Aktuální stránka:15 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:11
Martina:
Ve stedu ráno jsem zjistila, že n?kdo má pr?jem, jsou v kleci všichni t?i spolu, tak jsem je ve?er rozd?lila, abych zjistila, kdo ho má. K jídlu dostali va?ený ku?ecí. Rocky byl ve?er apatickej, necht?l si hrát, b?hat, nic. Objednala jsem nás na veterinu na ?tvrtek. Ráno jsem zjistila, že pr?jem má Rocky a Romeo. Maso sn?d Romeo všechno, Rocky trochu. Na veterinu jsem je brala všechny t?i, pro jistotu.
Meggie nechali, kluk?m vzali krev, Romeo byl nafouklej. Krev v pohod?, až na mo?ovinu- normál je prej kolem 10, Romeo m?l cca 11-12, Rocky p?es 20. Z?ejm? dehydratací, u Rockyho podez?ení na selhávání ledvin. Kluci dostali podkožní infuzi, na doma Entizol- 1/8 ráno, 1/8 ve?er, konzervy I/D. Ve?er byl Romeo normál hravej, konzervu baštil spokojen?, do rána bez pr?jmu. Rocky ve?er zase apatickej, narvala jsem do n?j 1/3 tý konzervy, lízal mi to z prstu. Do rána nesn?d nic. Meggie trochu p?jem, odmítala jíst konzervu, dostala teda granulky. Kluci bez pr?jmu, Rocky do rána ud?lal dva bobky, Romeo normální množství. Odpoledne jsem vezla na veterinu na rozbor Rockyho bobek, Hnízdo ?ek, že když je apatickej, a? ho ješt? p?ivezu. V 7 ve?er jsme tam dorazili, Rockyho p?ispali (v?era p?i odb?ru krve d?lal hrozný scény, zlomil si drápek na zadní pacce a všechny pokousal), teplotu si nechal zm??it ješt? bez p?ispání, m?l n?co p?es 37. Po p?ispání mu zavedli kanylu a vzali krev. Mo?ovina nestoupla, takže selhání ledvin by to bejt nem?lo. Dostal infuzi, výživu, ATB, dali ho do kotce s kapsi?kou Whiskas (kazej mi ho :)), na kterou se prej vrhnul, ale to mi Hnízdo zkazil radost s tim, že to po narkoze bejvá normální, ale že pokud to nevyzvrací a n?co do rána sní sám, daj mi ho snad domu. Kolem 14 hodiny tam mám jet.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:16
rynn,
to je d?sný, snad to bude v po?ádku, když už žere. a v?bec netušíš, kde k tomu p?išel? n?kde venku, nebo u vás byl n?kdo na návšt?v?? z jídla?

teplota n?co p?es 37 je nízká, znamená to, že už byl mírn? podchlazenej - to souvisí s tím, že nežere a nemetabolizuje.

podávej hlášení, a? víme, jak je na tom.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:25
Martino,
absolutn? netušim, kde k tomu mohl p?ijít, naposled byli venku v sobotu na chat?, kde bejvaj ?asto. P?edtim byli na Šumav?, ale to byli OK. U nás nikdo nebyl, jídlo jsem nem?nila a granule mám spot?ebovaný do m?síce, takže to snad taky ne. Dostali v sobotu švestku, v pátek t?ešn?, n?kdy v ned?li víno... ale nic jinýho, n?co, co nedostávaj. Ješt? v úterý bylo všechno naprosto v pohod?. Rocky byl normál hravej. Takže fakt netušim :(
Zejtra ur?it? dám v?d?t, co a jak. Pokud mi ho daj domu, budu ho krmit klidn? násilím, do vody dostane Calopet, aby pil, budu to do n?j rvát st?íka?kou... Hlavn? a? neni apatickej a má do toho chu? :,(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:27
Rynn, Martina: te? je prej u lidí moc ch?ipky...hlavn? st?evní...jestli to neni n?co takovýho. Rynn, moc držím palce!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:30
Johana: Kéž by to bylo "jenom" n?co takovýho!!! Prej je i fret?í tuberkuloza.... to mi ?ikat nem?l :((
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:32
Rynn: šmarjá "fret?í tuberkulóza"? ? Tak to sem ešt? neslyšela! Se na to hned optám!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:41
Fakt... podrobnosti nevim, radši jsem se neptala, už takhle mám hlavu jako balon z toho množství informací, který jsem si pot?ebovala zapamatovat... :-/
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 00:44
Rynn, já už psala dotaz vetovi...po?káme až odpoví...jde víkend. Držím vám moc palce!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-08-11, 01:15
Rynn: hodn? ti držíme tlapi?ky a pale?ky. Hlavn? aby se malej uzdravil to malej ?íkám všem chlupá?k?m.
Hodn? št?stí.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-08-11, 08:35
Rynn : Ahoj Rynn,držíme vám s Valentýnkou moc palce a? to dob?e dopadne.Kdyby si n?co pot?ebovala,tak se ozvy jsem te? ?asto na Letné.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 10:58
Ahojky...
Martino, já chápu, že s v?kem se kazí zoubky (i lidem:)), takže kdyby n?co jist? kaši?ky budou. Ale on práv? že nemá tu sklovinku "jen" na t?ch dvou zubech co jsou upln? vzadu, jak vlevo, tak i na tom vpravo. Takže prý estli nehryzal n?kdy m?íže u klece.Jenže to d?lal jako mali?kej, ted už ne. Tak mu daj tu narkozu (snad bude ok, jelikož mu ta z kastrace nesedla a od tý doby zvracel,proto se bojím), i když by prý nem?la být silná jako u operací. TAk mu to zbrousí, a zaplombují. Tak potom by to asi už m?lo být ok. Jako spravené zuby u lidí. Rovnou že mu i vy?istí ostatní kdyby m?l kámen.

Jen sem se vás ješt? cht?la optat, všimla jsem si že má na zoubku (špi?ák) lehounce ulomený kone?ek, tak milimet?ík. Estli jim mám ?íct, aby mu ho zbrousili?????

Rynn: koukám tu na to, a nev??im :( to je mi moc líto. Dneska je dost angín, atd. nebo ta st?evní ch?ipka. MOC držíme pale?ky a tlapi?ky!!! V??ím, že se to brzy spraví a bude zase b?hat jako d?ív. Drž se ted hlavn? ty. vim že je ted nalada nic moc, nervi?ky,ale ur?it? se to spraví.
Kdyby n?co, ozvy se. A dávej sem pr?b?žné zprávy.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 11:00
Kuklinko to bude mít tu inhala?ní narkozu?Jestli ne,tak bych se na ní poptala,je daleko šetrn?jší,než ta "klasická".
Filip má takhle ulámená oba špi?áky a vet mu s tím zatím nic ned?lal,že to je prý zatím v po?ádku a v?tšinou se to ?eší až když se to uláme víc a zub by se mohl kazit,nebo ho bolet,bo tak n?jak...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 11.08. v 11:03.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 11:01
rynn,
tak držím palce, a? máš dneska maroda doma, oni se doma tak n?jak líp zotavujou... :o)
a než to do n?j za?neš rvát st?íka?kou, zkus mu nejd?ív tu konzervu na?edit vodou, oni do tý pasty neradi no?í ?umák, ale když je to vodov?jší, tak si vezmou.
zeptej se hnízda, jestli mu nemáš koupit hills a/d, aby rocky rychle nabral sílu. ta je pro rekonvalescenty, je hodn? nadupaná a CHUTNÁ V?TŠIN? fretek (vyjád?ení dr. chylíkové, ba?a potvrzuje).

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 11:03
Kuklynka, pokud je špi?ák ulomený jen kousek a tak, že neni vid?t kanálek, tak se to v?tšinou ne?eší. Ale ?ekni o tom vetovi, když už bude Monty v narkóze, možná pro jistotu by s tim špi?ákem néco udélal...vet by mn?l v?d?t...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 11:08
kuklynko,

tak to jo, já to pochopila tak, že monty nemá sklovinu nikde! (t?eba po nemoci, nebo vývojová vada) jestli mu chybí jen na dvou zubech, tak i kdyby o n? náhodou ?asem p?išel, tak se klidn? nají i bez kaši?ek... ;o))

na ten ulomenej zub se zeptej tam, oni ti poradí líp než my tady na dálku, co s tím. jestli je pot?eba s tím n?co ud?lat, tak to m?žou vzít p?i jednom, to je jasný. ale ulámaný špi?áky má hodn? fretek a v?tšinou je to dobré, nemusí se s tím d?lat nic. záleží, jestli lom zasahuje do zubního kanálku.

a zeptej se i na tu inhala?ní narkozu, jak ti radí žofiro. je šetrn?jší než klasická.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.08. v 11:09.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 11:12
ano, ta inhala?ní narkóza je prý nejlepší, dá se taky lépe dávkovat. Vet mi s ní uspával 15-ti letého psa t?žkého kardiaka, když ho musel kastrovat...a psík mi bez problémú vyšel z ordinace po vlasních :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 12:02
[www.vets4pets.cz] tady to je naše ordinace, a mají tam ve službách vypsané všechny p?ístroje, v?etn? té inhala?ní anestezie (i fotku). Takže si myslim, že záleží na domluv? s doktorem a že oni by mu snad dali rovnou tu šetrn?jší.
Tak kanálek mu vid?t není (pokud je až n?kde u dásn?), jelikož on má vážn? jen milimet?ík ulomený, to není ani moc vid?t.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 12:20
Na tu narkozu se ra?i ješt? poptej,za zeptání nic nedáš :o) Na klinice kde mi kastrovali Žofku mají tu inhala?ní anestezii taky a jestli si dob?e pamatuju,tak Žofku kastrovali pod tou klasickou "injek?ní" narkozou...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 12:55
aha, no já nevím, ale tak myslim, že mu dají tu šetrn?jší...
ted nevím jestli tam doktor je (oni se st?ídají), a jdeme tam rovnou v to pond?lí tak doufám, že mu dají tu inhala?ní. já jím v pond?lí o ní ?eknu, a pokud to p?jde tak mu jí ur?it? dají. oni na zuby prý nedávají tu klasickou narkozu.
jíst prý totiž taky m?že, a pít taky p?edtím.
(a to u té klasické nemohl).
akorát nevím estli to pak bude jako u lidí:-D 2 hodiny bez jídla??? než mu ta plomba stvrdne?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:06
Díky moc všem za držení palc?, za ho?ku vyjíždim, mám žaludek jak na vod? :-/ te? jsem narvala prášky do Meggie a Romea, nebyli nadšený, no. Aspo? jakž takž papaj.
Na A/D se ur?it? zeptám, zkusim to z?edit tou vodou a když to nep?jde, budu ho prost? n?kolikrát denn? krmit z prstu. Jsem doma, takže je to OK.
Kuklynka: O tu inhala?ní si radši ?ekni. ?eba Chylda jí má na Šejdru ur?it? taky, ale Meggie m?la na kastraci normální. V každym p?ípad? mohla jíst do poslední chvíle p?ed tim a hned potom, co se probudila. A byla naprosto v pohod?...
A ty dv? hodiny bez jídla... to by m? zajímalo, jestli se používaj pro zví?ata stený plomby jako pro lidi :-O
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:12
Jsem koukala na ty stránky,co sem dala Kuklinka a prý mají novinku Kompozitní bílé plomby :o)

Jinak Žofka p?ed kastrací nem?la jíst 6hodin,vetka sice ?íkala,že by bylo lepší 12hodin,ale že už i t?ch 6hodin je na fretku docela dost...


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:12
holky, já nevím...ale když šli dávat tu inhala?ní narkozu tomu mýmu psovi, tak nesmn?l n?jakej ?as p?edtim jíst...stejn? jako p?i jiné narkóze...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:15
...jestli ty Kompozitní bílé plomby je to samé co mám v puse já, tak to se vytvrzuje jakousi lanpou a jíst se múže hnedka. Celkem dob?e to drží, mám z toho domodelovanou polovinu zubu...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:18
Tohle by m?li být materiály co používají k plombování [www.vets4pets.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:21
Jasn?, jenže fretky maj rychlý trávení, takže 6 hodin je až moc. Chylda naopak ?ikala, a? má Meggie jídlo v p?epravce, aby se mohla najíst hned, jak bude chtít. Jelikož nad misti?kou byla v p?epravce napáje?ka, která se skoro celá vylila (vykapala) na ty granule, tak jsem tam kupovala Vitakraft, aby mohla papat.
A jestli Johana myslí to, co myslim já, tak se fakt m?že jíst hned, ale ne barevný v?ci n?kolik hodin, aby se plomba nezabarvila (t?eba bor?vky, ?okoláda....)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:38
myslím,že tu m?l mít n?kdo fretku p?ed kastrací i 24hodin bez jídla 8-12hodin bez vody,což mi p?išlo fakt krutý :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:44
to je strašný :( Rocky mohl p?ed kastrací pít po?ád, ale jíst 2-3 hodiny ne. Meggie mohla všechno... ale nechat 8-12 hodin bez vody je hnus :(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:58
Tady se o tom n?co psalo jak a pro? 24hod. bez jídla a 12bez vody [forum.fretka.cz] ,ale mám za to,že tu bylo i n?co aktualn?jšího...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 14:01
Nevim, ale když má fretka trávení 3-4 hodiny, tak pro? 12?! Meggie nezvracela, jedla hned po narkoze, docela spokojen?, ?ekla bych... Chyld? jsem v??ila, takže tak :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-11, 14:07
Lee (?) tam píše n?co o tom,že když jsou dýl o hladu a bez vody,tak že spí klidn?ji,bo co...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:15 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist