Aktuální stránka:10 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 21:41
D?kujeme... A jinak rozhodnuto, ve ?tvrtek si vezmu výsledky a p?ípadn? ten \prednison, nechám si vyjet všechny ty výsledky všech vyšet?eních a p?jdu to ješt? zkonzultovat s Chylíkovou... a d?kuju MF, která m? dneska celkem uklidnila, Rockyho prohmatala a tak. Takže nebudu panika?it a ješt? zkusim ten Šejdr a Chyldu....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-08, 21:44
rynn - no tak vidíš, držíme tlapky ;)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 21:45
Dííík :) sice se bojim, ale chci v?d?t názor víc vet?, nemít to tak daleko, tak klidn? ješt? jedu do Brna, ale nemám jak, krom busem nebo vlakem :)) takže zkusim nejd?ív Chyldu... ufffff
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-08, 21:58
zítra bude na šejdru ;) potom ur?it? dej v?d?t, tay by m? to zajímalo ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 21:59
Já jdu k Hnízdovi až ve ?tvrtek, takže sm?la :-/ a dám ur?it? v?d?t... zkusim se objednat na p?íští tejden, ?im d?ív, tim líp...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-08, 22:00
ur?o - vím, že je chylda na šejdru zítra, protože jsme zjiš?ovali ;) p?ed svátkem m?la dlouho volno ;) a na šejdr se ur?it? objednej, protože, však víš, jak to tam je .)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 22:03
amonn: Jj, Chylda je Chylda... jsou veteriny, kam už snad nep?jdu :) my tu te? máme taky novou kliniku, tak se tam chci poptat, ?im o?kujou a jak fretkám rozum?j/nerozum?j... aspo? na to o?kování...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-05-08, 22:51
Rynn - jak jsem Ti psala, nap?ed fakt sesbírat názory, Rocky ješt? hrobníkovi na lopat? zjevn? nesedí.
Ta biopsie je blbá - netušila jsem, že u malého tvore?ka se musí ?íznout - jinak se totiž na histologii opravdu odebírá jen takovou tlustší jehlou, v ní z?stane kus tkán? a ten se pak vyšet?í (to je teda jeden ze zp?sob?).
Ale ješt? jednou opakuju - fakt st?ádej dokumentaci!
A jestli m?žu poradit, denn? si zapiš jakékoli podivnosti, které vykazuje, jak reaguje na léky (v p?ípad?, že ten prednison nakonec nasadíte) atd.
A hlavn? - pamatuj, že on naprosto nechápe, že mu m?že jít o krk. Jen se d?sn? diví, co ho furt taháš po doktorech, kte?í ho nudí nebo d?sí. Takže ve stresu jsi hlavn? ty a na to pozor - zví?ata to vycítí úpln? stoprocentn?...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 22:56
Markéta: Jojo.... Jinak ta biopsie- t?eba to takhle d?laj jenom u Hnízda, fakt nevim, ale takhle mi to prost? ?ek :(( nebo to cht?l ?íct jakoby nadnesen?? nevim...
Podle MF taky prej nevypadá nemocn?, prost? je veselej, hravej, žravej....
Jinak si dávám pozor, v jaký jsem nálad?, když je tahám, v?era jsem je pustila až po tom, co jsem se preventivn? vy?vala a trošku zklidnila, nechci na n? svý nálady práv? p?enášet... Dík, já dám v?d?t, jak to dopadne.... :-/ práv? m? štve, že nedávaj ani tady ani snad na Šejdru automaticky zprávy, ale jenom vyú?tování. Takže si všechno musim vyžádat zp?tn?... :-/ snad nebudou d?lat problémy, nerada bych tam musela p?estat chodit, když bych jim tam ud?lala scénu...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-05-08, 23:01
Kšeft je kšeft, vydat by m?li. A jestli si lajsnou p?ijít o pacoše arogantním p?ístupem, je to jejich problém... Tak neomylného a dokonalého veta (a ani doktora) neznám, že by nebyl nahraditelnej... ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-08, 23:02
Jenže bohužel vet?, který rozum?j fretkám je strááááášn? málo, takže si taky nem?žu dovolit o n?jakýho p?ijít :D
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-05-08, 23:26
No jasn? - nech si ho na konzultace :o)))
Ale nesmí vid?t, že ho tak móóóc pot?ebuješ ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-16, 20:19
Tak se zase hlásíme... nevim nevim... Rocky se te? n?jakou dobu držel nad 1200g,takže Hnízdo ?ek, že to mohla bejt jenom n?jaká infekce- proto zv?tšený uzliny a že když nebude dál hubnout, m?l by bejt v po?ádku a nebudeme to dál ?ešit... Koupila jsem digitální váhu a vážíme denn?, b?hem týdne zhubnul p?esn? 19g, což teda nic neni, spíš doufám, že to nep?jde dolu dál, momentáln? má 1209g :) akorát se spíš bojim toho, že je po?ád utahanej. Strašn? rád se vyská?e, vyb?há, vydovádí, ale t?eba už za ho?ku jde spát... denn? neb?há dýl než dv? hodiny s p?estávkama. Na druhou stranu, když jsme byli venku, nadšen? b?žel asi 10 blok?, aniž by na n?m byla známka únavy. A to byl vzh?ru už docela dlouho, ale ne aktivn?... Tak nevim, jestli neni tak aktivní prost? proto, že ho to doma už tak nebaví, nebo jestli v tom mám hledat n?co víc...???
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-17, 09:37
Rynn, mn? se zdá, že múj fre?ák se chová stejn? jako tvúj Rocky...co se aktivity tý?e.
Tak te? si mi zas nasadila brouka: Bu? neni nic ani jednomu...nebo mám let?t na kompletní preventivku s Vl?ákem...zas mn? chytá paranoja! :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-05-17, 09:42
Rynn, kluci taky nevydrží moc dlouho lítat, Kryštof po p?l hodin? b?hání zalézá do šuplíku do zimního kulichu , Pitrísek má tedy výdrž delší, ale že by vydrželi b?hat t?eba dv? hodiny, tak to fakt ne...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-05-17, 11:21
Já nevím, na co si st?žujete?:-) Co já b ych dala za to, aby Tadeáš dal po p?l hodin? pokoj?:-) Po dvouhodinový procházce se mu zmetkovi ješt? spát nechce a snaží se rozebrat dve?e:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-05-17, 17:29
Jo, moji tcho?i b?haj dv? hodiny ráno doma, dv? hodiny i dýl ve?er venku a pak by ješt? ni?ili byt jak dlouho... Jsou n?jaký hyperaktivní, taky si ob?as ?íkám, že bych cht?la mít lenochy...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-17, 18:16
Takže snad je Rocky OK :) no, vážit musíme furt, to jo, ale ta aktivita je snad OK... když je v neznámym prost?edí, vydrží i 4-5 hodin za celej den, ale to je tak maximum a pak se z toho zotavuje další 3 dny, kdy nevystr?í z pelechu ani ?umák... ale radši bych, kdyby byl trochu aktivn?jší....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-17, 19:55
Rynn: ráda ?tu, že je Rockymu lépe a že ho i doktor pochválil :o) Takže držíme palce, a? mu to zdraví?ko vydrží a a? zase n?jaký ten gram p?ibere ;o)
A co se tý?e toho b?hání, naši K + K, když jsou zdraví, také nevydrží ?ádit déle než Rocky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-17, 21:41
Vendulko, já p?eju moc zdraví?ka mimísk?m, Karrie a hlavn? Krakenkovi :(( moc m? to mrzí, doufám, že mu nic nebude...
Jinak Rocky sice n?jak drasticky nehubne, ale má každej den o n?jakej ten gram mí?, ale doufám, že je to jenom tim jarem a ne n??im jinym :( Meggie která je velikostn? polovi?ní váží momentáln? 1040g, Rocky 1204g...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-05-18, 01:15
No naše Žofka te? po malých vážila 1004g, Fr?ana jsem te? nevážila, ale zdá se mi, že je oproti Žofce jak pírko :( naposledy m?l taky kilo, tak doufám, že jak ho zítra zvážím, že se nesložim :/
Pot?eboval by nabrat jako s?l...žere maso, granulky, jogurty, tvarohy, calopetky a všecko, jen aby mi nabral, ale moc mi to nep?íjde...fakt se zítra toho vážení d?sím.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-18, 09:30
Rynn, loni a p?edloni Vl?ák v kv?tnu vážil 1,2 kg...letos má 1,4 kg. V zimn? má pravideln? 2 kg. A neni z t?ch nejmenších same?kú...Tak se mi nezdá, že by Rocky byl n?jak moc hubenej...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: roque (IP)
Datum: 2007-05-29, 23:22
Ahojky pot?ebuju se na n?co zeptat Sanny te? lezou docela kosti zadních noži?ek je to pár dní váží normáln? žere bez problém? a je ?ilá a v pohod? akorát m? to trochu d?sí loni tak taky vypadala když m?la malí akorát m?la o 2 mí? pak jak byli pry? tak zase vypadala normáln? je to tím že jim nechává víc žrádlo a že je od nich vytahaná?Malím bude 5 týdn? už se jí nechce s nima moc být v kleci nedivim se mají zuby a nemá už asi moc mlíka a oni ji po?ád sajou tak po?íd škube klec a chce jít ven ale jak ji pustíme zase chce za chvíli k nim a tak je to po?ád dokola tak m? je nom prosím ujist?t? a? se zbyte?n? nebojím ju d?kuju.:)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-30, 10:02
a p?ikrmuješ mladý?? od 3. týdne?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-30, 12:40
roque: Kolik Sanny vážila p?ed mlá?aty a kolik váží te??

Sami?ka dává do mlí?ka pro fre?ata strašn? moc živin, které by jinak spot?ebovala pro sebe, takže p?jde s váhou trochu dolu, navíc má vytahané cecíky, takže opravdu m?že p?sobit "žalostným" dojmem. Pravideln? Sanny važte, to je hlavní ukazatel, zda je vše v po?ádku.

Sami?ku je nutné b?hem odchovu mlá?at krmit kvalitními, tu?nými granulemi pro fretky a pokud možno p?ikrmovat masem (va?ené ku?ecí, syrové hov?zí), navíc jí denn? prosp?je lži?ka tu?ného tvarohu s vitamínovou pastou ?i troškou medu. Je vhodné podávat alespo? ob den Probican pastu a do tvarohu (nebo do va?eného masa) jí m?žete nasypat špetku kot?cích vlo?ek od Gimpetu.
M?žete Sá?e a fre?at?m dávat baštu zvláš?, aby se i mamina najedla. Že od fre?at odbíhá je v po?ádku, také chce mít chvilku pokoj ;o) ale mate?ský pud jí ješt? nedovolí opustit je na delší dobu, tek z toho rozporu m?že být krapet nervózní a ve výsledku neustále pobíhat tam a zp?t.

Abyste ulevili Sanny, je d?ležité fre?ata p?ikrmovat! A to ur?it? jednou, ale m?žete i dvakrát denn?. P?ikrmujte masem (viz výše) a má?enými granulkami (m?žete poprášit kot?cími vlo?kami, ?i p?imíchat Probican nebo trošku vitamínové pasty Junior s kalciem od Gimpetu). Podávejte i tvaroh (když ho sn?dí moc, budou mít pr?jem) a nechte k dispozici i suché granulky, ?asem je za?nou, po vzoru mámy sama baštit.
Hodn? št?stí :o)

b?ezost+ mlá?ata+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:59.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: roque (IP)
Datum: 2007-05-30, 20:38
Ano p?ikrmujeme malí baští už sami akorát m? d?sí že je tak vychrtla dávám ji pastu malím dávám maso s mrkvi va?ené a rozmíxované na kaši máme mladý už po druhé akorát tím že má víc mlá?at tak je huben?jší pot?ebovala sem to jenom potvrdit ale díky za rady!:-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-30, 20:41
Dáváš jí pastu... ale co k normálnímu jídlu? :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-26, 17:29
ahoj mám takový obecný rychlí dotaz :) než p?jdu z práce... rýže co dáváme fretkám je lidská, není žádná speciální pro zví?ata že ne??? a druhý: m?žeme fretce dávat t?stoviny? díky :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-26, 17:39
ješt? se optám (pro jistotu), co má papat a jak ?asto fretulka v 7 ?i 8 týdnech, tj. když si jí ?lov?k p?iveze dom? ... díky ;-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 26.06. v 17:40.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-06-26, 17:45
Kuklynka?: p?e?ti si vlákno stelivo a papání. Pokud si fretku p?ineseš dom?, tak solidní chovatel ti dá s sebou n?co do za?átku, je dobré krmit tím, na co je mlád? zvyklé z domova, alespo? ze za?átku

Rozhodn? to pokud možno nekrm rýží nebo t?stovinama



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 26.06. v 17:46.
Avatar

Aktuální stránka:10 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist