Aktuální stránka:14 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:37
Jojo, je to tam. No, já se ptala stejn? spíš ze zv?davosti, protože i když ?lov?k míní, tak fre?ák m?ní:-)...a byla bych asi nesvá, když bych mu sebrala misku, kde si jen trochu sezobl.
Ale je fakt, že jak mu dám t?ebas syrové masí?ko, tak to sblajzne naráz:-))
Te? mi tu spí u nohou jako pejsek, mr?ous jeden:-))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 17:46
Tak tak:))) Taky znam...Leilinka se granuli ani nedotkla, chtela jen masicko...pak se mi jednou zle zakousla do rtu a bylo...sama z toho chudak mela takovy sok, ze zacala jist granule, co jsemji jakoze za trest naservirovala k veceri:)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:08
Dretu:
Jj fre?ulky baští jen,kolik pot?ebují (i když v p?ípad? mlsk? bych si dovolila spekulovat :o)

Lucifina: No, když p?ijdeš po 12ce (taky d?láš, ne??) p?ijdeš t?eba ve 4 ráno a chceš se vyspat, tak jí jdeš v 5 otev?ít, protože to ONA chce??? Hm, jsi asi divná, ale tak tohle bych teda neud?lala... Nemyslím to zle, ale tak snad se pot?ebuju vyspat, n?kdo jí na to hov?zí zadní vyd?lat musí a když není ?lov?k vyspaný to ta práce stojí za ho..o...a nevyd?láš nic moc = nebude pro fretku maso

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:13
Lucifina: jo já jsem zapomn?la, jist?že bys jí šla otev?ít, spí p?ece s tebou... ale moje fretka, když se probudí a chce pustit, tak nespí. Jinak by se asi oto?ila a spala by dál...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:14
Nastesti pracuju jen max. do 20:00. Samozrejme chapu i tebe, ale ja to fakt beru (jsem asi fakt divna), ze proste Leiuska je moje mimi a o mimi se musis starat..jasny, s fretkou mi nikdo neda materskou,ze bych nemusela do prace, ale az ti bude dite rvat, taky k nemu vstanes a budes se mu venovat. Ale jak rikam, Leila chvilku zlobi, ale pak spinka v posteli se mnou, takze v pohode.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:18
D?kuji všem, které jste se za m? postavily (nejmenuju, neb bych zase n?koho p?ehlídla :)), jsem ráda, že opravdu ješt? nejsem úpln? mimo mísu... A Marti, máš naprostou pravdu, já už taky nemám chu? v?tšinou p?ispívat, jen ?tu a hledám info, které pot?ebuji, ale ob?as m? opravdu n?kdo nadzvedne ze židle tak, že mi to nedá...

Jinak k témaatu už nemám co ?íci, myslím, že jste to ?ekly vše :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:20
Lucifina: Já práv? d?lám do jak kdy, což taky není super, protože v tom není ten n?jaký rytmus, ano, mate?skou p?i fretce nemáš, p?i dít?ti ano.
Já tak k fretce p?istupuju, je to moje mimi a v??, že kdyby bylo v kanclu místo, hodím si tam klec i na Zuzku, aby nebyla doma sama. bohužel, nelze. Naši kolem ní chodí z metrové vzdálenosti, protože se jí bojí. Takže je to veškeré to?ení kolem ní na m?. Nic víc dodat nelze.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:27
Ja jen nemuzu pochopit (prosim neberte to jako popud k hadce, ale fakt by me to zajimalo) , kdo si kdy dal pravo urcovat, ktere zvire patri do klece a ktere ne. Ze by proste to, ktere se tam vejde???No co, tenkrat jsme to videli v TV, ze se da sehnat i tak velka klec, aby se do ni narval retrivr!!!:( Nerikejte ale prosim jiz , kvuli bezpeci-da se to zaridit i jinak a taky nyni ne po tom, co se na vedlejsim vlakne pise o smrti fretulky- zlomeni vazu v kleci:((( A pry ne prvni pripad.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:42
Lucifina: Jasn?, že fretka v kleci bejt nemusí, ale je to pro ni bezpe?n?jší. Up?ímn?- p?estavovat celej byt kv?li tomu, aby v n?m mohla bejt fretka na volno? Ne, dík. Nikdy nevíš, kde se ti zasekne (vlastní zkušenost, spadla mi sami?ka za postel a nemohla jsem jí najít- p?itom jsem si myslela, že je ta mezera moc malá), odkud ti spadne, kam vyleze, co sežere (t?eba máme koberce, který rádi škrábou, jak m?žu v?d?t, že ho neza?nou v rohu i kousat a kus nesežerou?). Ani to zabezpe?ení bytu nemusí bjt 100%, to vim. Ale samoz?ejm? i klec musí bejt zabezpe?ená, to je taky fakt.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:45
Lucifina: Nic neni ideální, ani chovat fretku navolno, ani používání klece. Fretka si zlomila vaz v kleci - ano...a žel jiná fretka um?ela, protože se zasekla za sk?íní...Nástrahy ?íhají všude. Jak jist? víš, já klec používám, fre?ák v ní spí vnoci a je v ní když nikdo není doma. Ješt? sem si nevšimlka, že by mu toto ?ešení vadilo...když chce spát, jde do klece sám, kví?ka má otev?ená. Ale nedovedu si t?eba p?edstavit, jak bych myla okna s voln? pobíhajícím fre?ákem...p?i ?ešení našeho bytu a zv?davosti fretek by tím oknem vylet?l ur?it? brzo.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:48
Poslyšte dámy,co kdyby jste se p?estaly trumfovat,nezdá se vám že v?bec není d?ležitý,jestli n?kdo má fretky v kleci a jiný ne???Prost? každý to má za?ízené podle svých možností a ta zví?atka se umí p?izp?sobit.A o to jde p?i jejich chovatelství p?edevším ,aby byla spokojená.Je?et na n?koho,že má fretku v kleci a na druhýho že fretku v kleci nemá je hovadina a už toho nechte.Tahle vaše debata nikam nevede a nic ne?eší,takže kušujte,prosím...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:50
bóža, dyk já neje?ela...f?uk :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:51
šak to nebylo na tebe,?udlo, ses jen p?ipletla :o)))

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:53
Já teda taky neje?ela, ale už ml?im.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-05, 18:53
Ja uz teda mlcim no.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-05, 19:55
no asi tak n?jak. taky si nedovedu p?edstavit, jak myju okna nebo v?trám za asistence fretek :o( p?edstava, že se rozplácnou ze 4. patra m? teda d?sí. Argument "ventila?ka" neberu, slyšela jsem p?ípady, kdy se fretka protáhla i jen ventila?lou a pak n?kdy je t?eba v?trat ú?inn? ryvhle do pr?vanu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-06, 08:17
Jpuí, božo d?kuji, rozsekla jsi to, byl to opravdu nesmysl. Pokud v kleci je fretce faj na má se ?ím zabavit, nevidím problém. A mám ji nechat zlomit si packu p?i spadnutí ze záv?su a podobn?? Hm, ne, díky...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-06, 08:57
No, nesta?ím se divit, co se tady d?je. :o(

Mám zkušenosti jak s klecí 1m dlouhou tak s voliérou (1,5 x 0,5 x 1,3). M?j záv?r je takový, že mlád? se nudí v obou stejn?, pokud je zrovna vzh?ru a nem?že ven. Je omyl si myslet, že ve velké volié?e, jenom proto, že má 4 patra, bude hodn?jší. Ani nápad!
Možná má n?kdo jiný názor, ale podle m? fretka používá klec na spaní, jídlo a kakání. Když si chce hrát a b?hat, dobývá se ven.
Mám zrovna doma jedno aktivní mlád? a i ta nová voliéra je mu malá. :o)

Je nemístné n?koho kritizovat za metrovou klec. Je nemístné n?koho kritizovat, protože mu vadí vyhazovat každý den zbyte?n? hrst granulí. Nejsem sice žádná "sociálka", ale takové plýtvání by mi vadilo taky a snažila bych se najít zp?sob, jak své fretce v takovém záškodnictví zabránit.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-06, 12:25
Já nevim, my m?li klec králi?í 120x60 cm, bez paer, bez ?ehokoliv a i když jsou pušt?ný dost, p?išlo mi, že se v tom nud?j. Te? mám Ferret tower, kde je patro, trubky, mezipatra... a oni se v t?ch trubkách t?eba nahán?j, perou se v nich- oni se v tom zabav?j a m?ížema nelomcujou, to jenom ve?er, když je spící do klece uklidim a oni se hned vzbud?j. Maj tam jenom jeden mí?ek s rolni?kou, se kterym si hraje jenom Romeo, ale zato se zabaví i tim, že ho nosí sem a tam, do patra, pak ho pustí trubkou dolu a zase si ho vynese. To d?lá hlavn? v noci... Prost? se tam nenud?j.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-08-06, 15:44
Mirim: p?esn? tak, jako je to zbyte?né plýtvání vyhazvoat granule, a Zuzka má i v kleci plno hra?ek, a zabaví se i sama. Kolikrát se jí b?hat ani nechce, jen se vyvalí a hraje si s rolni?kou v kuli?ce, honi j i jazykem.. :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-10, 19:05
ahojky všem...tak Montymu se koukali na ten zubní kámen (jak jsem tu n?kterým psala...) a zkoušel to doktor seškrabat ale nejde to. On totiž nemá na t?ch zoubkách sklovinu. Takže mu to musí obrousit, a dát plombu, aby se mu to nevrazilo do dásn? a nebyl z toho zán?t,atd... Tedy v pond?lí v 18:30 nás ?eká narkoza :((( ach jo. docela se jí bojim...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-10, 22:43
Kuklynka: Držíme palce, to bude v pohod?, neboj.
Já mám hospitalizovanýho Rockýska- pr?jem, apatie, nechu? k jídlu- v?era infuze, zm?na žádná, dneska p?ispání, kanyla, infuze, výživa, ATB- pokud do zítra za?ne jíst, daj mi ho domu. Pokud ne, nechaj si ho tam, nebo mu zavedou trubici do krku na výživu (ani nevim, jak to vypadá). Tak držte palce, a? za?ne papat :,(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:07
Rynn, ježiš to je hrozný...tak to moc držím palce, a? je Rockymu co nejd?ív dob?e! A a? za?ne papat a polepší se!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: roque (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:09
Ahojky chci se zeptat naše láska má te? trochu vypelichaný okolo o?i?ek jenom jestli to není n?jaká alergie t?eba na podestýlku nebo na n?co a je po injekci na zastavení ?íje která teda zabrala tak mi jenom napište jestli se vám to taky stalo a jestli nevíte co to m?že byýt jinak s ní pújdu na veterinu díky moc.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:23
Johana: Díky moc. Zejtra se uvidí, ale snad papat bude. On teda papal, ale jenom tu konzervu, co jsme dostali (I/D) z prstu, sám prost? nejed celej den. Ale narvala jsem do n?j t?etinu tý konzervy. Jenže musí papat sám :,(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:24
rynn,
co se d?je?? nikde nem?žu nic najít, tohle je první zmínka o tom, že je rocky nemocnej??
jak to za?alo, kde je hospitalizovanej, napiš víc!

kuklynko,
neboj, narkóza dob?e dopadne! jen t? asi, o n?co d?ív než jiné, ?ekají kaši?ky, protože zuby nechrán?né sklovinou budou pravd?podobn? d?ív pry?.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:26
Rynn, moc držíme palce a ?apky...a dej v?d?t!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:28
rynn,

já myslím, že není nutné, aby jedl sám! d?ležité je, že si vezme ALESPO? Z RUKY.
mn? taky ba?u vrátili, když za?al lízat z prstu (pro zm?nu a/d, aby zesílil) - a "nau?it" ho znova jíst samotného, to už byla práce pro m? na doma.
jestli rocky jí z ruky, ur?it? se to doma zlepší, neboj!! oni jak jsou po nemoci zesláblí, tak nemají chu? a sílu jíst sami, proto se jim zeza?átku musí pomoct a n?kdy to do nich t?eba i nacpat.
zkus mu tu konzervu (malý kousek, abys to nemusela pak vyhodit) na?edit vodou, ba?a to takhle taky necht?l, ale na?ed?né vodou (asi 1:1 nebo 2:1, mí? vody) si vzal. a zárove? tak do sebe dostal i tekutiny.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:29
Mertino, ned?s Kuklynku :-))) ta naše Babulka byla fakt v zlým stavu jak sme ji vymámili z toho zveráku...ale se zubama po plombování nikdy probém nemn?la, plomby drželi a papala suchý granule až do konce života :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:33
nejde o plomby, ale jestli monty NEMÁ na zubech SKLOVINU, tak si myslím, že to není "d?šení", jako spíš p?íprava na realitu. ale co, vždy? to p?ece nem?že být takový problém ud?lat z granulí pomocí vody kaši? ;o)

Aktuální stránka:14 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist