Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 16:55
Dobry den.Chtel jsem se zeptat v kolikatem tydnu zacala vase fretka bez peoblemu chodit?Moje ma 7 tydnu a porad se jen soura a mota doleva.Snazi se chodit ale asi ma tezkej zadek :) diky za odpoved.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 16:56
a je jí opravdu 7 týdn??! v 7mi týdnech jsou mládata již obratná, bez problém? chodí, b?hají a ská?ou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:00
No chovatel rekl ze ano.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:00
To asi nemá t?žký zade?ek.
Fret?ata chodí celkem v pohod? na vratkých noži?kách tak od 4-5 týdn?, rychle se rozb?hají jen co za?nou po?ádn? vid?t (což jsou práv? 4 týdny v?ku).
Vypadá to spíš na n?jaké zdravotní komplikace, o jejich vážnosti si netroufnu spekulovat. Nejsem vet, ale m?že to být zran?ní, nedostatek n?jakých látek, nádor.....

Každopádn?:

a) použij vyhledávání v tomto foru na podobné téma
b) zajdi s fre?ulkou neprodlen? na veterinu, nejlépe na n?jakou, kde fretkám dob?e rozumí - kam jít a kam nechodit najdeš ve vláknech "Kam jít na veterinu" a "Kam nejít na veterinu"

Hodn? št?stí tob? i tvé mali?ké fre?ulce, a? jí je co nejd?ív lépe!
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:03
Jestli už kouká, tak i jestli ji není 7 týdn?, chodit už by m?la. Možná jestli je fakt p?ed?asn? odstavená (tj. t?eba na 5ti týdnech) tak by srandovn? zvedala noži?ky a b?hala neobratn?, ale rozhodn? se nemotala. Motání stále na stejnou stranu by mohlo ukazovat na n?jaký problém v mozku... :o(
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:06
n?kdy mezi 7-8. týdnem za?ínají p?ezubovat, takže podle toho se dá v?k ur?it. u mládat m?že dojít k nedostatku vápníku z nevyvážené stravy, což se pak odráží i na ch?zi mlád?te, ur?it? bych zašla co nejd?ív na veterinu. odkud jsi a co je to za chovatele?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:07
Urit? tam n?jaký problém bude.
M?la by být aktivní a rozhodn? se ne uchylovat k jedné stran?.
Jak píší holky, m?že to být cokoliv.
Od postižení mozku, páte?e (míchy) až k n?jakému lokalizovanému zán?tu...nebo celková infekce (t?eba neuorinfekce).
Napiš kdyžtak ješt? n?co víc co na ní pozoruješ.
Odkud jí máš? Chovatel by neporadil? To by m?l...

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:08
Ona se mota jen jen kdyz se meni smer.Ja sem z Brna a Chovatele nevim jak se jmenuje uz :(

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:09
Ona je cila vsechno.Kouse me kouka,vydava zvuky atd.Ae to chozeni je divny

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:10
tak jí vem na VFU k Jeklovi bo Hauptmanovi, jinak je teda dost blbý, když ani nevíš, od koho fretku máš :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:11
Za chvilu padim k veterinarovi

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:19
Jekl tam bude zítra od 8.00.
Te? už šel dom?.
Ty máš ale št?stí, že jsi z Brna ?ove?e...
prosím T?, jestli, tak to vypadá, že bude slepá, ne úpln?, ale na jedno oko ?ást??n? ur?it?.
Ale je to jen "odhad"...

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:23
a pokud má bílý znaky na hlav?, tak možná hluchá, jsem n?kde ?etla, že hluchá fretí míma se stá?í k jedné stran?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:25
no, taky to m?že být, p?esn?.
To zas n?kdo šlechtil barvi?ky...

Oskare neboj,kdyby... já mám taky hluchouna a je to správn?j cvok a nedala bych ho.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 18:20
Tak prej ma nejakou virozu.Dostala 2 injekce a zitra zas.Pry sem dosel akorat.Vyleci se

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-15, 18:36
tak to je prima :o)
teda ne, že má virózu, ale žes p?išel v?as :o)

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-15, 18:39
a ješt? dotaz - nemá náhodou v souvislosti s tou virózou zán?t v uších?
to m? napadlo okamžit?, když jsi ?íkal, že se motá - narušená rovnováha kv?li ušnímu zán?tu, tak by m? to zajímalo.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Oscarbfc (IP)
Datum: 2009-06-15, 18:40
ne.Pry je v poradku jen ma virozu.Ma teplotu a ridky vykaly

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-15, 21:29
Hele zeptej se co typují jako "p?vodce" infekce.
To by m? taky zajímalo.
To vypadá tedy jako na n?jaký "neurovirus"...

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-17, 17:26
Prosím, mohu se zeptat, jak souvisí šlecht?ní na barvi?ky s vnímavostí k virózám?
Vím, že u lidí n?které vnímavosti, nedostate?nosti nebo odolnosti souvisejí s rasou (nap?.špatné odbourávání alkoholu u asiat?) ale u fretek nejde o "jinou rasu".
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-17, 17:33
Erin, myslím, že tu nikdo virozu nedává za vinu fret?ímu zbarvení. o viroze se psalo až po šlecht?ní barvi?ek a to byla reakce na možnou hluchotu, nebo snad pandy, DEW, a badger nebývají hluší?!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 17.06. v 17:33.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-17, 18:17
D?kuji. Já jen že se šlecht?ní na barvi?ky považuje za základ všech problém? d?ív, než se na zví?e podívá léka?.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 19:11
Ein: Barvi?ky souvisejí s vývojovými vadami jako je hluchota,malforace ?elistí v?etn? chrupu, rovn?ž špatný vývoj kon?etin - malformace, nevyvinuté oko, event. srde?ní a jiné malfomace orgán?, ?asný výskyt (v ranném v?ku) malignit atd...
Infekce je opravdu n?co jiného, to s tím pravd?podobn? nesouvisí.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-17, 19:39
ano, a ješt? také nap?. neplodnost u n?kterých zvláš? krásných jedinc? a to myslím zdaleka není všechno.
Ale: 15.6.v 17.25 ---- první reakce ---. Takže kdyby šlo o ?lov?ka, šla bych k léka?i d?íve než bych se považovala za ob?? nevhodného k?ížení rodi??
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-17, 19:46
Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:23
a pokud má bílý znaky na hlav?, tak možná hluchá, jsem n?kde ?etla, že hluchá fretí míma se stá?í k jedné stran?.


a odpov?d Pavly :

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-15, 17:25
no, taky to m?že být, p?esn?.
To zas n?kdo šlechtil barvi?ky...

Oskare neboj,kdyby... já mám taky hluchouna a je to správn?j cvok a nedala bych ho.


o co že ti Erin jde? kde je tam souvislost s virozo? a není to co je tu napsané pravda?
kdo tu ?íká n?co o zvlášt krásném jedinci?
Toho léka?e ale taky doporu?uju :D

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-17, 20:11
Božo, správn? se?azeno. V 17,25 n?kdo šlechtil barvi?ky,v 18.20 hlášena viroza. Mám pocit, že chov na barvi?ky je asi jako "soudím, že Kartágo musí být zni?eno". Historici pochopí ...
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 20:20
Si dovolim otázku: bylo už fret? o?kované proti psince? (v 7 týdnech by už mn?lo mít první o?kování) a když ano, jakou vakcinou? Nebylo o?kováno vakcínou Canvac?

To jen pro jistotu!

To Erin: šlechténí "barvi?ek" neni jist? "základ" problému všech onemocn?ní, ale "p?edpoklad" problému vrozených vad a následn? onemocn?ní (jak už výše psala PavlaZ)
Tak pro? to p?ekrucovat, když se tu lidi jen snaží dobrat problému nemocného fret?te?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 17.06. v 20:27.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-06-17, 20:41
Taky máme hluchouna a je to neuv??itelnej hyperaktiv, ale ?lov?k by to skoro nepoznal... to je jedno, jestli ?lov?k nadává slyšící nebo hluchý fretce, prd?j na to stejn?...
A nikdy problém s ch?zí nem?l, spíš naopak... fakt je nejaktivn?jší a nejhbit?jší a nejšikovn?jší z naší sme?ky :)
Ale je fakt, že je tcho?oun se znaky, packy, hlava... a v?d?li jsme, že si berem hluchýho...
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 20:52
Erin,
já se vždy maximáln? snažím pomoc momentáln? každému kdo pot?ebuje pomoc v konkrétní danou dobu.
Podle mého nejlepšího v?domí a sv?domí. Pouze v zájmu fretek.
Je lehké te? napsat, že v 17.25 bylo ?e?eno "to" a v 18.20 bylo ?e?eno zase "ono"...
Jde o souvislosti, o vývoj stavu zví?ete a o nové informace. Pak se m?že "názor" samoz?ejm? m?nit. To je p?irozené.
On po bitv? je každý genrál.
Já mnohdy vycházím z tak minimálních informací, že ve snaze opravdu vydedukovat maximum ve prosp?ch dané fretky v daném okamžiku píšu co m? v té chvíli napadne. Abych pomohla.
Když se najde víc lidí, kte?í budou "po bitv?" generálem a neuv?domí si, že v dané chvíli (17.25)vymýšlím maximum abych pomohla s momentálnimi informacemi , co si myslíš, že p?íšt? ud?lám
Radší nenapíšu nic.
Myslíš, že to bude lepší???

Promi?, ale v?? mi, že mám pom??n? dost vlastních zkušeností,pom?rn? dost na?etno o všech "b?žných" nemocí fretek, v?etn? jejich genetiky a dále se o n? i zajímám. Znám vývoj onemocn?ní v souvislosti se šlecht?ním v US a jinde.
Neúto?ím p?ímo na nikoho, jen se snažím "být užit??ná", fretkám. V dané chvíli s informacemi které mám.

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:14
Pavlo, vím, kolik se snažíš,velice oce?uji co d?láš, ale prosím, dokud nemáš informace, nesu?.Ono to n?kdy docela zkresluje nejen problém sám, ale i souvislosti. Díky.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist