Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:2 z 9
Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:47
Tak m? napadlo použít ty termonáplasti od Voltarenu, zabalit do ru?níku.....ale nikdy jsem to nezkoušela,je to jenom nápad, h?eje to deset hodin
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:52
Mysíš? Já nevim jak to funguje

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-13, 12:00
Ta petflaška - petflašky - se stejn? musí nejd?ív trochu splácnout a pak teprv plnit, na jednu kulatou se nedá nic položit ;-)
I když teda úpln? plnými jsme v zim? obkládali p?ed?asn? narozená k?zlata, ale ta jsou kapánek v?tší.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 12:06
tak na tu noc to vizkoušim,p?es den ho mam u sebe na b?iše, to pak nebre?í

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-05-13, 15:06
Nymburk - 7.5. narozena: [www.silverstarferrets.estranky.cz]

Nový Bydžov - 3.5. : [fretka.kom.cz]

Hradec Králové - 10.5. : [www.majestik.estranky.cz]
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-13, 15:16
Jo, napadlo m?, že by pro mlád? mohlo být lepší, kdyby bylo u trochu mladších fre?at, než u starších, protože starší ho mohou odstrkovat, i kdyby ho samice p?ijala. Známá takhle dala pár dn? po porodu dv? mlá?ata o n?kolik dn? starší ke své samici a svým dv?ma, a te? jsou bez problém? všichni spolu a ti dva podstr?enci prospívají lépe, než jejich sourozenci u vlastní matky (ta m?la p?i svém prvním porodu 12 mladých, jedno zem?elo, ale i bez t?ch dvou je to na ni asi moc).

Ale samoz?ejm? to neznamená, že by se to nemohlo zkusit i u starších. To je jen pro zamyšlení.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: domca (IP)
Datum: 2010-05-13, 16:04
Na internetu prodávají n?jaký v?ci pro mlá?ata,tak se tam zkus podívat!!A s tím Ti asi nepom?žu,protože mám fre?á?ka!!To by to dopadlo!!

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 21:02
Chci strašn? moc pod?kovat žabce, která dá malýmu šanci a zkusí to se svoji maminou,pevn? doufám že se to poda?í....Samoz?ejm? chci taky pod?kovat všem co mi radili a snažili se pomoc...moc d?kuji.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-13, 21:55
super ! kdy ho tam vezete?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 23:13
v sobotu ráno

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-13, 23:29
snad do tý doby vydrží, když už se poda?ilo sehnat kojnou. a snad ho p?ijme. ur?it? nemluvím jen za sebe, když ?eknu, že budem s nap?tím ?ekat na každou zprávu :o)

(to platí vlastn? už pro žabku :o) )

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Jana Žakova (IP)
Datum: 2010-05-14, 00:18
Pokud by se to u Žabky nepovedlo, tak s jedním miminkem m?žu pomoci. Krátce po porodu mám dv? mamimky. Ob? p?ijmou miminko bez problému. To mám vyzkoušeno.
Telefon : 721355724
Jsem z Hradce Králové. Pokud by jsi cht?la miminko dát k nám a nem?la p?evoz , tak za úhradu benzínu pro prcka p?ijedu.
www.majestik.estranky.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jana Žakova dne 14.05. v 00:20.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-14, 00:51
No to by bylo super, jestli se to nepovede ur?it? se vám ozvu, moc d?kuju za nabídku.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-05-14, 10:04
Já osobn? bych to s tím ?ekáním moc nepokoušela. Myslím si, že jde o dost závažnou v?c, která by se m?la ?ešit v co nejkratším ?ase. Spíš bych p?ijala nabídku Jany a miminko by už dnes mohlo mít plnohodnotné fret?í mate?ské mléko a pé?i.

Ale tak tak snad to ješt? vydrží.
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-14, 11:04
Já nabízela kojnou už v?era, m?la jsem celý den volno, Avignon nakonec m?la p?ijet dneska ráno, ale od?ekl jí ?idi?, takže se se mnou domluvila na sobotu. Já bohužel nemám k dispozici auto (ani ?idi?ák), takže urychlit to nem?žu. Jak to chce ?ešit si holt musí rozhodnout sama.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-14, 11:22
avignon,

myslím si totéž, co jordi. když už jsi se rozhodla miminko místo uspání zachra?ovat, a i se poda?ilo najít kojnou, bylo by nanejvýš žádoucí a v zájmu toho prcka, aby byl u náhradní mámy co nejd?ív. každá hodina prodlení m?že být poslední.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-14, 12:10
Já bych ho tam hodila klidn? už v?era jenže já si same p?es p?lku republiky netroufnu,za to snad nem?žu...?idi?ák mam teprva rok a nemysim si že bych byla zkušená ?idi?ka! Bohužel to takle je a já se snažila aby to bylo co nejd?ív...jinak to z moji strany prost? nejde!

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-14, 12:27
avignon,

nemusíš nikam jezdit, jana nabízí, že pro n?j p?ijede. u ní by m?l prcek i v?tší šanci na p?ežití než u žabky, kde jsou už mlá?ata starší.

ale nikdo t? do ni?eho nenutí, je to jen tvoje volba :o)

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-14, 13:19
Avignon: A pro? nesedneš na vlak? Za hodinku jsi
tam- jede ti to bez p?estupu do Prahy- na ?erný
most. V??ím, že 6abka by byla ochotna t? tam n?kde
vyzvednout..Tady jde o toho malého prcka, te? si s
ním opravdu zahráváš. Zvláš?, když už máš tolik
nabídek. Ten den je u malého prcka opravdu hodn?...

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-14, 13:22
..pardon p?eklep- autobusem...

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-14, 14:12
Nebu?te na Avignon zlí. Ona podle m? d?lá, co m?že, a ne každý m?že ud?lat úpln? všechno, co n?komu jinému p?ijde jednoduché. A pokud fret? p?ežilo už 6 dní na náhradní strav?, tak podle m? úpln? p?ímo na život? ohrožené není. Protože v?tšinou p?i podávání náhradní stravy jsou kritické první t?i dny, a když je mlád? p?ežije, tak má slušné šance na p?ežití úpln?. Te? spíš jde o to, že z um?lé výživy nemá žádné protilátky a taky není asi úpln? plnohodnotná pro správný r?st.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-15, 14:17
Tak jak to s prckem vypadá? Ujala se ho náhradní
maminka?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-15, 14:21
Tak první hlášení. vypadá to nad?jn?, Lórinka mrn? nechala v pelíšku, to se ješt? p?edtím zavrtalo mezi ostatní mlá?ata a okamžit? p?estalo kvíkat. Od té doby Lórinka párkrát vylezla, ale mrn? je v pelíšku po?ád, takže o?ividn? jí tam nevadí. Otázka je, zda se zvládne napít, je hrozn? mr?avé, velikosti ne týdeního, ale novorozeného mlád?te. Tak uvidíme.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-15, 14:35
pokud je po?ád takhe malé, tak možná není zcela v po?ádku a m?že to být d?vod, pro? je samice necht?la...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-15, 16:01
samice odmítla mlá?ata všechna, pokud jsem to správn? pochopila. problém m?že být jak v mlá?atech, tak v matce.
a malé m?že být i proto, že náhradní strava je prost? po?ád náhradní :o/

ty mu žabko m?žeš zkraje trochu pomoci a "prot?žovat" ho, dohlédnout, aby pilo a snad se chytne. vzhledem k tomu, jaký to je bojovník (když vydrželo dote?), budem doufat, že se prosadí i mezi v?tšími "sourozenci".

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-15, 16:41
S tím pomáháním po?ítám, budu se snažit, uvidíme, jak to p?jde.

A ano, matka se v?bec nestarala o žádné z mlá?at a nem?la mlíko, ostastní mlá?ata zem?ela, tohle to vydrželo na náhradním krmení. Od novorozené fretky se liší jen tím, že má chlupy, jinak je to malinkatá žížalka. Je možné, že je to tím, že v náhradním krmení bylo to, co ho udrželo p?i život?, ale už ne tolik látek, aby rostlo. Jelikož už to p?ežilo týden, tak si myslím, že kdyby bylo n?jak výrazn? postižené od narození, tak už by um?elo.

Vypadá to na hol?i?ku, ale na 100% to nevím.

Když jsem malou p?inesla do pokoje, tak kvíkala, vyndala jsem Lórinku z klece, abych malou p?idala do pelíšku, a Lórinka se st?elhbit? vrhla za sm?rem zvuku, asi slyšela kvíkající mlád? a to se muselo okamžit? zachra?ovat :) Ale pak už nekvíkalo, když se zachumlalo do tepla mezi mnohem v?tší ostatní fre?ata.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-15, 16:58
Držíme té malé palce! Já i tcho?ík! Bylo by fajn kdybyste sem psali zprávy o vývinu :). Myslím že by se z toho mohlo stát vlákno s cennými informacemi pro další takové p?ípady...
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-15, 17:41
co vím, tak jsou takové p?ípady i když je matka neodstr?í a pe?uje o n?, tak ale prost? nerostou, jen n?jaký ?as p?ežívají.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-15, 17:47
... stejn? jako u ko?ek, což mi p?ipomíná kot?, které se narodilo p?ítelkyn? ko?ce a které je i po skoro devíti m?sících stále stejn? veliké ( malé ) cca jako zhruba t?ím?sí?ní kot?. Nemá žádné parazity (vyšet?eno) a žere jako prokoplé. A? jsme si mysleli že to bude tejnhle p?ípad, kdy bude jen n?jakou chvíli p?ežívat, tak nám ukazuje že to tak není a má se ?ile k sv?tu. D?láme si z toho srandu s tím, že je to první Bonsai ko?ka na sv?t?...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: scarabeus dne 15.05. v 17:47.
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-15, 18:40
Avignon jak je s tim malym?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:2 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist