Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:6 z 9
Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-19, 09:56
Terattus: Tcho?i mají srst na pohled lesklejší a na dotyk trošku hrubší, nebo spíš pevn?jší, nevím, jak to popsat. ?ekla bych, že ji mají i hustší, i když se zdá, že fretka ji má hustou až dost, tak mi p?eci jen p?ijde, že Brusinka ji má ješt? hustší. A hlavn? když na ni šplíchneš vodu, tak voda po t?ch chlupech ste?e mnohem víc, než u fretky. A pokud chlupy cílen? nerozhrneš, tak se žádná nedostane mezi n?.
U fretek to podle m? hodn? závisí na tom, kde kde jsou chované, pokud jsou v?tšinu roku venku, tak mají srst kavlitn?jší, než ty domácí. Ale tcho? ji má ješt? lepší už od p?írody. Teda nevím, jak by to bylo s tcho?em n?kolik let chovaným jen v byt? (jeden takový je na Slovensku, t?eba by se mohl n?kdo zeptat na slovenském fóru), ale stej?n myslím, že by byl rozdíl znatelný, protože ur?it? má genetika v?tší vliv, než prost?edí.
Letos v zim? byly velké mrazy, takže jsem m?la Brusinku od nich až do konce zimy doma, jinak bydlí ve venkovní volié?e.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-19, 10:10
Erin: Jo, na zuby jsem zapomn?la. Jsou výrazn? delší a ost?ejší. Když už hryzne, tak po?ádn?, a je to znát, prst dokáže bez sebe menší námahy prohryznout až ke kosti, ale rána je malá a ?istá a hojí se rychleji, než kousanec od fretky.
A celkov? jsou zuby takové zubovat?jší ;-)
Narozdíl od fretky zvládne skrz svá?e?skou rukavici kousnout tak, že to opravdu bolí, a myslím, že kdyby se víc snažila, tak ji prokousne.
A má delší drápky, má v nich delší tu prokrvenou ?ást, na n?kterých fotkách to vypdá, že je má p?erostlé, ale je to tím, že se jí dá ust?ihnout jen malý kousek, fretky mají tu citlivou ?ást kratší, takže se jim dají drápky st?íhat víc.

A p?ijde mi dost nepravd?podobné, že zrovna to tcho?í hnízdo, co n?kdo vybral, by bylo polofret?í, ale samoz?ejm? to vylou?ené není.

Jo, oproti fretce je Brusinka svalnat?jší, t?lí?ko má pružn?jší a takové celé pevn?jší, a to nechodí na žádné velké procházky, pouštím jí jen po byt?, na velké chodb? a na kšírkách chodí jen po zahrad?, máme v okolí hrozn? "p?epsováno."

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-19, 11:54
Žabka pom?rn? p?esn? - pokud to jde- popsala srst. Pesíky jsou jakoby navoskované, tlustší než fretí, a p?i tom pružné a husté,p?elínává tak, že se to pozná jen ve sv?tlé dece v pelechu. Šuperka výborn? plave, potápí se v bazénku, a když vyleze, ot?epe se a je suchá na pohled, na pohmat jen mírn? vlhká a po krátké dob? taky suchá, podobn? je to když zmokne.

T?lí?ko má pružné, pevné, svalnaté, je velká jako pr?m?rn? velký samec, kolem 1,8 kg. B?há v podstat? jen po byt? kde bydlí nebo po verand? na chalup?.Vybírá si stinná šerá místa, na sluní?ko v?bec neleze.Ven na kšírkách nechodí, bojí se. Zkoušeli jsme to a a? o kontakt nestojí, venku leze do rukávu a ani ?umák nevystr?í. A co se tý?e kousání - kamarád to zkusil s plechovou šermí?skou rukavicí. Prokousla. A jak píše Žabka - její kousanec je ?istý vpich, hluboký, dob?e se hojící. Drápky nest?íhám, odrbe si je na rubové stran? dlaždi?ky kterou má k tomu ú?elu v koupeln?. Má ji p?ilepenou a již ?ty?i roky chce v?d?t, co je pod ní.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-19, 13:22
hmmm, takže detektivka pokra?uje... :o)

ani jsem ne?ekala, že tohle vlákno bude nakonec takhle zajímavý :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-06-19, 23:02
Je to n?co! :) a ješt? i pou?né, aspo? pro m? teda :)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-20, 09:20
Žabko, máš zájemce o mimina? Ta nemohou být pro každého. Budou nádherná, ale nejednoduchá k zacházení.
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-21, 11:32
Erin: Mám zájemce z Ma?arska a ze Švédska, zkušené chovatelky, a m?la jsem dv? zájemkyn? v Polsku, ale ty ob? od?ekly a dozv?d?la jsem se to od jedné p?ed pár dny (má problémy s vlastními fretkami) a od druhé v?era (ta má problémy v rodin?), takže te? mám dv? mimina volná :-(, te? ?ekám n?jaké odpov?di, ale našt?stí je ješt? ?as, mimina p?jdou z domu po?ítám až ve t?ech m?sících, m?la všechna jít do zahrani?í, takže až po kompletním o?kování.

Ale pokud n?kdo víte o n?kom zkušeném, kdo by m?l zájem (o hol?i?ku, kluci jsou zamluvení, jeden z?stává doma a druhý p?jde do Švédska, kdyby si to zájemkyn? rozmyslela, tak o n?j mám dalšího zájemce v po?adí), a? už do chovu, nebo kv?li sledování etologie, tak ur?it? dejte v?d?t.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2010-06-21, 15:22
Kdybys pak jeste potrebovala zajemce, mam jeste nejake, co meli zajem o mladata po Elisce z Italie. Tak pak se ozvi

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-22, 23:27
Tak dneska se mi povedlo prohlédnout a vyfotit v?tšinu polotcho?at a ?udlu. ?udla má jemn?jší srst a taky má mnohem vybarven?jší masku, podle m? je to tím, že je starší, protože polotcho?at?m se maska teprve za?íná objevovat. Celkov? je ?udla taková medvídkovat?jší, kulat?jší, polotcho?ata jsou víc jako žížaly. Taky má trochu jiný tvar hlavy, víc jako její nevlastní bráškové, než jako nevlastní sest?i?ky. P?ikládám fotku ?udly a jedné polotcho?ice pro srovnání. Rozdíl je i v barv?, ale ne všechna polotcho?ata jsou až tak tmavá jako tahle hol?i?ka.

Přílohy: cudla_portret.jpg (95kB)   cikorka_portret.jpg (100kB)  
Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-23, 00:14
p?eskakuju z jedný na druhou a nem?žu se nabažit :o)
jsou krásný ob?!
asi chci holku.
asi ur?it? chci mimino.
možná si nechám bonnie, i když není mimino. ale je to holka.
tcho? je stejn? nejkrásn?jší zví?e na sv?t? :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-06-23, 00:16
Marti, to ne?íkej nahlas, nebo ti ver?a bonnie
nesv??í :D
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-23, 00:37
Martina: Je možné, že jedna polotcho?í hol?i?ka bude volná, m?žeš se zapsat do po?adníku ;-)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-23, 09:31
Martino ber ji! Je nádherná! :-)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-06-23, 09:49
martino nevím nevím s tím hlídání....asi poprosím graciijku, tam je jistota, že ji navrátí!!!

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-06-23, 09:51
A mn? bys jí nev??ila?:-D já bych ti jí ur?it? (ne)vrátila:-D ale Žofka by ti jí kvapem poslala:-D
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-23, 10:06
Ver?o, jen tak mezi námi, Martina si d?lá zálusk na tu tvojí holku už delší dobu....jenom si nejsem jistá, jestli jí Maxa už nezabije :-))))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-06-23, 10:36
Holky, te? jste mi nasadily brouka do hlavy. Mám strach, že mi jí sebere.
M?že mi jí vlastn? sebrat? Není to protizákonné? Pro jistotu sepíšeme smlouvu o hlídání na dobu p?echodnou!

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-23, 10:50
No každopádn?..smlouvu o hlídání :-))))To tu ješt? nikdo nem?l :-))))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-23, 11:11
Tak mám nový poznatek, dneska jsem dost dlouho pozorovala tcho?ata p?i raním krmení, teda hlavn? za ú?elem vylákat Brusinku z klece a chytit ji, protože v?era se mi poda?ilo vyfotit všechny malé až na jednoho kluka, a te? pt?ebuju v?d?t, jestli ten druhý má hodn? tmavý ?umák, nebo ne (protože se pot?ebuji rozhodnout, zda si nechám holku nebo kluka). Ale to se mi nepovedlo. Zato jsem vid?la docela zajímavou v?c, i když nevím, jestli to nebyla náhoda.
Mr?ata se vrhla k misce s masem a každé si n?co žužlalo, Brusinka tam pobíhala a nevraživ? na m? koukala, po chvíli se z pa?ezu vykoulela ?udla, a Brusinka p?ed ní tak zvláštn? šla po zadu, o?ividn? ji lákala za sebou, až ji dovedla pod druhý pa?ez (jen taková schováva?ka, není to jako dome?ek), tam ji nechala a za?ala jí tam z misky nosit hromady masa. Skoro to vypadalo, jako by ?udla byla protek?ní a byla zvláš?, aby se s ostatními nemusela tahat o maso. Ale on se o n?j nijak moc netahají, jenom když dva žužlají stejný kousek, ale to se stejn? nakonec n?jak vy?eší.
Už d?ív jsem si všimla, že jedno mrn? je pod tím pa?ezem ?ast?ji než ostatní, taky tam bývají n?kdy dv?, víc v?tšinou ne. Ale zatím jsme nevypozorovala, že by to bylo n?jaké konkrétní. Ona se te? ?udla ob?e pozná podle kresby masky, jenže tak za týden budou mít kresbu všichni, tak je na první pohled asi zase nepoznám. Možná to dneska byla náhoda, možná ne, zkusím to p?íšt? zase pozorovat a dám v?d?t.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2010-06-23, 12:19
Ja ti tak ty male zavidim, skoda ze se letos u nas s pultchori nezadarilo, snad pristi rok. Rozhodne podle fotek je poznat u te druhe, ze je to pultchor. Elisce se maska vybarvila az tesne pred zimou. Holky nevahejte, takova krasna mladata by mela zustat tady u nas v Cechach. Ja jsem moc rada, ze mam Elisku, pro me je mnohem hodnejsi nez jakakoliv fretka. Tu jedinou muzu nechat volne se pohybovat po byte v pritomnosti mych psu, a nic se nestane, nekdy je provokuje, ze si chce hrat, ale nikdy nekousne narozdil od fretek. Dokonce i cizi clovek ji muze drzet a nekousne. Nevim jestli je to vychovou nebo charakterem, ale je velice hodna, respektuje me a ja ji.Proto, ze je vice placha, se nesnazi vsude plest kde neco delam, takze bez problemu muzu chodit z mistnosti do mistnosti a nemusim ji chytat mezi dvermi. Ted jsem mela doma male miminko fretky na predani, zkusila jsem ji dat k Elisce. Mala piskala a utikala za ni,jako za mamou. Eliska byla docela nesva, ale nechala si vse libit, dokonce druhy den se ji spolecnost miminka uz libila a spolu chodily sem a tam a Eliska ji ukazovala vsechny skryse a roury.

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-23, 13:23
holky, copak o to, i bych "se ukecala" (manžela nevím :o)) ale...

sice nejsem p?ílišný zastánce rozmnožování, fakt si myslím, že fretek je až moc - vidíme to tu dnes a denn?, inzeráty na mlá?ata a hlavn? na ty pozd?ji necht?né :o(
ale zrovna v tomhle p?ípad? nepovažuju za úpln? od v?ci, oživit fret?í populaci tcho?í krví... a já množit nebudu, nebo rozhodn? ne v dohledné dob?, takže u m? by bylo vykastrovaného p?ltcho?e jen na pozorování a mazlení fakt škoda :o/

tak jen tiše doufám, že se mlá?ata dostanou do správných rukou (a které to jsou, to si netroufám tvrdit nebo n?jak hodnotit).

žabko, pozorování ti teda závidím, je to hrozn? zajímavý, t?ším se na každý další popis :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-23, 14:22
Žabko, nebyla to náhoda. Brusinka se snaží "ud?lat" z ?udly tcho?e. Její d?ti se chovají "správn?", tedy tak, jak se má chovat tcho?. "Ulovily" z misky maso a žerou ho. ?udla neloví - kdyby byla tcho?, nemohla by p?ežít a Brusinka se snaží jí "vysv?tlit" jak to má d?lat-. Zanedlouho Brusinka za?ne d?ti vyhán?t do sv?ta - tak jak to tcho?i d?lají - a ?udla bude mít problém. Takže hledej pro ni nový domov.
Martino - ????
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-23, 15:11
žiš dejte mi pokoj, pokušitelky !! :o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-23, 15:39
Martino ber ji :-)))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-06-23, 16:14
Holky, a jste si v?domy toho, že kdyby si ?udlu vzala Martina, mohla by to nebohý zví?e taky klidn? p?ejmenovat na Botanu Skute??!
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-23, 16:33
Ba?a, Reno a Botana :-)))))
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-06-23, 16:54
No nereido, být tebou, tak ješt? zvážím to hlídání. Martina totiž zásadn? p?ichází k fretkám tak, že je dostane na hlídání a pak si je majitelé údajn? nevyzvednou:-)))


Mimochodem, ?udla je luxusní:-)

Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-23, 18:43
Martino, už máme i jméno: Botana. To by ti sedlo. :-)
Avatar

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-23, 20:13
tak d?v?ata, za prvé - o ?udlu se možná p?ihlásí avignon, ne? :o)

a za druhé - skute? skute?n? ne, díky silvo ;o)
chce to rozhodn? n?co stylov?jšího... vietnamka, to není to pravé o?echové, co t?eba....

ŽABKA ?? ;o)

Re: SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-06-23, 21:42
Já jsem pro Balerínu :D
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:6 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist