Aktuální stránka:61 z 75
Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-18, 19:44
boža: kde jsi to prosím sehnala? ráda bych ho také vyzkoušela.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-18, 19:50
ve zverimexu v Intersparu v Liberci.Stál 125,- desetilitrový pytel,myslím že jinde ?asem to pujde koupit levn?jc.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-18, 19:51
Dneska sem na mezinárodní výstav? psú dostala od výrobce tento sirup, opíšu z letáku o? jde a zajímalo by mn? co si o tom mylíte, mné to dost zaujalo:

PLERASAN V sirup
je veterinárny prípravok na posilnenie imunitného systému a vitality zvierat. Obsahuje ú?innú látku beta-(1,3/1,6)-D-glukán - polysacharid prírodného pôvodu,ktorý aktivuje vlastné obranné mechanizmy zviera?a a výrazne tým stimuluje jeho prirodzenú obranyschopnos? vo?i rôznym bakteriálnym, vírusovým, mykotickým a parazytárnym chorobám. Odporú?a sa používa? aj pri zvýšenej fyzickej zá?aži, stresových vplyvoch a celkovej únave organizmu.
Beta-(1,3/1,6)-D-glukán sa získava z hlivy ústricovej. Dokáže výrazne stimulova? prirodzenú imunitnú odpove? organizmu, pôsobí teda imunomodula?ne a spôsobuje aktiváciu zviera?u vlastných imuniítných mechanizmov. Aktivuje dôležité bunky imunitného systému, hlavne makrofágy (pohlcova?e cudzorodých látok), neutrofilné biele krvinky a NK-bunky (natural killer cells - prirodzené zabíja?e). Makrofágy hrajú rozhodujúcu úlohu v naštartovaní a udržaní imunitnej odpovede, výsledkom ktorej je deštrukcia nežiaducich mikroorganizmov a telu cudzích látok (baktérií, vírusov, mutovaných buniek), ktoré spôsobujú ?asto závažné ochorenia.
Beta-(1,3/1,6)-D-glukán je bezpe?nou látkou, ktorá sa až v hrubom ?reve môže štiepi? na látky, ktoré sa metabolickou degradáciou vylú?ia z tela von.


Druh a kategória zvierat:
pes, ma?ka, ovca, kô?, prasa, hovädzí dobytok

Použitie:

Vo veterinárnej medicíne bol overený ú?inok glukánu na zvýšenie ochrany vo?i viacerým bakteriálnym, vírusovým, mykotickým a parazitárnym chorobám. Napomáha normalizova? zníženú obranyschopnos? napríklad pri opakovanom podávaní antibiotík, terapii onkologických ochorení, u starších zvierat, urýchli dobu lie?enia, skráti a zmierni priebeh ochorenia.

U chorých zvierat:
- na urýchlenie lie?by a zmiernenie priebehu ochorenia
- pri opakovanom podávaní antribiotík
- pri onkologických ochoreniach
- na rekonvalescenciu

u zdravých zvierat:
- na ochranu pred infekciou
- pri prevencii chorôb po odstavení
- pri vysokej zá?aži, strese, únave

u starších zvierat:
- na zvýšenie vitality
- pre zlepšenie celkovej telesnej kondície

Dávkovanie:
pas a ma?ka: 2 ml/5kg hmotnosti (od 1 do 5 kg: fixná dávka 2 ml)

Výrobca: Pleuran, s.r.o., Bratislava, SR

potr+mls+potr+vit+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 23:38.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-18, 20:03
holky, ješt? bych se cht?la zeptat, jak dlouho vám tak vydrží pytel steliva? já kupuju od Gimpetu šestikilový Bio Kat´s a vydrží mi tak týden, maximáln? dva.. na jednu fretku.. zdá se mi že by m?l vydržet déle?? nevysypávám záchodek celý, jen vybírám hrudky.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-18, 23:26
boža:
Hi hi, to bych asi zkrachovala!- beru pro všechny svoje zví?ata metrák steliva na 5-6 ned?l! Asi bych musela fretky a ko?ky p?evychovat na hlodavce, aby mohli ??rat do Asanu.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-19, 21:59
hanulka: mam zeleny zverlit (baleni tusim 6kg), tri fretky a vydrzi jim cca 14 dni
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:03
Gazzo,zatím se mi to jeví,že to vydrží mnohem víc,jak ko?kolit.A jedním velkým pytlem -10 kilo ko?kolitu 5 tech velkých záchudk? nenaplním.Jen ješt? nevím jak dlouho to vydrží ta jedna nápl? ,než to budu muset vym?nit.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:09
Nám 6 kg zverlitu na t?i fretky vydrží tak 3 tejdny :-O
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:14
Rynn: psala jsem cca ;o) :-) Ale kvuli Tobe to zacnu pocitat :-D Spise je to vic, nez min. Rozhodne na nej nedam dopustit a tchorici v nem skoro nenoruji. Kdyz si predstavim ze jsem 9 let byla na Mikesovi, nechapu %-)
Mimochodem-kolik mas zachudku na tri fretule?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:22
Boža: Taky jsem uvažovala, že Assan vyzkouším, ale dostala jsem strach, jestli to není moc lehký... Jaký s ním máš v tomhle sm?ru zkušenosti? Neroznášejí to po byt??
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:34
boža:
Tak dej v?d?t, jak dlouho ti vydrží, mohla bych ho kupovat jen fretkám - ale jen jestli v n?m ne?ádí. To bych m?la po celém obýváku, kdyby mi to rozhazovali z voliery.¨na zem. Vyzkouším nap?ed jedno balení a uvidím.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:37
Silvo nijak extremn? ne,asi jako ostatní steliva,a je to o dost jednodušší uklizet než ten písek nebo silikon,ten m? teda lezl na nerv :o)
(ale ja nemám koberce).

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:39
No ?ádí mi v tom Tazi,ale ta ?ádí v písku aj silikonu,takže to není sm?rodatná informace :o)))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-19, 22:51
boža: Dík za info, asi to vyzkouším.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-19, 23:20
beth: V jedný kleci (ferret tower) mám dva velký obdélníkový záchody, v každym pat?e jeden. V pokoji na b?hání mám velkej rohovej, když jsou rozd?lený do menší klece, tak tam maj jeden malej rohovej (kterej momentáln? Rocky skoro vždycky p?ehodí, n?kdy se do n?j nejde ani vy??rat :-/)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-20, 08:06
Ttak to teda nechápu.. m? p?i jedné fretce a jednom záchod? vydrží stelivo jen dva týdny..??? Tak nevím, jestli t?eba moc ne?urá? Hrudky vybírám fakt veliké.. Steliva v záchodku nemá moc, asi tak 1,5 cm, jak je ryska.. Záchodek nevyhrabává, ani tam nemá jak vylít vodu, tak te? si ?íkám, jestli není nemocný:(
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-20, 08:58
hanulko, nám Zverlit p?i 4 fretkách vydrží tak 10-12 dn?. Mám spíše zkušenost, že když nasypu vysokou vrstvu do záchodku, nemusím 5 dn? nic p?isypávat, jen vybírám. Nevím, jestli je to logické, ale zdá se mi, že pak stelivo vydrží víc, než kdybych jím "šet?ila". :o)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-20, 14:30
Se Zverlitem je lepší opravdu vyšší vrstva 5-6 cm ;o)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-20, 19:54
Tak zkusím toho dávat víc.. Možná v tom n?jaká skrytá logika je;)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:06
trochu mi to neda ale toto jsem cetla v poradne:

13. 08. 2007 (Lena) : Jaké je krmivo Sluis?N?kde sem narazila, že je vhodný až od 1 roku, je to pravda?Mají ted výhodnou cenu 299,- za 3 kg, tak bych cht?la nakoupit balení, ale nejrpve bych cht?la slyšet názor na toto krmivo.D?kuji za odpov?´d

Odpov??: Já jsem s ním spokojená, pat?í k t?m lepším, které se u nás dají koupit. Jen trochu zapracovalo Rádio Jerevan. Není to tak, že by do roku nebylo vhodné, jen že pro mlá?ata je vhodn?jší Vitakraft, který má víc tuk? a bílkovin. Ale Sluis m?že být taky.


Pokud vim Sluis ma "vice" asi o procento tuku a bilkovin take.. ;o)

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-21, 11:44
tvrdost vody sem doma nezkoušela... :) ale dáváme práv? z kohoutku tak sem se cht?la optat jak vy..:o)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-21, 12:10
jj beht, ale nezkoušela sem jí testovat estli je ok i pro nás. jako chutná mi normáln? to jo ale rozbory sem fakt ned?lala :)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-21, 12:23
u nás je voda ?asto jakási rezavá, takže fre?ákovi kupuju stolovou vodu.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-08-21, 12:24
když sem byla menší, tak sem jí po b?hání z venku pila taky...ale to mi dycky naši ?íkali at to nepiju...tak nevím :-D :-D

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2007-08-23, 12:58
Boža: Prosím t?, vrátím se ješt? ke stelivu Asan, zajímalo by m? jak je na tom s pohlcováním pachu? T?eba stelivo co mám te? je poctatn? víc citít než to co jsem m?la p?edtím, tak jakou máš s zkušenost se zápachem u toho Asanu? Taky o n?m p?emýšlím.

D?kuji moc!
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-23, 15:07
ja to ješt? nepoužívám v kleci,a zatím se mi to jeví dobrý,žádnej pach se neline z t?ch zách?dk? co mám rozmíst?ny po byt?.
Až to dám do klece do zách?dk?.tak to bude teprvá zkouška výdrže,poreferuju,ale až dokoupím,nák nestíhám.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2007-08-23, 18:29
Ahoj. Vím, že je to tu neustále probírané, ale na to toto vlákno je, ne?:)
Prost? v tom mám zmatek - v dnešní dob? už je výb?r fret?ích granulí docela velký a vyznat se v tom není snadné... Máme skoro p?lro?ní freti?ku a krmili jsme Vitakraftem, ale zdál se mi málo tu?ný. Zkusili jsme Ferret Complete a zachutnal, ale líbí se mi i Dr.Merlin. Ten je ješt? tu?n?jší a má víc bílkovin. Taky je levn?jší. Je v n?m výtažek z juky, jak jsem se do?etla, ve Ferret Complete je krom? juky i m?sí?ek - má to n?jaký zvláštní význam? M?sí?ek jí m?žu dát i živý, ale asi se mi na n?j vykašle:)
Jen jsem cht?la znát názor vás odborník?.. Moc d?kuju!!!

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-23, 19:42
Tak myslim, ze u me uz Happy animal skoncil.. :o/
Mam objednane stelivo - sice 20pytlu Zverlitu.. Ale tyden a nic. Napsali pouze email, ze zakazku doruci do dvou pracovnich dnu a nic.. muzu cekat do aleluja >:o( Na email, ktery jsem posilala dva dny zpet, jak to vypada s moji objednavkou take neodepsali, ani nevim, jestli mam nejakou jejich objednavku cekat :o/ stelivo uz nutne potrebuju.. chjo chjo

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-23, 20:19
Te? m? napadlo:
pokud si budete kupovat v Happyanimals granule /obchod/ .. kontrolujte obal. Z?ejm? mají na sklad? hlodavce. Když Mata kupoval TotallyFerret, vzal až 3. balení, protože dv? p?ed tím m?ly prožranou dírkuna obalu ...



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-23, 20:26
Obal kmontroluju v každém obchod? a pokud beru granule ze zverimexu a mají tam pytle voln? poskládaný,tak beru ty co jsou naskládaný dál,ne hned ten prví.Už jsem vid?la pár ?okl? co si na pytel s granulema ulevilo :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:61 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist