Aktuální stránka:36 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 10:38
fretka v ?íji na hraní v?tšinou nemá náladu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-21, 10:45
Nap?ed musí zesílit, poznat a dokonale ozna?it byt a tvory v n?m a pak si možná bude i hrát. Zkus hízet pingpongové mí?ky a rolni?kové ko?i?í kuli?ky. A za linku i jinam ti poleze, s tím po?ítej.
Problémy s ušními zán?ty tu m?l Tomáš u Berušky
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 10:52
o tom zán?tu ucha tu psala majda u maxíka, že mi diagnostikovali mrtvici [forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-21, 11:11
o "padací a motací" fretce se píše i tady [forum.fretka.cz], sice jsme se nakonec nedozv?d?li, jestli zán?t byl opravdu v uchu (nebo jinde), ale je to velmi pravd?podobné.
p?i problémech s ušima není problém s udržením rovnováhy neobvyklý a naopak - u fretek zase není tak neobvyklé, jak by být rozhodn? m?lo, když mají nelé?ený dlouhotrvající ušní zán?t nebo svrab nebo obojí. jsou i chovatelé, kte?í ušní svrab považují za "b?žnou ušní faunu", kterou není t?eba moc ?ešit, resp. sem tam se to když tak p?elé?í anebo taky ne.... :o/

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Grulak (IP)
Datum: 2010-03-21, 11:19
Jak se pripadne pozna usni zanet, nebo svrab,... ja se snazim Akyskovy cistit ouska pravidelne. Ale chtel bych to vedet,... abych to poznal,... kdyby k tomu doslo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Grulak dne 21.03. v 11:20.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-21, 11:25
pro?ti si tahle vlákna vše o problémech s ušima
zán?t ani svrab ty nepoznáš, obra? se na veteriná?e. a ?išt?ní nezaru?í, že svrab nebo zán?t fretka mít nebude a ani se jím ani jednoho zbavit nelze :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:24
jsem rozhodnutá si sehnat další dv? frete?ky,už skoro m?síc ukecávám jednoho chlápka,ale po?ád mi to nevychází :-( ,mám z toho divný pocit,ale do záchrany starší frete?ky mám strach jít po tom podrazu s julinkou,p?estože jsem ochotná velkých ob?tí

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:27
po?ítej ale s tím, že se ti fretky nemusí mezi sebou snést, zvlášt pokud nejsou na p?ítomnost jiných fretek zvyklé.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:37
vím jist?,že jo,je to myslivec-jsou zvyklé i na papoušky atd,spíš mi vadí,že je podrazák

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:40
fretka zvyklá na papouška? ;oD no to teda nevím, nevím... krom toho jde taky o Jul?u, jinou fretku nemusí p?íjmout...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:54
julinka prý byla s n?jakou fretkou a když jsem byla na veterin? tak tam byla sle?na s fretkou a bylo vše v poho,tak v??ím,že to bude dobrý-teda pokud se do?kám

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 19:59
pokud je samice v ?íji, tak v?tšinou proti jiným fretkám nic nenamítá, ale problémy pak m?žou být b?hem falešky, kdy bud bude ostatní fretky mlátit a nebo tahat, což jim se asi taky moc líbit nebude... taky dv? nov? p?íchozí fretky m?žou být vázané jen na sebe a další fretku prost? nep?íjmou, takže tohle bych si opravdu po?ádn? rozmyslela, co pak s nima bude jestli se nesnesou, budete mít ?as a místo v?novat se jim odd?len? a podobn?...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 20:07
tak toho se nebojím,jelikož je nás hodn? já+3d?ti a skoro každý den n?kdo kdo je zabaví apod,jí se spíše obávám,že m? ten myslivec vyšplouchne a dá to n?kam do zverimexu nebo n?co,bo posledn? ?íkal,že p?ijel maník a bral všechny

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-21, 20:11
Ty to po?ád nechápeš :)) Nejde o to kolik vás je, nebo na jaké ostatní zví?ata je zvyklá - že je vidí skrz klec nap?íklad. Fretka a fretka je n?co trošku jiného. A pokud si frete?ky nepadnou do oka, je to práce navíc, protože je t?eba je mít odd?len?. M?žou se t?eba kousat do krve, tak jak to d?lal m?j mladší same?ek.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-21, 20:13
Martas: je Vas hodne? Ja nevim sice jak jsou stare deti, ale vetsinou je to JEN na rodicich.. Mozna se deti staraji, ze si pohraji s fretkou, ale maloktere uz cisti zachod a rozhodne uz sotva nejake vydelava penize, aby fretky uzivilo.. V tomhle pripade, neberu, ze je vas dost..
Spis bys mela premyslet, zvladnes-li tri fretky a tri deti, ne?
Jak pise Zofiro, fretky se nemusi snest a pokud si beres mladata, tak proc proboha od nekoho, kdo je prodava do zverace?? Jaky budou mit takova mladata zaklad? Co strava, cim je asi tak krmi? Ockovani? Svrab? Co matka, kolikrat rocne ty mlade ma?


Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 20:58
já vás všechny chápu,netla?ím na pilu,jen bych si to moc p?ála,ale pokud zvládnu ty svoje ?ábliky tak zvládnu i zbytek.Bohatá nejsem,ale i tobychom zvládli a co se d?ti tý?e tak to jsou ppuber?áci(krom nejmladší) -ven?í psa,?istí ko?i?inec,koupají,?ešou prost? d?lají vše a já jim jenom pomáhám a up?ímn????co se financí tý?e tak si to teoreticky platí d?ti stejn? jako m?(svým zp?sobem si m? platí za ošet?ování a vy?izování léka??),samoz?ejm?,že to nejd?íve zkusím a pakud se nesnesou tak máme sm?lu.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:00
takže to zkusíš a když se nesnesou, tak je dáš pry?? není to trochu blbý? sama píšeš, že tuhle nemáš dlouho, takže být tebou, nejd?ív si zjistím, co chov fretky v praxi obnáší a až potom za?nu uvažovat nad po?izováním fretek dalších, ne si nabrat x zví?at a pak zjistit, že na chov fretky v jakémkoliv sm?ru nemám..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 21.03. v 21:02.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:03
se zverimexem jsem to st?elila,pokaždé jsem ho vyrušovala u dokrmování a pod,stará se a b?há kolem nich

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Grulak (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:10
Tak ji taky zkuste podporit,... je videt ze ma srdicko na svem miste,... myslim ze by neudelala nic neuvazeneho,... a elanu ma taky dost,... a to zda se snesou musi taky nejak vyskouset a zjistit. My ji pak pripadne muzeme pomoct kdyby byly nejake obtize.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:16
já už v kdysi frete?ku m?la
nabízel mi možnost zjistit zda se snesou,ale jak jsem ?ekla,nev??ím,že by to vyšlo

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:29
já tedy nevím, ale zasvrabenou fretku bych k jiný fretce nepoušt?la. co se tý?e seznamování - fretky na sebe mohou reagovat jinak v cizím pros?edí a jinak v domácím. taky si tu n?kde psala, že stronghold je drahej a pro psa a ko?ku hledáš levn?jší variantu, co když další dv? fretky budou op?t zasvrabený a budeš tedy muset p?elé?it znovu všechny 3 + ko?ku a psa? opravdu to není levný a pokud onemocní jedna fretka, tak ?asto onemocní i fretky ostatní, i blbej pr?jem tak potom vyjde na n?kolik tisíc. takže opravdu si to po?ádn? rozmisli, než ud?láš n?jakou blbost, na kterou by doplatili zas jen zví?ata..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 21.03. v 21:31.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Effa (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:43
podporu tu má zdá se velkou.. srdce na správným míst? je krásná v?c, ale kdo ho používá, v?tšinou brzy p?ijde o zuby.. myslím, že by to úžasný srdce m?l ovládat chladnokrevnej mozek. mne se zdá správn?j tenhle postup- další fretka ano, ale ne te?. te? dát do kupy tu julcu, ud?lat z ní úžasný stvo?ení, nau?it se na ní co a jak.. u normálního ?lov?ka bych nedoporu?ila druhou fretku d?ív než za p?l roku. tahle paní bude asi na problémy dost zvyká a celkov? bude asi otrlá.. i tak bych doporu?ila ?ekat aspo? t?i m?síce. tipuju že za ty t?i m?síce julca bude stát minimáln? 5tisíc, pokud se bude ?ešit i ta zdravotní stránka. a pak se t?m mozek už o slovo p?ihlásí..

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:45
to je mi jasné a s tím po?ítáme,ale já fakt netla?ím na pilu a taky nechci zasvrabenou,všechno chce ?as-jsme si toho v?domi-touha je n?co jiného než skutek
necht?la jsem nikoho naštvat,máme jen dobré úmysly a nikdy bychom nikomu neublížili,práv? naopak,budu se snažit se vyhýbat a ani se nedívat

a ptala jsem se na levn?jší vyriantu,protože mamka mi všechno kdysi vyhodila nebo rozdala a já julinku necht?la nechávat v provizorní kleci(p?estože v ní je pouze na wc a baštu jinak je v pelíšku v obývaku)takže jsem nyní nakoupila 2klece,wc s filtrem,pytel granulí,ko?kolit,hra?ky,pelýšky-prost? ji rozmazluji+veterina?hádám,že když ?eknu,že k dnešku m? to stálo +/-7000,- asi tak b?hem 10dní tak mi asi uv??íš a to možná p?jdeme ješt? na ukon?ení ?íje

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:50
d?kuji je pravdou,že na problémy jsem zvyklá a žiju nimi,pokud ne?eším naše tak každého kdo požádá,bez problém? já žít neumím!problém je pro m? velká výzva;-) a hádám,že po p?edchozím mém p?ísp?vku bude jasné,že na zví?atkách opravdu nešet?ím

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:56
jestli je zasvrabená asi jen t?žko poznáš, bez prohlídky u veta a v??it n?komu, když ?ekne, že je zdravá..? takže být tebou, opravdu nejd?ív do?eším tu jednu, pokud má ?íji, víš jak dlouho? a až potom za?nu uvažovat o po?ízení další a to bud od spolehlivýho chovatele, ne žádnýho myslivce a podobných, co to množí jak králíky a prodávají jak 10dkg salámu a nebo z n?jakého azylu, pokud bys tedy cht?la adoptovat starší fretku, tak jsou tu dva fret?í útuky, ze kterých by m?li být fretky zdravé, p?ípadn? p?elé?ené a nebo by ti narovinu ?ekli, jak na tom fretky zdravotn? jsou..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Effa (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:56
ano, tu ?ástku opravdu v??ím.. je to síla. s tím ukon?ením ?íje radši spíš po?ítat než nepo?ítat, ale to nejspíš víš.. a pak p?ípadná kastrace.. no penízky budou opravdu lítat, fakt bych dala nejd?ív do kupy julcu a na další fretky zatím nemyslela..

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-21, 21:59
Mar?as, po?ádne to ješt? jednou zvaž, t?i fretky
je opravdu dost..p?edstav si situaci,kdy ti t?eba dv? onemocní..i to se m?že stát...a ú?et za veteriná?e se lehce m?že vyšplhat do tisíc? ...nemluv? o tom (jak píše Hanulka) že je to jako u lidí..ne každá fretka si s s tou druhou padne do oka a n?kdy je to opravdu b?h nadlouhou tra? (vi? Marnelbar :-)).
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 22:25
ano se vším po?ítám a po?kám a jul?a jde v út-str na kontrolu a do pátku už na ukon?ení ?íje a s tím fakt po?ítám,po?ítám s kastraci apod,pro ne?ekané situace zví?átek budou m?sí?n? šet?eny penízky,p?estože to zvládám i bez rezervy a to jsem sama úpe na všechno,já spíše mám obavy z antipatie

jo mimochodem já sice d?íve uvažovala o útulku,jenže já se zamilovala do sv?tlých barev a panda je úpe super,však ko?ka je bílá se skvrnami,pejsek bílej a jul?a šampa?;-)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-21, 22:28
tak t?eba zrovna u pandy po?ítej i s hluchotou :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-21, 22:29
Po?ítáš s tím, že pandy jsou dost ?asto hluché?
Avatar

Aktuální stránka:36 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist