Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:5 z 9
Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-03, 13:52
Johana: Jj. T?i týdny jim budou o víkendu. Narodili se v noci ze soboty na ned?li. ?udla je u nich od ned?le.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-03, 15:25
tak to je bezvadná zpráva, že se to povedlo :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-06-03, 17:10
Tedá, to je superzpráva!!! Gratuluji a mám obrovskou radost :))).

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-03, 17:25
Super! Klobouk dol?p?ed všema ?ty?ma holkama! Avignon, žabka, brusinka i ?udla si zaslouží uznání ;)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-03, 18:00
Tak to je skv?lá zpráva!!!
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-06-03, 20:34
Tak to slyším hrozn? ráda, Brusinka má m?j obdiv. Ob?ma holkám,Žabce a Brusince strašn? moc d?kuju.T?ším se na další zprávy.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-06-03, 23:09
Asi už opravdu stárnu (tvrdí o mn? moje dcera), ale zamá?kla jsem slzu...

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-06-04, 09:32
Liduš, to nebude v?kem, mn? neni ani p?tadvacet a taky slza ukápla :-) Je to super, že se to takhle povedlo, p?eji ?udle hodn? sil a št?stí?ka v život?!

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-06-04, 21:51
Mn? taky bude 25 a bulím jak malá, p?ítel tvrdí, že jsem fret?í lakta?ka :)))
Super zprávy v pro mne dost t?žké dob? :)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-05, 00:02
Tak jsem prohlížela fotky a zjistila jsem (podle barvy ?umáku), že na jedné fotce, která se povedla úpln? náhodou, je ?udla (s adoptivní maminkou Brusinkou). ?udla nejd?ív "vylézala" z pa?ezu sama, ale když jsem otev?ela klec a cht?la fotit, tak hned vykoukla Brusinka, co že se to d?je a kdo k ní leze.

Přílohy: cudla.jpg (89kB)  
Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-05, 00:36
Žabko to je úžasná fotka! :-)
Tu pls archivuj i pro p?íští generace...i s popisem "jak múže kvalitn? p?ežít" matkou necht?né fret? u tcho?ice.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-06, 15:04
Takže dneska mám ?erstvé zprávy. Kone?n? se mi povedlo ulovit Brusinku a dát ji na chvíli mimo a zkontrolovat mlá?ata. Protože jsem nev?d?la, že se mi ji poda?í chytit (už n?jakou dobu to zkouším minimáln? jednou denn?), tak jsem nem?la ani váhu, ani fo?ák.
Ale všechna mr?ata jsou zhruba stejn? velká, nejv?tší (a v?tší než ?udla) je jeden kluk, ostatní mlá?ata jsou tak nastejno. Polotcho?íci mají celé ?umá?ky tmavé, ?udla má ?umák s T - obrysem, takže se od nich dá odlišit, i když jen zblízka.
?udla má t?i nevlastní sest?i?ky a dva brášky. A Brusinka se mnou te? nemluví a p?edpokládám, že minimáln? pár dn? ji budu muset v rukavicích i krmit, což dote? nebylo pot?eba. Ale snad mi tu hnusnou podlost odpustí.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-06-06, 15:41
Žabko, gratuluju!!! A op?t bulím. PARÁDA!!! Brusinka Ti ur?it? rychle odpustí :)
Op?t musím ?íci: Žabko, Avignon, Brusinko-klobouk dol? :)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-06, 16:30
veeeeeliká gratulace! :-)))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-06-14, 22:04
tak to je moc dobrá zpráva,holky ste šikovný!

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-17, 11:27
Tak už od v?erejška všechna polotcho?ata koukají, ?udle už se rozlepila o?í?ka den p?edtím, stejn? jako jednomu polotcho?eti, ostatním pak postupn? b?hem v?erejška. Všichni p?kn? papají a rostou, ale maminka si je po?ád hlídá a když na n? koukám moc dlouho, nebo vytáhnu fo?ák, tak je za?ne cpát do boudi?ky, což už se malým moc nelíbí. b?hem dneška se je pokusím vyfotit, když už koukají, ale nezaru?uji, že se to povede.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-17, 15:46
tak to je prima, že všechna mimina krásn? prospívají :o)
akorát bych skoro pochybovala o tom, že ?udla je skute?n? ?udla?
ale to je dotaz na zkušené odchovávatele:

je možné, aby fre?ata otevírala o?i až s týdenním rozestupem? (narážím na to, že ?udla je o týden starší než ostatní)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-17, 16:27
Jak píše martina, asi bych taky nem?la takovou 100% jistotu, že je toto jasný d?kaz fretkovosti. Vid?la jsem i polotcho?e s nosem T a tak bych s jistotou nebrala že zrovna tohle je to konkrétní ?ist? fret?í mlád?.

Co vím, tak tam m?že být rozdíl i ty 4 dny.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-17, 16:42
Já si myslím, že jak bylo mlád? krmené um?le, tak se mu úpln? zarazil vývoj, že jen p?ežívalo, když se ke m? dostalo, týdení, tak vážilo asi 8 gram?, což je jasné, že nemohlo mít sílu v?bec na nic, natož na vývoj. A otec polotcho?at má ?erný nos, takže je mnohem pravd?podobn?jší, že malá fretka, která celý ?erný nos nem?la (T obrys jsme teda na tom extra malém ?umáku nenašla, ale bylo na n?m víc r?žové, než ?erné), ho te? nemá taky, než že bych špatn? spo?ítala Brusin?ina mlá?ata a ?udla to nep?ežila. A navíc tcho?i mají mít 2-5 mlá?at, takže by to musela být další náhoda v tom, že zrovna Brusinka jich m?la šest a jedno se n?kam schovalo.
Navíc nem?žu vylou?it, že ?udla t?eba neotvírala o?i už den - dva p?edtím, než jsem si toho všimla, Brusinka je fakt dobrá v tom uklízet mlá?ata jen se snažím si je prohlédnout. A myslím, že až ješt? trochu povyrostou, tak by se to m?lo poznat podle barvy, p?ípadn? podle struktury srsti, "blán" mezi prsty na nohou a dalších v?cí.
Taky je te? ?udla nejv?tší ješt? s jedním polotcho?ím samcem, ostatní mlá?ata jsou malinko menší.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-06-17, 17:18
Tak to je paráda že už ?udla kouká:-D. Mysim, že Žabka ví líp jak vypadají její mlá?ata a tak pozná která je ?udla, pozorovala je jak se vyvíjí a tak si mysim že už o tom má n?jaký p?ehled, takže až se mlá?ata budou odlu?ovat od maminky tak se teprva m?že diskutivat.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-17, 17:32
avignon, nejde o "diskuzi" nebo o to, že by se n?kdo cht?l hádat, nebo aspo? já ne :o)

zajímá m? to ?ist? ze zv?davosti, jestli OPRAVDU ?udla p?ežila a protože sama mlá?ata neodchovávám, netuším, jestli týdenní rozestup v otevírání o?í (i jiných "dovednostech") je možný - t?eba práv? proto, že první týden mlád? m?lo "zaražený vývoj" nebo protože bylo od narození o hodn? menší než sourozenci apod.

ale i práv? proto, že si brusinka tak dob?e mlá?ata hlídá, je klidn? možné, že jejich po?et byl po narození jiný než si žabka myslí. obvyklý po?et tcho?at a znaky na ?umá?ku m?žou sice taky n?co napovídat, ale jistota to není...

jen m? to zajímá, ale jak je to doopravdy, jestli ?udla je opravdu ?udla (a možná je, netvrdím opak) nebo jiné mlád?, se stejn? se stoprocentní jistotou nedopátráme :o)

a je to celkem i jedno - pro to mlád? - pro nás by to byla hodn? zajímavá informace, pokud bychom tu stoprocentní jistotu m?li.

p.s. každopádn? se t?ším na další zprávy a další "pozorování", možná bude ?udla opravdu tak výrazn? jiná, že to ta "jistota" bude :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 17:34.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-06-17, 20:24
Já musím ?íct, že sem chodím pravideln? a sleduju p?íb?h ?udly, ale mám v sob? celou dobu stejné otázky jako martina. :) Až m? to p?ekvapilo. Taky bych cht?la v?d?t jist?, jestli opravdu oslavujem ?udli?ku nebo ne. Ale asi se to fakt bude dát poznat, až bude v?tší no..
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-17, 21:32
O hádky m? také nejde, ale práv? proto, že vím, že jsou polotcho?i s nosem T a ne vždy jen celo?erným, stejn? jako mohou být fretky s tmavým nosem, tak práv? tohle by m? moc neujistilo :o) To? vše :o)

Jo a k?íženci bývají spíš v?tší než menší. Ale pravda, pokud je to opravdu ona tak klidn? m?že být velká jako o týden mladší kluk.

Taky nevyvracím že to ?udla je, jen ?íkám i své zkušenosti :o)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: azurecek (IP)
Datum: 2010-06-18, 21:03
Avignon:
Mysim, že Žabka ví líp jak vypadají její mlá?ata
a tak pozná která je ?udla, pozorovala je jak se
vyvíjí a tak si mysim že už o tom má n?jaký
p?ehled,


Moc tedy s tebou nesouhlasím. Teda v?bec. Opravdu si
nemyslím, že ví, jak vypadají její mlá?ata- sama
po?ád psala, že si je Brusinka hlídá, že v?bec
nevylézají ven a že jim nechce otvírat boudi?ku...
Tohle moc smysl Avignon nedává :). Vždy? si ani
nebyla jistá po?tem...

O to ale samoz?ejm? nejde.
Spíš by m? zajímalo, jak se pozná, jestli to je
opravdu fretka, nebo polotcho?? I když už bude
v?tší? Co když ji náhodou Brusinka sn?dla a jsou
jenom polotcho?i? :(

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-18, 21:34
azurecek: A cy by se stalo zlého, kdyby to bylo (nedejbože, já bych si p?ála taky aby byla ?udla na živu) jak píšeš? Že by byli všechna mlá?ata jen polotcho?i?

Jaksi tuto diskuzi nechápu....
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: azurecek (IP)
Datum: 2010-06-18, 21:52
Nevím, co je na to nepochopitelného :). Jen jsem
komentoval, jak psala Avigno?, že pozná svá mlá?ata.
A pak jsem se zeptal, jak se pozná polotcho? od
fretky?
A kdyby byli všichni polotcho?i, by se ur?it? nic
nestalo :). Jen by t?eba Žabka jen tak v?novala své
mlád?, protože by ho pokládala za ?udlu :). Nic
vážného by to samoz?ejm? nebylo :)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-18, 22:17
Lehce mi uniklo, jestli je Brusinka NAPROSTO JEDNOZNA?N? ?ISTÝ TCHO? - ale mám pocit, že je spíš polotcho?.Chov ?istého tcho?e v zajetí si vzhledem k jeho plachosti neumím p?edstavit. Mladé má s fretem, ?ili mimina jsou ?tvrttcho?i.
S t?mi mám tuto zkušenost:
p?enášení vzhledu i vlastností p?esn? podle Mendelových zákon?. Viz genetika vysv?tlovaná Jordi.
Po?et mlá?at v?bec nemusí být vodítkem. I tcho?ice /pravá/ m?že mít ve vhodných podmínkách víc mlá?at - konkrétn? p?ed n?kolika lety v Horním Prysku u tcho?e bydlícího v altánu u mysliveckého hospodá?e poctiv? spo?ítáno 9 vychovaných mlá?at
Znaky na nose mohou být klidn? T i r?zné skvrny, p?enese je p?edek fret a mohou se m?nit s definitivní barvou po p?esrst?ní z juvenilního kožichu. I barva toho kožichu se m?že zm?nit a to velice výrazn? - dosv?d?í Berenika nebo janaT./Leyla Erin Kikimora byla p?vodn? ?erná s n?kolika sv?tlými skvrnami na b?íšku. Letos na výstav? doslova šedá a to v podsad? i pesících/
Tcho?ovitost od fretkovitosti se - by? ne stoprocentn? _ dá poznat u p?esrst?ného jedince podle jiné srsti když zví?átko pohladíš, podle smá?ivosti když se koupe, podle jiného pachu t?lí?ka. Navíc k?íženci kte?í jsou víc "tcho?ovatí" než fretkovatí jsou jiní i povahou, ale bude se to projevovat zhruba od konce t?etího m?síce, tedy v dob?, kdy tcho?ice "vyhání" mlá?ata

Takže podle mojí zkušenosti ?udlu poznáme až mlá?ata povyrostou.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-18, 23:08
Erin:
Alespo? pokud se ví, tak Brusinka je tcho?, a to ?istokrevný, tedy pokud se náhoudou do lesa nezatoulala fretka, která by p?ežila, našla tcho?e a m?la mlá?ata. Mlá?ata n?kdo vybral z hnízda v lese, a když vyrostla a za?ala moc žrát a k tomu kousat, tak je donesl do útulku. Mlá?ata byla moc zvyklá na ?lov?ka, takže by je bylo riskantní vrátit do p?írody. V zajetí u chovatel? fretek je te? adoptovaný ješt? Brusin?in bratr (v Jablonci) a sestra (v Brn?), Brusin?ina sestra, Bor?vka, kterou jsem m?la taky, nám utekla, poda?ilo se ji po pár týdnech chytit, ale pak utekla znova, zvolila si život v p?írod?, ob?as ji vídáme (tedy pokud je to ona, tcho?? v okolí žije víc, ale p?ijde nám, že ona je p?eci jen mén? plašší). Brusinka od za?átku byla p?ítuln?jší a mén? divoká, než Bor?vka.

Mimochodem, na ?arod?jnicích jsme se spolu chvilku bavily a ?íkala jsem ti, že mám doma tcho?e ;-)

Malí jsou tedy polotcho?i a naschvál jsem vybírala samce tak, aby m?l co nejtmavší ?umák, takže p?edpokládám, že když po mám? mohou zd?dit jen tmavou barvu, a otec má ?umák taky ?erný, tak by ho tmavý m?la mít i mlá?ata (ale ješt? jsem nikde nenašla ov??ené informace o tom, jak je to s d?di?ností práv? bavy ?umáku). A myslím si, že polotcho?i by od fretky m?li být zkušeným chovatelem rozeznatelní, minimáln? až budou v?tší. Jak jsi psala, jedním rozdílem bude nejspíš kvalita srsti, pak by to mohly být "blány" mezi prsty, tvar hlavy a pak samoz?ejm? povaha, i když není jisté, nakolik chování ?udla od nevlastních sourozenc? okouká.

A ono je víc poznávacích znak? tcho?e od fretky, p?eci jen už t?i?tvrt? roku na jednoho tcho?e koukám denn?, takže bych m?la být schopná ho od fretky poznat, a polotcho?i by podle všeho m?li být víc jako tcho?i, než jako fretky, "divoké geny" jsou výrazn?jší. Ale uvidíme, zatím je d?ležité to, že malí hezky papají a rostou. Brusinka se m? zrovna dneska pokusila sežrat, když jsem jí dávala krmení, protože se jí zdálo, že má dostat celý pytlík s masem a že p?lka (druhá byla pro fretky) je málo.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-06-19, 07:14
Holky píšete o rozdílu v kvalit? srsti, jaký je rozdíl mezi fretkou a tcho?íkem?
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-19, 09:43
Já mám Šuperku práv? od zatoulané fretky a tcho?e.Ono to p?ežití fretky je možné, pokud má možnost bydlení v suchu a v teple a "p?ísun" žrádla. Sama není dostate?n? zdatný lovec aby vydržela p?es zimu a hlavn? její smá?ivý kožich není dostate?nou ochranou p?ed prochladnutím. Takže u zví?ete z p?írody bych tu "?istotu" nezaru?ovala.Každopádn? n?kte?í její sourozenci jsou víc do tcho?e - ti út?ká?i.Jsem si jista, že kdyby Šuperce opravdu fest šlo o to, aby utekla, tak už je dávno pry?.

K tomu, že by Brusinka nemusela být ?istý tcho? mne vede i to, že ?istí tcho?i mladé velice hlídají, ale nebývají u nich po?ád. Napachovali by je. Proto je chodí jen ?istit a krmit. A kv?li pachu je i tak po n?kolika dnech p?enášejí. S tím byl u nás docela problém a to je Šupi jen polotcho?.

Já se koukám na polotcho?e n?kolikrát denn? ?ty?i roky, od jejích osmi týdnú. V?kem se m?ní její hlava,výraz obli?eje, zp?sob pohybu i chování, ale nem?ní se pach t?lí?ka a struktura kožichu a výrazn? delší trháky.

Znáš p?edky samce? Myslím alespo? 3-4 generace? Tam by mohlo být to zbarvení ?umáku - p?ípadn? i u jeho sourozenc?

Pokud je Brusinka doopravdy tcho?, pak se chování jejích d?tí a ?udly bude už ve t?etím m?síci výrazn? lišit. (plachost, kousavost) ?udla sice všelicos m?že okoukat, ale ty rozdíly se projeví v dob?, kdy se už neokoukává, ale projevuje se genetická dispozice. Takže vy?kejte, zv?davky
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:5 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist