Aktuální stránka:95 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:13
mám za?ít panika?it, že mi žofka málo žere?i loni touto dobou jedla málo, ale to jsem myslela, že je stresem z rozchodu a st?hování k mám?, co žofku moc nemusela (te? už je to lepší)...dneska jednou chvíli p?íkala, ale jen jednou, p?esrs?uje, takže jsem si ?íkala, že to je tím...sní toho opravdu mali?ko...

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:26
jo, tak to bude v?bec nejlepší!!! za?ni panika?it, je tu takových málo.... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:28
:D já vím a proto jsem dote? nepanika?ila...mám za?ít? takkovou paniku jste tu ješt? nevid?li :D

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:29
u nás za?al žrát akorát Semy, jinak se všichni tak n?jak drží, aktivita klesla u všech :o) takže zachovejme paniku :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.11. v 23:30.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-10, 23:33
zeptám se jinak....m?žu menší spot?ebu granulí p?i?íst tomu, že víc spí? Když je vzh?ru, tak ?ádí a na jídlo skoro nemá ?as :D
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-11-11, 00:29
Aniii a nezm?nila jsi krmivo? Pokud fretka dostane kvalitn?jší (= víc masité) žrádýlko, sní toho mén?. Nebo se t?eba Žofka n?kde potají docpává z n?jaký syslírny ;o) Zda opravu mén? jí každopádn? poznáš na množství stolice.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-11, 01:03
Porovnávám to podle stolice;) jinak granule jsem m?nila naposledy na ja?e,takže tím to být nem?že. Asi se jí líbí být anorektická modelka;) evidentn? jí nic není,p?íkání p?isuzuji chlup?m,protože po vým?n? pelechu p?estala...je živá,ak?ní,zlobí,mazlí se,ob?as zasy?í na jiné fretky...kdyby jedla,tak by asi bylo vše p?íliš dokonalé:-D
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2009-11-11, 09:06
D?kuju všem za pomoc ;-)

Yasmin:

nep?íjde m?, že by m?la hust?jší srst, ale asi budeš mít pravdu, protože z takovýho toho šedýho chmí?í?ka ji vyr?stají tmavší a siln?jší chloupky.
Tak snad to bude tím :-)

Každopádn? k veteriná?ce radši p?jdu.

Že by byla nemocná se mi nezdá, je furt stejn? ?iperná, akorát, že vydrží dýl spát.


Martina:

už jsem se koukala n?kolikrát, ale žádný parazity a ani lupy jsem nevid?la.

D?ív se m? taky cpala, ale te?ka to n?jak omezila, ale po?ád žere.
P?íjde m?, jakoby t?ch granulí m?la plný zuby.
Protože když jí dám t?eba ovoce nebo konzervu,tak se do ní hned pustí, kdežto ke granulím si ?ichne a pokud asi nemá hlad, tak jde od nich pry?.

T?eba je jen mlsná :-D

Ješt? jednou moc díky ;-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-11-11, 14:07
Ad drbání. P?ijde mi, že n?které fretky se drbou furt, jako t?eba Tadeáš, v klidu spí, najednou vylítne jak pominutej a za?ne se drbat, což vyložen? zbož?ují návšt?vy, které u nás spí (spí s Tadeášem v obýváku a drbající se fretka ve 4 ráno, kdy tou nohou brnká na žbrdliny u klece je fakt žážitek:-)) takže s tím drbáním je to t?žké, ale pokud se ti to nezdá, taky bych sko?ila k vetovi, ale jak píše martina, k n?jakému, který fretky zná:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-11, 14:42
Martino: asi musim oponovat, fretky mi ted zerou min.. Nedosypavam tak casto granule, jako koncem leta.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-11, 15:31
tak tím líp, aspo? m?že být zdena klidn?jší :o)

(akorát nevím, jak t?m mejm vysv?tlím, že TE? se žere Mí? !!! sakra... ;o))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-11-11, 15:40
Martino já ti poradím:-) Ukaž jim, co Yasmin napsala, ?íst snad umí, ne???:-)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-11, 15:41
Martina asi ako ja. Postavila som sa pred misku a povedala som "moji mili, cas vykrmovania skoncil, racte prestat zrat, vy mrchy nenazrate!!!"...no a mrchy na mna vyvalili okale, odisli do syslirny, ked uz panicka neda ine nez granule a nadzgali sa ukoristenych vzoriek granul do prasknutia...mrchy skarede chlpate...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-11, 15:47
jj, já to v?d?la, že tady jsem na správným míst?, že mi ur?it? n?kdo dob?e poradí.
ale že hned dv?!! a jedna rada v?tší zlato než druhá!

prost? - není nad ochotný chovatele, málo platný...

:o))))

(ud?lám to jinak - normáln? jim ukážu paroubkovo fotku a ?eknu, že TAKHLE dopadnou, když budou furt žrát jako prasata)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-11, 16:20
Když ?tu ten poslední odstavec, musím automaticky dodat: hlavn?, že je máš, Martino, KASTROVANÝ!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 11.11. v 16:20.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-11, 17:05
žiš te? jsem trochu mimo...
teda hodn? mimo!
jako že je dob?e, že se aspo? nebudou množit, kdyby opravdu náhodou zparoubkovat?li??

jinak nevím... drcni do m?! :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-11, 17:07
Já to myslela tak, že máš v?tší šanci, že se ti kstáru tcho?i nezblázn?j do mladý p?ekladatelky a nepo?íd?j si s ní dít?....:-))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-11, 17:23
aha.... tak vlastn? jo, d?ležitý je, že se nebudou dál rozparoubkovávat! pochopila jsem to správn?... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-11-13, 11:09
Nem?l by tu n?kdo typ na kliniku, kde d?lají rozbor trusu?
My chceme za?ít chodit na veterinu v Kolmé (K?ákal, a spol.) - Pha 9, ale tam bohužel rozbory ned?lají.
Díky za odpov?di

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-13, 11:33
kuklynko,

rozbory trusu snad "d?lají" všude, resp. posílají n?kam, pokud oni sami na to nejsou za?ízení.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-11-13, 11:34
marti, já práv? volala do Kolmé a tam mi bylo ?e?eno, že prý je ned?lají, že bych je musela donést n?kam do Holešovic do laborky ???
(práv? jsem jim volala a opravdu to tak je, vzorky trusu si nosí každý p?ímo do laborato?e, která to pro tuto veterinu zpracovává do Holešovické tržnice) - ti to pak posílají p?ímo veterin?.
Alespo? že tak tedy :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 13.11. v 11:41.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-13, 11:51
Kluklynko: v Holesovicke trznici je Labvet :o)
KONTAKT

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-11-13, 11:53
Díky Yasmin ;)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-13, 15:12
no tak to je teda pakárna... to i u nás NA VSI m?žu p?inést hovna kamkoli a oni sami ZA?ÍDÍ - posílá se to bu? ústí nebo praha...

fakt by m? nenapadlo, že to n?kde (navíc v praze!!) funguje jinak.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-11-13, 15:21
já taky nejd?ív nechápala a te? po m?síci jsem tam volala, že tedy si to ov??im bo už pot?ebuji kontrolu trusu, a ona mi ?ekla to samé - lidi si to tam do laborky nosí samy, výsledky až potom posílají danému vetovi. je to divný, to je fakt...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-13, 15:24
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> no tak to je teda pakárna... to i u nás NA VSI
> m?žu p?inést hovna kamkoli a oni sami ZA?ÍDÍ -
> posílá se to bu? ústí nebo praha...
>
> fakt by m? nenapadlo, že to n?kde (navíc v
> praze!!) funguje jinak.


pro? by se taky v Praze zabývali kdejakým hovnem ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-13, 16:05
Kuklynka napsal/a:
-------------------------------------------------------
> já taky nejd?ív nechápala a te? po m?síci jsem tam
> volala, že tedy si to ov??im bo už pot?ebuji
> kontrolu trusu, a ona mi ?ekla to samé - lidi si
> to tam do laborky nosí samy, výsledky až potom
> posílají danému vetovi. je to divný, to je fakt...

...a vet pak lidi zkasne za to, ze jim ty vysledky precte? :oD :-X




Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-11-13, 20:32
Asi je to vedeno jednak snahou usetrit penize klientovi, jednak usetrit pracovni silu, ktera zaslani musi zorganizovat.

Ja, pokud zasilam neco do referencni laboratore, tak zasilam EMS (cena je cca 120 kc + obalka), v poledne posilam, odpoledne by to tam meli mit. Druhy den to udelaji, pak poslou vysledky, takze to trva delsi dobu. Kdyz potrebuju v akutnich pripadech (a mistni laborator nezvlada) neco rychleji, majitel si to do referencni laboratore hodi sam (je to cca 50 km). Tim, ze sedim uvazana na zadku v ordinaci, tezko to tam povezu. Dalsi moznosti jsou ruzne dorucovaci sluzby, ktere ovsem vysetreni o neco zdrazi. A u nas maji lide vic volneho casu nez penez (takze si udelaji radi vylet). Usetri se tim doba, kterou zasilka stravi na poste a ja muzu po laboratori chtit vysledky "skoro hned".

Cimz jsem chtela rict, ze by melo byt majiteli navrhnutou obe reseni - "bez prace, za vyssi poplatek", "casova investice ze strany majitele, mene penez u veta".

Jak a proc to maji vedeno v Kolme netusim.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2009-11-22, 21:33
Ahojky vespolek. M?žete mi n?kdo poradit, jak vyd?sit fretku, aby si pšoukla? Te? jsme m?li ucpané kanálky a vet ?íkal, ob?as vyd?sit.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-22, 21:49
Vezmi si nejlepší nejparádn?jší šaty.Navo? se drahým parfémem.Na?eš se a tva? se, že jdeš na premiéru do La Scally. Vezmi do náru?e fretku, opatrn?, aby t? neosmrd?la - A TO BY V TOM BYL ?ERT, ABY TO NEUD?LALA. U nás to spolehliv? funguje.
Avatar

Aktuální stránka:95 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist