Aktuální stránka:35 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-09-11, 16:05
Tohle datum asi už nafurt bude stát za houby.
Bobinka ... :o( , prost? jsme museli,už to nešlo.
Jakoby nesta?ila ta tragedie s tcho?em u Dodi, chjo
Nesnáším tuhle stránku našeho života se zví?aty.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-11, 17:46
Božo, n?co mi uteklo - co se stalo Zodiakovi?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-11, 17:51
Utekl a p?ejelo ho auto :-(

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Helca (IP)
Datum: 2009-09-12, 22:52
Ahoj vsichni,
tak se nam vratila domu nase spanila Adelka, dcera Standy a Ciperky, obou adoptovanych. Rodina, ktera si ji koupila, ji chtela jako kamaradku pro svoji dospelou fretku, kterou jim kdysi nekdo prodal ve veku sesti tydnu a tvrdil jim, ze je stribrna. Ja takovou barvu neznam a v sesti tydnech se stejne neda poznat nic moc. (To vse jsem se dozvedela zpetne). Jejich fretecka si vubec nepamatovala, ze nejake fretky existuji, a protoze se ji pokusili na novou sestricku pripravit s pomoci kastrovaneho fretaka, ktery ji rovnou pokousal,pojala k fretkam neduveru. Po trech dnech, kdy se prestala naseho miminka bat, se Adelku pokusila rovnou zakousnout. Takze mame nasi princeznu, ktere jsme se tak tezko vzdavali, zpet doma.Vsichni jsme ji obradne privitali, maminka ji olizala, bracha se s ni popral a po trech dnech se zacala citit dobre a je stejne dobrosrdecny fretik, jako predtim. Ja sama bych si ji nejradsi nechala. Ale upne nahodne je blaze a uplne zdrava, slysi, vidi, je v dobre kondici a slysi na jmeno. Protoze vim, ze to neni obvykle, chtela jsem, aby nezustala u nas.Jsme zvykli spise zachranovat fretky v nouzi, nez si porizovat chov. Ja jsem clovek, ktery se fretecek neboji a dokaze je naucit zit s lidmi. Nase uzasna miminka se nam narodila jaksi nechtene. Fretecka, kterou jsme adoptovali z ulice potrebovala kluka a ten nas (take adoptovany), i kdyz stary pardal, se do ni na prvni pohled zamiloval. Jejich vekovy rozdil byl minimalne dva roky, takze nase miminka stoprocentne nepochazeji z pribuzenske plemenitby. Kazdy z rodicu ma take uplne jinou stavbu tela. Nas Standa je veliky, mohutny fretak s sirokou hlavou, vazi pres dve kila a fretecka Ciperka, ktera je maminka, je velice drobna a ma hlavicku velmi uzkou. Nase miminka jsou uz ted v 9 tydnech vetsi nez ona,takze tatinkovy geny prevladly. Nicmene tata i mama jsou velmi hodni a pratelsti, miminka chodi do moji postele si hrat a tak predpokladam, ze nase Adeka po rekonvalescenci i jeji bratr Albert, ktery je tchorovity mitt, budou dobri kamaradi pro kohokoliv. O chovu nemluve, protoze jsou oba opravdu uzasne krasni, zvlast Adela.
Helca
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-12, 23:04
na v?kový rozdíl a jinou stavbu t?la bych jako jistotu nep?íbuznosti nebrala :o) sami?ka m?že mít mladé v roce až do ?ty? let (n?kdo klidn? kryje i pozd?ji), takže klidn? m?že být u sourozenc? 3 letý rozdíl, nehled? na další b?íbuzné. to samé se stavbou t?la - samci jsou robusní medv?di, sami?ky drobné. každopádn? p?ejeme mimink?m hodné pání?ky a už žádné "reklamace" ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Helca (IP)
Datum: 2009-09-12, 23:38
Ja vim, ale mne samotnou prekvapilo, ze nase nova miniaturni maminka ma tak velke deti.U adoptovanych fretecek ale clovek nikdy nevi. Na druhe strane ale vim, ze zbarveni blaze byva provazene genetickymi poruchami,kdyz se nam Adelka upne nahodne narodila a vyrostla upne zdrava, mozna je skoda se nesnazit s tim neco delat.Obzvlast kdyz podle meho mineni bude velmi dobre stavena. Ale mate pravdu v tom, ze puvod je opravdu neznamy a problemy se mohou objevit v dalsich generacich. Je to risk. Ale mazlici jsou to uzasni. Ja mam jen po prvnim neuspechu s Adelcinym udanim strach, jak se o ni budou lide fretek neznali starat. Uz po trech dnech se mi vratilasa pohubla a neduveriva k lidem. Tyden trvalo, nez se zase dala dohromady, i kdyz vim, ze ji novi majitele meli radi. Asi o fretkach nevedeli dost.
Helca
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-09-13, 08:39
Já jsem moc ráda, že se fre?ulátka narodili zdravá a hodná, ale byl to risk už u tohodle spojení dvou nalezenc?. Osobn? bych se p?iklán?la k tomu, že by jste m?li být rádi, za zdravé potomky a nepokoušet št?stí dál a nechávat je p?ipoušt?t. Fretek bez p?vodu je te? hodn? a hodn? a d?vodem? Chtí? majitel? mít p?eci krásná miminka po mamince/tatínkovi. (což m? osobn? p?ijde sobecké)...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-24, 16:20
Hlavn? pro Žabku
V?era jsem byla se Šuperkou na kastraci.Rozhodla jsem se hlavn? proto, že loni jsme ?íji stihli ukon?it zatem?ováním, ale letos už pregnylem a na další mladé už bude za rok stará.
Odborn? by o pr?b?hu operace mohla referovat Lee, ale byly trošku problémy s narkozou. T?lí?ko a možná i divoká duši?ka se bránily bezmocnosti, takže byla nakonec uspaná docela hodn?. Od 9 do 19 hod.Dom? jsem ji vezla za trikem i když Lee nazna?ovala, že léka?i jsou rad?ji, když se zví?átko budí samo, ne pod rukama majitele. Ono mi to ale nedalo, když byla bezmocná, tak jsem toho využila. Takhle jsem si ji chovala naposled když byla mali?ká. A tím spíš, když mi Lee ?ekla, že tihle malí pižvejci (no to je p?ece hr?za - takové slovo o milá?kovi) mají v narkoze trochu problémy s termoregulací.
Doma jsem jí dala za záde?ka láhev s teplou vodou, p?ikryla ji a ?ekala. T?sn? p?ed zprávami se chud?ra vypotácela z p?enosky, zašla si na záchod, napila se ze psí misky (to ke vzteku psa d?lají všechny) a tlapkala ke kleci, ke svému výsostnému území. Tam se najedla a zalezla do pelíšku. V noci ale t?ásla klecí, protože cht?la svoje patrové bydlení a zav?šený pytel.Já jsem jí to vzala aby nelezla do výšky a ona tohle. Dnes spí víc než jindy, ale naprosto klidn?. Je to prost? moje milované hnusné zví?e.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-24, 17:31
Helca z vlastni zkusenosti muzu rict, ze ten kdo nevi co hleda u mladat, tak vady ani nenajde. Pri kontrolach byvaji majitele docela casto prekvapeni co vsechno jsem schopni mladatkum najit..
Takze asi bych ji napred nechala zkouknout nekym, kdo opravdu o fretkach vi vic a vi co ma hledat, zda posoudi, zda je opravdu tak skvele "stavena".

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-02, 09:10
Žabko, jak rostou tcho?ice?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nevinný kolemjdoucí (IP)
Datum: 2010-03-05, 02:30
Ahoj tak bych p?idala p?íb?h Lišáka.:)

Jednoho hezkého zimního dne jsem se dozv?d?la o fret?ím nalezenci který musel najít nové majitele do týdne. Ten kluk co mu poskytl azyl musel na internát do ostravy a o fre?áka by se nem?l kdo starat. Nejd?ív si ho cht?la vzít jedna kamrádka ale ta než by se rozhodla jestli ho v?bec chce tak by fre?ák zestárnul.. Takže jsem se na n?j jela podívat já. Známý m?l fre?áka ve v?tší krabici na hadrech a krmil ho friskiesem nebo n??ím podobným.. No ale aspo? ho poušt?l a m?l jídlo a vodu po?ád k dispozici. U 4 z?b? má zlámané špi?ky (T?žko ?íct jestli mu je zlámal n?kdo nebo si to ud?lal sám.. Ale jaká je pravd?podobnost že by si sám zlomil 4 zuby?) i tak ale dokázal p?kn? kousnout.:) Kousnout se m? pokusil jenom 3x pak pochopil že histerka nejsem.:) O pár dní pozd?ji putoval k nám dom?. ?ekala jsem že s nalezencem budou trable ale Lišák je hotové zlatí?ko. Prvot?ídní šílenec a mazlík v jednom.:D Je schopný p?l hodiny skákat kolem dve?í jak prašt?ný a porazit všechno co mu p?ijde do cesty a pak se unaven? zachumlat do klína a usnout. Je na n?m vid?t že je rád že tu m?že být a líbí se mu u nás.:) Granulky baští jedna radost, vesele dovádí s Terinkou a pak mi spokojen? usíná schovaný pod duchnou v posteli.:)

Tady je pár jeho fotek a i naší malé ?áblice Terinky.:)
[profil.lide.cz]

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-05, 10:31
Kolemjdoucí 1. Ty zuby si nejspíš olámal když se snažil odn?kud utéci a s Terinkou mu to moc sluší
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-05, 12:28
Ta fotka na zádech s vyvaleným b?uchem a vitamínovou pastou je úžasná :-)
Ostatn? i nick je hodn? dobrej!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-03-20, 15:34
Tak práv? jsme se vrátili od holek z Prahy a s sebou jsme si p?ivezli kousavku Bonnie(nové jméno podle masky na ?umá?ku....vypadá jako bandita:), která byla u jedné sle?ny jen do?asn?. Jsou nám skoro 3 roky, jsme kastrované, ale musíme znovu o?kovat.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-20, 16:01
Velká gratulace! Tak a? vás s Bonnie ?eká jenom vše dobré!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-20, 16:29
nereido gratuluju a mooooc radosti s banditkou! :-))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-20, 17:04
Gratulujeme k novému kožíšku! A? d?lá samou radost!!!

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-20, 18:52
Tak a? t? banditka moc nekouše;)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-20, 21:56
ahojky p?idala bych naší Julinku
koupila jsem frete?ku Julinku,ale dopadla jsem jako vždy(stejn? jako u ko?ky a pejska),jak jsem ji vid?la v jakém je stavu tak jsem ji vzala a utíkala dom?.
Chudinka se jen plazila,kost a k?že,žádné svalstvo,sem tam n?jaká ta bleška,špinavé uši,neost?íhané drápky z toho 2n?jaké zdeformované,zdeformovaný ocásek,hlavi?ka oto?ená nastranu a slabou?ká.
Šla jsem k vet a vyšlo z toho-ušní svrab jako blázen,silný zán?t uší,sk?íplý ocas ve dve?í,encefalitida a podez?ení na problém s nervovou soustavou z toho,že jim asi spadla nebo n?co:-((
ŠKODA,ŽE NEVÍM JAK TU DÁT FOTKU?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:01
pod odpov?dí vybereš p?iložit soubor :-)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:07
Mar?as-kelly: já ?etla cos psala o sob? a tvé fretce na jiném vlákn?. Držím moc palce. Posílám ti SZ.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Grulak (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:19
Nedovedu pochopit jak tohle muze nekdo udelat,... vzdyt jsou to tak sledky, pritulny a hravy tvorecci.
Ja jsem Akyska vysvobodil ze zverimexu (byl sam, smutny a dlouho ho nikdo nechtel) a dodnes toho nelituji. Drzim ti palce Mar?as-kelly.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:20
co to je SZ?
nebojte jsme blázni takže ikdyby náhodou byly trvalé následky tak nám tady z?stane,je naprosto úžasná-za jeden den p?ibrala 3dkg a baští dál,všichni mi známý ji chodí denn? kontrolovat a je radost to sledovat.uznávám,že je to celkem nákladný,ale už je ?len rodiny,nejkrásn?jší je pohled jak se s ní mazlí synátor a dokonce p?estane tikat a sedí s Jul?ou úpe v klidu
jo a mimochodem ješt? navíc tu je ?íje tak ji ve ?tvrtek ukon?íme a na další penízky jde vykastrovat,aby se více netrápila p?i jejím stavu??

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:28
SZ je soukromá zpráva :o)
jinak pokud je podez?ení na problém s nervovou soustavou kv?li tomu, že chodí "nak?ivo", tak by to mohlo být zp?sobené i tím zán?tem v uchu, už se to tu n?kde ?ešilo, že fretka špatn? chodila a neudržela rovnováhu, tuším bylo podez?ení taky na NS a bylo to jen tím zán?te ucha...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:37
ale jo,to vím,ale vzhledem k tomu ocásku apod tamto podez?ení doktorka má.
jen lituji,že jsem do toho nešla d?íve,p?estože jsme už dlouho po nich toužili,kdybych jen tušila jak to zap?sobí na d?ti?a Samuel?když má jul?u v náru?í tak se jeho nervová soustava na tu chvíli uklidní a na chvíli vypadá i jako zdravý normální kluk;-) což stojí za všechno,to by musel ?lov?k vid?t

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-20, 22:40
tak to fakt nevím jak to lidi mohou dopustit-já zachra?ovala všechny naše zví?atka-ko?i?ka nachlazená,hubená a šíííííílen? zablešená+svrab/pejsek doslova z továrny na množení a jul?a?to je t?ešni?ka na dortu:-((

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-20, 23:42
Mer?as-kelly: nevim jaký máš problém s d?tma (nechci vyzvídat a být netaktní) ale v Brn? už pár let realizují "ferret-terapii" pro d?ti s rúznými problémy....a pokud vim, maj s tim velmi dobré výsledky. Já se nabízela pro ferret terapii pro OZ "Liga proti rakovin?", žel v SR (já žiju v SR) sem jaksi nenašla odezvu....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 06:27
Johana:d?ti toho mají hodn?,ale zv??inec ;-) máme kv?li silnému ADHD s agresí u 2starších d?tí a syn má k tomu depresivní poruchu a Tourette?v syndrom.Je to psychické stránce velký záhul.Poprvé jsme si po?ídili ko?i?ku a pejska,jenže ko?i?ku nám zabili(zlomili ji páte? úderem,když byla chudinka venku,n?kdo ji n??ím po?ádn? zmlátil:-() a pejsek zmizel a už jsme ho nenašli.Než jsem po?ídila další tak to bylo doma šílené,nedalo se to vydržet jak byli d?ti zlé a divoké.
Tak jsem koupila micinku,nevím co se ji stalo,ale je plachá a ned?v??ivá takže nám jediná vydržela 4 rokem a pak m? v psy.lé?ebn? p?emluvili,abych synovi po?ídila hafana.Tak jsem tentokrát koupila Westíka a je to nejúžasn?jší pejsek na sv?t?.A nyní máme jul?u a brzy nás bude víc.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mar?as-kelly (IP)
Datum: 2010-03-21, 06:33
Tak jul?a ?ádí,blbne mi tu v kuchyni a je sranda ji sledovat.p?ed chvilkou mi cht?la zmizet za kuch.linkou tak jsem ji ok?ikla a zavolala jménem a jul?a p?išla a n?kolikrát.Ale nechápu jednu v?c?nechce si hrát,jen šmejdí po byt?,ale hraní jí moc asi ne?íká:-( nechápu pro?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-21, 09:42
ona si hraje tím že "skoumá terén" :-)
Avatar

Aktuální stránka:35 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist