Aktuální stránka:92 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-08-03, 01:20
Nevím, kam s tím, tak prost? - prosím pora?te.
Týká se to t?ch, co pomáhají s adopcemi bezprizorních fretek - jak si "prov??ujete" zájemce? Vím, že fretek je hodn? a ?lov?k musí být rád za každého zájemce, ale nem?žu se pozd?ji zbavit pocitu, že možná byla chyba fretku doty?nému darovat. N?jaká rada?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-03, 09:12
Jen pocit, já se ?ídím tím,jak na mne doty?ný p?sobí, jak se zajímá,co o fretce ví a co je ochoten ob?tovat, když je t?eba. Jestli se i p?ijede podívat nezávazn? p?ed tím, než si ji vezme atak. V tom ti jinak asi nikdo neporadí. Snažím se prost? s tím ?lov?kem co nejvíc komunikovat,abych z n?ho vytáhla,co je vlastn? za?,a ud?lala si obrázek pro? tu konkrétní fretku chce. Ale neomylný to není, dvakrát jsem se šeredn? spletla a doneška je mi z toho nanic. Ale to je riziko každýho, kdo umístuje zví?ata.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-08-03, 16:39
Re:Dehydratace
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska

Datum: 2009-08-03, 12:07
Prosím o vysv?tlení. Co zp?sobuje u fretek dehydrataci? Moje m?la nález v oblasti ledvim, dožila se 7 let a u veteriná?e jsem p?i její prohlídce slyšela ?asto tuto diagnózu, ale vysv?tlení žádné. Po?ád si kladu otázku, jesti jsem pro ni nemohla ud?lat víc. D?kuji
Re: Bazárek
Zaslán uživatelem/kou: Johana

Datum: 2009-08-03, 12:16
...a pro? to píšeš do "Bazárku"? :-)
Dehydratace je snad spúsobena nedostate?ným p?íjmem tekutin... :-)
Re: Bazárek
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska

Datum: 2009-08-03, 12:58
Ješt? se nevyznám na netu, proto ty zmatky. Nedostatek tekutin nem?la, proto m? ti verená?i udivovali. Myslela jsem, že je problém v nedostate?nosti ?innosti ledvin.
Re: Bazárek
Zaslán uživatelem/kou: martina

Datum: 2009-08-03, 14:08
oldriska,
tady v bazárku to smáznu, ty se když tak p?esu? s odpov?dí už sem, my si t? tam najdem, neboj ;o)
ty ses nikdy neptala veta, ?ím je dehydratace zp?sobená? nebo ti nedokázal odpov?d?t?



Vet to nepovažoval za nutné a já byla pouze udivená, jak m?že být dehydrovaná a nev??ila jsem mu. Proto jsem se neptala. Vodu m?la stále k dispozici, dokonce když cht?la, tak jsme ji museli dát do umývadla, nebo vany. Rozum?li jsme ji, protože jsme s ní byli celý den v kontaktu a pohybovala se voln? po byt?. Jsme v d?chodu - to na vysv?tlení. Já myslela , že dehydratace m?že mít p?í?inu i ve špatné funkci ledvin, ale lepší by bylo to nechat, už pro ni stejn? nem?žeme nic ud?lat.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 03.08. v 21:55.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-03, 16:47
Oldrisko, snad si toho veta špatn? pochopila, nebo se on blb? vyjád?il.

A když ste v dúchodu...co tak na rozveselení další kožíšek? Žofiro má k adopci krásného malého klu?íka-albínka. Ur?ité by vás pot?šil :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-03, 21:19
krom albína je na sklad? také mim?o šampan?, kluk i holka a cca 5ti letá tcho?ka :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-08-03, 21:33
Jste všichni hodní, ale všechno chce sv?j ?as.Možná, že by se ta adopce dala realizovat, ale je to p?íliž brzy od smrti naší berušky. Ješt? jsme se nevzpamatovali, ale jsem ráda, že existují tyto stránky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-03, 21:38
Oldrisko, jak ?íkají fretka?i: slzi?ky po smrti milované freti?ky se nejlépe utírají fret?ím kožíškem.
A tolik necht?ných kožíškú te? ?eká na n?koho, kdo by je miloval....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-08-03, 21:54
Také se p?imlouvám pro nový kožíšek. U nás v Ostrav? je takových krásných lumpík?, kte?í jsou "necht?ní" n?kolik. V útulku u adelaidy

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-08-04, 10:02
Old?iško, možná je to u starých fretek jako u starých lidí. Prost? nemají pocit žízn?, tak nepijou.
PROTO dodržuj pitný režim a vyber si alespo? jednu malou freti?ku - lépe dv?- na otírání slz.Na každé oko jednu. Náš moudrý pan MVDr ?íkal, že pelíšek nemá vychladnout, že to um?elé zví?átko to nové ochrání.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-04, 10:18
Old?iško, také si myslím, že nový kožíšek by m?l p?ijít co nejd?íve :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-10, 12:41
Dotaz na veteriná?e...musíme si najít n?jakého blízko Bohnic, ?iže Prahy 8
Rozhodujeme se bud pro MVDr. Krále nebo K?ákala?
?etla jsem tu p?ísp?vky ale stále nevím jakého z nich.
Rynn ty píšeš že ke K?ákalovi už nemáš d?v?ru?
Díky za každý typ

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:29
Krále máš bu? v B?ežanech nebo na Praze 6, necháš tam polovinu toho co jinde na veterine..(hlavn? p?i návšt?v? v B?ežanech, tam jsou ceny t?etinový). K?ákala neznám, takže neporadím...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:34
AD Král - na mapy.cz (Verdunská 8, Praha 6), má z?ejm? jiné ordina?ní hodiny. Neordinuje v úterý, jinak kterýkoliv jiný den od 16:30hod, mám ten pocit ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:37
ta veterina Verdunská nemá svoje www stránky že? nem?žu najít :(
tam to asi budeme mít nejblíže.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:48
te? tu ?tu, že král ve verdunský ordinuje jinak? d?ív to bejvalo po-st, nevím p?esn? hodiny, ale mám dojem, že jen odpoledne cca do sedmi nebo osmi. jindy než tyhle t?i dny tam bejvala jeho dcera.

tak jestli tam n?kdo p?jdete (kuklynko??), napište prosím sem (do vlákna "veterina"), jak teda vlastn? král ordinuje, já to tam pak p?ihodím k p?ísp?vk?m "mvdr. král". díky

(tel. na krále 233326022, 603266017)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:51
Martino, todle je info z mapy.cz:

MVDr. Král Jaromír

Verdunská 532/8
160 00 Praha-Bubene?
Telefon: +420 233 326 022

Více informací
Popis:

Nabízíme veterinární pé?i pro zví?ata.
Otevírací hodiny:
Pond?lí 16:30 - 19:30
Úterý —
St?eda 16:30 - 19:30
?tvrtek 14:00 - 19:30
Pátek 14:00 - 19:30
Sobota —
Ned?le —

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-10, 13:52
díky, zatím to hodím nahrubo vedle

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-10, 14:26
martino - mrknu se až tam p?jdeme a hodim ti to sem nebo na SZ

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-10, 17:20
ov?? a pošli mi sz - bu? že platí to, co píše amonnia nebo opravu. díky

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-12, 21:13
ahojky, cht?la bych se zeptat, od jakého v?ku mohou frete?ky cestovat? myslím do zahrani?í, ale neptám se na to, že musí být o?kované a mít pr?kaz a tak dále, ale od kterého v?ku je to možné, aby jim to neublížilo fyzicky, pop?ípad? jim to n?co nevyvedlo s jejich chováním. Bude dosp?lá fretka reaovat špatn? když na tejden i s klecí a jejími v?cmi pojedeme na dov?u nebo bude reagovat dob?e, pokud s sebou bude mít svoje prost?edí? A naopak, jak bude reagovat mlád?? D?kuji za odpov?di

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-12, 21:16
pokud fretce nevadí cestování, tak se zm?nou prost?edí namají problém, ba naopak v?tšina fretek zm?nu uvítá, mají tak zase víc možností ke zkoumání :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-12, 21:27
No ta moje fretula má sedm týdn?, mám jí teprva 4 dny, ale za tu dobu si zvykla nekousat, slyší na jméno, chodí na záchodek, je hravá zdravá. Akorát, že ted je ne?ekan? narychlo naplánovaná dovolená a bu? z?stanu doma, nebo pojedu i s ní. Jedeme v karavanu takže klec bychom ji vzali, ale bojím se, že na to je ješt? moc malá a po?ád se zdráhám jí tam vzít. Prost? mi na to p?ipadá moc malá. Na druhou stranu jsem si ?íkala, že když je na nás zvyklá a bude tam mít svoje prost?edí nemusela by se bát. O to mi jde, aby se pak nebála, nebo aby se jí n?co nestalo "vnit?n?". A samoz?ejm? fyzicky, ale to ani nemá co. Prosím, já musím v?d?t jestli se jí n?co stane a jestli to je ?i není riskantní. Samoz?ejm?, že když bude, tak nikam nepojedu. Já jí nedám holku moji :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-12, 22:26
Problém bych snad u malé fre?ule s karavanem vid?la v tom, že možná nedokážete odhadnout zabezpe?ení....aby n?kam nevlezla nebo nezdrhla, taky že nemá o?kování proti psince, takže ven?ení v terénu by mohlo být riziko. Nevím jestli by jí výb?h v karavánu sta?il, s tim skušenost nemám. Dosp?lou fretku bych na dovolenou v karavanu když má klec brala klidn?....je to to samé jako když já mám fretku o dovolené v hotelu :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-12, 23:17
No to zabezpe?ení by možná problém ned?lalo, on je to upln? nový karavan, takže žádný škvíry nebo díry v nábytku a tak tam nejsou. Na vodítko ji stejn? ješt? nebere, když už tak jsme se byli projít jednou a to jsem ji m?la v náru?í, takže to by možná taky nebyl problém, psinka je teda potvora, ale jesli tam budou psi, tak asi budou muset být o?kovaní pokud jsou to "psí turisti" ne? Teda doufám. Stejn? po?ád váhám. Kdyby to šlo jí tu nechat tak to ud?lám, ale nejde to. Jinak d?kuju za názory, všechny pro a proti zvážím. D?kuju :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-08-14, 09:16
Ahoj holky pora?te. Mám v azylu Samuela. ?ty?m?sí?ní tcho?ík. Doma dokonalý mazel. Nekousne, ale te? se mi ho poda?ilo dát do adopce a druhý den se vrátil. Z nových lidi?ek i z fretky co mají doma ud?lal cedník. Strašliv? kousal. A doma je zase všechno v po?ádku. Znamená to, že už ho neudám, že se mu prost? líbí u nás? Nebo má nastoupit klasická p?evýchova - dát ho novým ZKUŠENÝM majitel?m, aby nedbali na jeho útoky a prost? si ho vymazlili?

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-08-14, 09:23
Adelaido, ja myslím, že tak jako musel p?ijít na to, co si m?že dovolit u vás, tak mu to musí vštípit i noví majitelé. A to za den asi nedokáže nikdo...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-14, 09:33
Ne?ekla bych, že je problém v Samovi, to je klasický puber?ák, ?ekla bych (pokud ovšem není jak Dixie, to klasická fretka nebude nikdy:( . Psala jsem si s tou sle?nou, a ona mi neustále odepisovala, že na n?j sahat nem?že, protože se ho bojí, jelikož ji kousnul. Kdybych kterékoliv svojí fretce ukázala, že se ji bojím a budu p?ed ní utíkat na židli a zvedat nohy, tak z toho bude mít srandu a bude kousat co hrdlo rá?í. Draca musím taky n?kdy usm?r?ovat, aby nezapomn?l, že kousat se nesmí. Kdybych ucukla jeden den rukou, druhý den mi tu ruku rozpárá.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-08-14, 10:47
To hanulka: u nas je to podobne...akonahle ukaze niekto bube, ze sa jej boji, okamzite utoci a za mnou chodi pozerat s vyrazom "aha ako dobre sa bavim!!!" a este chce aj pochvalu...mrcha...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-14, 10:58
Tak p?esn? tohle d?lá moje Doruška.. jednou p?ítelovi prokousla k?ži na b?ichu a pak mi sko?ila na klín a olizovala mi obli?ej, asi aby p?ítelovi ukázala, že ho má na háku :D M? dává pusinky na obli?ej, nebojím se, že by m? kousla, ale jakmile cítí, že se jí n?kdo bojí tak hned zkouší, co doty?ný vydrží.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-15, 22:10
Pot?ebovala bych názor na chování svojí fretinky. Mám p?tim?sí?ní hol?inu Dixie, je od chovatelky, otec pohodá?, matka tak trochu hysterka. Bližší info o jejich dalších p?edcích nemám. Dixie je od za?átku velmi bojácná, schovává se za ostatní fretky a nejradši by byla pr?hledná. Problém je v tom, že ji neumím vysv?tlit, že se nemá ?eho bát. Nikdy bych ji neuhodila, nezvyšuju na ni hlas a v?nuju se jí se? m?žu, i když ona o to nestojí. Je nutné aby byla neustále v p?ítomnosti starší samice - Dory - která ji "vede" a schovává. Dora není ve falešce, nemá momentáln? ani žádný jiný hormonální výkyv, p?esto se o malou neustále stará, nerozd?luji je, abych ani jednu nestresovala. Mám ji už 3 m?síce a p?esto jsem nezaznamenala žádný úsp?ch, krom? toho, že se nechá vzít ze zem? do rukou, pokud ovšem má náladu. Pokud ne, naježí se a pádí pry?. Další v?cí je, že se nenechá vzít za zátylek - okamžit? m? dohryže do krve, stejn? tak ji nesmím p?imá?knout více k t?lu, zpanika?í a prokouše mi prsty. V úleku narazí plnou rychlostí do dve?í nebo vysko?í ze zem? na st?l, v panice je schopná málem i lézt po zdi. Mazlit se nechá, nekouše u toho. Nechytá za nohy, p?i h?e nechytá ruce zubama, takže v podstat? bych ?ekla, že není kousavá. P?esto když ji chytnu pevn?ji, okamžit? tasí špi?áky a drtí mi klouby. Psala jsem už Boži, ale zkusím ješt? jestli nemáte n?kdo n?jaký tip, jak sk?ítkovi ukázat, že se nemusí bát. Pro mlsku si p?ijde, ze za?átku s tím m?la hodn? problém - obcházela m? i deset minut, než se odvážila mlsku vzít.
Avatar

Aktuální stránka:92 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist