovi, který o fretkách n?co ví. Nebo si pro?ti p?íslušná vlákna, a? víš, kterou látkou má ?íji ukon?it. Já jsem doplatila na to, že jsem šla sice k vetovi, ovšem ten o fretkách moc nev?d?l a spíš nám uškodil než pomohl. Takže opravdu vybírej d?kladn?. Je lepší si rovnou nadiktovat, kterou látku má použít a jaké množství, než aby experimentoval se zdravím tvého milá?ka.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2009-07-25, 19:25
ahojte,chtela jsem se zeptat proc fretky spinkaji s vyplazenym jazykem,a vyplazuji ho kolikrat ikdyz jsou vzhuru.nekdy se mi stane,ze ji treba karam za to ze udelala bobek kde nemela a ona na me vyplazne jazyk,proc to?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-25, 20:11
u nás se taky spí s vypláznutm jazykem, Biguš ho teda vyplazuje extrémn? :oD jaký význam to má nevím, u psi se tak ochlazují, ale jestlli to tak funguje i u fretek a nebo se prost? ve spaní jen tak moc uvolní, netuším.

- klik

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-25, 21:37
Mn? ze spaní taky fre?ák vyplazuje jazyk. Naši psi to d?lali taky a nijak to nesouviselo s teplotou prost?edí kde spali...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-25, 21:42
nevím, jestli vyplazuju jazyk, ale ob?as chrápu a slintám... teda ZATÍM jen ve spaní.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 17:49
nemá n?kdo zkušenosi s "bradavicema" u fretek? všimla jsem si toho u jednoho z mládat - 2m?sí?ní same?ek. s k?ží je to spojený jen tenkou k?ži?kou, tak m? napadá, jestli se to má n?jak ?ešit a nebo to nechat být a taky co v p?ípad?, že by si to n?kde o n?co strhnul?





[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:25
Aha:-)

No, nevim, co to je, nicmene jestli je to takovehle, vyslovene kozni, tak bych to nechala byt (vpodstate bych skoro cekala, ze si takovyhle kousek nadbytecne kuze ukousne mimco samo, az se bude slechtit, kdyby to byla moje fretka, asi bych v dosahu kauteru vzala do ruky nuzticky a strihla to a pripadne koagulovala tim kauterem).

Ale tezko soudit podle obrazku, me to pripada jako takovy drobounky kozni utvarek.

Bradavice u zvirat vypadaji spis takhle:
[coloradodisasterhelp.colostate.edu]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:31
Lee poznal by vet jestli to je maligní nebo benigní?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:33
jojo, je to jen jakoby kousek k?ži?ky vysící na takový tenký "stopce". p?vodn? když jsem o to poprvé zavadila, tak jsem myslela, že to má jen n?co nalepenýho v srsti, ale jak jsem to pak zkoumala víc, tak to nalepený není, je to k?že a co jsem koukala, roste na tom místama i srst. každopádn? jsme ješt? nestihli o?kování, takže až se urá?im s nima na to o?kování zajít, tak to ukážem na vet.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:36
Ja osobne bych to u takhle prtaveho fretacka proste strihla, max. zastavilo krvaceni (necekam, ze dramaticke) a kdyby mel majitel zajem, poslala bych na histolku (cca 600 kc). Tam to poznaji - z ceho to je (jaka tkan), jake tam jsou bunky, jak se to chova - resp. malignita/benignita. Vet podle kouknuti asi ne, rozhodne ne s jistotou, byt muze usuzovat. Ja si tipuji, ze to nemusi byt ani neoplazie, staci nejaka vada ve vyvoji k?ze.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:38
já mu to st?íhat nebudu! :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:40
No prave - rikam, ze JA (s vedomim toho, ze pohotovostni chirurgicky set mam vedle v polici a onen kauter o patro niz:). Na miste Zofiro bych to predhodila veterinari, ktery ma k dispozici ty nuzky:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:44
a proto žofiro psala, že s nima musí ješt? nao?kování a p?i tý p?íležitosti to sv??í vetovi :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:91 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist