Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8
Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-11, 23:37
Copak o to ....Zofka na ni kvoka uz ted....ale porad ji bere jako vetrelce....no uvidime =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-12, 07:54
graciijka: Mám doma ro?ní sami?ku Meggie a letos jsme si k ní po?ídili malou Vanilku od kamarádky. Vanilka k nám p?išla v dob?, kdy se Meggie ješt? starala o svá fre?ata a snad i proto ji p?ijala v pohod?. Z jejího vrhu nám z?stal doma 1 same?ek, takže te? máme 3 fretky.
O prázdninách p?išla Meggie podruhé do ?íje, tu jsme spole?nými silami ukon?ili a nastala falešná b?ezost. Na po?átku zá?í se Meggie "rozhodla, že porodila". Nikoho nijak zvláš? neadopotovala ani neope?ovávala, zato za?ala terorizovat Vanilku, a?koli do té doby s ní vycházela skv?le. Honila ji s jasným cílem chytit a pokousat. Každý den se n?kolikrát popraly, bylo u nás smradu jak v Ca?ihradu! Rvaly se i v kleci, proto jsme Meggie od mlá?at odd?lili. Nem?lo cenu se na ni proto zlobit, prost? to byly hormony. Po 3 týdnech to p?ešlo a už jsou zas s Vanilkou kamarádky.
Chci tím ?íct, že po porodu (pravém i falešném) jsou hormony tak vzbou?ené, že se fretky prost? chovají jinak. Jestli má Žofka i za normálních okolností problém p?ijmout jinou fretku, budeš to mít t?žké, ale nevzávej to. Pot?ebuje to, jak ostatn? sama píšeš, hlavn? TRP?LIVOST. U fretek jde máloco zm?nit p?es noc. Myslím, že nakonec bude Žofka ráda, že má kamarádku na hraní :o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-12, 10:20
To Mirim: Diky moc. To jsem presne potrebovala. Chtela jsem se dozvedet zkusenosti jinych chovatelu. Je mozny ze Zofce (ted uz jako kastratovi) vadi uz ted nebo mozna zacne pozdeji vadit ze je Lentilka nekastrovana. A Lentilka byla porizena za ucelem kamaradky pro Zofku. Kdyz treba nemam jeden vecer cas se s Zofkou honit po byte tak aby si vystacily, proste spolecnice pro Zofku a dalsi mazlik pro me =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:57
Ahoj. Vcera jsem je zkusila vzit ven jestli by Zofik mimo sve teritorium nezmenil nazor =o) Bohuzel ne....takze dal rosteme a cekame co Zofik na to =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-23, 14:17
graciijko,
kolik že to lentilce už je?

víš, co, taky m? napadla jiná v?c - píšeš, že žofka na lentilku kvoká, ale pak jí "mlátí". nem?že to být i to, že TOB? se zdá, že se perou?
ony ty jejich "hry" vypadají fakt drsn?, ale jsou to jen hry.
je to mezi nimi "na krev"? hodn? lentilka ?ve a kvi?í a smradí? nebo ne?

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 16:59
No vcera kdyz sme je od sebe venku rvali tak Zofka kousla pritele do krve....takze to nejspis nesjou nevinne hry...Lentilku prvni den kousla do krve od ty doby jsem je k sobe radsi naplno nepustila...nechci o ni hned prijit. Lentilce bylo ted o vikendu 10 tydnu. A kdyz se Zofce podari malou kousnout pres klec (musim ji potom pomoci rychleho chmatu oddelit) tak pusi obe...
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:02
graciijka - pockej az Lentilka povyroste.. Moc drzim palecky. I me se nakonec podarilo Xavy a Flo dat dohromady. (ale ted protoze mely obe mladata, jsou zase na ostri)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:04
Katka od ktery Lentilku mam mi porad slibuje jak bude velika tak se tesim ze toho myho smrada preroste a prepere =o) Zofka je fakt desna...jakmile zjisti ze se ji nekdo boji tak toho vyuziva do posledni chvile...na samce si netroufne =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:16
presne to si myslim taky ;o) ale nesmis ji prave ted dat k Zofce, aby se ji pak nebala, bylo by to horsi
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:19
Koukaji na sebe pres klec....mala si s ni snazi hrat pres klec...obcas holt chyti kousanec ale hned ji vysvobodim...a nezda se ze by se ji (kdyz je v kleci) bala. Bohuzel nemam tolik prostoru aby mela kazda svuj pokoj =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:38
To je ale dobre, ze si s ni chce hrat a neboji se - tak hlavne at ji to vydrzi!! Drzim palecky
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 20:35
Diky moc...snad se to povede =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-07, 22:20
tak graciijko,

jak to u vás pokra?uje? hnuly se už spo? trochu ledy, nebo to zmrzlo v mrtvým bod?? :o)

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-07, 22:35
Graciijka: Tak koukám, že nejsme sami, kdo ?eší problém, jak skamarádit fretule....Drzím vám palce. My se snažíme zapasovat nalezenou - adoptovanou Poppynku do naší tmavé sme?ky... Taky to ob?as nemá lehký.... Ale ono to jde. Sice pomalu, ale p?ece:-)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-11-08, 12:55
Taky by m? zajímalo, jak se má naše sest?i?ka? ;-)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-11-08, 23:30
Uprimne receno stale se bojim je k sobe pustit....koukaji na sebe pres klec...Zofka jak muze kousne...Lentilku vysvobozuji jak to jen jde. Ale pustit je na sebe uplne zatim nemam odvahu. Vcera jsme byly na poslednim ockovani a kdyz sem prisla domu, vsimla sem si ze ma Lentik nozicku od krve...asi ji Kral napichnul nejakou zilku. Ale jinak je to desnej dablik porad lita po byte a nici veci =o) no proste pubertacka jak vysita...Nebude trvat dlouho a Zofku preroste =o) a jakpak se ma Babuliiii? =o)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-11-22, 10:53
Ahoj. Po delsi dobe napisu novinky. Vztah Zofka versus Lentilka je stale na bodu mrazu. Zofka jak muze kousne. Vcera spolu lizaly calopetku a to je jedinej okamzik kdy na ni Zofka neutoci. Dostala jsem nabidku na prevychovu Zofky. Sla by ke Katce mezi sedm fretek kde by se mohla socializovat. Pristi tyden ji tam mozna povezu...snad se to trosku hne....
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-22, 10:54
A na jak dlouho? Mn? to zase p?ijde v??i Žofce nefér :(
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-11-22, 10:56
Ja vim ze to je nefer. I me prijde jak kdybych ji posilala do koncentraku ale uz fakt nevim co delat. Jsou spolu dva mesice a ani malickata zmena k lepsimu =o(
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-22, 10:58
No jo, chyba asi byla na za?átku, po?izovat si sami?ku, když je Žofka nem?la ráda :( ale chápu t?, žes cht?la místo miminek, který jí um?ely... :( no, držim palce, a? to vyjde...
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:02
Njn udelala sem chybu. Ostatni mi tu davali nadeji tak uvidime. Katka rika ze by to mozna pomohlo. A ze je mozny ze by sla klidne i za dva dny domu. Ma jich sedm a odchovala spousty mladat a i se seznamovanim ma zkusenosti tak snad vi co dela...jinak by mi to nenabizela.
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:04
Aby neplatilo to, že starýho psa (fretku) novejm kousk?m nenau?íš :( hlavn?, aby nem?la averzi p?ímo proti Lentilce... takl držíme packy, a? ti to vyjde...
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:05
Muzu te potesit? Ja jsem mela uplne stejnej problem. V cervenci jsem si privezla domu maly miminko Keiru a Teri ji absolutne pdmitla prijmout, kousla ji do zadecku a do vulvy a pekne malou skubala.Keira se vubec nebranila a jen rvala jak tur. Trvalo to nekolik mesicu. Malou jsem taky zachranovala, protoze utoky byly zakerny a krvavy. Chodili jsme spolu na prochazky. Tetka byla na kratkym voditku a Keira na dlouhym, aby mohla za Teri jit, ale i utyct. Po celou dobu nebyly skoro zadne zmeny. Az asi pred 14 dny doslo ke zlomu. Teri jsem dala k male do venkovni voliery a ta hned sla malou zmlatit do budky. Keira se ale poprve nedala a Terku z budky vyhodila. Od te doby spis kolem sebe chodi a stridave kvokaji a syci. Dokonce o vikendu chvili spaly v jednom pelisku.

Terka je taky problematicka. Zatim plne prijala jenom Kubicka, se kterym je od miminka. OStatni zvirata (nejen fretky) rve a chce je zakousnout.

Preji hodne stesti a trpelivosti. Tu prevychovu bych si asi 2x rozmyslela, aby to Zofka nebrala jako zradu...
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:05
nejsem si jistá že tohle pom?že.Žofka se bude chovat upln? jinak v cizím prost?edí a doma pak zase bude vyžadovat svuj po?ádek.Ja bych volila spíš cestu zavalit ji doma f?rou fretek :o)

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:08
myslite, ze kdyz k tam rocnimu sameckovi dam najednou malou samicku? chceme mu ji prosti rok poridit od yasmin,aby nebyl sam, ale kdyz vas tak ctu...

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:10
?ekla bych, že spíš bejvaj problémy sames-samec, p?ípadn? samice-samice... ale mezi samec-samice asi ne tak ?asto... a to tvoje trdlo by jí asi neublížilo :D
Jinak taky bych se bála, aby to Žofka nebrala jako podraz... :(
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:10
To musis otestovat. Pokud tvuj fretacek nema problemy s jinymi fretkami, tak s nejvetsi prevdepodobnosti prijme i novou samicku. Vetsinou to chce trochu casu a trpelivosti:)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:10
Ale tím se ned?s,nakonec se dycinky seznámí a chrní spolu,n?kdy to jen trvá dýl.

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:12
Jasne. Ja to nechci zakriknout, ale u nas se to snad po ctyrech mesicich povedlo:)
Avatar

Re: shání se kojná
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-22, 11:12
Berenika: A spíš bych ?ekla, že by sami?ka terorizovala toho tvýho kli?ase... :)) ale to je v po?ádku, chlap si to od ženský vždycky zaslouží :))
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist