Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 22
pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: jerry.Terka (IP)
Datum: 2007-03-04, 00:59
jsem za?áte?ník. za pár dní si budu po?izovat sami?ku. jen jsem se cht?la zeptat, jakým zp?sobem mám nau?it fretku na záchodek a co nejlépe do n?j dát. klidn? mi posílejte rady na m?j email manekyna@seznam.cz

z+jak+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:06.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: jerry.Terka (IP)
Datum: 2007-03-04, 12:34
ješt? jedna otáze?ka.
mají fretky moc velkou tendenci okusovat n?jaký nábytek?? a? je to plát?né nebo d?ev?né?? m?j otec má starost že by mohla sežrat kabely

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-04, 12:49
fretka není hlodavec,takže žádnej nákytek neokusuje.
Doporu?ovala bych sehnat si knížku od Petry Nerandži?ové-Fretka jako domácí zví?e.
A pak p?e?íst tyto stránky.A pak teprve koupit mmimíška od chovatele.A snad všechno co se fretek týká je na tomto foru n?kolikrát probrané,prodebatované a donekone?na zodpov?zené.No ale kdyby se i p?esto našel dotázek,tak odpovíme :o))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-04, 14:12
Sežrat kabely nehrozí, ale je fakt,že náš fre?á?ek do kabel? ob?as hryže, takže rad?ji dávat pozor.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-04, 20:47
Na rozdíl od hlodavc? opravdu spíš hrozí, že si ze zv?davosti kousne a majzne ji to.
Jinak - zubama nic moc nerozežere (až na r?zné nakradené p?edm?ty, u nichž je t?eba dávat pozor, aby kousek nespolkla a neucpala si trávení), ale m?že nap?. drápkama rozhrabat gau? nebo n?jaké látky, potahy atp. pokud se bude chtít dostat za n? nebo pod n? :o))))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-03-05, 12:20
Náš Mates nábytek nehlodá, jinak hrabe rád v povlaku od polštá?e, pod matrací v k?esle a co se tý?e kabel?, tak sem tam si rád hryzne, ale je to doopravdu málokdy *o)))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-05, 19:37
Fretka nem?že hlodat, protože na to nemá uzp?sobený chrup, nemá prost? hlodáky, ale má tesáky. Ona nehlodá, ale když ji rostou zuby (jako každému mlád?ti) tak m?že mít tendenci žvýkat - okusovat boty, nebo gumové p?edm?ty. Ob?as, jak již tady bylo ?e?eno, m?že škrábat drápy koberec. Hlavn? na míst?ch, u dve?í.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-06, 00:07
moje fretka kouše do kabel? když je rozdovád?ná a jsou poblíž...ale na ok?iknutí toho nechá. A ten koberec? u dve?í ho mám skoro rozpáranej :o) od toho se odradit moc nenechá...

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-06, 00:13
Jojo, drápání koberce u dve?í... oblíbená ?innost...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2007-03-06, 00:21
Na drápání koberce jsme našli super v?c. Už ho nedrápou...

A my máme lino (a budem mít dlažbu a plovou?ku) všude kde b?haj :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-03-06, 00:30
jo no, jen aby ale neskrabkaly dvere, tak jako ty moje :P
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-06, 02:03
Dodnes máme oškrábané dve?e od Vendelínova pokoje - no bóóóže :o)))
Stejn? je ten lak 50 let starej :o)))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-06, 09:58
Dve?e taky máme trochu poškrábaný :)) tak co, mít doma psa nebo ko?ku, škody jsou v?tší :D
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: jerry.Terka (IP)
Datum: 2007-03-06, 10:53
no tka to slyším docela nerada. dve?e by se dali skousnout a aji ten koberec. mám ho jenom v pokoji ale ten je stejn? starší než já.:o) jenomže máme novou seda?ku:o(

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-03-06, 11:00
Holky,v tématu "fret?í dárky" Silva psala,že má i ko?i?í škrabadlo :-) .Myslíte,že to t?eba m?že nahradit škrábání koberce a pod.?To je možná spíš dotaz p?ímo na Silvu.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: jerry.Terka (IP)
Datum: 2007-03-06, 11:31
taky jsem nad tím p?emýšlela.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-03-06, 12:07
My máme doma taky škrábadlo, takovýho králí?ka - pov?sit, ale Bobíška to zajímá jen okrajov? a pouze jako hra?ka. Rozhodn? ho nedrápe. Na to máme p?ece seda?ku a koberec. :o)))))))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Pavito (IP)
Datum: 2007-03-06, 12:42
No tak moje fre?ule (hlavn? kluk) koberec ani neškrabou, zato ho koušou. Mám ho smy?kový, takže zachytnou zuby pramen a vykousnou ?i vytáhnou ho z m?ížky. Vypadá to fakt zajímav?. Koberec mi nevadí, ale to, že by si teoreticky mohly zlomit zub... A navíc kluk Mario je textiložrout (nedávno mi šlohnul ponožku a kus špi?ky užral) a dokonce (což d?íve ned?lal) ukousal rypá?ek gumovému prasátku. On mi prost? musí p?id?lávat starosti...:-(
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-06, 13:08
Z vlastní zkušenosti m?žu napsat, že není pravdou, že koberce a kabely hryžou jen mlá?ata.
Náš Brutík nepuší a je velice mazlivej a milou?kej ALE...
Rve koberce zubama i drápama. Nejrad?ji v obyváku na viditelných místech, a? si návšt?va pop?emýšlí, cože to tam máme.
Když prochází kolem libovolného kabelu, tak si v?tšinou hryzne, jen tak, aby ?e? nestála. Už byl na?apán i jak se snaží vytahat kabely z P.C.
Existenci a naše vlastnictví bot p?ed ním zatloukáme, jakmile spat?í botu, za?ne ji zb?sile likvidovat.
A to má 20 m?síc?.P?estože je hodn? hlídán, díky své rychlosti má na svém kont? n?kolik slušných materiálních škod.
Podotýkám , že výchovou to nebude. Náš první fre?á?ek nikdy nic neni?il, klidn? jsme ho poušt?li si hrát do botníku.On boty hrozn? rád skládal a nikdy žádnou nezni?il. Neni?il ani koberce, ani neškrabal nábytek.Je pravdou, že zase kousal a Brutík nekouše.
Takže za?áte?ník?m bych poradila, a? po?ítají se škodami nebo a? si fretku rad?ji nepo?izují.Nikdy nevíte, jaký uli?ník na Vás vyjde:o)))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-06, 13:37
Patty: Už tady ty za?áte?níky p?esta? mystifikovat:-)

Ve?ejn? tui prohlašuji, že Patty Brutík je HLODAVEC a ne že ne:-)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-06, 13:41
?iko, volám o pomoc.
Vysv?tli Nessie, že jsi nám prodala fre?á?ka.Je jen trochu hlodavej, no.

On prost? ne?te a tak neví, že nemá hlodat.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-06, 13:58
Patty: Jsi nezodpov?dný majitel:-) Nedáváš mu ?íst literaturu:-)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-03-06, 14:00
No, u nás škrabadlo taky rozhodn? nefunguje tak, že by tcho?i spo?ádan? drápali škrabadlo místo ostatního. Mám doma takové to vysoké pro ko?ky, a momentáln? jsem ho uklidila do sklepa, protože Fred ho využíval k výlet?m po výškách. (I když musím uznat, že ob?as si i škrábnul!) Koberec drápe jen Matýsek a velmi mírn?, takže to dodnes ani není vid?t. U nás je nejv?tším problémem látkový p?ehoz p?es gau? - neškrábou ho zám?rn?, ale prost? ho používají a je to na n?m vid?t.
Ale nevím jak ostatní, ale moji fre?áci, a? jsou to gentlemani st?edního v?ku, ?as od ?asu prost? radikáln? m?ní svoje zvyky. Matýsek dlouho kradl ovlada?e a Fred pen?ženky, ale pak je to úpln? p?ešlo. A to kobercové škrábání se koná taky spíš v nárazových vlnách.

P.S.
Brutus je jistojist? hlodavec!!!!!

P.S.2
Škrabadlo klidn? dlouhodob? zap?j?ím.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 06.03. v 14:04.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-06, 14:36
Hele, jednou jsme už s Brutem zaplatili p?ísp?vky v klubu chovatel? fretek, tak se nenecháme vyštvat :o))

Do žádného klubu hlodavc? se p?ehlašovat nebudeme :o)))

I když, když vidím ten koberec.....

?iko, zasta? se nás !!! Nebo budu Bruta u Tebe reklamovat :o)))))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-07, 09:12
Pokud scho?ovi, ko?ce, nebo ?emukoli jinému, co hrozí, že by škrabalo tam, kde nemá, koupíte ?i vyrobíte škrabadlo, na 95% se vám na to vykašlou a budou dál mydlit gau?e, k?esla aj.
Do t?ch zbylých 5% po?ítám americké ko?ky a 1 ?eskou, o níž jsem slyšela vypráv?t, že skute?n? používala škrabadlo místo k?esel aj. Ale obávám se, že jde o báji. :o))))

Jak jsem psala - scho? zni?í koberec nebo gau? pouze ve chvíli, kdy se p?es to chce n?kam dostat (t?eba dovnit? gau?e, ven z pokoje atd.) - rozhodn? si tak nebrousí drápky - to je lepší zarýt se do hlíny c:o))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-03-07, 10:05
Markéto, ty máš také dost ko?ek- to by asi pat?ilo ale do jinozví?ecí vsuvky. Škrabadla mám a Myšák ni?í práv? t?etí pohovku v po?adí a to už jsem na ni nalapa Kozlíkové kapky a málem to vyhnalo nás ven, ale kocourka spíš dál od pohovky. Nevíš n?jaký fágl???????

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-03-07, 10:23
Markéto, m?lo tam být " a na škrabadlo jsem nakapala Kozlíkové kapky a kacoura to vyhnalo spíš od n?j dál. Kdyby to bylo, jak jsem napsala p?edítm, bylo by to fajn.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-07, 22:29
Kozlíkové kapky ko?ky nesmírn? milujou - nekapala bych to nikde, kde nechci, aby se vyskytovaly:o))))

A nemusí to být ani v jinozví?ecí vsuvce - fígl neexistuje ani na ko?ky, ani na scho?e -
nenad?láš s tím nic. Oba druhy oblud totiž m?žeš libovoln? tresta (pomocí sto?ených novin, plácnutí, k?iku, plá?e, prošení a ukecávání) a oni toho skute?n? nechají - do té chvíle, než vytáhneš paty.
Pak (ale to je jen moje fixní domn?nka) za zav?enými dve?mi vzty?í p?ost?edník na pacce ve výmluvném gestu a jdou si kone?n? nabrousit drápy nebo se prodrat, kam p?vodn? cht?li (op?t dle sruhu zví?ete :o))))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-03-08, 00:15
Ta ti díky, Markéto. Ale máš naprostou pravdu.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-03-08, 00:46
No, to opravdu není za? :o))))
Ale alespo? víš, na ?em jsi :o)
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist