Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:3 z 9
Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-15, 18:45
Já mám doma taky zakrslou ko?ku :-), je dosp?lá, je jí p?es t?i roky a má jen n?co p?es dv? kila, maximáln? dv? a p?l. Ale aspo? se nepronese, když jí n?kam táhnu v p?epravce :-) Jinak je naprosto zdravá a spokojená, jen moc nevyrostla. i když zase úpln? extrém? malá není, prý je to ješt? "normální."

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-05-15, 20:46
Taky mám mali?kou ko?ku, má 2 a p?l roku a jen 2kg. Donesla jsem si ji v jejím p?l roce a už nevyrostla, papá hezky ale nep?ibírá, zdravá jinak je tak to ne?ešim ale je mr?avá a tenká že by se schovala za špendlík :D
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-15, 21:05
Malýho sme neska odvezli, jak ?iká žabka,je to chudák prcek!

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-05-15, 23:37
no sice pozde, ale ja bych tay prijala nabidku jany.. Prave proto, ze prcek je jasne jeste mensi nez mladata v jeho veku - to je tou umelou vyzivou.. Takze spis bych hledala i samici s mladsima mladatama. Davat to mlade k 14 ti dennim je podle me chyba (to uz radeji alespon odsavat mliko matce). Starsi mladata budou to male odstrkovat a male nebude mit silu se napit :(
A bez matky je to, podle me, i v tomto veku jen prodluzovani smrti :(

Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-16, 11:11
Tenhle víkend se maj žebce narodit další, takže si mysim že nebude problém s ostatníma co se tý?e velikosti!

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-16, 11:48
No, p?ímo m? se mlá?ata narodit už tenhle víkend nemají, ale naší Brusince ano. Termín m?la v?era, ale zdálo se mi, že b?íško ješt? nemá moc dole a i další p?íznaky vypadaly, že to nejspíš ješt? den po?ká. Nicmén? v Brusin?in? pelíšku dneska pískalo p?t malých žížalek, velikostí o malinko menších, než Avignonino mrn? (pracovní jméno ?udla). ?udla u Lórinky do rána sice p?ežila, tvá?ila se i pom?rn? spokojen? zahrabaná pod ostatní mlá?ata, ale snažila se hledat mlí?ko na jejich b?íškách. Podle váhy ješt? zhubla, takže jsem usoudila, že nastal ?as pro plán B, tudíž zkusit malou dát Brusince.

Napadlo m? to už rovnou, že podle toho, jak mlád? bude vypadat, bude bu? u Lórinky nebo u Brusinky, pokud teda p?ežije do té doby, než se Brusin?ina mlá?ata narodí. A když jsem vid?la, jak je mr?avé, tak mi bylo jasné, že u Lórinky to nebude to pravé.

Brusinka na m? sy?ela, takže v rámci zacování co nejv?tšího klidu jsem jen zkoukla, že malých je p?t, jsou od oka stejn? velcí a všichni se hýbají. Snažila jsem se mezi n? dát ?udlu, jenže jak jsem jí tam dávala, tak se Brusinka p?es malé natáhla, aby je p?ede mnou zakryla, takže malá jí skon?ila na zádech. Brusinka jí hned ?apla za krkem, ve mn? dost zatrnulo, ale Brusinka ji okamžit? nacpala pod sebe a za?ala olizovat. Takže si myslím, že te? už je to na ?udle, jestli to p?ežije, nebo ne. Má pe?ující náhradní maminku, o týden mladší nevlastní sourozence, kte?í váží asi tak jako ona, jen jsou malinkato menší, takže myslím, že nikdo nikoho odstrakovat nebude.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-16, 12:43
super ! :o)
na to jsem myslela celou dobu - už aby se narodily ty další, o kterých jsi mluvila.

ta malá musí být neuv??itelná bojovnice, jsem zv?davá, co z ní vyroste. snad se to opravdu povede, a ty na nás žabko nezapomínej se zprávami, ?ekáme na n? :o)

(ale nejlepší fret?í kojnou bude stejn? nakonec vyhlášená avignon, když udržela naživu ?erstvé mimino takovou dobu.)

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-16, 12:49
jéééé, to sou bezva správy :-))) Moc ?udle držíme palce!
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-16, 13:18
Žabka + Avignon: Držíme ?udle palce, nedáte sem holky taky n?jakou fotku?
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-16, 13:22
Mám fotku ?udly s "velkými" fre?aty, jen ješt? musím vykoumat, jak se sem fotka dává, ješt? jsem to ned?lala...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 16.05. v 13:22.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-16, 13:25
tam co klikáš na odeslat tak se dá kliknout i na p?iložit soubory... ;)
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-05-16, 13:51
I my držíme malé "?udlince" pale?ky, je to veliká bojovnice. Mamince Brusince hodn? mlí?ka..

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-16, 13:56
Tak tady je fotka ?udly s Lórin?inými mr?aty, která ale vypadají proti ní jako ob?íci.

Přílohy: cudla.JPG (74kB)  
Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-05-16, 14:06
Páni, tak to je rozdíl...Malé-velikánské bojovnici posíláme hodn? sil, je to "ženská", ona boj jist? zvládne..

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-16, 14:31
Tak to jsou super zprávy, holka to ur?it? dožene :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 16.05. v 17:21.
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-16, 14:56
Jsem ráda, že to takle dopadlo,tak strašn? moc se m? ulevilo dyž vim že ji Brusinka vzala jako vlastní! Te? už je to opravdu na ni jak se stim popere, ale já v??im, že dyž to dobojovala až sem že už to dobojuje dokonce, a držim ji p?sti a posílám moc št?stí!

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-16, 14:58
Chud?kra malá! Ne?ekal jsem, že rozdíl bude tak brutální. Tak snad už te? ten rozdíl není tak obrovský. Jinak Avignon pat?í velký dík za to, že dokázala udržet p?i život? tak malé škvrn? a Žabce za pomoc. Jsem zv?davý co z toho mrn?te vyroste za zlobíkto!
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-16, 16:12
Malé samoz?ejm? držím palce, ale je to dost ve hv?zdách, jestli to zvládne, nebo ne. Ale myslím, že se takové v?ci musejí nechat na p?írod?. Te? už musí bojovat nebo nebojovat sama. Uvidíme.

Ješt? podotýkám, že si nejsem úpln? jistá, že malá je opravdu hol?i?ka, ?udla mi p?išlo jako dostate?n? obojetné jméno.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:44
sázím na holku. jsou houževnat?jší, vytrvalejší, v?tší bojvnice :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-17, 15:51
Tak jak se to vyvivíjí? N?jaké novinky žabko?

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-17, 17:26
...taky mn? zajímá, jak se ?udla má. Stále jí držíme palce!
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-05-17, 19:51
I když se tu v této diskuzi n?jak neangažuju, každý den sleduju, jak se to malinkaté má. :) Držíme moc p?sti, je to neuv??itelný, jak se drží...
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-05-17, 20:07
NEUV??ITELNÉ!!! Opravdu smekám, jste jedni?ky :)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-17, 20:19
Žabka asi s t?ma malýma nemá moc ?as psát...tož musíme vydržet :-)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-17, 21:16
No, já hlavn? nemám co psát. Brusinka si malé hlídá, v?bec nevylézá z pelíšku, sotva n?co sní, a to jen vystr?í hlavu k misce, kterou má u vchodu, nebo vyleze do p?l t?la, a hned zase leze zpátky. Když jsem jí odklopila víko u boudi?ky, tak m?la všechny malé zahrabané a pod sebou a nevid?la jsem z nich v?bec nic, jen jsem slyšela, že kvíkají. Nechci jí zbyte?n? stresovat, a když jí odklápím st?echu, tak na m? sy?í, a p?eci jen je to s ní složit?jší, než s oby?ejnou fretkou, takže jí nechci z boudi?ky vyndavat proti její v?li. Až se mi povede ji p?istihnout mimo boudi?ku, tak ji na chvíli dám do p?epravky a malé zkontroluji, jenže zatím se mi to nepovedlo, je po?ád u nich.
Každopádn? nikde p?ed boudi?kou není vyhozené žádné mrtvé mlád?, takže snad jsou všichni v?etn? ?udly v po?ádku. Až budu n?co nového v?d?t, tak napíšu.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-18, 09:14
...já myslím, že kdyby n?které mlád? zem?elo, tak by ho z pelechu vyndala.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-18, 09:50
no, obávám se holky, že nemáte pravdu :o)
kdyby n?které mlád? zem?elo, fretka, a tím mén? tcho?ka, se pravd?podobn? nep?ipraví o p?ilepšení ke strav? tím, že by ho vyhodila z pelechu.

takže m?žem opravdu jen doufat, že ?udla se chytla a s nap?tím ?ekat, co žabka zjistí, až jí to brusinka dovolí...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.05. v 09:57.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-18, 10:36
taky si myslím, že spíš než že by ho vynesla, že by ho sežrala.. v p?írod? taky nebude mrtvá mládata skládat p?ed hnízdem, aby tím na sebe a zbylá mládata p?ilákala pozornost jiných predátor?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-18, 11:06
To m? taky napadlo, že ho mohla sežrat, jestli um?elo. Ale loni Lórinka mrtvé mlád? nesežrala, ale tak ta je fretka. Jenže nechci Brusinku násilím od mlá?at tahat, to by neprosp?lo aní jí, ani jim. Lórinka tak dva týdny po porodu (i loni, i letos) pokaždé když otev?u klec, tak vystartuje a snaží se m? zakousnout, takže není problém ji chytit a mlá?ata zkontrolovat.(A o?ividn? se o n? nebojí, protože když jí mezitím rychle uklidím klec a dám nové žrádlo, tak se jde najíst, a pak teprv kontroluje mlá?ata). Ale dokud Brusinka nevyleze z hnízda sama, tak jí do n?j já lézt nebudu.
Ale zase Brusince m?žu uklidit klec, i když tam je, vym?nit jídlo a vodu a všechno, ona jen kouká dírou z dome?ku, co d?lám.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-18, 11:22
jo, n?které samice hodí mlád? n?kam mimo hnízdo, n?které ho dokonce nechají v hnízd? a jiné ho prost? sežerou. p?éd nedávnem tu o takové likvidaci mládat psala t?eba Petra p. ve svém dení?ku... a u tcho?e bych ?ekala, že mlád? spíš sežere, než n?kam odhodí, p?eci jen je to po?ád divoké zví?e..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.05. v 11:24.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:3 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist