Aktuální stránka:39 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-30, 07:31
v?era jsme tu m?li synovce s fre?ulkou a ta dostávala po?ádn? na frak od naší Jul?i;-)to byla bitka jedna za druhou-nádhera koukat.naše Kelly na ji taky dávala co proto jen nevím pro? na ni úto?ila,když na Jul?u neúto?í??napadá m?,že chrání Julinku??kupuju se sestrou ten dlouhý tunel pro fretky tak se t?ším jak malá;-)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-30, 10:04
pro? by se to m?lo hlásit na veterin? a v útulku, co oni s tím mají spole?ného? HLAVN? by se to m?lo nahlásit na KVS, zbytek už si za?ídí oni, není pot?eba to hlásit na x místech, kde s tím oni stejn? neud?llají nic. myslím, že kdyby si s tím cht?la OPRAVDU n?co ud?lat, tak to ud?láš a nepíšeš tu takovýhle v?ci. místo b?hání po veterinách a obvolávání útulku ti sta?í 5-10 minut na sepsání stížnosti na KVS.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 30.03. v 10:36.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-03, 21:09
p?edala jsem veškeré info co jsem m?la,snad dostanu n?jaké informace od ivy?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-03, 21:46
Takže kdo tam byl - ty nebo iva?
Jestli ty, tak pokud opravdu chceš n?co d?lat, popíšeš co jsi vid?la a pošleš t?ebas mailem na Krajskou veterinární správu.
Jestli tam byla iva, ud?lá to ona. Vzhledem k tomu, co píše na svých stránkách, vypadá to, že má v sou?asné dob? dost svých starostí a je otázka, nakolik stíhá jezdit n?kam do Ostravy, kam nemá adresu, aby ud?lala místní šet?ení, které jsi p?i návšt?v? na míst? ud?lala ty. Pokud máš jméno toho ?lov?ka a víš, že je z Ostravy a alespo? p?ibližn? odkud v té Ostrav?, KVS ve spolupráci s policií si ho najde.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-04-07, 19:48
zdravím všechny,
v?era jsem se dostala na vrchol blaha. Dostala jsem od naší Bonnie první opravdovou pusu. Vzala jsem si jí do náru?e, ona se ?umá?kem p?iblížila k mému obli?eji a oblízla mi pusu a nos.
Pro m? je to takové zadostiu?in?ní, že jsem dokázala p?evychovat dosp?lou frete?ku, i když jsem s tím nem?la žádné zkušenosti a p?iznám se, m?la jsem z toho i strach.
Ob? dv? jsme se v tu chvíly, kdy odešla Mína, pot?ebovaly a já jsem moc ráda, že jsem se toho kousacího stvo?ení nezalekla a zavalili jsme ji spole?n? s p?ítelem láskou, která byla po krátké dob? op?tována :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-08, 06:41
ahojky holky tak jsem to teda dopadla,p?ijel exmanžel a dcerka si pobre?ela,že ona nemá frete?ku,shodou okolností šel na kafe no a šli ješt? jinam a tam byla ro?ní šílen? hladová frete?ka-no a ex má na zví?ata slabost tak hádejte jak to dopadlo??
Pojmenovali jsme ji Jesinka-chudinka ani nem?la jméno,byla kost a k?že,když se šla napít z psí misky tak šlo vid?t každou kost:-(,ješt? po?ád se nedopapala,neumí na wc,má divnou srst,ale jinak chodí a b?há-tak jsme ji chudinku vykoupali,nakrmili,napojili,nachystali další domov,vy?istili ouška,ost?íhali nehty-jsme všichni moc škared? pokousaní,vzhledem k tomu,že ji skoro v?bec nekrmili a nemazlili tak je jasné pro? že?-ale po 3dnech mazlení a vykrmování už nekouše:-)
fretky se sice bijí,ale zdá se,že se tolerují,ale musíme hlídat kellynku-pejska,jelikož na fretky kapke úto?í(zavr?í,hafne,buchne do fretky hlavou jako varování a pak jde úry?),ale už víme pro?-jesinka totiž krade psí granule a peláší je schovávat za sk?ín? apod a navíc za?ala kelynka žárlit,neví koho d?ív hlídat,ale naší lásku dáváme všem a našt?stí je nás hodn?,takže se v?nujeme všem a pomáhají nám i p?átelé,kte?í milují kellynku a mají rádi fretky,takže se tady furt n?kdo s n?kým mazlí:-))jsem ráda,že jsem mohla ud?lat dobrý skutek,ale stále m? mrzí a zaráží,že si lidé po?ídí zví?atko a pak se nestarají

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-08, 08:46
No m? spíš zaráží, že když máš fretku od "jinam" fretka je kost a k?že a má divnou srst, že jí nedáš do karantény a nemastíš s ní k veteriná?i. Láska ke zví?at?m je hezká v?c, ale holt jsou i jistá pravidla, která by se m?la dodržovat.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-08, 08:52
Taky bych dávala pozor na psa. West je p?edsejenom teriér a i když se tvá?í že fretky toleruje, jednou mu dojde trp?livost a nešt?stí je na sv?t?.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-08, 11:25
každopádn? m?la být od ostatních ješt? odd?lená, taky tu první fretku nemáte ješt? ani m?síc, byla zasvrabená a je v kontaktu s novou fretkou a jinými zví?aty? s takovým p?ístupem po?ítej s tím, že je budeš muset odsvrabovat nejspíš všechny znovu, dost pochybuju, že ta první se za t?ch pár dn? svrabu zbavila..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-08, 14:56
kdepak nkaždý je odd?len v samostatné kleci,jen když jsou na chvíli pušt?ni tak jsou chvilku spolu a k doktorovi jdeme,už jsme objednaní jo a Jul?a nemusí na další injekci bo ta ?íje ustoupila a ušiska jsou v po?ádku,tak nás paní dr bude brát jedno po druhém,nyní tam mají frmol-spoustu operací

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-08, 15:03
když je posuštíte nachvilku spolu, je to úpln? stejný, jako by byly spolu v jedný kleci... co se tý?e svrabu, tak tam lé?ba v?tšinou trvá déle a zvlášt p?i velkym zasvrabení je pot?eba stronghold dát po m?síci znovu, protože jedna dávka v?tšinou nepozabijí všechno a n?co málo m?že p?ežít, což pod mikroskopem t?eba nemusí být ani vid?t - nepoda?í se nabrat, zvlášt pokud se uši p?ed vyšet?ením vy?istí.. stejn? tak mohla ten svrab ted zase dotáhnout i ta fretka nová a bude pot?eba odsvrabovat znovu všechny..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 08.04. v 15:05.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jana Žakova (IP)
Datum: 2010-04-08, 15:33
A svrabík dokáže ur?itou dobu p?ežít i bez hostitele. V pelíšku,na koberci...
Jsou to mrchy a fakt se toho frete?ky špatn? zbavují.


www.majestik.estranky.cz

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-08, 18:54
koberce nikde nejsoui a klece a pelíšky atd jsou m?n?né a prané co 2den,ale hlídám

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-08, 18:57
drží se to i v jiných tkaninách, ke kterým mají zví?ata p?ístup. navíc tuším, že svrab vydrží do ur?itého stupn? i to vyprání..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-04-08, 21:46
Svrab je opravdu "superv?c", jednou se nás držel krásných 6 m?síc?. Lé?ení p?es 6tis. a fretky totáln? zdeptané denním ?išt?ním uší :/ Hlavn? bych dávala pozor i na místa, kde se pohybují a není je možné zcela desinfikovat, t?eba pohovka nebo matrace. Já mám pocit, že svrabouni se nám drželi práv? v t?chto místech.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-04-11, 14:46
:o))) to je opravdu dobry - jsou kazdy zvlast a jen obcas spolu behaji!! Tak tomu rikam karantena!

Jak pise Majda, nechapu, ze je vubec spolu pustis! Ani pres klec by k sobe nemeli. A dalsi vec - "hubena fretka s divnou srsti", neni tak nahodou v riji??

Jak vubec dopadlo "zachranovani" fretek z minula? Uz tam byla veterinarni sprava? ;o)

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 15:15
to zatím nevím,slíbili mi,že m? budou informovat,ale m? už nezvedá telefon:-(
v ?íji nebyla,byla hladová tém?? ji nekrmili,ale nyní už šla do ?íje tak jsem zv?davá,tvrdili,že je úúúdajn? kastrovaná haha
koukám,že pokaždé dostanu vynadané ikdyž jen chci n?komu pomoci,jaksi nemám tolik prostoru abych fretky rozd?lovala do r?zných samostatných místností,a?koliv jsme zatím v mali?kém byte?ku tak se snažím pro 3 postižené d?ti a 5 zví?átek ud?lat absolutní maximum a uznejte sami,že to není zrovna levná záležitost,já se opravdu snažím pomoci v nouzi a nemám zatím prostory na rozd?lování a celkové karantény,až se p?est?hujeme do ?ty?pokoják? tak to bude o n??em jiném,a jsem si opravdu v?doma,že to bude evidentn? dražší,ale hlavn?,že se fretky cítí dob?e a spokojené

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-11, 15:58
mar?as-kelly,

tvoje "záchrana" asi nebude to pravé o?echové. jen snaha a následné plácání se po ramenou, jak jsem ob?tavá a dobrá, bohužel zdaleka nesta?í :o/

ur?it? by bylo užite?n?jší, kdybys místo neplodného vypisování sem, když zjistíš n?jakou nepravost, psala na pat?i?ná místa. a opakovan? a dokola, je to sisyfofská práce.

btw v?tšina z nás, co sem chodíme, má doma "zachrán?nou" fretku, ?asto zdaleka ne jednu. a kdo nemá prostor nebo možnost vzít si n?jakou další dom?, pomáhá zas jinak - a ty bys mohla taky. to se dá i v malém byte?ku.
a my si pak moc rádi p?e?tem, jakou špinavost jsi napravila :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-11, 17:36
pkud nemáš prostor na to, abys je mohla odd?lit a v?novat se jim zvlášt, tak už si žádný zví?ata neber. krom toho, co má být to "hraní si" ?íjný samice se ?íjnym samcem?! co budeš d?lat, když z toho budou mim?a? na ty místo mít budeš? takovýhle "zachranovaní" zubožených fretek už tu bylo..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:10
...fyzicky zachra?ovat zví?ata by snad mn?l ten, kdo na to má prostor, ?as a peníze. Pokud toto nemá, snad by bylo vhodn?jší "záchranu" t?eba sprost?edkovat.
Brát si zví?ata ze zlých podmínek je sice chvályhodné...ale co dál? Co když zví?e onemocní? To bývá dost finan?n? náro?né. Co když se u jednoho zjistí infek?ní onemocn?ní? Jak pak zajistit izolaci, když na to neni prostor?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:13
Nevím zda se špatn? vyjad?uji,ale VELMI M? MRZÍ,ŽE JSEM ODSUZOVÁNA ANIŽ BY M? N?KDO OSOBN? ZNAL!!!
NIKDY JSEM PO NIKOM NECHT?LA A ANI NECHCI NIKDY N?JAKÉ CHVÁLY!!!ANI OD SEBE!!
CELÝ ŽIVOT KAŽDÉMU POMÁHÁM BEZ ROZDÍLU-JE TO M?J SMYSL ŽIVOTA!!
POT?EBOVALA JSEM SI POKECAT,PROTOŽE ODE VŠAD SLYŠÍM JEN VÝ?ITKY,ŽE JSEM CHARITA A JEN NA TO DOPLÁCÍM APOD,A TO JE TO CO NECHCI SLYŠET ANI CHVÁLU!!
M? STA?Í POCHOPENÍ A TOLERANCE
POKUD VIDÍM,ŽE N?KDO HLADOVÍ TAK MU DÁM NAJÍST A POKUD JE TO ZVÍ?E,KTERÉ HLADOVÍ NEBO SE O N?J NESTARAJÍ TAK MU DÁM DOMOV NEBO MU NAJDU DOMOV DOKUD MI PROST?EDKY A SÍLY BUDOU STA?IT!!!
M? NEUSPOKOJUJE CHVÁLA,ALE KDYŽ JE N?KDO SPOKOJENÝ A ŠTASTNÝ A NAŠT?STÍ ZVÍ?ATKA TO UMÍ DÁT NAJEVO!!!
KDY KONE?N? SE POCHOPÍ,ŽE ?LOV?K M?ŽE MÍT DOBRÉ ÚMYSLY BEZZIŠTN?????
OMLOUVÁM SE,ŽE JSEM OBT?ŽOVALA

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:25
dobré úmysly mít sice m?žeš, jenže je taky pot?eba si uv?domit, že to obnáší trochu víc, než jen že tomu dáš najíst a lásku. taky bych tohle ?ekala od n?koho zkušen?jšího a ne od za?áte?níka, který ví o fretkách s prominutím prd a nechá si spolu "hrát" ?íjnou samici a ?íjnýho samce..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:33
MÁM 2+1 A VŠECHNY 3 D?TI ZDRAVOTN? POSTIŽENÉ,ZVÍ?ATKA NÁM MOOOOC POMÁHAJÍ!!!!! VZHLEDEM K TOMU,ŽE JSEM ASISTENTKA VLASTNÍCH D?TÍ TAK MÁME ?AS PRÁV? DOSTATEK BRZY RÁNO,ODPOLEDNE A VE?ER KDY TO VYŽADUJI!!!
NA TO ABYCH ZAJISTILA D?TI A ZVÍ?ATKA PENÍZE MÁM A SPO?ÍM M?SÍ?N? NA NE?EKANÉ VÝDAJE JAKO NEMOC APOD.
POKUD BUDE NUTNÁ IZOLACE U N?JAKÉ NEMOCI TAK TO N?JAK UŽ VYMYSLÍM!!!
DOB?E VÍM CO TO JE NE?EKANÝ VÝDAJ-KO?KA SI PO?EZALA VENKU TLAPKU A TO P?ED "VÝPLATOU" P?ESTO ŠLA OKAMŽIT? NA OPERACI A NÁSLEDNÉ LÉ?ENÍ COŽ BYLO HODN? DRAHÉ A TO SAMÉ SE STALO kELLYN? A I P?ESTO NELENÍM A B?ŽÍM NA VETERINU!!
OPRAVDU NEJSEM ŽÁDNÝ BLBEC,KTERÝ NEVÍ CO OBNÁŠÍ CHOV ZVÍ?ÁTEK,DOUFALA JSEM,ŽE TO POCHOPÍTE KDYŽ JSEM P?IZNALA KOLIK M? B?HEM JEDINÉHO TÝDNE STÁLA JEDNA FRETKA A UP?ÍMN????? B?HEM 3 TÝDNU SE TO ZVEDLO NA SKORO 13 TISÍC BO JSEM JIM CHT?LA DÁT NOVÉ KLECE,HRA?KY,VITAMÍNY,BAŠTU VETERINU ATD ATD!!!

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:37
NENECHALA JSEM SI HRÁT ?ÍJNOU SAMICI A ?ÍJNÉHO SAMCE!!!!!!
P?ÍSAHALI,ŽE JE VYKASTROVANÁ

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:44
a ty si jim v??ila, když se o fretku nedokázali postarat? fretka m?la všechny p?íznaky ?íje a p?esto je nejprve k sob? pustíš a až pak se radíš na forech.. i to je d?vod, pro? by se tomu m?l v?novat n?kdo zkušenejší a ne ?lov?k co má fretku ani ne dva m?síce. protože ?asto toho v dobré ví?e víc pokazí a zví?at?m ublíží, než pom?že..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 11.04. v 18:45.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-04-11, 18:45
Martas, me taky fretka stala 15tis a nikde to nerikam.. a nejsem sama.. :o/ o tom to neni..

Kdyz mi nekdo rekne, ze samice je kastrovana, stejne ji mezi ty nohy kouknu.. A pokud je fretka zubozena, tak ji ani nenecham hrat si s ostatnima fretkama a uz vubec ji nepoustim k rijnemu samci, co ji chuderu bude mit jen jako trenazer :o/

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:16
Mar?as...vypni si prosím klávesu CapsLok, psát velkými písmeny na n?jakém foru je bráno jako vrchol nevychovanosti...znamená to že k?i?íš...a na nás skute?n? k?i?et nemusíš....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:33
to že byl zapnutý to one už vím,d?cka si tu hráli a já nev?d?la kde to p?epnout sory
jak jsem ?ekla,omlouvám se,že jsem obt?žovala,já n?co takového ne?ekala,takhle jsem mohla jít ke své mamin? nebo podobn? ti by mi nadávali až b?da,nic špatného jsem neud?lala a nem?la jsem to ani v úmyslu,jsem bohužel ?lov?k hodn? d?v??ivý?!!
já se krucipísek nechlubím kolik m? to stálo,já jen cht?la dát najevo,že o ty blbé peníze nejde-kdybych na to nem?la tak do toho nejdu!!!
tohle jsem si nezasloužila,chybama se ?lov?k u?í a i má d?v?ra ob?as pot?ebuje na frak,tak se zase omlouvám za své chyby a snad už mi to nebudete vy?ítat

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:43
nám se za chyby neomlouvej, ale p?edevším si uv?dom, že za tvoje chyby platí zas a pouze "zachrán?ná" zví?ata, ne my. do dalšího zachranování se rad?ji už nepoušt?j a nech to na zkušen?jších¨.. v Ostrav? je pro takový p?ípady fret?í útulek, kde se o fretky postarají zkušen?jší...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-04-11, 19:48
já nikomu fretky dávat nechci já se o n? postarám!!!to kv?li jedné chyby chceš abych fretky dala do útulku??pokud vím tak útulek je pro zatoulané nebo necht?né zví?atka

Aktuální stránka:39 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist