Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 52
STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-10, 13:34
zde je tedy pokra?ování vlákna Stelivo & Papání (resp. Stelivo a Krmivo)

p?ibližné RO?NÍ FINAN?NÍ NÁKLADY NA PÉ?I O FRETKU:

- po?izovací cena fretka + základní výbava v?. klece cca 5-10 tisíc k?
- krmivo, stelivo, p?ípadné výživové dopl?ky, vitamíny ro?n? cca 3-8 tisíc k? (dle zna?ky granulí i steliva)
- základní léka?ská pé?e v?. o?kování ro?n? cca 1-3 tisíce k?
- tzv. "mimo?ádné" výdaje (*) za léka?skou pé?i p?i úrazech, kastraci (b?žné) ?i jiných operacích (?asté), onemocn?ních od pr?jm? až po nádory (velmi ?asté, zkušenost s vážnou nemocí své fretky má prakticky každý chovatel), ?i p?i pouhém podez?ení na vážnou chorobu + prevetivní prohlídky ro?n? ?ádov? desetitisíce k? (za jednu návšt?vu u veteriná?e, pokud se nejedná o nic vážného, po?ítej kolem t?í až p?ti set k?)
- hra?ky, kosmetika, r?zné "krávovinky" ro?n? cca 1-20 tisíc k? (dle míry šílenosti daného chovatele)
- úhrada za škody na majetku vlastním i cizím, výdaje za obvazy, náplasti, desinfek?ní prost?edky, p?eo?kování rodiny i všech pokousaných známých, ?istící prost?edky v?. octa, odstra?ova?e pachu, v?n? do zásuvek apod., vým?nu pros...mrd?ného koberce a v neposlední ?ad? za poukaz do lázní pro k smrti vyd?šenou babi?ku (v tom lepším p?ípad?, v horším za operaci n?kolikanásobného by-passu) ro?n? cca 3-x tisíc k? (dle míry hajzlovosti daného zví?ete, omlouvám se za ten výraz, ale jinak se to ?íct nedá!!)

sumasumárum si nas?ítej sám. já už po?ítat p?estala a ani NECHCI V?D?T, kolik m? ty hnusný smradlavý kousavý a všudesrací mrchy, kterejch se celá rodina bu? štítí nebo bojí, stojej.

jo, a hodn? št?stí...
-------------------------------------------------------------------------------------------
poznámka pod ?arou:
(*) nazvat jakékoli výdaje za léka?skou pé?i pro fretky jako "mimo?ádné", mn? osobn? p?ipadá pon?kud zcestné, ale dejme tomu... možná má n?kdo to št?stí, že alespo? slyšel o fretce, která celý život nepot?ebovala žádnou operaci a ve v?ku 10-12 let náhle uhynula totální sešlostí v?kem, p?i?emž do posledního dne byla zví?etem zdravím kypícím.
jo, te? si vzpomínám, že jsem n?co takového taky n?kde zaslechla nebo ?etla, akorát si nejsem úpln? jistá, jestli to náhodou nepsali v blesku...


-------------------------------------------------------------------------------------------

následující p?ehled d?lám jen pro naše porovnání (nejste klidn?jší, když vidíte, že vaši sežerou p?ibližn? stejn? jako sousedovic nebo i víc? :o)) a taky proto, že se ob?as n?jaký nová?ek ptá, KOLIK/za kolik toho fretka za m?síc sní/projí a já to vlastn? dodneška po?ádn? nev?d?la. tak m? to zajímalo.
a když už to d?lám, zajímalo by m? i dál, jestli je rozdíl ve spot?eb? mezi jednotlivými granulemi - nap?. ?ím víc/mí? živo?i?ných protein? nebo tuku, tím nižší/vyšší spot?eba atp.
jenže to by musel být vzorek od stovek fretek, aby se takový údaj dal aspo? trochu seriózn? vysledovat... :o/
ale je to fakt jen pro zajímavost nás, zv?davých (a zvídavých) chovatel?, nevyvozujte z toho n?jaké extra záv?ry... :o)

PR?M?RNÁ M?SÍ?NÍ SPOT?EBA GRANULÍ

údaje o m?sí?ní spot?eb? byly poskytnuty jednotlivými chovateli. jsou vždy p?epo?ítány na jednu "pr?m?rnou" fretku a dopln?ny i o výši finan?ních náklad? za m?sí?n? spot?ebované množství konkrétních granulí. ceny granulí vychází v?tšinou z nejlevn?jšího možného - tedy z velkých nebo alespo? st?edn? velkých balení.

dáda, 1 kluk - totally ferret active - 0,5 kg - 75 K?
kamculenka, 1 kluk + 2 holky (vše kastrát), totally ferret active - 0,6 kg - 90 k?
martina, 3 kluci (kastráti) - totally ferret active - 0,82 kg - 127 k?
žofiro, 1 + 1 - totally ferret active - 1,25 kg - 189 k?
scally, 1 + 1 - totally ferret active - 0,75 kg - 115 k?
yasmin, 8 + 8 - totally ferret active - 2 kg - 300 k?

petronelka,1 ?tvrttcho?ka - totally ferret baby - 0,85 kg - 288 k?
rynn, 2 kluci + 1 holka - totally ferret baby - 0,9 kg - 292 k?

nessie, 1 kluk - vitakraft - 1,6 kg - 260 k?
majda, 2 kluci - vitakraft - 1,6 kg - 260 k?
lucifina, 3 kluci + 1 holka - vitakraft - 1,8 kg - 290 k?
petra p., 1 + 1 - vitakraft - 1,6 kg - 260 k?

vendulka, 1 + 1 - ANF - 0,75 kg - 140 k?
johana, 1 kluk - ANF - 1,25 kg - 230 k?

hena, 2 kluci + 1 holka - acana kitten - 0,5kg - 40 k?
bara, kluk + 2 holky - acana kitten - 0,7 kg - 55 k?
dáda, 2 kluci + holka - acana kitten - 0,89 kg - 70 k?
mirim, 2 + 2 - acana kitten - 1 kg - 80 k?
mikelja, kluk + 3 holky - acana kitten - 1 kg - 80 k?
jeanette, 3 kluci + holka - acana kitten - 1 kg - 80 k?
petra p., 2 + 2 - acana kitten - 1,3 kg - 100 k?
boža, 4 kluci + 2 holky - acana kitten - 2,5 kg - 200 k?, resp. 150 k? (sleva)
kamculenka, 2 holky - acana kitten - 0,5 kg - 40 k?

klokan, 1 holka - ferret complete - 0,35 kg - 50 k?
martina, 3 kluci (kastráti) - ferret complete - 0,83 kg - 115 k?

dáda, 1 kluk - sluis - 1,4 kg - 261 k?
amonnia, 2 holky - sluis - 0,6 kg - 112 K?

erin, 2 kluci + 3 holky + 1 polotcho?ka - merlin - 0,8 kg - 72 k?

žofiro, 1 holka (kastrát) - holistic select - 0,4 kg - 111 k?

sumarizace projektu "hon na granule":
z pr?zkumu vyplývá, že na jednoho chovatele p?ipadají v pr?m?ru 3 fretky (a tomu bych i v??ila, protože kdo fretkám propadne, tak jednou fakt skon?í nejmí? na t?ech... :o)))
za údaje poskytnuté do tohoto velkolepého projektu všem zú?astn?ným (fretkám i chovatel?m) d?kuji a t?ším se na další spolupráci na n??em podobn? ne-smysluplném... ;o)

záv?r:
pr?m?rná m?sí?ní spot?eba granulované stravy jedné pr?m?rné fretky lehce p?esahuje 1 kg kvalitních granulí za cca 145 k? + pamlsky, vitamíny, semtam n?co dalšího.

poznámka pod ?arou:
nezapome?te - abyste dosáhli pr?m?ru, musíte si po?ídit aspo? jednu holku a jednoho kluka, protože rozdíly ve spot?ebách jsou zna?né!
:o)



Celkem upraveno 36×. Poslední úprava: martina dne 01.10. v 11:37.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-12-11, 02:11
Z vlastní zkušenosti vím, že kvalitn?jšího jídla sn?dí fretky mén?. Mén? ho tudíž i vyprodukují a nejsou tak cítit jako z jídla chudého na živiny, toho naopak sežerou mnohem víc a víc toho z nich pochopiteln? i vyjde ven a víc to zapáchá ;o)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-11, 09:04
když hlídám,mají ti návšt?vníci svoje granule,ted v?tšinou Tottaly a mužu zodpov?dn? prohlásit,že bobk? je stejn? jako u mých a zápach v?tší než u našich po Acan?,ta je totiž velmi stravitelná,takže i když toho zblajznou hodn?,vyjde z nich málo.Po té cítit nejsou tém?? v?bec.Podobn? jako po FC.Nejhorší na smrádek je Merlin z t?ch fret?ích :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-11, 09:38
Smrádek mi t?eba z TF nep?ijde horší než z Acany, ale je fakt, že po Acan? m?li tuhý bobky... te? už ani nevim, jak n?co takovýho vypadá... Ale množství srovnávat nem?žu, protože p?edtim jsme m?li o fretku mí?, když byli na Acan? nebo Vitakraftu... Ale jinak Vitakraft- to vyšla na Rockyho a Meggie cca krabice na tejden, maximáln? 10 dní...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-12-11, 09:41
Koukám, že mám jedny z nejlevn?jších fretek. :o)))
Mimochodem - vypadá to, že nám další 8kg balení Acany Kitten vydrží op?t p?esn? na 2 m?síce. Tak nevím, z ?eho ten Damián tak tlousne. :o/
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-11, 10:38
rynn,

?id?í bobany maj ti tvoji asi z toho d?tskýho tf, je tam hodn? tuku. až p?ejdeš na active, bude to zas jiný. dtto cena - baby a senior je opravdu jen pro velmi bohaté chovatele! ;o)

co se smradlavejch boban? tý?e, tak kluci žerou totéž, ale v páchnoucích koncových produktech jáca spolehliv? vede! jestli bude mistrovství sv?ta, máme velmi reálnou šanci na umíst?ní v ?ele závodního pole... ;o))

tak další další další chovatelé! kdo krmíte (tém??) výhradn? granulemi, pochlubte se!

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-11, 10:48
Martino, vždy? active je jenom o n?co mí? tu?n?jší, ne? O 1%? Cca? Pokud ale budou babky tužší, budu jenom ráda, oni ty lívance jsou d?sný, z koberce se dostávaj p?kn? blb? :))) Na activ už p?echázíme, dneska si to snad u Majdy vyzvednu, pytel baby jsem na?ínama v ned?li, takže to je tak na ty ani ne 3 tejdny...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-11, 10:56
ja si myslím že Baby má hlavn? hodn? vysoký obsah bílkovin z vajec a ku?ecího masa,tuku o dv? procenta víc než je pot?eba a proto nejsou bobky,je to ur?o t?ma bílkovinama.Je to vhodný fakt jen pro malinký fretky.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-11, 11:10
No, já tim cht?la p?vodn? vykrmit Rockyho po kastraci. To se nepovedlo, prost? víc než 1,3 kg mít nebude. Ale zase Romeo se tim vyžral p?kn?. Ale už mi to p?ijde taky moc, no... takže proto p?ejdem na active, kde už snad z?stanem...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-12-11, 12:40
Marti, ja se taky chci pochlubit, ale musim se na to vrhnout zodpovedneji, nebot ted nevim presne..ja totiz vubec nevim:), bo ani nevim, co bylo vcera za den..granule dojdou, jdu pro nove:) Orientacne si myslim, ze mam 2 krabice Vitacraftu na tyden...(3 kluci, 1 holka)..Ted ale Vitacraft opoustim, mam ted 1 baleni ANF , no a pak nejspis prejdem na ten Totally Ferret..takze ted nevim, pekny zmatek to je:)
Jinak co vim, jsou vahy:
Kimik- 1,9
Monty-1,7
Leila-1,150
Tomicek-1,350 :(

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-11, 13:44
ahoj lidi taky nemužete nikde kopit akanu pro kotata?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-12-11, 13:57
Tomáši, s Acanou je problém....výrobce má výpadek ve výrob?, p?estože slíbil, že naobjednané zboží dodá do konce listopadu, tak se tak nestalo. Jedinou kterou m?žu sehnat je kilo a p?l, v?tší balení prost? zatím není :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 11.12. v 15:00.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-11, 14:05
momentáln? slibují že to do konce roku vy?eší,velká balení by m?la dorazit mezi svátky.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-12-11, 14:53
Tak jste m? ?ádn? vyd?sili. Hned jsem volala do svého oblíbeného "Acaního" obchodu v Ostrav? a uko?istila jsem (rozum?j zabookovala do p?íštího týdne) poslední 8kg pytel Acany Kitten. Paní prodava?ka byla moc ochotná a chápavá, takže další 2 m?síce snad hlady neum?eme. :o)
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-12-11, 19:45
dneska vymivala misku a nasla jsem tam zrni a to neni poprve.krmim sluisem.a to neni poprve co jsem to nasla.Copak mam doma KRALIKA.to by se asi stavat nemelo.asi poslu stiznost na to jejich firmu.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-11, 20:06
...to už se tu n?kde psalo, ne? Zrní v granulích pro fretky! Ale nemúžu to najít...sakra!

Mn? se to s ANF stát nemúže, tedy zatím a neštéstí :-) tam sou granule "jak jeden voják" :-)
A ani v FC sem nikdy nevid?la jinou granuli jak má být.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-12-11, 20:16
jo o sluisu se to psalo v tom prvnm vlákn? steliva a papání,ale kde p?esn? nevím.


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-12, 10:04
ahoj lidi co myslite o tomhle krmeni?

--------------------------------------------------------------------------------

gilpa MERLIN 15kg ( krmivo)Kompletní krmivo pro fretky, s vysokým podílem ku?ecího masa, s játry a s rýží.Vysoce stravitelné a s nižším podílem vlákniny k zajišt?ní optimálního p?ísunu živin.Extrudované - k?upavé granule pomáhají fretce ?istit zuby.Obsahuje mastné kyseliny omeg 6 a omega 3 - sm?s tuk? ku?ecího, sojového a ze ln?ného semínka zajiš?uje dostate?ný p?ísun energie a rovnováhy zdravé srsti, k?že i imunitního systému.Výtažky z juky - k minimalizaci nep?íjemných pach?

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-12, 11:44
Martino ja se fakt omlouvám,ale co mám d?lat s blbou hlavou,no.
Rozhodn? nepolevuj ve výzkumu,m? p?ipadá zajímavej :o)

Ja zkusím p?esn? pom??it jak to u nás je ted,když nemám ani utulká?e a ani návšt?vníky.Myslím že tedky bašt?j tak v pr?m?rných mezích,nevykrmují se ani nehubnou,tak by to mohlo být k n??emu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-12, 11:57
jsem si d?lala srandu, simt?... výzkum! :o)
p?ibližný hodnoty už víme - a o to mi šlo. jen mi teda v?bec nehrajou s t?ma od totál feretu, ty se mi zdaj hrozn? nízký. nebo taky krmíme n?jakou sousedovic zv??... :o/
anebo mám doma špatn? provád?né m??ení, budu muset zp?ísnit kontrolu! (což je nejpravd?podobn?jší, protože já si nikdy nepamatuju, KDY jsem to které balení kupovala, resp. otvírala... :o/ ... )

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:01
No, když to tak vezmu, u nás je pr?m?rná váha na tcho?e 1,45 kg a pr?m?rná denní dávka TF baby cca 30 gram? (po?ítáno na posledním balení, co jsme dod?lali :)).
A jinak- já si ud?lala poznámku do kalendá?e v mobilu, kdy jsem to balení otvírala, jinak bych to samoz?ejm? zapomn?la... :))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:03
takže asi to fakt sedí... mám prost? bordel...
nóóó, to teda d?lal seriózní výzkum ten pravej!!

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:07
nevite neco o krmeni chico pee? pro ko?ky
a co si mysli o davani fretkam sušeni ku?eci drapisi a krky

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:22
Tome, to krmení pro ko?ky neznám
A t?ch sušených pa?átú a krkú bych se asi celkem bála...aby se to fretce nazapíchlo do st?ev...když se to rozkouše, ty úlomky sou asi dost tvrdý...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:33
nedávno n?komu uhynula fretka na zapíchnutou kost ve st?ev?,takže na podobný hnusy rad?j zapome?.Myslím že na trhu je dostate?ný množství kvalitních granulí,tak bych nevymýšlela levný ko?i?í a už vubec ne cokoli sušenýho!

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:39
Nám se takhle kostí udusil pes.....to fakt ne!!!!
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-12-12, 12:55
jinak co jsem koupila 2 konzervy od grand,tak v t?ch jsou taky špi?atý kousky kostí :o/ takže ob? hned let?ly sm?r koš...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-12-12, 13:06
žofiro - co se tý?e grandu, ten let?l do koše už jen dle svého smradu :/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-12-12, 13:08
Grand je nechutnej...proto jsem ho ani nebrala do obch?dku...
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-12, 13:25
P?esn? tak, aspo? fret?í Grand je hnus, naši tcho?íci nejsou moc vybíravý, ale k tomuhle se nep?iblížili na mí? než p?l metru. Smrad hroznej. Prej ty psí jsou dobrý, že je tam fakt ku?ecí maso a tak, ale neriskovala bych to snad ani pro psa.
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist