Aktuální stránka:10 z 75
Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-10, 10:09
Jeste jsou slusne (!) Sheba, vyborne od ProPlanu, Gimpet (nebo Gimborn - jedna sebranka) by taky mela delat neco slusneho, myslim, ze i Specific prodava neco, co neni dietniho.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-10, 12:32
No,dnes vyrazím do obchodu a budu porovnávat konzervy,taky kouknu na net jestli neseženu n?kde to Hils.
Jinak si myslím, že Ene si myslí, že píšeš dost suverén? a nekompromisn?. Je pravda, že já osobn? bych s tebou diskutovat necht?la. I když máš pravdu.
Myslím, že spousta lidí co T? nezná se t? m?že zaleknout.
Ale jinak to je Tvoje v?c tak se dotoho plést nebudu:-)

Jinak s t?ma tašti?kama od gimpetu¨jsem Matesovi taky radost neud?lala. On prost? nic takovýho jíst nebude,ach jo:-((

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-10, 12:36
Gimpet (ci Gimborn - jedna sebranka, jedno je "psi", druhe "kocici") dela i klasicke konzervy, jmenuje se to nejak "shiny cat", snad tak nejak. Ale kdyz uz jsme u toho, posledni dobou radsi nez ruzne chemicke experimenty koupim kilo obycejneho file a radosti je habadej...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-10, 12:38
Tu rybu va?íš?
Nebo jak ji upravuješ?
Já používák konzervu když se doma neva?í,to je dost ?asto. Nebo když n?kam jedem.
Taky jsem vypozorovala, že Mates nejí ty rozemletý co vypoadaj jako paštika,ale jen ty,kde jsou kousky:-/

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-10, 12:43
Ja kdyz cestuju, tak davam granule. Kdyz necestuju, davam granule taky:-)
Rybu davam syrovou, to tak, jeste varit:-))) Necham rozmrznout platek file, vodu sleju, podelim to na kousky a vecere je hotova.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-10, 13:05
Tak to teda zkusím.
Yasmin.: A friskies jsou teda o n?co lepší nez wiskas???
Jiank si myslím, že je jasný, že každý kdo v n??em za?íná,tak prost? chybuje. Tak v?d?t všechno hned od za?átku.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-10, 13:26
Ano je normalni ze chybujes nez se zacne orientovat (ale to si myslim ze tak mesic dva, max pul roku - ne celej zivot fretky) Teda samo kdyz ti nekdo radi..
Jinak Friskies je nejlespi z nejhorsich - tak si muzes vybrat.. Ja ho nekdy davam - kdyz uz nemuzu nic jineho. Konzervy jsou taky jen na chut.. Ale spis jim davam Hill´s konzervy - ty jsou to nejlepsi.. :o)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-10-11, 10:34
Ahoj, chci se zeptat, na stránkách happy animals se objevilo krmivo "premium, frettchen futter", kilo je za dv? stovky, a já se ho snažila najít v Pet?in? tabulce, no nepovedlo se mi to :-) Možná jsem jen slepá, ?íkám si :-) Zatím krmíme vitakraftem, tak si ?íkám zda by nebylo tohle lepší, p?ece jen mu jsou už ?ty?i roky, tak zda nep?ejít na n?co výživn?jšího? :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-11, 17:04
Kdyz mu jsou ctyri roky, pomalu bys mela prechazet na neco mene vyzivneho, ne vice. Vice vyzivne jsou pro kategorie mlade, brezi/kojici samice, rekonvalescence...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-12, 00:03
Pokud jsou mu ctyri roky tak zkus uz granulky pro kocky seniory, alespon tak je to doporucovano.. Jinak podle veku nekde Petra taky psala rozdeleni - ktere fretci je vhodne pro seniory, ktere pro brezi a kojici a mladata - ale kde bohuzel netusim..
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-12, 00:37
Spíš to bylo v n?jakém vlákn?. A tak se to zapom?lo :o/ Taky si to vybavuji, ale jen v n?jakém vlákn?.

Ur?it? bych u starší fretky omezila tuky, protože je škoda aby fretka tloustla, když už není taková energická a za?ínají se ji opot?ebovávat orgány.

Takže NE vydatné a tu?né, ale LEH?Í sestavené pro seniory.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-10-12, 13:13
Dobra tedy, zkusim popatrat, aby nam ten nas blbisek delal radost jeste dlouho. Diky za tipy.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-14, 17:44
Máte n?kdo zkušenosti?
Premium - krmivo pro fretky
schváleno Unií, jstem zv?davá, zda ví, co je profretky dobré.
Premium
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-15, 02:18
Pro info - Dog´s .... je opravdu jako Cat´s Best Oko Plus. jedine co je jine je obal.. =o)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2005-10-17, 11:17
To Yasmin: a cenov???? jo jinak jsme Best Oko Plus koupila minulý týden v Lidické P-5
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-17, 21:17
Adel: diky za typ kouknu tam.. Cenove myslim kolem 200,- a neco.. Ja si ceny pamatuju malokdy :o( ale muzu se tam kouknout - stejne zase potrebuju dalsi - ale ten sem chtela objednat v Happy celej 10l
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2005-11-01, 19:09
Nev?d?la jsem, jaký vlákýnko mám vyhrabat, ale zajímalo by m?, jak je to s krmivem pro ?i?iny.

Veteriná? mi ?ekl, že jestli chci, aby se fre?ouš dožil vysokýho v?ku, nem?la bych mu dávat ko?i?í žrádlo, apeloval hlavn? na ko?i?í granule, že prý obsahují n?jaký látky, který ko?kám podporujou okyselování mo?i, což u fretky není žádoucí. Prý by jí ?asem odešly ledviny.
U konzerv to už prý není tak hrozný, ale je to v nich taky.

Nevíte, co je na tom pravdy?
Timonek totiž zbožnuje ko?i?i kapsi?ky a nevím, zda mu to odep?ít...

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-11-01, 19:26
Ja jsem fretkam sem tam davala kocici kapsicku nebo konzervu, ale prestala jsem, kdyz se mi z toho Terka poblila a mela prujem. Veterinar rekl, ze to bylo 100 procentne z toho a ze jim je uz davat nemam. Ze pry delaji problemy i kockam. Ted uz davam jenom maso. Z veci pro kocky dostavaji jenom bombonky pro kocky od GIMPET

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-01, 20:34
nevim presne ale taky jim davam obcas kapsicky a mysli kdyz k tomu maji vitacraft a maso a vajicka tak by meli byt v poho...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-02, 14:07
Toz kapsicky jsou hnus. Valna vetsina konzerv taky a ty, ktere za neco stoji jsou priserne drahe, protoze kdyz si spocitam, ze konzervicka me prijde na cca 40-50Kc, kilo kvalitnich granuli do 200Kc - rozhodne mi granule vydrzi dele.
Granule resici mocove problemy kocek (ze jich potvory maji:-), jsou specialni veterinarni, na specialni problem. Takze nepredpokladam, ze by se s nima krmilo normalne.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-02, 14:27
Andra: Kocici kapsicky bych mu klidne odeprela.. ;o) Mozna bych zkusila hill´s konzervy..
Jinak jsem se dozvedela novinku - vajicko pry davat POUZE zloutek - bilek vubec.. Protoze pokud fretka dostane cele vajicko - je to jako by nedostala nic..
Jinak mi ted brzo zacneme krmit fretcim Dr.Johns (nevim presne) ktere je kvalitnejsi nez Vitacraft a o neco malo i levnejsi..
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-02, 19:38
Tak jsem vyzkoušela ten bio kats,o kterým tu taky píšete že není zas nejhorší.
Nekoupila jsem ten s v?ní(mates je na chodb? je to jedno) ale musím zklaman? ?íct, že spokojena NEJSEM. Je pravda, že to není takový humus jako t?eba Mikeš, ale se mojím zlatým zverelitem(kterej nem?žu nikde senat) se to nedá rovnat:-(
Jinak nevíte n?kdo v kterým zveráku kolem Hradce Králové,Pardubic a Chrudimi se dá koupit????
P?ez net ho nechci objednávat,protože se to nevyplatí:-/

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-11-02, 19:48
uju:jenže ta chvála byla práv? na v?ni a pohlcování pachu,to že nehrudkuje jsem tu psala.takže bez v?n? je vlastn? k ni?emu.M?la jsi lépe ?íst :-))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 02.11. v 19:48.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-03, 20:58
hmm,tak sorry. Já to pochopila tak, že je taky dobrej.(psalo to celkem dost lidí) a tak n?jak jsem si ?íkala, že když ho tu dost lidí používá,tak to taky zkusím:-/

Ten zverelit se kloudn? nedá sehnat a všem jiným zna?kám nasadil u m? d?sn? vysoký m??ítko:-/

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-11-03, 22:46
Zverlit mají Happy animals a pokud nejsi z Prahy a fakt o n?j stojíš, m?žeš si ho nechat poslat poštou - viz jejich stránky.
My ani tcho?i také nedáme na zelený Zverlit dopustit a používáme jen a jen ten.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-04, 10:42
Tak te? zkoušíme taky ten Bio Kat's s "K" namísto "C" u slova "cat". Koupili jsme ten s v?ní trávy, jelikož jsme se navnadili na deodorant s v?ní trávy od Friskies.

Naše poznatky jsou zatím takové:
Bio Kat's ("BK") versus Zverlit ("Z")

- hrudkování - Ve srovnání se "Z" mi p?ijde stejné. ?ili "BK" vytvá?í hrudky stejn? jako "Z" a ty p?i nabírání na lopatku drží, stejn? jako p?i prosévání. Nerozpadají se a maji stejný tvar a vzhed. Takže "BK" s v?ní trávy je funk?n? stejný jak "Z".
- zrnitost - "BK" bych ?ekla že se = "Z", takže vlastn? nem?site kupovat jinou lopatku, pakliže jste s tou svou spokojeni a užíváte-li ji na "Z".
- v?n? - Je intenzívn?jší, než u vo?avých "Z". "Z" mají mnoho v?ní ale stejn? se nám nejvíc osv?d?il ten bez v?n?. Pokud jde o "BK" s v?ní strávy, no kolem trávy to z?ejm? ani neprošlo a a?koliv to není zase až tak nep?íjemná v?n?, rozhodn? to NENÍ, v?n? trávy, máte-li vyt?íbený ?ich. P?ijde mi to jak prášek na praní s v?ní louky, takže vlastn? to louku nep?ipomíná. Lepší byl ten Friskies deodorant s v?ní trávy, který skute?n? von?l jako tráva a louka. "BK" sice pachy n?kdy p?ekrývá, ale cítím v n?m totéž, co ve "Z".
- cena - Tak "BK" m? osobn? po p?epo?ítání na cenu za 1 Kg vyšel dráž cca o 2 K?, ale to šlo o ten s v?ní trávy.

Ješt? zkusíme ten s pomeran?ovou v?ní a uvidíme.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ibex (IP)
Datum: 2005-11-04, 11:41
Jak vidím tak co p?ísp?vek to jiný názor. Já používám Mikeše a nest?žuji si. Dokonce i dno klece z?stává ?isté. Mám hluboký ko?i?í záchod a dávám tam celé balení takže když jde Fášek na malou tak vše prote?e dol?kde to ztvrdne, ho?ejšek z?stává bez újmy a fre?ák má tlapky a kožíšek po?ád v suchu. jednou týdn? vym?ním celou nápl? a za m?síc m? to vyjde na cca 150 K? což myslím není moc. Než jsem zjistila že se dá použít ko?i?í záchod tak m?l v kleci dno pokryté t?mi vále?ky z pilin. taky dobrý ale nehrudkující.

Jinak u bašty máme docela problém neb Fášek baští jen Whiskas granule, mandarinky, sýr a pacholíky. Maso ani jiné granule nechce. P?ed 4 roky jsem kupovala v dejvicích fret?í granule ( 1,5 -2kg za 400,- K?, okrový pytel s hn?dým obrázkem fretky) po kterých se mohl utlouct. bohužel je tenkrát m?li málokdy protože je vozili tajn? ze zahrani?í. Zkoušela jsem i Vitakraft a další ale to prost? nebaští ani fret?í maso a pašti?ky. Nevid?l jste n?kdo výše popsané granule na našem trhu. byla bych vd??ná za jakoukoli radu. Myslím že Whiskas není zrovna moc vhodný. Nojo ale p?ece ho nenechám um?ít hlady. Takže díky za rady.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:15.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-04, 13:29
to Ibex: necháváš ho um?ít hlady.
To co jsi napsala je jen pouhý alibismus. Whiskas je svinstvo, které Tvé fretce nedá ani t?etinu živin, které nutn? pot?ebuje. P?irovnat to lze k v?t?: moje dcera nejí nic jiného, než k?upky, já vím, že to není moc výživné, ale p?ece ji nenechám u?ít hlady...

Osobn? znám 5 fretek, které po ?ty?ech nekompromisních dnech, kdy m?li v misti?ce pouze granule vitakraft, nikoli whiskas bez problému p?ešlo na Vitakraftové.

Jasn? že fretka dá p?ednost, um?le navon?né strav?, která je plná chemického dochucení. Bohužel takové fretky mívají velké zdravotní potíže a nádory trávícího traktu. Pokud Ti na Tvé fretce záleží, tak si to zvaž. Co ušet?íš na krmivu, to dáš pozd?ji stejn? veteriná?i za lé?bu.
Hodn? št?stí:)

potr+ne+




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:16.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-04, 13:46
Ibex: aronka ma pravdu - zvaz co rika - urcite bych fretecku nechala hlady aby nakonec zacala jist treba Vitacraft, nebo jine fretci granulky.
Je jasne ze dlabe Whiskas, kdyz je solenej a jinak ochucenej - aby to dlabali..
Jinak ten vypis je dobry - jen Bio Huron a Duo ferret, pry kvalitni moc nejsou..
Jinak je spoustu internetovych obchodu, kde urcite narazis na to spravne krmeni a mozna najdes to co jsi kupovala predtim.
Tady jsou dve krmeni co by odpovidali popisu:

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-11-04, 14:54
?etla jsem na rakouských stránkách (www.frettchenwelt.at) docela zajímavé pojednání o zm?n? špatných stravovacích návyk? u fretek.
Autor tam píše o tom, že to JDE, ale že je to b?h na dlouhou tra? a nikoli jednorázová akce. Doporu?uje nenechat se odradit, zvykat fretku na jinou chu? postupn?, p?imíchávat nové v?ci do jídla, na které je zvyklá, ale hlavn? NEVZDÁVAT TO!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:17.

Aktuální stránka:10 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist