Aktuální stránka:98 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:02
Aniii, já se ptala na v?k jen proto, jestli ji nezmn?nit TF Active na TF Senior...ale to v 1,5 roku ne-e.

Ty TF Active žere od mala? A od mala pozoruješ málo bobkú a malou spot?ebu granulí?

Ptám se proto, že my nedávno p?ešli po 5,5 letech z ANF Ferret na TF Senior. Od té doby mám dojem, že fret sežere na objem mí? granulí a má i menší objem stolice jako když žral ANF. Jakoby se to TF Senior nejak líp "vst?ebávalo"....nevim...

Kamoška má sami?ku která má od mala jen n?co p?es 500 g. Je jí cca 6,5 roku, nikdy nebyla nemocná, na svúj v?k je ?ilá až moc :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:13
Tf active má od svých asi devíti,deseti m?síc?,do té doby žrala tf baby...ten úbytek je poslední m?síc a kousek,cca...ješt? v zá?í žrala docela dost...bobk? m?la tak trojnásobek,než má te?. V?bec nic se v jejím život? za tu dobu nezm?nilo,prost? jen mén? žere...

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:27
Tak to mn? žel nic nenapadá. Akorát ji pozorovat, jestli nemá ?áké problémy.
Co zuby? Nemá zubní kámen? Zapálené dásn?? Že by ji žvíkání granulí d?lalo problém....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:31
Zuby má bílé jako perli?ky...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 11:37
Tak pak asi fakt jen pozorovat...nic mne nenapadá...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-02, 18:06
Tak si myslím, že tady už se o rady opravdu prosit
nebudu. Místo pomoci se mi dostane div ne posm?chu.
(Narážka na to, že jsem si místo fretky nekoupila
králíka v jiném diskuzním fóru??Myslím, že autorka
ví, o kom mluvím). Tak já chci jenom v?d?t, pro? z
ni?eho nic za?ne takhle strašn? vyvád?t a jsem
na??ena, že jsem si m?la koupit králíka?No co to je?
Nebo že se mu málo v?nuju? Celé dopoledne od 9 ráno
do skoro 13.00 se mu naplno v?nuju, hraji si sním-
samoz?ejm?, že mu jenom nehodím hra?ky a já koukám z
okna. To že mu s ní uhýbám,škádlím ho, je snad
samoz?ejmostí. Pak celé odpoledne jsem pry?, to
prospí a ihned od 20. ve?er je znovu pušt?ný až do
p?lnoci, tak to se mu podle Vás málo v?nuju??
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-12-02, 18:25
Beru zp?t. Sorry ;-)

Bohužel jsem v poslední dob? slepá .. ;)
za mystifikaci se omlouvám.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: amonnia dne 02.12. v 18:31.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-02, 18:29
amonn, nepleteš si trochu luciaska s luciskou? ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-02, 18:30
No, tak bych ?ekla, že si m? asi s n?kým pletešek.
Já luciasek nejsem a žádné vlákno nové jsem ur?it?
nezakládala :).
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-02, 19:41
Luciska: ale myslím že já i jiní ti odpov?d?li....a taky se dost snažili vysvétlit problém....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-15, 15:35
ahoj všichni, ?eším te? doma problém. Naše fre?ule odn?kud dotáhla blechy a nem?žu se jich zbavit. vymyla jsem klec, vyprala pelíšky, vyst?íkala klec i ji Difusilem (v pátek) a v?era už se zase za?ala drbat. Blechu jsem ale žádnou nenašla, možná ale jen kv?li zimnímu kožíšku. Nevíte, co s tím? mám ji vykoupat a ješt? znovu nast?íkat? na tom difusilu psali dávkování jednou za týden nejd?ív, tak se bojím, aby to pro ni nebyl moc velký šok :-). d?kuju

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-12-15, 15:54
zkus si projít tahle vlákna, o blechách jich je tam n?kolik [forum.fretka.cz]

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-15, 15:59
pajinka, pokud fretka p?esrstuje, tak se m?že drbat kv?li tomu - rostoucí chlupy jí sv?dí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-15, 16:02
Pjinka pokud blechy nevidis, pak je nejspis nema :)
Muze se drbat kvuli tomu, ze mozna meni srst. Nebo muze mit po koupani presusenou kuzi. Muze byt jeste od tech blech postipana, nez se to zahoji.
Pokud me fretky mely nekdy blechy, stacilo mi pouze je umit samponem a byl klid, takze bych to uz k blecham moc neprisuzovala.
Pokud nema nejake viditelne problemy - loupe se, ma zarudla mista a pod, tak bych ji nechala v klidu a nekoupala ani nicim nestrikala :)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-15, 16:03
d?kuju, jdu hledat. Žofiro, dík za nápad, tím to ale nebude :-(. Zimní kožíšek máme už dlouho. Prohledám to tu a uvidíme. Už jsem z toho docela na prášky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-15, 16:18
yasmin, d?kuju za radu. nechám to tedy být a uvidíme. K?ži má v po?ádku, blechy nevidím. Koupala jsem ji celkem 2x (za?átek zá?í a konec listopadu). Te? jsme jen st?íkali difusilem. Po?káme a uvidíme, stejn? uvažuju o výstav?, takže bychom šli na stronghold tak jako tak :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-12-15, 22:59
Mozna by to mohla byt reakce na difusil - ale to by urcite bylo viditelne (zarudnuti, loupani kuze, vyrazka a pod)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-12-16, 10:08
Reakce na difusil to být m?že.Asi bych vym?nila pelechy a pelechy NIKDY nemáchám v aviváži.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-17, 12:56
tak holky, blechy znovu potvrzeny... :-( v?era jsem jí je našla. odblešování probíhalo až dnes, nem?la jsem vypraný náhradní hamaky. Takže jsme vykoupaný, klec vyst?íkaná a ?ekám až p?ijde p?ítel dom? a vyst?íkáme spole?nými silami ješt? toho ?ertíka :-). jestli nevyjde ani pokus ?. 2. jedeme okamžit? na stronghold. Už je to nad moje síly

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-17, 13:03
pájinka, zkus tím difusilem vyst?íkat i její pelechy, klec, koberce a veškerý tkaniny, v?tšina blech se totiž drží v okolí zví?ete, ne jen na zví?eti... já na blechy taky používám difusil s tím, že st?íknu zví?ata + všechno kde se pohybují a sta?í nám to takhle jednou vyst?íkat a je klid.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-17, 13:11
d?kuju, jdu st?íkat :-). vezmu to systematicky od gau?e až po p?edložku v koupeln?, koš se špinavým prádlem, naši postel... deky z obýváku už postupn? peru. akorát teda nevím, kam to všechno budu v?šet.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2009-12-17, 15:11
Tak stím praním, to nemáš tak jisté, že se blech zbavíš. N?kde sem ?etla, že snesou velice vysoké teploty a nevadí jim prášek. Já jsem totiž m?la podobný problém v lét? a už jsem nev?d?la kudy kam.Blechy byly po?ád. Na infu jsem žádala o radu. Nejd?íve jsme všechno vyst?íkaly (Potahy,deky, pelíšky,ru?níky, prost? všechno a nechaly asi p?l hodiny pusobit. Pak jsem se chytla to všechno vyparat. Potvoráci hned dostali nakapáno mezi lopatky a za chvíli bylo po problému.
A navíc je problém, blechy prý umí jakoby zaspat. Jsou úpln? ploché, protože nejedí a nepijí. Takže to chce doslova a do písmene vzít z gruntu. A s tím stronholtem bych ne?ekala. Dost ti pom?že a kožichy se uklidní.
\a pak by se m?lo nechat i od?ervit. Pokud se jim poda?ilo n?jakou p?ekousnout, která m?la v sob? zárodky, tak máš založené na další problém.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-17, 15:18
pokud vím, tak stronghold by m?l rovnou i od?ervit, ale asi bych tu chemii moc nekombinovala...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 17.12. v 15:19.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pajinka (IP)
Datum: 2009-12-17, 17:53
stroghold od?ervuje to vím :-), no tak to je paráda, taková jobovka p?ed Vánoci... Blechy m?la v kožichu jen dv?. tak snad se to zvládne takhle. Každopádn? všem moc d?kuju za rady a stronghold bude v záloze. P?eju všem krásné svátky :-*

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-17, 20:50
Stronghold od?ervuje....ale asi ne všechny parazity (nebo t?eba p?emnožené kokcídie). Proto dávám fre?íkovi celý život d?lat 2x ro?n? rozbor trusu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-18, 19:15
Tak si p?edstavte, jak jsem psala, že Piškotek za?al
být velice agresivní, tak nám dneska pan doktor
Hauptman ?ekl,že je v necelých 4 m?sících v pubert?!
Ale aspo? že vím, že to p?ejde :)...snad :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-18, 20:06
to tam dokáží diagnostikovat i pubertu? já bych ?ekla, že v tomhle v?ku je to spíš fáze, kdy ho p?ešla mlád?cí "nesm?lost" z cizích lidí a nvýho prost?edí a za?íná zkoušet, co si dovolit m?že a co ne, puberta jako taková teprve p?íjde.. :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-18, 20:18
?ekl, že je to puberta, když jsem mu popsala co d?lá
:)- zni?eho nic jenom úto?í, za?al strašliv? smrd?t
(p?edtím mi i von?l :), a pan doktor si ho prohmatal
a ?ekl, že je již také ,,pln? vyvinut,, :), takže je
to puberta...A p?edb?žn? jsme se domluvili na
kastraci...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luciska (IP)
Datum: 2009-12-18, 20:20
.. a ?ekl mi to pan Mvdr. Hauptman, jen pro
up?esn?ní, takže žádný amatér :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-18, 20:23
m? to v tomle v?ku na pubertu nep?íjde, nebo teda pokud je i vyvinutý, tak pak se mi moc nezdá ten v?k - necelé 4 m?síce...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:98 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist