Aktuální stránka:94 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-23, 12:28
Zuzi88: Vlákno o pelichání ocásku je t?eba tady: [forum.fretka.cz] , t?eba tam n?co najdeš

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-23, 13:02
nn nebyl z lednice. ale napadl m? prach, jak strkal ?umák do trubice od luxu ... ale potom jsem ho trošku pochovala,schladila a zase b?hal, tak netušim. každopádn? budu plerasan podávat dál, dostala ho i Kesi te? a té to nejspíš chutná :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-23, 13:11
Kuklynko, Plerasan musíš skladovat dole v lednici....takže když si ho natáhneš do st?íka?ky, nech to chvíli "odstát" aby to trochu steplalo.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-23, 19:06
jj nechám :) díky

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-24, 12:28
tak mám zaslaný výsledek rozboru trusu u montyho (paraziti negativní, po?etné kvasinky) - Kesi má prý stejný nález. jen prý ned?lali specifikaci kvasinek. tak a ted co dál?? :((

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-24, 12:31
Když nemaj žádné p?íznaky onemocn?ní, možná bych jim dávala n?jaký ?as Probican (poradila v?era Lee)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-24, 17:52
po probicanu monty naposledy zvracel, budu dávat dle rady od Pavly lososový olej, plerasan sirup (dva týdny) a lži?ku bílého jogurtu. potom nové testy na kvasinky v trusu, pokud by stále byly, museli bychom do Brna za Jeklem aby prohlédl jestli není n?jaké onemocn?ní vážn?jší. jen bych pot?ebovala radu ohledn? o?kování psinky, naposledy byl 10/8 2008 a já pot?ebuji p?eo?kovat, myslíte že bych te? nem?la? (až po zmizení p?emnožených kvasinek). za dva m?síce máme zase p?eo?kování vztekliny :((

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:03
Tak Hopík už je pátý den na ATB a pr?jem se zlepšil leda v tom, že to není voda s krví ale kaše. Jenže stolice je totáln? zelená a vypadá jak špenát. Za?ínám se o n?j dost bát. Vet nám dnes dal n?co na zp?sob smekty a když to do zítra nepom?že jdeme na odb?ry krve. D?sím se toho, aby mu neselhávaly n?jaké orgány. Jíst moc nechce...v podstat? to do n?j cpu a když už si n?co dá tak spíš ve vodové konzistenci. Apatický není, ale není tak ?ilý jako jindy. Hodn? spí a hodn? pije.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:17
Zelená stolice - není to z hladu? Papá dietu? Moje Dora m?la zelenou stolici až do doby, než jsem jí za?ala dávat granule, a?koliv ku?ecí a konzervy od Hill´su papala hezky. Po p?idání granulek se to zlepšilo, ale nevím.. Pokud si dob?e pamatuju, tak zelený pr?jem m?že znamenat zán?t. Pátý den už je dost dlouho, držím pale?ky a? se co nejd?íve p?ijde na p?í?inu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:23
opravdu tu nikdo nemá zkušenost s p?emnoženými kvasinkami v trusu?? :(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:25
Práv? že už nechce ani granule. V?era jsem je rozmo?ila a rozmixovala ve vod? tak se trochu napil a pak si dal i trochu má?ených granulí ale v?tšinou se nají jen trochu ve?er a pak celý den když sem v práci nic nejí. Takže když p?ijdu z práce zkouším do n?j n?co nacpat...když nechce dobrovoln? dávám mu to st?íka?kou.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:29
To se mi teda moc nelíbí, že nechce jíst:( Moje fretky po pár dnech za?nou dietu odmítat a dožadují se granulí, ale zatím se to vždy spravilo b?hemm týdne. Asi bych za?ala jednat, protože 5 dní je dost a jestli se sám nenají, tak to není dobrý:( Ten zelený pr?jem bude asi i z toho, že do sebe p?es celý den nic nedostane.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-24, 21:40
Zkoušela sem naprosto všechno..ku?e s rýží...ku?e bez rýže, mixované ku?e s vývarem, má?ené granule, mixované granule s vodou....
Maso má tendenci si schovávat...veme mi ho z ruky a odnese...ale pak prská jak kdyby se toho masa štítil. Už fakt nevím co s ním :(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-24, 22:08
M? tehdy pomohlo p?idat granule.. Snad n?kdo poradí, m? už fakt nic nenapadá:( Doruška si maso taky schovávala, ale už ho nejedla. St?íka?kou jsem jí dávala pít vývar, protože první dva dny nejedla ani nepila sama.. No a nakonec stejn? skon?ila na infuzích, protože byla strašn? moc rychle vy?erpaná:(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-08-24, 22:16
Tak to Hopík našt?stí pije...až moc.
Taky i po t?ch p?ti dnech nevypadá nijak špatn?. Zhubl maximáln? 200g. A doma prohání ko?ky a p?estavuje klec.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-08-25, 10:26
To garcijka: mno, nechcem strasit, ale nadmerne pitie byva pri cukrovke a pri poruche obliciek...ak teda opomeniem extremne horucavy. Ale pokial nie je rychlo unaveny, tak neviem. Ja som nechutenstvo riesila kasickou baby flocken a potom tou pre rekonvalescentov, to zrali vsetci aj ked granule nechceli.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: LussieK (IP)
Datum: 2009-09-23, 19:45
Dobrý den, pot?ebovala bych radu.. mám 4 m?sí?ního fre?áka,mám ho už od odstavu a po?ád kouše,hraji si s ním,ale on se zakousne a nepustí,úto?í hodn? na nohy,hlavn? když ležím nebo sedím. nepomáhá t?epání za krk,sy?ení,plácnutí ani zav?ení do klece - po pušt?ní nebo trestu se vrátí ješt? s v?tší zu?ivostí. ani když se mu chce spát,tak se nenechá,jen když mu dávám lízat maltsoftku (nebo jak se to jmenuje). Hra?ek má plno, každý den je na n?kolik hodin venku na vycházce. Ale je pravda,že poslední dobou po ok?iknutí toho nechá nebo m? za?ne lízat,ale to jen vyjíme?n?. D?kuji za rady.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-23, 20:52
snaží se t? vyprovokovat ke h?e. když sedíš nebo ležíš, on se prost? nudí, tak se mu nediv.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-23, 22:39
p?esn? tak.
je to mlád?, chce si hrát - a fretky si hrají na hon?nou a kousanou... ;o)
jen nesmí kousat moc, do krve, to musíš - práv? ok?iknutím nebo jinými "tresty" - usm?r?ovat, ale "kousat" bude po?ád. fretky si rády hrají :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-09-23, 22:53
prost? utahat:-) u nás to sice nefunguje, ale rada je to dobrá. chci t? p?ipravit na možnost, že budeš mít "svini kousavou" jako my:-D my jsme za?li slove nesssssmíš. a barnie se tak ?asem nau?il, že to kousání musí mít ur?itou míru....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2009-10-30, 21:45
Ahojte,dnes jsme jeli s fretuli autem a zacala slintat,nikdy ji cestovani nedelalo problem.Dela to jen v prepravce.Myslite ze ma nejaky strach z jezdeni autem,nebo co to muze zpusobovat?diky
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-30, 21:50
Stres nebo kinetoza. Já to u Žofky ?eším zav?šeným pelechem v p?enosce a zakrytím p?enosky. Vozím na zemi mezi sedadly.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2009-10-30, 21:52
ma zavesny pelisek ma 2,5roku a nikdy ji to nevadilo a cestuje autem docela casto
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-30, 22:11
zví?ata mohou mít kinetózu podobn? jako lidé, m?j fre?ák (?a?a) m?l v aut? silnou nauseu (nucení na zvracení), takže pekeln? slintal a n?kdy se i pozvracel.

myslím, že se to m?že m?nit s v?kem nebo t?sn? p?ed cestou ta tvoje n?co sn?dla, m?la plný žaludek... ale pokud d?ív nem?la p?i cestách v?bec žádné potíže, rad?ji bych ji nechala prohlédnou, jestli to nem?že souviset s n?jakým zdravotním problémem v zažívacím traktu.

tady k tomuhle problému máš celé vlákno [forum.fretka.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 30.10. v 22:11.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2009-10-30, 22:14
asi pred 3mesicema byla vykastrovana,jinak je zdrava chova se normalne
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-31, 08:58
Rotty, p?esn? tento problém s kinetozou má jedna Vl?ákova dcera. Nesmí být v p?epravce a už vúbec ne v ni nesena. Takže ven ji nosí v ba?úžku, do auta donesou taky tak. Když je v aut? v ba?úžku nebo na klín? je OK a múže se jet jakkoli dlouho.
Blbé je na tom jen to, že majitelka s ní v aut? múže t?žko jezdit sama...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2009-11-10, 22:07
Ahojky,

mám 7-mi m?sí?ní frete?ku.

Už dlouhou dobu pozoruji, že se drbe, ale žádné lysiny ani strupy nemá.

Poslední dobou hodn? spí a mí? jí. P?emýšlela jsem, jestli to není t?eba zimním obdobím, ale žádnou zmínku o zimním spátnku jsem v brožurce o fretkách nenašla.

Budu vd??ná za jakoukoliv radu.

D?kuju moc :-)


Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-10, 22:11
Melo by to byt zmenou srsti na zimni - neroste ji ted novy hustejsi kozich?
Mirnejsi aktivita muze byt opravdu nadchazejici zimnou, ale je hlavne na tobe, abys poznala, zda se neco nedeje, zda neni nemocna.. To ti zde nikdo neporadi. Takze pokud se nebude neco na fretecce zdat, je lepsi jit na veterinu, ale s nejvetsi pravdepodobnosti je to opravdu zimnim odbdobim, kdy jsou fretky mene aktivni.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-11-10, 22:37
M? kluci za?ali taky d?sn? futrovat víc chrápat a mí? se hýbat :-) A Pytrísek kyne a kyne :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:06
fretky jsou drbací, ale každopádn? ho rad?j po?ádn? prohlížej, jestli nenajdeš n?jaký miniparazity nebo zm?ny na k?ži.

menší aktivita a spavost je v tomhle období normální, ale zárove? fretky spíš žerou víc než mi?, to mi tam nepasuje. kluci futrujou, jako by m?la p?ijít válka nebo hladomor...
takže je to fakt asi na tvém uvážení, možná by opravdu bylo lepší sko?it k vetovi, ale nemá smysl, abys vyhazovala peníze u n?koho, kdo fretky nezná. vynikající psí vet m?že být mizerný p?es fretky, v takovém p?ípad? (fretka je "divná", ale nic konrétního) je fakt lepší, když p?jdeš k n?komu ov??enému.

mrkni do vlákna kam jít na veterinu, v záhlaví každého p?ísp?vku najdeš ozna?ení, odkud (kraj a m?sto) ten vet je.

Aktuální stránka:94 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist