Aktuální stránka:13 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-04, 21:25
Kamculenka: Nezlob se na me, ale to snad neee!!! Pokud hodlas koukat na penize, tak to mas asi smulu, na to si mela myslet driv. Chapu , ze te to stve, ale to nebohy zviratko to nedela pro nic za nic!! Neco ji stve , trapi...a ja zrovna myslim, ze ta klec!!! Jako klec metr??? To je ta kralici, ne???!!! Paneboze!!!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-04, 21:52
Lucifina: Bingo :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-04, 22:24
Souhlasim s Lucifinou. Granule má mít fretka po?ád, to samý vodu. Taky n?kdy míchaj vodu s granulema a s ko?kolitem, i když maj napáje?ku. Tak to vyluxuju a hotovo. Granule nekupuju zrovna nejlevn?jší, na m?síc pro t?i fretky m? to vyjde na 600,- a víc. Na druhou stranu, do veteriná?e jenom za Rockyho jsme jako rodina dali za rok kolem 10 tisíc. protože jsme m?li podez?ení na lymfosarkom, pak preventivka atd. Pen?z nelituju, natož pár korun za rozházený granulky. A pokud má klec na délku metr, kolik má na ší?ku???? Kdybys investovala do klece, která má t?eba patra, bude líp, z patra to shazovat asi nebude.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:04
taky již máme druhou klec, protože první nevyhovovala ... :( UPRAVUJI: nevyhovovala, protože m?la velké rozte?e mezi m?ížovím a Paige prolezla skrz .. další klec máme na p?ípady, kdy jsou holky se mnou u mamky a tam nemám svou velkou, patrovou, klec.... a pokud fretka není spokojená, tak se prost? brání.
Tento týden hlídáme Iv?i tcho?íky a jelikož se naše holky a Iv?ini tcho?i neschodnou, pouštíme zlávš? a tím pádem mén? - tedy alespo? ráno .. a co se nestane? Gienka rozhazuje z krmítka granule po celé kleci z patra.. tak se jim nedá moc, ale tak,aby m?ly to, co dokáží sníst.. naprosto vyhovující .. :-)

jo a o pen?zích, co jsme vydali za Gien?in zán?t mo?áku ani nemluvím..

Pokud na to nemám psychicky, po finan?ní stránce, tak fretku si nepo?izuju! :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 04.08. v 23:09.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:05
Nechci vám do toho kecat, ale s navážením se kv?li kleci metr široké už to trošku p?eháníte ne?? To si fakt myslíte, že všichni mají doma na fretky megavoliéry nebo že všechny fretky žijí voln???? Víte co? Já mám taky klec metr širokou, mám v ní dva same?ky a v?bec si nest?žujou. V?dí, kdy je jejich ?as a m?žou b?hat po pokoji a zbytek dne spí v kleci. A jestli se to n?komu nelíbí, a? mi víte co... Ano, možná je dost d?vod? se roz?ilovat, ale rozhodn? si nemyslím, že metrová klec pro jednu fretku je ten správný d?vod. Ale koukám, že tady na fóru se poslední dobou všichni p?edhání v tom, kdo se d?ív do n?koho naveze a záminkou k tomu budiž cokoliv....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: cinderella dne 04.08. v 23:06.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:09
Nevim, pokud má klec metr dlouhou tak to znamená, že široká je mí? a pokud tam nemá ani patra, tak se v ní fretka podle m? musí nudit.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:19
Rynn: No já jen, že jsem nepost?ehla p?esnou specifikaci té klece, další rozm?ry, vybavení atd... a navážet se jen proto, že nejv?tší rozm?r klece je metr, mi p?ijde fakt moc... Tím spíš, když je evidentn? víc lepších d?vod?, pro? se práv? tady roz?ilovat... To už na m? fakt p?sobí jenom jako snaha se do n?koho navážet za každou cenu. Jinak samoz?ejm? souhlasím, že když je fretka v malé kleci sama, bez dostatku pohybu a zábavy, tak se nudit bude.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:34
cinderella,
klobouk dol?!

málokdo už tady na tom fóru má tu odvahu, i já už ji poslední dobou ztrácím.
vlastn? ne, ani ne tak odvahu, to, co se mi už n?jak nedostává, je spíš... CHU?.

a abys v?d?la, že nejsi jediná, kdo to tak cítí, tak vyjad?uju podporu tvému poslednímu p?ísp?vku! teda ob?ma... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-04, 23:58
cidnerella+martina: Tak vy dve "chovatelky fretek" si bezte podat ruce na namesti. Mluvilo se zde o kleci rozmeru 1m na delku.To si snad ze mne delate blazny, neee??? Mile damy, mate doma fretku,ne kralika!!! Fretka je selma a hodne aktivni. A pokud vam prijde kralici klec dostacujici...to potes koste, mile damy!!! Ja uz tu nehodlam nic zakryvat, je mi z vas zle!!!Lide jako vy, by si zaslouzili max. krecka!!!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-05, 00:05
Lucifina: ty dv? dámy, "chovatelky fretek", tuším chovají fretky o dost déle než ty, a protože ob? znám osobn?, kdybych byla fretkou, musím ?íct, že bych byla ráda JEJICH fretkou.
A ješt? jedna poznámka na okraj: kdysi na tomhle fóru bývalo n?co, co se jmenuje elementární slušnost...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 05.08. v 00:06.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-05, 00:06
blázny????
z tebe?!
já? (nem?žu mluvit za cinderellu)

V ŽÁDNÉM P?ÍPAD?!!!

to, myslím, lucifino, není v?bec t?eba, to si obstaráš s p?ehledem sama.

(a mimochodem - V NAŠICH p?ísp?vcích byla ?e? HLAVN? o n??em jiném, než o metr dlouhé kleci)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 00:12
S klecí metr krát n?co bych moc nesouhlasila, to ne, ale okolnosti neznám. Mn? šlo spíš o granule a to, že nechce "vyhazovat tolik pen?z".
Na druhou stranu, Cindarellu osobn? neznám, ale o tom, že Martina má svý fretky v po?ádku a že se u ní maj skv?le nepochybuju. Jenom Martinina p?epravka je celkem slušnej byte?ek.
Ale jinak je fakt, že jsem na foru rok a p?ijde mi, že je to ?im dál tim horší, co se tý?e slušnosti a podobn?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-08-05, 01:01
Takže abyste v?d?li - já stojím též za Cinderelou a Martinou. Klec mám ješt? menší než metr, je patrová a mám v ní dv? fretky. Klidn? bych na n? mohla mít klec ješt? menší, protože v ní prost? spí. Jenom spí, nepot?ebujou si v ní hrát, protože hodn? b?hají. Ráno i ve?er skoro dv? hodiny. Až když si zalezou spát do k?esla, tak je dám do klece. A osobn? mám tu zkušenost, že když se doma nic ve?er nehýbe a ned?lá rámus, tak se ani nevzbudí a když je nevzbudím já násilím, tak spí až do rána. Nebo pokud jsem doma celý den, ani je ráno do klece nedám a spí v k?esle až do ve?era, zav?u je až na noc. A do tý klece si po?ídím ješt? jednu!
Mám podobnou téhle, jen se neotvírá zeshora a rozm?ry má o pár centimetr? jinak:
[www.happyanimals.cz]


Kamculenka - jde to vymyslet tak, aby si je nevyhazovali. M?j Pí?a plnou misku taky nap?ed prohrábne ?umá?kem, tudíž jich spousta z misky vypadá. Já mám nad záchodkem patro a na tom pat?e zav?šenou misku a napáje?ku. Takže když je vyhází, tak je jenom posbírám a dám zp?t do misky. Vodu z napáje?ky ut?u hadrem.


Lucifina: být tebou, tak se tady moc neroz?iluju. Jsi tady krátce a víš houby, jak kdo svoje fretky chová, jak se o n? stará. Co se tý?e Martiny, taky bych cht?la být její fretka, protože u ní se mají fretky fakt báje?n?. A Cinde jak dokázala vypiplat Greye... Až budeš chodit na srazy, poznáš n?který lidi osobn?, tak si tady vyskakuj.
A prosím - nenavážej se do m? po mém p?ísp?vku, já už sem stejn? reagovat nebudu...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 05.08. v 01:24.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 01:07
Já mám ješt? jednu klec, která má asi 80x45 cm a kde je v nouyi jeden, když je pot?ebuju rozd?lit, až bude Romeo v ?íji, kupuju další a v?tší, protože mi to p?ijde hrozn? malinký i na jednu fretku, natož na víc. Nemá tam žádný patro nebo n?co takovýho, prost? malá klec. A p?ijde mi to nedosta?ující- to? M?J osobní názor, nic víc.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 09:23
Nektere veci me proste silene rozciluji. Uz je pozde se omlouvat za to, co jsem napsala, mozna to bylo lehce neslusne, ale ja to tak citim. Takze asi tak. Nevim, zda jsem zacarovana ci co, ale at uz v pripade Maji nebo nyni Leili mam asi stesti na nejake extra fretulky. Proste ty moje teda v zadnem pripade nikdy nespaly cely den ani jeho prevaznou vetsinu. Par hodin rano a pak vecer by jim na behani nestacily. Moje fretulky byly v kleci nestastne .

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-05, 10:51
Takže, milé dámy, když se chcete hádat, pro? ne, denn? se hádám se 40 ?idi?ema, tak pro? bych nezvládla pár ženských....

a) je tady spoustu p?ísp?vk?, kde píšete, že pro mladou fretku klec 1x0,5x70 cm sta?í. Navíc Zuzka je malá, klec jí bohat? sta?í, po zbytek dne je p?evážn? pušt?ná, nevím, pro? by m?la být v kleci neš?astná. Nezdá se mi. (Jist?, zase se všichni navezte, že to nem?žu v?d?t atp.)

b) nejsem vrah, taky by se mi v dosp?losti nelíbilo být kobce 3x2 metry, samoz?ejm? s vyšší klecí po?ítám

c) problém s granulemi jsem vy?ešila, dávám jich do misky mén?, stejn? tam ráno n?jaké zbydou, ale všimla jsem si, že to co si vysype, tak si z té podlahy klece sní. Takže takto.

d) Lucifina - na koho tady ?veš?? Se uklidni, nevíš nic, jak to tady mám, jak to je za?ízené, jak spí, kdy spí pro? spí, se nezblázním kv?li tob?! Jestli ty tvoje Maja s Lejlou ti "m?žou srát na hlavu" tak bohužel já si to dovolit nem?žu. Zuzka je pušt?ná, v kleci jen spí, a nevím o co ti zase jde! BTW ty jsi snad milioná?, že m?žeš furt vyhazovat prachy a bezcíln? kupovat stále nové balení granulí, jenp roto, že frete?ka si hraje??? Hmmmm...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-08-05, 10:59
Lucifina : s lehkostí sob? vlastní p?ehlížíš jednu v?c.Ty klece jsou na spaní !Ne na hraní.A neprotestuj tím, že spousta lidí je p?es den v práci a tedy fretky stejn? v kleci.Spousta chovatel? vlastní ješt? rodinné p?íslušníky a v dob? kdy je doma, se hlavn? v?nuje svým fretkám.

Ostatn? n?kde jsem ?etla, že Tvá Maja byla celý den sama doma ( asi krom? víkend?) jelikož jsi celý den v práci.Tak jak m?žeš v?d?t, co d?lala p?es den.
Nebo jsi to nepsala Ty?

Nemám ve zvyku být úto?ná, ale Ty se po?ád navážíš do lidí, kte?í na rozdíl od Tebe chovají fretky celé roky, chovají je dob?e a rozumí jim.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 11:29
Porad??? Navezla jsem se 1x (zde a nyni) zasadne kvuli jedne veci. Kdyz jsem jemne zminila svuj nazor na klece v jinem threadu, byla jsem "roznesena na kopytech" ja. A nikdo nerekl ani pumpicka. Ja jednou neco reknu( priznavam , ze uz v tu chvili v nastvanem rozpolozeni) a je zle.Nesnasim klece a hotovo. Samozrejme nevim, jaky je pomer u techto pani mezi casem v kleci a venku, a ani to zjistovat nehodlam. Ja proste vim, mam to overene od ocitych svedku, ze i ti , co jsou a hrde si rikaji "chovatele" fretek je maji zavrene 24 h denne a ani je nepusti. Tim nerikam, ze lide zde. Avsak je to i tak. A ani nespocitam, kolik lidi (chovatelu) zde pise, co maji delat , jak silene jsou zoufali a otraveni, kdyz rano(vecer) jejich fretka mlati o mrize, jak se snazi dostat ven. A v techto chvilich je mi opravdu ouzko.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 11:38
kamculenka: d) Rvu??:) Ty neco slysis? :) Takze ano, moje fretka mi muze srat na hlavu, protoze kdyz uz ji mam, neco musim vydrzet a jde mi hlavne o jeji dobro:) Zatim jsem uspesna, nebot mi sere jen po byte- na hlavu jeste nikdy.
Necerti se hned, ale uznej, ze rict zde, ze ti stve fretka , kdyz za ni utracis je trochu "o usta".
Milionarka bohuzel nejsem, ale velmi dobre vyzijeme ja , pritel, fretka , slusne prispeju i mamince a zvladnu i novy fretci prirustek. Avsak kdyby to tak nemelo byt, fretku bych si neporizovala. Jinak taky moje Leila ( ani driv Maja) granule nijak nevyhazuje...mozna tim, ze neni v kleci.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 11:51
Jeste Patty promin, ale nechapu narazku na Majinku....ano, casto byla doma sama, nebot jsem chodila do skoly a taky zaroven do prace. Ale taky jsem s ni byla doma-cely den. Takze vim, ze rozhodne nespala 18-20h, spala stridave max.2,3 hodky a jinak vetsinu dne "surovala" po byte. To milovala, vystacila si sama.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-05, 12:10
Lucifina: a z výše zmín?ného logicky vyplývá to, co se ti tady snažíme ?íct. Fretka je tvor, který se do zna?né míry je schopný pod?ídit režimu majitele. Každý chovatel je jiný, každá fretka je jiná. Moji oba kluci jsou zvyklí, že je v?tšinu dne n?kdo doma. Opravdu by mohli mít klec metr dlouhou, protože ve volié?e jsou minimáln?. Kdybych ovšem nechala doma, by? navolno, jednoho z kluk? celý den samotného, rozhodn? by byl smutný. Není na to totiž zvyklý.
Kdybych z toho cht?la vyvodit stejn? rychlé a radikální záv?ry jako to d?láš ty, za?la bych te? urputn? tvrdit, že jsi Majinku týrala, protože to MOJI kluci by byli smutný a pro fretku je nep?irozené být tak dlouho sama. A NEBYLA BY TO PRAVDA, protože každý to máme trochu jinak. A je velmi, velmi pošetilé snažit se z chování jednoho ?i dvou zví?átek vyvodit n?co obecn? platného, natož to servírovat jako normu ostatním.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-05, 12:15
Lucifina:
ohledn? sraní na hlavu, nebudu p?ece skákat, jak fretka píská. Nebudu kv?li ní vstávat jednou v5 a podruhé v 7 že ONA chce pustit, a taky nebudu kupovat obden žrádlo za 300, protože ONA si ho chce vyhrabat a d?lat v kleci bordel! To se na m? nezlob! :-(((

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 12:22
Silva: Jojo, rekla si to moc hezky. Ma to logiku. Jasne. Nebudu se uz rozcilovat, nema to smysl a opravdu si nemohu dovolit tady nekoho obvinovat, ze dela sve fretky nestastnymi. My s pritelem pracujeme v cestovnim ruchu, takze to je pracovni den 12h. Takze jsou dny, kdy je fretulka doma sama ale zase pak dny, kdy jsem s ni od rana do vecera. Uz je to lepsi, nebot uz mam hotovou skolu. A mas pravdu, ze kazda freta je jina...Majinka byla samotarka, opravdu nemyslim, ze byla doma sama nestatsna. U Leili vidim, ze to je jinak, musi byt porad s nama, ma svuj "obyvacek", ale spi tam jen, kdyz jsme v mistnosti.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 12:26
kamculenka: Tady zalezi na pristupu. Ja skacu, jak moje freta piska, je to moje dite. Svou pripravu beru velmi vazne:) Nechce byt sama, takze kdyz mi v 5 rano (nebo kdykoliv) zacne skrabat na dvere loznice, hned vstanu a jdu ji otevrit. Chvili se dohadujeme, kdyz me kouse, nakonec ji ukecam , at toho necha a pak uz krasne spinkame spolu:) Minule az do 11:15!!!:)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:16
Pardon,že vám ská?u do hádky...ale ráda bych se zeptala na v?c, která tu byla ?e?ená. Fretky by m?ly mít vždy p?ístup ke granulím??...Práv?, že podle kníže?ky P.Nerandži?ové Fretka jako domácí zví?e, i p?išlo, že je lepší, když fretka dostává jídlo ve stanovenou dobu dvakrát denn?. Zvykne si v tu dobu se najíst a neuždibuje po?ád n?co...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:18
Já osobn? jsem to tedy zeza?átku tak cht?la d?lat. Ale zdálo se mi, že toho Zombík sn?dl hrozn? málo, tak jsem mu tam misku nechala...No, a te? už uždibuje taky:-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:21
Garnulky a vodu musi mit nepretzite. Ony ji kolik potrebuji.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:21
Teda samozrejme granulky...zadny garnaty ci tak:)))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:26
Hihi,to bylo dobrý:-P...Vodu bych mu samoz?ejm? nesebrala, to ani náhodou. Já jen, že jsem se toto o tom jídle do?etla myslím v kvalitní knížce, s t?mi informacemi jsem za?ínala.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:30
Nene, ja ted ani nevim, tu knizku taky mam...je to tam napsany???Hm...ne opravdu mi ver, fretulinky se neprejidaji, takze ji je opravdu nechavej porad.

Aktuální stránka:13 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist