Aktuální stránka:88 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:39
dekuju zitra se na to mrknu

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:47
Luci, tím se netrap, on mu ten kunák stejn? ute?e,až bude dospívat. Hormony ud?laj svoje, a nemusíš mít obavy, at už to Tomáš zkazí jak je jeho zvykem, kunák v p?írod? pak dob?e p?ežije, protože šelmí návyky neztratí. Tady v Útulku Dášenka v horách už n?kolikrát odchovali ku?ata, co jim lidi nanosili z lesa ( taky, achjo, muže se všude ?íkat a psát, nechat mládata být, kuny,srnky, kosáky, ne! furt to tahaj a nosej myslivc?m a do zs.)Kunata dycky vyrostly a vrátily se do lesa v pohod?,i když je muchlovali a krmili. Tohle zví?e si našt?stí uchovává ty šelmovský pudy i p?es lidskou výchovu a umí lovit, aniž by se to muselo u?it.

A myši se kun? musí dávat alespo? jednou týdn?, protože kuna pot?ebuje kosti a srst zví?ete ku trávení. To neplatí pro fretku, ta má upln? jinak trávící trakt, a není schopná kosti strávit, mohly by se jí ucpat st?eva.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:50
ze bi se nemelo chovt doma? je na tom lip nes bi bil venku venku bi ho zastrelili nebo neco jiniho meelo bi se chovsat fretky na kozichy ale stejne se to dela a pak se jim lamou krky aby neposkodili kozich to se vam zda spravni asi jo kdyz na to nereagujete dokonce i v ti knizce o fretce se pise diki tomu ze se fretky hcovali na kozesinu mame je tet.. to je hnus!! a ne to ze jsem pomohl tomu tvoreckovi..takle dopadaj kuni co jsou na svobode

Přílohy: DSC01495.JPG (46kB)  
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:52
Ivy, tak moc diky za vysvetleni.
Takze Tomasi, doufam, ze jsi pochopil, ze kunakovi aspon 1x tydne a mysi prestehovat z obyvaku nekam za dvere! (chodba, kuchyn) aby fretky se na ne nedostali!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:58
dekuju ja ho necham vykastrovat as viroste prominte tamta sprava byla napsna driv nes ste to nepsali vi...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-01, 00:00
dekuju za odpovet a tama fotka je prejeta kuna chudak.. nasel jsem ji..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-01, 00:01
a nevadi ze mu ti misi budu rozrazovat? je skoda 12mrtvich misih

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-01, 09:36
Víš, Božo, jde o to, aby ku?ák utekl v?as, než mu ten magor v rámci "pé?e" ublíží. Znám se se starými myslivci a co ti se navypráv?li o ocho?ených kunách, to nebylo jen veselé. Tedy pro nás ano,my jsme se zasmáli tomu, jak kuna vylepšila ložnici a kancelá?, jak hajný zajel do náhonu, protože milá?ek prokousal brzdové hadi?ky a to nepíšu o velmi pikantních zážitcích které hajný vypráv?l po tom, co "požil".
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-07-01, 10:06
Jééé chci pikantní historku jak hajný požil..... Prosím :o))))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-01, 13:29
Pro Hancu napíšu do Kafrání
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-03, 12:33
Podle techto vysletku ma rozarka neco zanet mocovich cest nebo neco s jatrama co myslite vi porat te prosim

Přílohy: ScannedImage.jpg (34kB)  
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-03, 15:45
sYPEJ K VETERINÁ?I, MY TI NEPORADÍME!!!!!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-07-03, 16:39
Tomas:
Polechni Erin!!, játra ani mo?ové cesty nejsou na "babské rady". VETERINÁ?E !!!!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-03, 19:44
bere antibijotika jesli nezaberou ma v haji jatra:( tak se modlim aby to byli jen ti cesti

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 19:49
Tak se mi z fre?áka stal pr?tokový oh?íva? vody. Chlastá jak duha a taky podle toho chodí na záchod. Navíc má teplotu. Byla jsem s ním u veta a ten za?al s tou mírn?jší variantou - nachlazení nebo zán?t mo?ových cest. Nasadil antibiotika a pokud do 5 dn? nebude lepší, budeme ?ešit vážn?jší choroby. Ovšem pak m? napadla cukrovka...to je klasickej projev cukrovky - žíže? a ?asté chození na záchod. Co by obnášela cukrovka? Lé?ba atd...má n?kdo zkušenosti? Ovšem to mi tam n?jak nezapadá ta teplota :-( bojim bojim, že je to n?co vážn?jšího.
Mimochodem je to letošní mlá??. I mlá?ata m?žou mít cukrovku? Díky moc

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-03, 19:52
zuzi, jak vysoká je teplota? od kdy takhle pije? nem?že to být jen tím teplem? m?j fretmen ted vychlemtá jednu velkou napáje?ku za den...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:01
Žofiro ani nevíš jak bych si to p?ála, jenže on je v místnosti, kde je chládek :-( a chlastá takle už tak 2 možná 3 týdny. Te? za?al fakt hodn? a p?idala se k tomu ta teplota, tak sem ho za?ala sledovat po?ádn?. A teplota se mi vykou?ila z hlavy...nejsem si jistá jestli tam m?l 38,6 nebo 39,6...každopádn? koukal do n?jakých papír? a ujiš?oval se, jestli je to u fretky zvýšená nebo ne. Kdyby to byla fakt ta cukrovka, tak snad nebude mít tu teplotu?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:03
tohle není zvýšený, normální fret?í teplota je 38-40. jinak na cukrovku u takhle mladý fretky se mi to nezdá, spíš n?jaký problém s ledvinama..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 03.07. v 20:07.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:07
Tak teda nevim kam koukal :-( ale v tu teplotu dost doufam, protože cukrovky se dost bojim. Každopádn? má teplej ?umák a t?lo...Pokud nemá teplotu a dost pije a chodí na záchod, tak to vypadá spíš na tu cukrovku :-(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:09
teplý packy a ?umák m?že mít z p?eh?átí, já mám fretky taky v byt?, kde není až takový teplo a freták se mi válí ve volie?e na lin?, protože jemu teplo je.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:09
Zuzi, co sem ?etla...ale sem jen laik...cukrovka (zvýšená hladina glukozy) je u fretek spíš mén? ?asté onemocn?ní.
Nemúže být ten zvýšený p?íjem vody fakt jen vysokou teplotou prost?edí, kde fre?ák je?
Teplota fretky kterou uvádíš je u fretky normální teplota. Toto je ?lánek od veta, který roky fretky chová [www.fretka.sk]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:10
Tak sem na to jukla...do 40 je to po?ád normální teplota...tak já už nevim kam na veterinu chodit :-(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:11
Zuzi, jakou máš te? teplotu v míst? kde fre?ák je? (byt, klec, balkon, venkovní voliera....)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:15
Náš barák je taková malá lednice...venku dusno a vedro, uvnit? chládek...okna nám vše zadrží. Takže je tu po?ád stejná teplota, spíš když topíme je tu vedro. Navíc ostatní dv? holky pijou po?ád normáln? a maj krásn? studený ?umá?ky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:17
moje holky na teplotu taky neragují, ale kluci dost výrazn?. pokud se ti to ale nezdá, tak bych se asi zam??ila spíš na ledviny.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:30
To ?ikal jako další variantu, pokud nezaberou antibiotika. Že by to pak byl problém s ledvinami nebo nadledvinkami. Pak ?ikal n?co o ocházení nadledvinek...a dál už nevím, protože sem z toho byla dost v šoku a další p?íšerný informace sem nedokázala vst?ebat. Já tam šla s tim, že je to "jenom" zán?t mo?ových cest... :-( ne že na m? bude chrlit slova jako ocházet, špatná fuknce...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:32
zuzi,

p?esta? okamžit? plašit!!!
tvoje fretka má NAPROSTO NORMÁLNÍ TEPLOTU.

kadí normáln?? žere? je aktivní nebo apatická?

teda já moc aktivní v t?ch dusnech nejsem :o)

je samoz?ejm? d?ležité nic nezanedbat, ale zase nebláznit. jestli normáln? kadí, není lehací, ani jinak "divná", tak nešil ;o)

jinak (p?ípadná) cukrovka se dá zjistit pom?rn? jednoduše, z kapi?ky krve, ale ODE?ÍST to tv?j vet asi nebude um?t, když neví ani jaká je normální teplota... :o/

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:37
ješt? n?co - m?j fre?ák m?l loni v lét? taky zán?t mo?áku. jak byly vedra, on se zmá?el v koupeln? a pak se chladil na dlaždicích na chodb?... no a bylo to. pár dní atb a byl zalé?enej, nic vážnýho to není.

a jestli máš pochybnosti, že to je opravdu n?co vážn?jšího, jdi rad?j na n?jakou doporu?ovanou "fret?í" veterinu. budeš mít klid.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 03.07. v 20:39.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:39
Zuzi, problém s ledvinama a nadledvinkama je myslím dost rozdíl.....
Jaké vyšet?ení fre?ákovi d?lali? D?lali rozbor krve? Když ano, tak na jaké položky? D?lal se rozbor mo?i?
Když ?tu tvúj první p?ísp?vek, že vet "koukal do n?jakých papír? a ujiš?oval se, jestli je to u fretky zvýšená nebo ne"...já schvaluji že vet koukal do papírú a že má snahu pomoci a studovat (jiný by možná ani nev?d?l kam kouknout)....ale možná tento vet s fretkami moc skušeností nemá....snad bych skusila jít i k jinému - víc hlav víc ví!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-03, 20:40
Žere a kadí normáln?. Aktivní je až moc...ale ten pr?tokový oh?íva? mi prost? nejde do hlavy. Vedrem to podle m? neni, protože ostatní zví?ata v místnosti pijou po?ád stejn?. A ta cukrovka m? fakt vyd?sila...Až vstane, tak mu ješt? zm??im teplotu sama a uvidim...

Aktuální stránka:88 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist