Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:4 z 9
Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-18, 14:52
Je to napínák! Netrp?liv? ?ekáme až se nechají zkontrolovat :)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-18, 18:36
Já teda žádný takovýhle zkušenosti nemam,ale dyž Nikita rodila tak to mrtvý mlád? leželo vedle pelíšku a n?jak si ho nevšímala, ale to možná bylo tim, že ešt? furt rodila co?

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-18, 18:40
Avignon: Brusinka je tcho?, múže reagovat jinak jako fretka (mn? to taky ponejprv nedošlo).
Ud?lala si pro ?udlu maximum co si mohla! Tož musíme pár dní po?kat, jak do dopadne. Já v??im že dob?e :-)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-18, 18:44
záleží na samici, n?které je jen odstr?í, n?které dokonce ani mrtvé mlád? neodtsr?í a stále ho mají v pelíšku a "pe?ují" o n?j, jiné ho prost? sežerou. pokud bylo mrtvé p?i porodu, tak myslím, že kdyby ho cht?la sežerat, ud?lá to hned, stejn? jako když beh?m porodu mládata ?istí a požírá placenty.. ale co se tý?e Brusinky - tcho?e, tak myslím, že tam je dost nepravd?podobné, že bude mrtvá mládata n?kam vynášet nebo odstrkovat, v p?írod? by to ur?it? taky neud?lala.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-05-18, 21:18
Zdravím, nevím kam to napsat, zkouším to zde.Zajímalo by mne, ?ist? teoreticky, kolik by vážil zdravý fret?í kluk v 6 týdnech?M?žete mi n?kdo poradit?Mám mnoho knížek o chovu fretek, ale nikde o tom ani zmínka. Díky

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-18, 21:35
"ideální" fret?í váha, at už dosp?lce nebo mlád?te, se ur?uje dost t?žko. každá fretka je jinak velká a má jinou stavbu t?la, od toho se odvíjí i jejich váha. ur?it? by ale mlád? nem?lo být nijak vyhublé, spíš naopak mají b?íška v?tší, ale taky pozor na to, že velké, nafouklé b?íško zas m?že zna?it st?evní parazity. každopádn? mlád? v 6ti týdnech by m?lo být ješt? minimáln? další dva týdny u maminy.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.05. v 21:37.
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-05-19, 16:57
Leny napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, nevím kam to napsat, zkouším to
> zde.Zajímalo by mne, ?ist? teoreticky, kolik by
> vážil zdravý fret?í kluk v 6 týdnech?M?žete mi
> n?kdo poradit?Mám mnoho knížek o chovu fretek, ale
> nikde o tom ani zmínka. Díky

Idealni vaha samecka je zhruba kolem 400 - 450g




Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-05-19, 21:26
V informacích o chovu na t?chto stránkách je
napsáno, že p?i odstavu v 6 týdnech by m?la mít
mlá?ata mezi 270-360 g (pr?m?rn? 300). Tuto váhu ale
mají moje sou?asná mlá?ata už nyní v 5 týdnech,
takže je to asi opravdu více, jak ?íká Yasmin.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-20, 15:42
Yasmin zcela správn? vychází z hmotnosti mlá?at p?i kontrolách vrh?, kdy jsou ve v?ku ukon?eného šestého týdne, v necelém sedmém týdnu. Honzo neplaš se, jsou tam i mlá?ata (samci) tém?? 60 dkg. Když se takový macek nažere a zvážíš ho než se vyse.., tak tu hmotnost klidn? ud?lá.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-05-20, 17:19
Já se neplaším, m? se v?tší dokonce líbí. Zvlášt?
jeden same?ek rád baští, takže v??ím, že než šestý
týden skon?í, tak si t?eba na t?ch 60 dkg taky
sáhneme :D
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-21, 02:11
žabko,

po?ád nic? ani netušíš, jestli je ?udla v po?ádku?

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-21, 10:12
Tak to já mám asi n?jaký podvýživy... Zítra jim má být 7 týdn? a hol?i?ky maj 200g a kluci kolem 300g, p?itom jsou nádherní, papají že by mi sežrali nohy až ke kolen?m a hubený rozhodn? nevypadají, b?íška mají p?kn? napaný..

A co ?udla? N?co novýho?
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-21, 22:19
já osobn? teda nic nevim, ?ekám na zpraávy od žabky, snad brzo n?jaké budou, za?ínám mít trochu strach.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-22, 11:00
Ahoj,
Brusinka vylézá na jídlo zásadn? jen v mé nep?ítomnosti (tedy p?edpokládám, že vylézá, protože jídlo mizí, a na rozdíl od prvních dn? už docela dost), a když se snažím ji zkontrolovat, tak akorát vidím její hlavu a záda a víc nic, malé má schované pod sebou. Ješt? jim není ani týden, takže ji ješt? chci nechat v klidu. Nicmén? malí pískají, když Brusinku kontroluji, protože asi cítí, že se n?co d?je. Ovšem kolikahlasn? pískají, to nepoznám.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-22, 11:56
sakra vy nám to d?láte napínavý... :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-22, 21:49
Kam se hrabe Dallas!
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-22, 21:52
Napjat? ?ekáme na každou novou správu....
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-22, 22:43
Takový nápad, co kdyby si Brusinku vylákala z
pelíšku na n?jakou pasti?ku?:) Ne?íkej, že se
nechytne :). Jenom ji kousek odlákat a podívat se
dovnit?, zda je vše v po?ádku?:)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-22, 22:55
Lucifina_1: Brusinka je tcho?, ne fretka :-) tak to asi funguje jinak.....
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-22, 22:56
Joj, to jsem n?jak p?ehlídla :)...tak nalákat na
masí?ko :)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-22, 23:00
myslím, že tcho? "v ohrožení" svá mládata asi jen tak neopustí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-22, 23:04
Lucifina_1: tcho?e s mladýma nejspíš nechat v klidu....si myslim :-)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-22, 23:22
... a navíc - už bysme se nem?li na co t?šit, to by bylo jako p?e?íst si p?edem, kdo je vrah ;o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-05-23, 10:25
..ale já jsem jen zv?davá a strašn? moc
napnelizovaná, to mi nem?žete mít za zlé :))

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-23, 18:52
Tak, kone?n? mám n?jaké zprávy. ?íkala jsem si, že je teplo, a že by tedy Brusinka nemusela mít mlá?ata zahrabaná pod sebou. Takže jsem jí na chvilku sundala st?echu od dome?ku, a opravdu mlá?ata byla docela dob?e vid?t. (Teda vid?la jsem je už v?era, ale jen takový r?žový chumel, který Brusinka hned zalehla, asi abych je nevykoukala).
P?išlo mi, že jich je tam hodn?, spousta hlavi?ek, mnohem víc noži?ek a po?ád se mleli. Ale po chvilce se mi poda?ilo napo?ítat šest hlavi?ek, takže pokud jsem dob?e po?ítala první den, a Brusinka m?la svých mlá?at p?t, tak je ?udla živá. A podle všeho se má k sv?tu, protože na pohled nebylo žádné mlád? menší než jiné, všechna jsou stejná, p?kné velké vále?ky, už docela osrst?né. A minimáln? dvakrát v?tší, než p?ed týdnem. Moc jsem toho ale nevid?la, protože Brusinka na m? za?ala sy?et, takže jsem jí rad?j vrátila st?echu a nechala ji být.
Myslím, že tak za týden, to už by snad m?la být klidn?jší, ji zkusím na chvíli odd?lit, abych kone?n? v?d?la, kolik je kluk? a kolik holek, a pak už budu i jist? v?d?t, jak je to s ?udlou. Ale to závisí na tom, jak se bude Brusinka tvá?it, pokud nebude vylézat ani za týden, tak to budu muset ješt? odložit.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-23, 19:09
...jéééé i tohle je výborná správa :-)))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-25, 20:45
tak co ?udla?
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-28, 17:47
No tak to sem moc ráda hlavn? že roste a prospívá ji to.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-03, 13:42
Tak kone?n? mám ov??ené zprávy. Malých je u Brusinky bezesporu šest, dneska m? je nechala spo?ítat, chvilku to vypadalo, že ji budu moc chytit (byla vylezlá z dome?ku), ale když vid?la, že se tam ochomýtám, tak zalezla dovnit? a už nevylezla.
Ale p?edev?írem bylo jedno mrn? vypadlé venku z dome?ku, asi se zachytilo o Brusinku, když vylézala, a z?stalo venku. Tak jsem ho vzala a zkontrolovala, bylo krásn? teplou?ké, takže nemohlo být venku dlouho, Brusinka si o?ividn? nestihla všimnout, že jí jedno mrn? chybí. Byla to hol?i?ka, a m?la r?žový ?umák s T-obrysem, tudíž jsem m?la podez?ení, že to je ?udla. A po dnešním pozorování polotcho?at, která mají opravdu výrazn? ?erné ?umáky, je 95% pravd?podobnost, že to mrn?, které jsem m?la v ruce, je opravdu ?udla. Krom? ?umáku je k nerozeznáí od polotcho?at, mají zatím stejnou barvu a jsou všichni stejn? velcí.
Mrn? jsem vrátila do boudi?ky, Brusinka okamžit? vystr?ila hlavu a za?ala na m? cvakat zuby, jako že co si to dovoluju šahat na její miminka. To, že jsem jí vracela do hnízda jedno zatoulané, o?ividn? nebyla poleh?ující okolnost.
Takže shrnutí, ?udla žije a roste, te? už bych ?ekla, že by m?la p?ežít a myslím, že by se na ní ani nemuseli projevit strastiplné po?átky života.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-03, 13:47
?udla je pašák a Brusinka a Žabka taky! :-)
Žabko, te? sou prckúm cca 3 týdny, že?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:4 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist