Aktuální stránka:2 z 15
Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Šma?ka (IP)
Datum: 2009-05-09, 16:06
Jsou moc krásný ty miminka! Tak si to s nima uží, s potv?rkama :-)

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-10, 03:58
Ve st?edu a ve ?tvrtek se konal mlé?ný poplach - vyd?sili jsme se, co d?lat s tím ukousnutým cecí?kem - Stickynce na b?íšku ztvrdla obrovitánská boule a mlí?ko z ní sáklo v jednom kuse - má ho hrozn? moc a z toho "nepoužitelného" cecí?ku ho mr?ousové samoz?ejm? nepijí, tak se hromadí. Masírovali jsme, omývali he?mánkovým odvarem (jediné neškodné i pro mim?a - he?mánkový ?aj snad m?žou i fre?ule), odst?íkávali kvanta mlí?ka - nastalo doslova dojení fretky. Nechcete n?kdo fret?í sýr? Nebo jogurt? Ta naše mlíkárna má jedenáct p?ísavných nálepek a p?esto neví co s mlíkem!

Vet nás po telefonu vyd?sil ješt? víc - co nejd?ív k n?mu a pravd?podobn? na ATB, vážné riziko zán?tu - jestli už tam není (jo tak to m? napadlo taky, proto jsem mu volala...) Což by znamenalo odstavit mr?ouse ihned - 1 den p?ed dovršením 3. týdn?!!! Poda?ilo se nám, že ochutnali masí?ko (m?li jste pravdu holky - ?istý tatará?ek, ten pochopili, že se papá :o) ale na to, aby byli už jen na pevné to fakt nesta?ilo. D?s a hr?za - p?i p?edstav? že m?žem p?ijít o všech 11 a t?eba i o Sticky.... Zkusili jste si p?edstavit, že byste p?išli o 12 fretek naráz?!!!

Našt?stí - proto už mám ?as psát - se vše obrátilo k lepšímu. Zán?t tam ješt? není (ani nic jiného - nap?. absces, jak ov??ilo sono - s kterým mimochodem ten m?j ?eníšek zu?iv? bojoval) Pravideln? desifinkujeme, aby to tak z?stalo. No ale nadm?rná produkce mlí?ka je stejn? problém.

Dr. Chylíková se vrací z dov?i tenhle týden, takže malí dostali s odstavem ješt? min.týden odklad (díky bohu! - držte pale?ky, za každý den jsem ráda) Máme se p?ijít ukázat a poradit co dál - pravd?podobn? dostaneme hormonky na zastavení laktace. Uvidíme.

Každopádn? - boule na mamin?in? b?íšku se mezitím výrazn? zmenšila a taky pokra?ujeme v p?ikrmování - 3x-4x denn?, už se na talí? vrhají a vydrží i chvilku baštit, n?kte?í sní dokonce tak kávovou lži?ku. Když jim to dávám z prstu (to se jim líp nabírá do tlami?ky) tak už se mi do n?j sem tam i zakousnou :o))) Mají už zoubky asi jako k?e?ek, brzo to bude bolet... :o)))

Jo a málem bych zapomn?la (Mikejlo... :o) Baští škrábané hov?zí S vlo?kami Baby Vlocken! A radši než samotné maso - je to v?tší kaše, tak se jim to asi líp jí. No a ani mam?a nep?ijde zkrátka - co nesn?dí, to nadšen? dojídá :o)))

Zlatí?ko moje trp?livý - když ji neotravujou malí, tak jí trápíme my desinfekcema a doktorem....
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-10, 04:00
Šma?ka: D?kujeme, Stikynce vy?ídíme. Jak vidíš, všichni si s nima užíváme, co to jde :o)))
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-05-10, 13:40
Jestli mohu p?isp?t s naší zkušeností. Gigince také zatrvdly t?i mlé?né lišty a nasko?ily boule.Na veterin? nám vetka poradila st?ídat teplé i studené zábaly. A tak jsme chladili zmrzlým balí?kem ?ehokoliv co bylo v mražáku po ruce. Téplé zábaly byly ud?lány z vlo?kové kaše zabalené v igelit. pytlíku a ut?rce. Vždy nah?áty v mikrovlnce podle pot?eby. Dv? boule se ztratily, ale ta velká se musela na vet. na?íznout a byla vytla?ena "hrouda hnisu".Kluci v té dob? byli už velcí a tak je Giginka odstavila. Ty teplé zábaly ji d?laly lépe, lebedila si p?i nich a proto jsme je dávali ?asto. Od studených jsme upustili.

P?ejeme Stikynce hodn? trp?livosti a pani?ce PEVNÉ NERVY

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-10, 22:20
Tak jsme se byli podívat na žížalky..jsou úžasný, maminka je od nich chudinka celá okousaná...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-14, 12:04
Takže okousanou maminku odstavujeme. Mr?ousové už dokážou solidn? kousnout do prstu, takže jim definitivn? skon?ily kaši?kové ?asy. V pohod? už baští namo?ené granulky a n?kte?í za?ínají mam?e ujídat i ty suché - resp. berou jí je z misti?ky. Jestli se jim da?í je i spapat jsem neodhalila. Jednou denn? ješt? dostávají masí?ko, to aby si pošmákli a aby ten p?echod nebyl tak naráz.

No a rostou nám jak z vody :o) Stickynka nám je nosí do postele na hlídání a už se tam s nima skoro nevyškrábe, jak jsou velký :o)
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-18, 19:16
Máme samé dobré zprávy z nálepkárny!

Mamince se p?estaly d?lat ty šílené spousty mlí?ka a b?íško už má zase skoro normální. Zabrala zázra?ná masti?ka od MVDr. CHylíkové (bohužel nevím jak se to jmenuje, dostali jsme jen kousek - to jsem ale truhel, co? patlám jí ani nevím ?ím...) Spolu s tím jsme museli nálepky odstavit - což se poda?ilo jen ?áste?n?, Stikynka se s p?epravkou - do?asným ubytováním - málem kutálela, jaký d?lala bordel. Takže jsme jí k nim stejn? vždycky na n?jaký ?as dávali, a mlí?ko p?esto zmizelo, takže super - malí stejn? už skoro nepijí, papkají granulky a všichni (i my!) jsme (pevn? v??ím) spokojení. Stikinka je už zas nastálo s mr?ousky a dáváme moc pozor, jestli se jí mlí?ko zas neza?íná d?lat.

A další supr zpráva:
Nálepkám je 31 dní a první nálepka dneska otev?ela úpln? ob? o?ka (má je ješt? šikmý, ale už vidí po?ádn? - takže má výhodu u misky s papáním :o) a ostatní všichni mžourají aspo? na koutky. Když je n?co zajímá nebo n?co hledají, tak strááášn? vysoko zaklání hlavi?ky, aby na to t?mi koutky vid?li - a vypadají u toho jak plyšoví minilachtánci :o)

Mají taky už n?kolik úsp?ch? v hledání písku - na 100% v?dí a poslechnou když je na n?j ?lov?k správn? postaví, a n?kte?í z nich už se na n?j i sami a dobrovoln? došmrdolili. Bohužel to zatím zdaleka nezvládají všichni a vždycky, spíš n?kte?í a ob?as, takže uklízíme, uklízíme, uklízíme - 11 louži?ek a hromádek tak co 2 hodinky...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2009-05-20, 17:03
Zana: Tak skoro odstavi? od matky? To sa mi vôbec nepá?i, mesiac je malo na to, aby boli bez jej prítomnosti :(

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 18:13
Hena: jo, normáln? bych je nechala s ní až do odb?ru na 7.týdnech. Takhle jsme jí museli od nich odd?lit už na za?átku 4.týdnu, od 3.týdnu jsme je zvykali na pevnou stravu - všech 11 jsme každé extra krmili masovou kaši?kou z prstu. (tzn. 2 hodiny krmíš, a mezitím m?žeš od toho prvního za?ít znovu) V jednu chvíli to totiž vypadalo fakt hodn? špatn?, Stikynka m?la asi hodn? nakro?eno k zán?tu a tzn. ATB, a VET (pan doktor Hnízdo, co se st?ídá s dr.Chylíkovou na Bílé Ho?e) se obával, že je budeme muset odstavit už na 3.týdnu - jakmile by totiž ATB dali mam?e, malí by si nesm?li ani líznout. Proto jsme do nich za?ali cpát pevnou stravu tak brzo.

No p?i p?edstav? že p?ijdeme t?eba o všech 11+1, nebo že budou muset ke kojné my bylo fakt p?íšern?...

Nakonec na žádný zán?t nedošlo (díky bohu!!!), malí dostali ješt? týden blaženého odkladu (mezitím Stikynce do?ista ukousali i ostatní cecíky, z 8 jí zbyly všeho všudy 2 a ješt? pochroumané). Bylo jasné, že i kdyby Vet ne?ekl, musí jí dát pokoj, jinak by jí úpln? odrovnali.

Stiky pak dostala masti?ku na podporu zastavení laktace (na princip se m? neptejte, i kdyby to byl t?eba krém na boty je mi to jedno - protože naprosto úžasn? zabralo) kterou jsme jí, brou?ka našeho, n?kolikrát denn? to bolavé b?íško masírovali. Ani k tomu se malí nem?li moc dostat, ale prý trocha olíznutá by jim zp?sobila max.pr?jem.

No a Stiky musela od nich, jinak by se jí mlí?ko d?lalo dál a z t?ch obrovitánských 8 okousaných boulí na b?íšku by fakt ten zán?t mohl být. M?li jsme jí od nich extra ale jen ?ást dne, aby malí nebyli prost? p?icuclý nonstop (t?eba p?es den byla extra a ve?er šla na chvíli k nim a tak)
Malým to moc nevadilo - h?ejou se na hromad? a má?ené granulky už baštili úpln? sami. Ale Stikynka se mohla samoz?ejm? zbláznit...

Te? už jsou zas všichni spolu, a jsou spokojený. My taky - v?bec jsme se nevyspali. Domazáváme poslední trošky té masti?ky, b?íško už má to moje zlatí?ko zas skoro normální (p?ed tím ho úpln? tahala po zemi, byla jen kost, k?že a mlíko - p?estože žrala 2x tolik co normáln?) Zas nám trošku zpátky p?ibrala a na kontrolu ji máme vzít až spolu s o?kováním prck?.

Takže tolik p?ípadné info o naší rodince pro všechny chovatele s po?etnými odchovy. Zajímalo by m?, jestli se to stává v?tšin? fre?ulek, co mají víc mr?at než cecí?k?... Celé to totiž za?alo tím, že jak se o n? prali, tak jí je utrhli nebo ukousli.

Tak jak ?íkám - už jen sledujeme, aby se jí znovu mlí?ko neza?alo ve velkém d?lat. A za tím, zpala? pánb?h, doma všichni zdrávi :o)))))
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-20, 18:33
Pises, ze jste zacali prikrmovat brzo - ve trech tydnech. Ono to ale brzo neni - mladata se v tu dobu zacinaji prikrmovat - po cca dvou dnech zkousek uz zacnou bastit maso.
Trochu bych rekla, ze pokud mladata mela kasi, ze treba sala tolik z hladu, proto tolik rozdrasaly ceciky.
Moje Flo mela 12 mladat a zadny problem nebyl. A co vim o takovych pocetnych vrzich, tak si nepamatuju podobny problem (napada me Lorinky Moli, Enif a Helenka, Jordina Elfi a Heny Quinzi).

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 19:05
No takhle - na 3.týdnech bychom za?ali p?ikrmovat tak jako tak, ale takhle jsme se snažili aby byli co nejrychlejc jen na pevné a krmili furt, aby se už o mámu neprali a taky po?ád hrozilo to brzké odstavení. Kdyby bylo vše v klídku, tak bych to s nimi tolik nehrotila a nechala je chceš-nechceš dvakrát, max.t?ikrát za den, než by za?ali s mokrýma granulkama co se za p?l dne v kleci nezkazí a m?žou k nim po?ád.

Jinak první dny baštili naškrábané hov?zí smíchané s gimpet vlo?kami, pak ješt? se zeleninou. Pak jsem jim dávala masí?ko i na kousky a mezitím je p?evedla na Acanu. Maso dostávají už jen ob?as, to víme že nesmí mít samotné, aby nebyli lachtánci.

Jinak fakt nevím, co bylo u nás špatn?. Malí se o Stiky prost? p?íšern? rvali, neustále se navzájem vytla?ovali, tak nakonec nepil nikdo z nich dost dlouho. A jak už jsem ?íkala - m?la mlí?ka strašné spousty od za?átku. Jenže z t?ch ukousnutých cecí?k? pak malí nesáli, jen lízali to co z nich prosáklo, a mlí?ko se jí v nich hromadilo navzdory naší snaze.

Každopádn? dík za info, ?íkala jsem si že to takhle nem?že být pokaždé. Jednu dobu jsem už byla i rozhodnutá že po t?hlech malých jde na kastraci, p?estože p?vodn? jsme plánovali, že za dva roky bychom po?ídili mimíšky ješt? jednou. Te? už vypadá líp, ale uvidíme co ?ekne Vetka až ji pak uvidí. Možná by pro ní kastrace byla pak úleva - o malé se stará skv?le (aspo? m? se to zdá :o) ale fakt jí d?sn? z?ídili...





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zana dne 20.05. v 19:08.
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-20, 19:42
zano,
no jo, mladý - ale co ty ukousaný ceciky? to p?ece nedoroste a problém s kojením bude znova? nebo ona je má "jen" zrasovaný, jsem to špatn? pochopila?

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 19:55
No práv?, to jsem taky myslela - že prost? p?íští mim?a by už nem?la z ?eho sát.
Ale Vetka (Chylíková) ?íkala, že fre?ule je mají ukousnuté každou chvíli, a že se to zregeneruje. No nevim - to mi p?ijde jako by mi mohl dor?st t?eba kus prstu...

Navíc ?íkala že cecíky samy nejsou pot?eba, že to je jen "dudlík" a mlá?ata dokáží sát i z toho zbytku. To taky nevím - t?m ukousnutým se vždycky vyhnuli, i když z nich mlí?ko sáklo. Ale je pravda, že te? už vlastn? nemají z ?eho, a p?esto si u ní ob?as pomlaskávají. Ale už jsou velký...

Každopádn? po?káme po prckách a pak se uvidí, jestli by ta kastrace fakt nebyla lepší... Jen - já jsem trochu odp?rce kastrací a podobných zásah? do "p?írody", pokud to není fakt nutné. A u samc? ješt?, ale holka...

jo - ono totiž ješt? taky záleží, jak se jí to zahojí a jak to bude uvnit? žlázek vypadat až malé dáme upln? pry?. pokud tam bude n?co (ježiš, fakt si to slovo nepamatuju - ale prý jako dutinka) tak by malé mít už nem?la, bo pak je zvýšené riziko rakoviny.Nebo se d?lají až u dalších mladých p?i špatném zahojení? No... možná jsem to te? celé zmotala a jestli si to n?kdo zkušen?jší p?e?te, poklepe si na ?elo. Ale vyrozumn?la jsem prost?, že je docela možné, že se to nezahojí správn?, a pak je to jasný...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 22:59
Takže kone?n? dost žvan?ní, a chce to n?jaký fote?ky, co.....

tak p?kn? od za?átku, tam co jsme p?estali:

7.5.: jedno z prvních krmení - to se ješt? vešli kolem jednoho talí?e :o) Po?ítejte: fakt 11:o)

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:06
7.5.: TAk to za?alo... vzdali jsme se své postele ve prosp?ch fretek...


No - vlastn? nás v ní ob?as nechají p?espat :o)
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:09
12.5. Radek hlídá... Vlastn? Radek spí po no?ní, a Stikynka mu je sama nanosila do náru?e na hlídání. Ob?as p?ib?hla, lehounce ho kousla do nosu - to jako na kontrolu. Nálepky se k n?mu nalepily a h?ály se mu o b?íško.
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:12
14.5. Za?ínáme kousat, a tak už nedostáváme kaši?ky, ale kousky masa. A k jednomu talí?i se dávno nevejdeme, musíme mít každý svou misti?ku. Doma jich tolik není, ale zato ví?ek od okurek máme doma dost. Aspo? nemusíme p?elézat okraje...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:13
Máma nám n?kdy ujídá...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:15
14.5.: Takhle krásn? jsme spinkali, p?estože máma s námi pár dní nemohla být... Jsme ale state?ný a ani jsme neplakali!

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:18
17.5. A zase v posteli. Definitvn? zabrané území. To už jsme si za?ínali spolu hrát.

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:22
No a to už je dneska. Bydlíme v novém, ale postel je po?ád stejná a po?ád naše. Te? na ní už taky po?ádn? vidíme! I když n?kte?í z brášk? ješt? po?ád jen na jedno o?i?ko.... Mimochodem, zrovna já jsem ješt? volný. Mám tmav? vínová o?ka, jsem béžový a možná mi budou ?íkat Stuart...

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:24
Sven d?lá ?est svému jménu - "bojovník". Na obrázku s trofejí - práv? po t?žkém boji zakousl krokodýla...
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:25
Ne že by mu bráškové nep?išli pomoct...

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:26
No a nejlepší granulky jsou vždycky až na dn?... By m? zajímalo, pro? ti sv?tlí vždy drží spolu :o))

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:28
NE jen krokouš to odnesl. Práv? jsem ulovil palec naší pani?ky. Ode dneška už umíme kousat do krve... Všichni!

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:32
Tak tohle je celá standardní bojová scéna... Na západní front? rozhodn? není klid!!! A všimn?te si, že na fotce nejsme všichni... Hádejte kde jsou ostatní?....

Správn?! Schovaní!
A když se nenecháme rychle najít, tak za chvili?ku i po??raní!!! Ž?žo bojovka :o)))

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:35
A Oskara za dnešní den vyhrává ... Samí?ek za vít?zství v bitv? o roli?ku!!!

Ano Majdo, tak ten je tv?j :o) Tmavooký Samuel :o) Skv?lá volba - fretka v cestovním balení :o)))

Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-05-20, 23:38
Jenom dodávám, že p?i vzniku t?chto fotografií nebylo ždáné zví?e zran?no (jen lidé) a všechny fretky spolupracovaly na p?íprav? naprosto dobrovoln?....
... Ano, i Samí?ek do roli?ky vlezl dobrovoln? (p?estože to tak nevypadá) a ješt? z ní musel vyhnat dva brášky.
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-21, 09:00
Zuzko, nekecej, vypadá jako když je zdrogovanej :-))))) Ne, vážn?, žížaly jsou úžasný, už jsem fotku ukázala i Pytrískovi.....jakýho bude mít novýho brášku
Avatar

Re: Sticky a jejích 11 nálepek
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-05-21, 09:19
Nádherní lumpíci. Fotky jsou povedené. Obdivuji páni?ka jak krásn? hlídá...

Aktuální stránka:2 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist