Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 11:28
toto vlákno jsem vytvo?ila, protože mám nevykastrovanou fretku a na další operaci ji hnát rozhodn? nechci. Bohužel má problémy s ukon?ením ?íje a tak musíme na injekci. Do?etla jsem se, že se ?íje dá ukon?it i kastrovaným samcem, pokud je p?i chuti. Jsme z Loun. Pokud by se našel n?kdo, kdo má z Loun a okolí kastrovaného samce, který by m?l chu?, ozv?te se prosím na m?j mail girlnikol@seznam.cz

HLEDÁME SAMCE PO VASEKTOMII

?u+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:31.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-18, 12:33
Musíš hledat same?ka tak maximáln? m?síc po kastraci,pak je ješt? sexuáln? aktivní (testosteron v krvi ješt? chvíli "funguje",ale už není schopen oplodnit. Nebo samce s vasektomií, (ale t?ch je nanešt?stí málo).



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:09.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 12:57
No snad se n?kdo ozve, protože Kodýsek je už starší sami?ka. Tedy starší na to, aby m?la své první mladé, i když bych si je moc p?ála, ale ve skoro 4 letech by to mohlo být riziko.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:22
Pavli, to jsem si myslela taky, ale t?eba Rocky 2 roky po kastraci obš?ast?oval ?íjící Kikinu... až jsem litovala, že jsem s ní den a 3 dny p?edtim byla na hormonálním ukon?ení... ona nadšen? držela, on se ?inil... a to nem?l zájem ani o ?íjící sami?ku pár tejdn? po svý kastraci. Asi i u fretek záleží na p?itažlivosti :D
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 14:02
Rynn, tak to jsi m? pot?šila, d?kuju ti za tento p?ísp?vek

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-18, 23:27
Rynn, koukla jsem se na tvé stránky, tedy p?edevším na odkaz fretka.kom.cz sekce Vzpomínáme. Na?ala jsem jen prvních cca 7 p?ísp?vk? z ústeckého kraje a m?la jsem slzy v o?ích. N?jak jsem nem?la sílu se dál dívat a hlavn? m? udivil pom?rn? nízký v?k p?i úmrtí. Kodýskovi je skoro 4 roky a doufám že tu se mnou aspon minimáln? dalších 6 let bude:-(

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-19, 18:02
girlnikol:
fretka se m?že dožít docela hezkého v?ku (já osobn? vím o maximu u konkrétní fretky 10let, ale možná má n?kdo i jiné informace o n?jaké starší fretce...).

Fretka se dožije dlohého v?ku pokud:
1.
ji opravdu správn? živíš (je nutné si o tom hodn? na?íst, a u fretky platí základ velmi kvalitní granule a to ostatní jen po správné úvaze a ve správném množství, n?kdo krmí jen granulema a má ty speciální pasty-proti ucpání žaludku
chlupy,multivitamíny, probiotika...)

2. pokud nemá v genetické informaci n?jakou chorobu, která ji zkrátí v?k a? ud?láš cokoli... bohužel.

nebo
3. pokud nezem?e tragicky (nehoda, otrava, špatný zásah veta, apd...)

Já mám šest kluk? od 2 let do 7let a taky hodn? doufám, že se dožijí... prost? co nejvíc.
Každá fretka je úpln? jiná a žádná není nikdy stejná, aby ji mohla nahradit. Jsou to jedine?né osobnosti...

z+v?k+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:15.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-20, 22:02
Ahoj Pavlo,
Kodýsek dostává Kitekat, protože mu chutná. Zkoušela jsem mu dát granule pro fretky Vitakraft, ale to mu nejede. Ted u nás mají naskladnit zverimex, tak se tam poohlédnu, zda nedostali n?co nového, ale ty granule mi p?ipadají skoro stejné jako Vitakraft. Asi mi na to hodí bobek:-) ?ím krmíš ty? Zkusili jsme o granule wiskas, ale u náš vít?zí Máši (ko?ka) Purina. Je to ale n?jaká pro kastráty, tak mu moc nedop?ávám, nevím jestli mohu.

Co se tý?e Kodyho rodi?? nemám páru, on je ze zverimexu. O té past? jsem ted ?etla na n?jakém forum, že Majda ji prodává a za docela rozumnou cenu.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-20, 22:05
girlnikol, kitekat a whiskas se s vitakraftem rozhodn? srovnávat nedá. whiskas a kitekat je obarvený a ochucený obilí, který maso v život? nevid?lo...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-20, 22:09
girrlnikol: Nejsem Pavla, tak snad nebude vadit....komer?ní granule Kittekat a Whiskas sou to nejv?tší svinstvo, kterým múžeš fretce zni?it ledviny, játra...všechno. Chutnají jen proto, že sou dosolované a dochucované. Takže doporu?uji p?ejít na kvalitní granule pro fretky (ANF, Bosch, Vitakraft...) nebo kvalitní granule pro ko?ata.
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-21, 00:28
Johan, d?kuju za informaci, tak už vím co nekoupím. Kodýsek je vybíravý šmejd, tak snad mu bude chutnat. Asi zkusím to ANF. Vitakraft mi nejí, jedl ho jen jako malý. Také m? zaujalo Totally Ferret, ale to je od Bosch, že? Ti jsem koukala mají i více druh?.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-21, 00:30
ŽoFiR, v?d?la jsem, že to není n?jaká vysoká kvalita, ale že je to tak hrozné, to jsem netušila

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-21, 10:03
P?edpokládám, že s p?echodem na kvalitní granule (a? sou jakékoli zna?ky ) budeš mít problém, bo jak to nebude dochucované (a to nebude) fre?ák to nebude chtít, zvykl si na dochut?ný svinstva. Ale nesmíš v rámci jeho zdraví povolit.
TF je Bosch a taky sou dobré granule Ferret Complet. Já krmím ANF pro fretky.

- Tady máš kompletní info o krmení fretky:
[www.pudicka.estranky.cz]
- Tady je p?ehled dobrých granulí pro fretky (taky ne všechny co sou pro fretky sou kvalitní, to vy?teš z prvního linku):
[www.pudicka.estranky.cz]
- tady je p?ehled granulu pro ko?ata vhodných pro fretku:
[www.pudicka.estranky.cz]

Taky na té stránce najdeš info o chovu, bydlení fretky, o?kování, nebezpe?í co fretce hrozí doma...skrátka asi všechno co pot?ebuješ :-)))
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-21, 11:26
Tak jsem rozhodnutá, koupím ANF. Koukala jsem, že je z Texasu z USA a tam jsou prý fretky jedním z nej?ast?jším domácím mazlí?kem. Ty hodnoty také vypadají dob?e.

Budu to zeza?átku míchat s granulema na které je zvyklá až p?ejdeme jen na ANF.

Ted nás ?eká veteriná?:-( Musíme ukon?it ?íji a také nás ?eká o?kování. Máme ted nového veteriná?e, který o?kuje vakcínou Biocan. Koukala jsem, že si to lidi chválí i on sám m? uklid?oval, že je v?tšinou bez reakce.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-22, 00:10
k tomu v?ku... jojo, všechny naše fretky jsou krmený stejn?, rozhodn? je nezanedbáváme, vitamíny navíc taky sem tam dostávaj, myslim, že maj dobrou pé?i... ale tim asi v?tšinu nádor? neovlivníš. Romeo um?el v 8 m?sících, jinak máme fretky ro?ní (3x), 2 letý (1x) a 3 letý (2x)... S Rom?ou to byla hrozná sm?la, asi si stejn? nep?estanu vy?ítat, že jsem tu chemoterapii m?la zkusit... ale jeho nemoc jsme asi ovlivnit nemohli. A nejvíc m? d?sí to, že si timhle projdem ješt? x krát za život :((



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 22.03. v 00:13.
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-22, 00:16
Já te? tu moují parti?ku t?ch ?ty?ech "senior?" (4-7let) krmím Totally Ferret od Bosch pro seniory.
Je to sice od p?ti let v?ku, a jednomu jsou 4, jinak ostatní jsou p?t a víc, ale oni bydlí všichni ?ty?i spolu, tak už jim to od letoška dávám.
Jinak dostávají ješt? maso bokem-paštiky pro fretky od Vitacraftu. Ob?as trochu mozarely a ob?as trochu ku?ecí nebo kr?tí šunky + pasty vitamíny, maltsoft atd... To je vše. ovoce v?bec, zeleninu (paprika, okurka,raj?e,) jen vyjíme?n? a opravdu v minimálním mmnožství jako pamlsek.

Jinak ty dva co jim je 2 a 3 roky jsou na normálním Totally Ferets od Boshce pro dosp?lé fretky.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-22, 00:21
Rynn:
juvenilní (v ranném v?ku se vyskytující)lymfosarkom lokalizovaný v hrudníku utla?ující srdce a plíce,navíc ur?it? inoperabilní (neoperovatelný vzhledem k lokalizaci - to je velká a t?žká operace i u lidí)... podle m? prognóza špatná i s chemoterapií. Akorát trápení navíc...
Netrápil se, co si chceš vy?ítat? Ud?lali jste správnou diagnózu ihned a jedinné možné ?ešení vzhledem k utrpení Romea. Není si co vy?ítat, i když to stále bolí, já to chápu :-(

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 08:43
Já jsem na stránkách Rynn narazila na stránku fretka.kom.cz na odkaz vzomínáme, tak nás dost p?ekvapil p?i umrtí hodn? nízký v?k. B?h ví, jak je ti lidé chovají a kolik je na tom pravdy.
Kodéšovi jsou ted 4 roky a ?ekla bych že je v pohod?. Máme doma dv? knihy o fretkách, kde uvád?jí v?k dožití od 8 do 15 let.

Objednala jsem už od Majdy ANF, tak jsem zv?davá jak bude chutnat:-)

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 09:29
Pavlo, to je v pohod?. A jak se t?m 4 da?í? Jsou ?ilí, hraví a po?ád tak prašt?ní?:-) Na ty granule pro seniory jsem už také koukala. My na n?j ješt? máme ?as, ale za?nu o n?m p?emýšlet. P?inejmenším ho do roka aspon jednou objednám aspon pro srovnání.
Ješt? k t?m stránkám (viz. 2009-03-22, 08:43), tam byl zázrak, když fretka p?ežila 4 roky. Skoro v?bec tam nebyla starší 6ti let.

Docela p?emýšlím, že bych si ješt? po?ídila kluka a nechala mu ud?lat vasektomii. Kodýsek by nem?l problémy s ukon?ením ?íje a ješt? by si užíval s fretkama v okolí Loun:-) Jenže další fretka do malého bytu kde už jedna fretka je s neurotickou ko?kou, no nevim nevim. Navíc fre?áci jsou mnohlem v?tší než holky, to by nás ko?ka asi nenávid?la:-D

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-22, 09:58
hmmmm...tak 8 letých fretek se tu pát myslím zmi?ovalo, taky snad 9 letá. Starší jak 9 let ani ne, no a 15????? to dost pochybuju...
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-22, 14:40
girlnikol, s tou vasektomii samce teda nevím...to už bych ra?i zvolila kastraci sami?ky - každá ?íje je pro ní vysilující... po?ád je celkem problém najít veta, co je schopnej fretku vykastrovat, natož provést vasektomii, navíc pokud se špatn? provede, tak ¨se m?že stát, že ti samici stejn? oplodní...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 22.03. v 14:41.
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:03
Žofi, v tak vysokém v?ku bych do toho u Kodéši už nešla. S tím fretákem to vidím jen jako možnost, máme malý byt, to by stejn? asi nešlo. Ale pokud bych si m?la po?izovat fretáka a d?lat mu kastraci, tak mu ur?it? ud?lám vasektomii, abych tím i posloužila ostatním fretkám, které mají problémy s ukon?ením ?íje.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:09
já bych teda rozhodn? do vasektomie nešla, už jen z toho d?vodu, že je to složit?jší zákrok než kastrace a nemusí být spolehlivý, klidn? z toho m?že být plodné spojení. 4 roky nejsou až tak vysoký v?k, aby sami?ka nezvládla kastraci. myslím, že víc jak na v?ku záleží na kondici zví?ete a ur?it? bych jí dala kastrovat ra?i ve 4 letech, než kdyby potom m?la problémy a na kastraci musela t?eba v 7mi letech...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:16
Jolan, to mi ale teda pov?z, jak v knihách:

Fretka - Lenka Skoupá 10-15let
Fretka, jako domácí zví?e - Petra Nerandži?ová 8-10let

p?išli na tento v?k?

Já samozd?ejm? nevyvracím cos napsala, protože nejsi první kdo to ?íká, jen m? to p?ekvapuje. Vlastn? jsem to zjistila až nedávno. Tak n?jak jsem po?ítala, dle informací z knih, že to bude jako u ps? a ko?ek p?i kvalitní pé?i.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:16
Pavlo, jsou i p?ípady, kdy ta chemoterapie pomohla, sice u starších fretek, ale i tak... t?eba jsme to m?li zkusit :-/ nevim, jestli jde v tomhle p?ípad? ?íct, co je správný a co špatný ?ešení :(
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:22
navíc kastrace nemá s vasektomii nic spole?nýho, kastrace se d?lá z d?vodu, aby byl samec "snesiteln?jší" - nesmrd?l, nekousal, nezna?koval p?ípadn? se líp snášel s jinýma fretkama - nerval samce a netahal samice, vasektomie na tohle vliv nemá, samec vlastn? z?stane "nepoznamenaný"

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:31
Žofi, ur?it? bych nešla na vasektomii k veteriná?i u nás. Šla bych s tím na kliniku. Pokud by to i na klinice ud?lali špatn? a fre?ák by z?stal plodný, tak to už je asi sm?la, s tím ?lov?k nic neud?lá. Ale já když vidím, jak to té fretce nesv?d?í, tak to vidím jako další plus do chovu fretek. Fakt je, že s tou kastrací máš asi pravdu, ale já se toho prost? bojím. N?co málo jsem ?etla o veterinární klinice Mvdr.Lenky Chylíkové. Více lidí to tu chválilo, myslím, že bych šla asi tam.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-22, 18:44
Žofi já si uv?domuju, že vasektomie samce "nepoznamená", možná si spíš dostate?n? neuv?domuju, co znamená nevykastrovaný samec. O kolik víc smrdí, kouše atd... Já mám Kodéšu ocho?eného, protože vymazlenej. Se zan?kování netuším jak to u samc? je a jak moc jsou ?istotní. Ale pokud se to dá vychovat k ?istot? a vychovat, tak si myslím, že pro ostatní samice by to bylo dobré.

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-22, 19:09
Já netuším, kde na ty údaje o véku fretek auto?i p?išli. Možná z n?jaké starší literatury....fakt nevim. Každopádn? nyslím, že 10 letá fretka by byla celkem rarita. Nevím, jestli se nékdo z chovatelú s fretkou takového véku setkal.
Avatar

Re: Hledáme KASTRÁTA s choutkami :-) (Louny)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-22, 19:18
girlnikol, ono je to kus od kusu... samce nau?íš ?istotnisti stejn? jako sami?ku, ale prost? v dob? ?íje, cca 3/4 roku, ti bude doma všechno zna?kovat, stejný je to s kousáním, nejde o to, že by byl agresivní nebo neocho?itelnej, ale prost? si t? bude chtít n?kam zatáhnout, stejn? tak by to d?lal po celou dobu se sami?kou, které se to v dob? mimo ?íji líbit nebude a bude od n?j celá pokousaná...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist