Aktuální stránka:16 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 14:31
j???, no to netuším :) ale ?ekl nám tam doktor že jíst a pít m?že po?ád. Doufám, že to tedy bude ta inhala?ní anestezie. ?eknu mu o ní. myslím, že nám vyhoví, pokud nebude lepší jiná no :((((
pak mu prý hned píchnou n?co na probuzení, takže se probere hned, aby byl ok až mi ho budou vracet.
ale i tak se bojím :(
Rynn: dej pak hned v?d?t co Rockýsek...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 14:46
Mn? t?ch 24 hodin bez jídla a 12 bez vody prijde hrozn? moc...

Rynn, jojo, tuhle plombu sem myslela...co se na ni 2 hodiny nesmí dostat nic co barví...t?eba káva, ?aj, nebo ?ervený víno...ale to u fretky nehrozí :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.08. v 14:47.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:05
Já teda nevim, ale když jsem hladová, tak se mi moc dob?e nespí :D
Rockýska mám domaaaaaaa!!! Ráno mu tam byl Hnízdo vym?nit infuzi, jinak tam byl jinej doktor, kterej asi o fretkách moc neví. Asi ur?it?... Sest?i?ka ho musela upozornit, že mi má dát konzervu I/D pro ko?ky, ne pro psy :) Jinak podle n?j na A/D je ješt? brzo, ale v pond?lí jdu na kontrolu, tak se dohodnu s Hnízdem, jestli tam bude. Jinak dostal další ATB, který jsme dostali i domu ve form? kapek, cht?la jsem je radši než prášky. Už tak do n?j budu rvát 2x denn? ten Entizol. Hned jsem mu ud?lala kaši?ku z pár granulek, I/D ?ed?nýho vodou a mali?ko vitamínovýho sirupu pro fretky- vrhnul se na to s chutí :) tak mám radost, snad už to bude jenom lepší, ne horší...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:14
Rynn, skv?lý! :o) Tak ho po?ádn? "vykrmuj" ;-) Ted už to asi p?jde jen k lepšímu, jak se p?es to nejhorší (tuk tuk) p?enesl. A copak mu tedy vlastn? bylo? Nazvali to n?jak?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:19
Jo, to nevim, pokud budu v pond?lí mluvit s Hnízdem, snad se n?co dozvim... oni sami po?ádn? nev?d?li, asi n?jaká infekce... :-/
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:23
Tak hlavn?, že už je Rockýsek doma a má chut k jídlu. Ho od nás pozdravuj, a podrbej za ouškama :) A Meggie s Romeem jsou vpo?ádku?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:34
Meggie a Romeo jsou spolu v kleci, maj tam I/D i granule- Rom?a I/D papá, Meggie ne, ale pot?ebovala jsem uvolnit klec pro Rockyho, toho chci nechat odd?len?. A Meggie v p?epravce vydržela dva dny, sice je v?tší, ale i tak... Papaj hezky, aktivní jsou ažaž. Jdu si vytáhnout Rockyho, jestli bude chtít aspo? trochu b?hat a tak...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:06
tak to je prima, že rockymu chutná. to je potvrzení, že mu je LÍP! :o)
držím i nadále palce, aby všechno šlo dob?e.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:18
Moc aktivní neni, asi je ješt? utahanej, ale na svou oblíbenou ?innost si energii našel- uklidil všechny hra?ky do gau?e a pak k nim šel spinkat. Sám se napil z misky, poskakoval... aspo? chvilinku. tak mám radost, že aspo? tohle :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:36
no jo, to je jasný, to t?lí?ko je nemocí vy?erpaný, to se nespraví za jeden-dva dny. ale když baští a dokonce sám a s chutí, tak to bude dobrý!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:46
No, moc toho nesn?d, ale to, že si SÁM vzal je povzbudivý... Já ho budu i dokrmovat, hlavn? aby se rozjed :) když jsem s nim šplhala ty schody do bytu, tak jak jsme šli do 4. patra, za?al se dobejvat z p?epravky, asi v?d?l, že jde domu :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jamajka (IP)
Datum: 2007-08-11, 18:44
Zdravím všechny,snad se nikdo nenaštve že nepíšu k tématu které tady práv? b?ží ,ale nevím na koho se mám obrátit s otázkou,jestli n?kdo te? v poslední dob? posílal n?jaká fota do fotogalerie já tam totiž posílala asi p?ed m?sícem a p?l,?ádn? pojmenovala každou fotku a ješt? nejsou za?azena,taky jsem pak ješt? jednou na ten stejný email psala zda jim fota došla a odpov?? žádná,žeby to tak dlouho trvalo?!prosím pora?te,d?kuji Lucie
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 21:37
Rocky mi te? ze stolu ukrad sýrovou pastu od Gimpetu, když jsem se mu jí opovážila zkusit vzít, držel jak pitbul a sy?el na m? :) zlatí?ko moje, už se vzpamatovává...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-11, 21:49
Když už krade pasty, tak to vypadá výborn?! :-))) Byla bych ješt? pár dní "ve st?ehu" ale ur?it? to bude dobrý :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 21:52
Johanko, samoz?ejm? ve st?ehu budu, narvala jsem do n?j zas trochu jídla a trochu vody s Calopetkou, hrozn? se nad tim ofr?oval :)) pak mu asi ješt? ud?lám n?jakou kaši?ku a dostane to st?íka?kou, samotnýmu se mu moc jíst nechce, ale spíš proto, že je línej- holt ho budu chvíli rozmazlovat :) v pond?lí mu asi budou zase brát krev na kontrole, takže uvidim, co mi ?eknou...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-11, 22:42
Jsem moc ráda, že se Rocky cítí lépe. Byla bych ješt? rad?j, kdyby se už kone?n? uzdravil a d?lal pani?ce jen a jen radost :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-11, 22:54
Jordi: Díky, taky bych byla ješt? radši... :) doufám, že se uzdraví co nejd?ív a p?estane s timhle blbnout... :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:13
Jo, díky za radu Martin?, že mám zkusit I/D konzervu na?edit vodou, ?ást jsem mu tak dala ze st?íka?ky a protože to lízal dobrovoln?, nechala jsem mu zbytek v misti?ce v kleci a šel to lízat sám :) tak snad tim do sebe dostane i tekutiny, pije málo, p?ijde mi...

Jo a ješt? dotaz, zejtra mu budu dávat ty AB v kapkách, myslíte, že to m?žu dát do tý kaši?ky a rovnou šup s tim do tlami?ky, nebo to radši dát samotný? Nem?lo by to n?jakej vliv na ú?inek? Bojim se, že samotný kapi?ky bude prskat a nedostane tak do sebe všechno, co má...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 12.08. v 00:18.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:25
Jamajka napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,snad se nikdo nenaštve že nepíšu k
> tématu které tady práv? b?ží ,ale nevím na koho se
> mám obrátit s otázkou,jestli n?kdo te? v poslední
> dob? posílal n?jaká fota do fotogalerie já tam
> totiž posílala asi p?ed m?sícem a p?l,?ádn?
> pojmenovala každou fotku a ješt? nejsou
> za?azena,taky jsem pak ješt? jednou na ten stejný
> email psala zda jim fota došla a odpov??
> žádná,žeby to tak dlouho trvalo?!prosím
> pora?te,d?kuji Lucie

zkus napsat dotaz p?ímo webmasterovi na webmaster@fretka.cz

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:35
rynn,
jsem ráda, že rada byla ú?inná!!
nevím pro?, ale voni se jim ty paštiky n?jak eklujou, ale když to je na?ed?ný, tak to klidn? slížou. nebo možná jim to ani nejde žrát, protože aby si vzaly do tlamky to nena?ed?ný, musely by do toho zabo?it ?umák a to by se udusily... tak nejsou blbé, ty fretky naše, no ne??! ;o))

kolik kapek atb mu dáváš? zkusila bych to nejd?ív rovnou do tlamky, až když to nep?jde, tak do n??eho s hodn? výraznou chutí a aromatem p?imíchat. spíš než do žrádla - do calopetky nebo do tý sýrový pasty, co ti krade.
anebo do trochy ?ídký tý ídé?kový kaše a st?íka?kou rovnou do tlamky, když ti ze st?íka?ky dneska žral. pardon, papal... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:41
Dávám mu 0,07 ml, mám to ve st?íka?ce... strašná škoda, že k tý st?íka?ce neni i jehla, protože bych to rovnou dala do velký st?íka?ky s tou kaši?kou, takhle se zas bojim, kolik toho vyplácám kolem. Jinak rovnou do tlamky to jde špatn? i kv?li tomu, že se to musí ma?kat hodn? pomalu a sledovat ty miniaturní ?áre?ky, aby to fakt bylo p?esn?, což už budu mít fre?áka na zádech :)) když se to zmá?kne prudce, bude tam mít celej obsah st?íka?ky :-/ Do sýrovky bych to mohla dát, ta je tužší, než Calopet, tak se to ni líp vpraví a nepote?e to všude. Aromatická je, nechápu, jak jim to m?že von?t, ble.... :-O

Asi se mu to ne?ed?ný fakt hnusí, takhle blízal jak vzteklej a já vypadala jak poblitá, jak mu to teklo z tlamy :) pusinka moje, ud?lal už 3 kráááásný bobe?ky od chvíle, co jsem si ho dneska p?inesla. Na to, že p?edtim ud?lal za 16 hodin jeden malej pr?jmovatej je tohle obrovskej pokrok :)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:51
snad si n?jak poradíš... teda snad - budeš muset! ;o)

hele, když mu dáváš atb, nemohla bys mu to rad?j píchat? zkus se domluvit s doktorem, je to nejednodušší a nejjist?jší zp?sob, jak do nich dostat n?jaký léky. teda - nejjednodušší, jak pro koho, no!
mn? to vždycky naše vetka nabízí a chylda mi taky posledn? vnutila injekce, abych nemusela denn? do ordinace. jenže u m? je problém - než bych já píchla injekci, tak rad?j do tý ordinace pojedu denn? t?ikrát... :o)))
(tenkrát m? zachránil - p?ekvapiv? - manžel. já i te?, když o tom mluvím, a znova jsem si to p?edstavila, tak mám brn?ní naho?e na temeni hlavy a pocit, že omdlím. brrrrrr)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 00:57
martina: o je ten problém- injekce... Zkoušela jsem to na Meggie, když m?la "zán?t d?lohy", ale ona se na m? TAK podívala, že jsem toho nebyla schopná a místo toho dojížd?la denn? na veterinu. Možná se dohodnout zkusim, ale nevim nevim... mám mu to dávat ve 2 odpoledne, ale to jsem doma sama a n?kdo by mi ho musel držet :-/
Uvidim, co v pond?lí ?ekne vet, to by mu moh ty AB dát on injek?n?, akorát doufám, že to nemá na 14 dní, ale tak na tejden... a do st?edy mám ješt? dávat ten Entizol- narvat to dvakrát denn? do t?í fretek je už pomalu nad moje síly- u Meggie je to napoprvé, u Rockyho dneska taky (spal), ale Romeo to prská klidn? 10x :-/ prost? d?ééés :) takže po?ád lepší ATB v kapkách, než v tabletách :D
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-12, 01:03
tak se obr? trp?livostí a a? ti to co nejrychlejš ute?e, a? už je to za tebou!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 01:22
Snad to zvládnem... akorát za 14 dní jedem na dovolenou, fretky mi má hlídat Jana B., tak doufám, že budou do tý doby v pohod?, jinak holt z?stávám doma :(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-12, 10:01
Rynn, injek?ní st?íka?ky a jehly se dají koupit v n?kterých lékárnách, nebo tam, kde prodávají zdravotnické pot?eby.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-12, 14:37
Rynn, máš skute?n? o "zábavu" postaráno... Mám radost, že Rockymu je kone?n? lépe a držím palce, a? je zase brzy v úpln? v po?ádku! Jsem zv?davá, jak u Rockyho dopadnou pond?lní výsledky a co Ti poví Hnízdo. Vzhledem k tomu, že ale byli (i když mén?) nemocní i Romeo a Meggie, dá se p?edpokládat, že je všechny t?i p?eb?hla n?jaká viróza. Rocky bude mít z?ejm? sníženou imunitu, proto vždy vše nese o dost h?? než ostatní fretky :-/
Zeptej se prosím Hnízda na tu TBC u fretek. Také jsem o tom ješt? neslyšela. Zeptej se ho prosím, zda s tím mají n?jaké osobní zkušenosti a zda by T? mohl odkázat na prameny, odkud své v?domosti o této nemoci u fretek ?erpají.
Díky a hodn? zdraví všem!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 14:53
Takže, Rocky krásn? papá kaši?ky, chodí na zách?dek. Jak pije moc nevim, má tam misku i napáje?ku, ale ?ást z toho rozbryndá. Jelikož jsou ale kaši?ky dost ?ed?ný vodou, tak se napije z toho. ATB jsem mu dala do sýrový pasty, jehlu budu mít dneska, tak to budu dávat do kaši?ky ze st?íka?ky.
Jinak za?ínám mít problém s dáváním toho Entizolu Meggie, dneska chudák prskala, p?nu u tlamy, jak se toho snažila zbavit :-/ zkusit to drtit do pasty, ale to jim moc nejede.
Vendulko: Zkusim se zeptat, pokud ovšem nezapomenu :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-12, 16:42
Entizol múže být prevít a mít vedlejší ú?inky. Jedné freti?ce po entizolu za?ali záchvaty k?e?í...prý to bylo spúsobeno problémem v dávkování...víc nevím, mohla bych p?ípadn? dát kontakt na majitelku té freti?ky....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-12, 17:33
Ježiš nestraš... Maj to brát do st?edy, zatim to snášej v pohod? (?uk ?uk), maj 1/8 dvakrát denn?... Zejtra se ješt? poptám...
Avatar

Aktuální stránka:16 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist