Aktuální stránka:40 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:52
ne?íkám, abys tam dala ty co máš, ale aby ses nepouštla do DALŠÍHO zachranování.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:57
Zachra?ovat fretky nemusíš zrovna tím, že si je vezmeš domu. Jak píše ŽoFiRo, pokud víš o fretce k adopci, múžeš t?eba kontaktovat útulek pro fretky v Ostrav?, sprost?edkovat p?evoz fretky do toho útulku, když víš o n?kom, kdo by cht?l fretku adoptovat, múžeš informovat o tom útulek....pomáhat zví?atúm se dá rúzn?...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-04-11, 20:13
D?v?ata, vyjste všechny profesionální dlouholeté fretka?ky, a tak Vás pochopiteln? oprávn?n? irituje, že n?kdo z nev?domosti d?lá chyby a m?že tím zví?átku ublížit. Myslím však, že je t?eba ocenit, že se Mar?as snaží fretkám pmoci a ur?it? si vezme pou?ení z toho, co se zde do?etla a bude v?d?t, jak dál. Když jsme si p?edloni o Vánocích vzali naše dv? fretky, tak jsme o nich také mnoho nev?d?li a jednali jsme spíše emocionáln?. Jediné, co nám bylo jasné, bylo to, že pokud je necháme v jejich prost?edí t?ebe jen o dva týdny déle, tak nep?ežijí. A nakonec vše dob?e dopadlo. P?edevším nám pomohly rady zde na fóru. Proto v??ím, že to Mar?as i s Vaší pomocí zvládne.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-11, 20:56
Mar?as-kelly napsal/a:
--------------------------------------------------
> Nevím zda se špatn? vyjad?uji,ale VELMI M? KDY KONE?N? SE POCHOPÍ,ŽE ?LOV?K M?ŽE MÍT DOBRÉ ÚMYSLY BEZZIŠTN?????


no práv?... cesta do pekel je dlážd?na takovými "dobrými úmysly".

opakovan? zd?raz?uješ svou t?žkou životní situaci a nevhodné podmínky pro to, co d?láš.
pak ale opravdu není p?íliš chvályhodné, že to d?láš, spíš naopak, notabene když jsme se t? tu v?as snažili varovat a poradit a zbrzdit :o/

jsi ale evidentn? velmi ak?ní, tak se realizuj tam, kde m?žeš být opravdu užite?ná - v boji s ú?ady, špatnými chovateli, mizernými zverimexy. nebo do zprost?edkování náhradních rodin pro fretky ze špatných podmínek - jak píšou d?v?ata výše.
to je nemén? d?ležité a m?žeš skute?n? zachránit mnoho fretek a nejen jich.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-04-12, 09:51
Mar?as Kelly - Být tebou tak se opravdu zamyslím nad tím, jak chceš fretkám pomáhat. Já mám fretky 4 a výdaje za veteriná?e mám každý m?síc v ?ádech tisícovek, nikomu se tím nechlubím a nechci být litována. Sama jsem si tolik fretek po?ídila, po svém zvážení a je jen a jen moje v?c, jestli to zvládám. Ale musím si to p?iznat, zda to zvládám, ?i ne. Nemusíš se chvástat, že máš malý byt. Já mám 1+1 a karanténa p?i donesení evidentn? nemocného zví?ete je samoz?ejmostí, i kdybych já sama m?la spát na balkon?. A propo - útulek slouží i takovým, kte?í svou situaci nezvládli a fretky tam dají dohromady. Útulku m?žeš pomoct i ty sama, ale tím, že si nabereš dom? n?kolik nemocných fretek a ješt? je namnožíš, nikomu, a už v?bec ne t?m fretkám, nepom?žeš.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-13, 06:00
vážn? nechápu pro? si myslíte,že se chvástám??cožpak ?lov?k nem?že nic pouze vysv?tlit???

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-13, 09:39
nevím pro? a jestli si to myslí i n?kdo jiný, ale t?eba já proto, že ?tu tvoje p?ísp?vky a ty na m? tak p?sobí.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-13, 11:20
na tý veterin? už si s nima byla?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-15, 15:37
nejel mi internet
ano na veterin? jsme byli v pond?lí,vše je v nejlepším po?ádku,zán?t ani svrab není(prý mohla být zalepená hovínkem nebo n??ím),zítra jdou všichni na o?kování,26.4 jde ten kanec na kastraci,za další 2 týdny všichni o?kování a pak už bude za m?síc poslední.
julie p?jde na kastraci jako druhá,vše však musí léka? plánovat postupn? bo toho má moc

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-15, 15:42
to jako že bude o?kovat fretku po nakrytí a míchat kastaci s o?kováním? fakt super vet.. jinak tedy že by m?la vulvu zelen? slepenou od bobku se mi nezdá. jakým vyšet?ením vylou?ili zán?t?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.04. v 19:08.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-04-15, 18:34
Bonnie už je oo?okovaná proti psince, vše zvládla dob?e, jen byla trochu unavená.
Za t?i týdny vzteklina a budeme mít klid.
Už se t?šíme na procházky, jen aby nám p?álo po?así. Bojím se jí vzít ven, když je zima, protože evidentn? ven nechodila. Kšírky ji nevadí, ale ve vaku nevydrží a nechá se nosit na ruce(šli jsme takhle na veterinu).

Cht?la jsem se zeptat na jednu v?c. Vždycky když ji chytnem do ruky, nebo hladíme, tak má olizovací záchvaty. Olizuje nás na rukou a prost? kdekoliv, kde je holá k?že, bez výsledného rafnutí. To je pozitivum. Je to normální, takový projev lásky?! :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-04-15, 18:39
mn? to žofka d?lá furt...te? ješt? mnohem víc, než d?ív...chová se jak ve falešce :D v?era p?edtím, než m? vytáhla z vany, mi umyla po?ádn? uši...ale vážn?, je super, že banditka nekouše ;-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-15, 20:01
Nereido, pokud chceš o?kovat proti vzteklin? (i když to v ?R ze zákona neni povinné) já bych se p?iklán?la nechat mezi posledním o?kováním proti psince a o?kováním proti vzteklin? víc jak 3 týdny. Já vždy mn?la rozmezí mezi o?kováním proti psince a vzteklin? cca púl roku.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-15, 20:40
jsem lempl. a mám fretku ne jednu. o?kuju sou?asn? psinku i vzteklinu, abych nemusela na veterinu x krát do roka (a stejn? tam lezem, zas kv?li n??emu jinému). krom úmrtí mé první, po canvacu, nikdy žádná moje fretka nem?la po o?kování žádné problémy.

tím t? nenavádím, abys to d?lala taky tak, jen konstatuju, jak to funguje u nás. ono je to stejn? asi "kus od kusu", n?které fretce tohle nevadí, jiná bude mít teplotu i po o?kování jednom...

jinak rozestup mezi vakcinacemi t?i ned?le - m?síc je opravdu naprosto dostate?ný :o)

jo a lízání - moji kluci jsou taky olizovací, nap?. uši jsem si nemyla už nejmí? rok - na co... :o) n?komu, koho fretka nemá ráda, by to asi ned?lala, ale jinak bych tomu nedávala p?íliš velkou váhu jako projevu lásky. ono jim to spíš chutná - bu? náš pot, nebo krém, kterým jsme se mázli... :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-15, 20:46
taky své fretky o?kuju naráz psinkou i vzteklinou a zatím všechno bez problém?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-15, 21:04
Já byla takto zvyklá, pá? vždy jsem mn?la mlá?ata (št?n?, fret?) no a když je v SR povinná vakcinace proti vzteklin? od púl roku v?ku, posouvala sem ji na toto datum na radu vetú....a budu to tak d?lat dál. Asi sem zadubená stará škola :-) Ale veti mne roky u?ili, že vakcinovat psinku spolu se vzteklinou je pro zví?e zvýšená zát?ž, tož radši zat?žuji sebe dvojím chozením k vetovi :-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-16, 18:32
hojky,d?lali ultrazvuk atd atd,jo a jesie neo?kovali,kdyby náhodou byla nakrytá klídek

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 18:57
Mer?as-kelly: ultrazvuk jako jestli neni b?ezí? A co ukázal?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-16, 22:55
ne,to by nešlo poznat tak brzo,ale zda holky nemají n?jaké problémy s d?lohou apod(zán?t?) a zda je ta jesie kastrovaná ?i né-což není,takže žádné o?kování,pouze julie,archie a chelzie.tento týden 2x vše kontrolováno opakovan? a je vše OK,další kontrola kolem 7.5 a 26.4 jde kanec na kastraci

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-16, 23:15
Mer?as-Kelly: já trochu skoušela, promi? :-)
Vím že v tomto stádiu (kdyby bylo nastalo neplánované krytí) by se plody u samice fretky na USG ješt? nedali p?e?íst :-)
To žel neznamená, že k nakrytá být nemúže....

Držim palce, a? je zv?? OK.
Dej dál v?d?t jak se vám da?í.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-17, 12:10
Tak holky, v?era jsem se dozv?d?la, že n?jakýmu týpkovi tady v okrajový ?ásti Plzn? se ztratil ro?ní tcho?ovitý fre?ák. Údajn? byl krmený jen ko?i?íma konzervama, žil v n?jaký bedn? na pilinách a nem?l tam ani pelech, natož záchodek. Z bedny vid?l jen na strop a jeho "p?íbytek" byl umíst?ný v ?adový garáži. Dneska si ten kluk jede pro toho fre?áka, v jednu hodinu tam mám být a budeme se spolu s vedoucím zs snažit mu to rozmluvit. ?ipovaný sice není, ale nic jiného ani tak d?lat nem?žeme.. :( Holky, je mi z toho úpln? špatn?, ráno jsem volala tomu vedoucímu zs Mako?ovi a prej by tomu klukovi nejradši kop do huby, než aby mu dal fretku zpátky.. úpln? se d?sím, jak bude malej vypadat, budu bre?et.. dalo by se s tím n?co d?lat?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2010-04-17, 14:17
Jedin? ho narychlo na?ipovat a ?íct, že nenéí jeho, ale to už je asi pozd?.....

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-17, 14:19
jo jen jsem zapomn?la,že Julie má špatnou reakci na šampon takže má p?esušenou pokožku a stále se drbe jak vzteklá,tak jsem rychle objednala n?jaký maršál ?i co,prý je dobrý

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-17, 14:22
na p?esušenou pokožku je nejlepší nekoupat. fretka by se nem?la koupat ?ast?ji než 1x za m?síc

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-17, 14:24
to se snadno ?íká,ale t?žko d?lá,jelikož se aspo? 2x týdn? v n??em vymáchá nebo umaže :-(

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-17, 15:23
Já fre?áka koupu 2-3 x za rok a úpln? to sta?í. Když p?ijdeme z venku, ot?u ho t?mi hlh?enými ut?rkami na batolata a pak vlhkym fro?ákem...a nikdy neni špinavý.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-17, 17:56
Gazza - sakra, to nás nenapadlo :( Floutek si pro n?j p?ijel o 45min dýl než bylo domluveno, pak ho složit? prohlížel, než pronesl, že je to jeho fre?ák. Ten malej byl ocho?enej, drápky dlouhý nem?l, v uších taky špíny p?im??en?. Ten klukna m? p?sobildost divn?, mám jeho adresu, celá tuta událost bude mít ješt? dohru. Víme, kde ta garáž, ve které údajn? fre?ák má p?ebývat, je.. Takže až zjistíme více info, pošleme tam z?ejm? KVS pro podez?ení z týrání. Kluk ?íkal, že ho má na balkon?, protože v byt? má jeho mamina psa. Ten samej d?vod mi ?ekl i m?j zdroj, ale proto že ho má v tý garáži, ne na balkon?. Ach m?j bože..
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-17, 18:02
Mar?as-kelly napsal/a:
-------------------------------------------------------
> to se snadno ?íká,ale t?žko d?lá,jelikož se aspo?
> 2x týdn? v n??em vymáchá nebo umaže :-(


když už se umaže a je pot?eba koupat, tak se dá vykoupat i jen ve vod?, p?esušená bude z každého šamponu, pokud bude koupaná 2x do týdne :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-17, 18:04
Já fretky nekoupu skoro v?bec, v?tšinou sta?í vlký hadr (namo?ený jen ve vlažné vod?). Sami se koupu v lét? ve velkém kastrolu, i n?kolikrát za den, když je horko, ale samoz?ejm? jen v ?isté vod?.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-17, 20:49
?íjného teoreticky bílého samce koupu alespo? jednou za týden, protože chodíme hodn? ven a on hrabe a válí se v tráv? a v listí a nejen smrdí strašliv?, ale je jako ulepený. Voda na to nesta?í, užívám mimin?í d?tský šampon a nevypadá to na odmašt?ní. Rozhodn? se nedrbe a lupy nemá, pokožka nevypadá odmašt?n?.
Avatar

Aktuální stránka:40 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist