Aktuální stránka:16 z 24
Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-08-03, 19:54
takze Martina taky.

Misto pro novou fretku se za par dni uvolni.

Kdo ze si to jeste bral od Ene?

Tak ja zacnu s nabidkama.
Jeden albin, holka, s oblibou kouse kabely. Jinak moc hodna, vychovana hlidaci fretka, sezere kazdyho krom me.
Jeden tchor, vi moc dobre k cemu je zachudek, proto ho nepouziva, aby panicce setril penizky, za koupi noveho steliva. Jinak mu staci pul hodka pohybu denne, aby stihl obsrat vsechny kouty a vynosit granule z klece a pak zbytek dne spokojene spinka.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-04, 09:26
Tak to jsou hotová zlatí?ka:-) Škoda, že nem?žu rozší?it sme?ku:-)
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-04, 11:00
Ale ale Martino? To nejni možný? To zlatí?ko, ten andílek sladkej Batínek t? vytá?í do nep?í?etna? Asi usoudil, že se doma flákáš, tak ti ud?lal program na ve?er :-) Chichi :-) (to v?bec nebylo škodolibý........)
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-04, 11:02
Jó, a te? m? napadlo, tohle prase já mám 14 dní hlídat,jo? :-))))))))))))))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-08-04, 11:33
jsou jen dv? možnosti:
a) ba?a se zbláznil
b) ba?a chce, abych se zbláznila já

ZAS V NOCI VYHÁZEL STELIVO!!

(tak to ti teda, majdo, p?eju.... a fakt to neber jako škodolibost, néééé! ;o)))))

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-08-04, 12:00
Nevím, kam jinam to napsat, takže asi do Ene-vlákna :o)))

Minulý týden v sobotu m? v P?e?ín? navštívila Ene i s p?ítelem a p?ítelem Charlie. Jééééééžišmarjááá - já si zas po?uch?ala fretkouna!!!!
A on, mazlík plyšová, tak trp?liv? držel a snášel veškeré moje projevy - bylo vedro, má zimní srst a ješt? ho hmoždí šílená teti?ka, ale i tak mi olízl ucho a výst?ih a zjevn? proti mn? nic nem?l:o)
Dokonce si i kousl, ale já jsem ho nebavila (on to neumí po?ádn?, takže jsem ani neje?ela a neposkakovala), ovšem kousnout si do Váno?ky, to byla jiná! :o)))
Nejh?? na tom byli dva moji same?ci. Same?ek kocour Žižka, který v život? podobnou p?íšerku nevid?l a naprosto netušil, co si o tom má myslet a pak m?j p?ítel, který si sice pot?ásl ploutví s návšt?vou, ale pak se pe?liv? uklidil, tcho?e odmítl chovat a vyjad?oval se slovy jako DEJ TO PRY?! FUJ! BLÉ! atp.
Ve finále - po jejich odjezdu mi nakvašen? sd?lil, že byl Charlie divnej a postupným výslechem vyšlo najevo, že v život? nevid?l jinou než tcho?ovitou fretku, natož takového urostlého blon?áka, jakým je Enin plyšák :o)))

Takže ješt? jednou ENE DÍKY! :o))))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-05, 15:35
Omlouvam se, po nekolika mesicni(?) absenci sem se sem zase jednou dostala. Jsem rada, ze to tu alespon trochu zije.


Market, my dekujem :-) Ja fakt nevim, co mam s Charliem delat. Ani ty tricitky, skoro ctyricitky venku mu nejak nestacily, aby ten kozich schodil, takze to pelichani ocekavam tak okolo zari-rijna, jako loni :)) Koukam, ze si sem taky driv nemela cas zajit, tak je to dobre, ze v tom nejsem sama :)) Jo od vasi navstevy stale premyslime, koho si nam to pripominala. Urcite nejakou herecku, ja uz vim kterou, ale nevzpomenu si na jmeno. Az na to prijdeme, tak sem dam jeji fotku :))

Na otazku Jordi, Ferenc se ma docela cile k svetu. Hopsa a blazni, ale spolu s Charlikem o nich skoro nevim, v porovnani s holkama, ktere radi od rana do noci. Ctyri fretky je fakt moc, ale jsem rada, ze jsme si Ally nechali, protoze se konecne Annie nenudi :)) Ally ani nevim, kolik vazi, ale ma poradne brisko narozdil od maminy. Ale obe holciny nam krasni. Prisny rezim v chozeni na zachudek jsem nasadila vsem trem: Annie, Ally, Ferencovi. Paradoxne mi na zachudky zacali vzorne chodit Annie s Ferencem a Ally si je dal vesele ignoruje.. ale lepsi se to!! :-))) A porad ta prdola nevi, co je cit v zubech, tak jsme ji zacali za vetsi kousnuti na chvili zavirat. Vysledek se zatim nedostavil, ale budeme doufat.. Kroupovi geny se fakt nezaprou :)) Pravda je, ze s nikym jinym jsem v tomhle nemela takove problemy jako s Ally :( Jinak uz chodime v pohode na prochazky ven, na nase vyroci s nami byli (pesky!) na Tolstejne a potom jsem je vytahla v batohu az nahoru na Jedlovou na vez :)) Fotky dame na web az se trochu vzpamatujeme z toho litani o vikendech a hlavne az se to uklidni u Kmochyho v praci (ano, ten vsude zminovany DPUK je jeho zamestnavatel..). Jinak nejvetsi uspech ted ma plastova krabice s vicky od petlahvi. Maji ji uz dobry mesic, ale proste jeste nebyl cas sem dat fotky. Krabici milujou vsichni, rikame ji Matejska. Ference do ni musim sice vysadit, ale je schopny si v ni labuzit poradnou dobu, kdyz ho zrovna neatakuje mala, ze tam chce a strejdo koukej me tam pustit.. :)) Jeste jsem ale nemela odvahu nechat jim Matejskou otevrenou pres den nebo pres noc bez naseho dozoru - za prve je to sileny kraval, za druhe bych ty vicka mela asi vsude :))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-05, 15:47
A jeste jsem zapomnela.. Ted mi Annie vystehovala komplet cely zachod, to uz neudelala ani nepamatuju (no jo, ciste stelivo..). Martino, zkus mu tam vzdycky nechat kousicek hovinka. Kdyz ho tam uciti, tak to nebude brat jako piskoviste, ale jako zachod.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-08-05, 19:08
ene,
do nebyl zdaleka ?istý záchod, se kterým to ud?lal! to je práv? to.... to stelivo tam bylo nejmí? 3 ned?le. a vyházel nejen stelivo, ale i ty h...na ... :o(
no, možná práv? proto - cht?l mi nazna?it, že je nejvyšší ?as s tím n?co ud?lat! :o)

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-08-05, 19:41
Ene - radši sem jméno here?ky ani nepiš - moji dva p?átelé tvrdí, že vypadám jako matka Big Bena o 30 let mladší :o)))))) Doufám, že jsem Ti nenapov?d?la! :o)
Drahouška máš originál, ale Tys nám zas p?ipomínala jednu z našich kamarádek, co k nám pravideln? jezdí na r?zné slavnosti typu rallye Šumava, sud aj. - mého drahouška zajímalo, jestli taky umíš taky tak p?kn? zpívat :o))))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-06, 02:59
Tak to je dob?e, že je na tom Ferenc už tak dob?e ;o) Já jen, že jsem práv? o n?m už dlouho neslyšela, tak m? napadlo se optat. Však je to šikula.

No na kousání m? zavírání n?jak nepomáhalo, p?estala jsem tuto metodu praktikovat. Mám trošku drsn?jší pro tcho?e i ?lov?ka, ale ú?inn?jší. Když m? te? Naomi kousne moc, tak ji chytím, tak aby m? nemohla kousnout a d?razn? ji ?íkám "fuj". Pak ji dám druhou ruku k tlam? a když kousne, tak zárove? s "fuj" dostane mírný pohlavek. a opakuji to s rukou. No výsledek se po 2-3 lepancích dostaví takový, že pak už nekousne, nebo jen jemn?. Možná se to jeví jako drsné, ale je to podle m? a stylu jak se sebou fretky zacházejí, docela ú?inné. Na Medulku a Elfinoru to nebylo t?eba. Na Froda a Naomi ano. A pak samoz?ejm? taky mazlíme a drbeme ale samo je zapot?ebí ji držet protože ona p?ece musí po?ád dovád?t a provokovat. A hrát si sní. Nejmén? kouše, když je vyblbnutá. To se pak nechá i trochu drbat. :o) Jinak je to t?eštiprdlo. Skákat a lovit je jediná ?innost kterou o?ekává a vyžaduje.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-07, 19:21
Tak hlásíme do Varndorfu..v?erejší vážení 1380g..jinak je docela ?istotnej, ale ješt? nezvládá to kousání..jeho oblíbená zábava...p?eto?it Kryštofa na záda, chytnout ho za k?ži na hlav? a táhnout ho po podlaze, pokud možno co nejdýl a nejdál....:-) Kryštof je z toho chudák tak vyt?eštenej, že se nechá...
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-08, 18:32
Jo, majdo, tohle dela Ally s Annie :-) Uz je taky chudak dohryzana..
Jordi, to jsem taky zkousela - cim vic na ni pouziju nasili, tim vic mi to vraci a rozhodne neustupuje, akorat je vic agresivnejsi. Mam od soboty prokously dva prsty a vubec se to nehoji :)
Marketo - tak matka od Big Bena me nenapadla, ale podoba tam je!!! :-))) A nevim jestli tak pekne, ale par let jsem na zpev chodila do hudebky a mam za sebou par nudnych koncertu :))
Martino, tak tohle mi jeste nikdy neudelali, to mas opravdu original :-))

Jinak mame novinku - staronovou, protoze nevim jak je to mozny.. Uz od malicka jsem si vsimla, ze ma Ally na zadni nozicce palec vic vychyleny do strany, ale nevenovala jsem tomu pozornost, zlomeny nebyl ani nic podobneho. Proste kdyz roztahne prstiky, kdyz se vzpira, tak ma ten jeden vic do strany - ale nic hrozneho. Ted pri sobotnim nufnani me tam neco zarazilo a pri blizsim ohledani jsem zustala civet dost v soku. Ally ma na te jedne pacine 6 prstu!!! Proto je ten palec tak vychyleny, je mezi nima jeste jeden mensi prst, zakrnely, ale uz z nej roste drapek - ten me prave tak upoutal. Zvladli jsme to i nafotit, fotky ukazu pozdeji. Doufam, ze se jenom neco "nepovedlo", kdyz byla v brisku, ze to nema zadne jine nasledky.. Co myslite?
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-08-08, 18:54
Je to jasný! Ally je UFO. On sice každý tcho? je neidentifikovatelný létající p?edm?t, ale že se to projevuje i fyzickými defekty...? :o)))
A nezelená a nerostou jí tykadla?

Jiak myslím, že se o nic strašného jednat nebude, nemusí do zvláštní školy :o)))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-08, 19:01
No ja bych ji do ty zvlastni stejne dala, protoze ona proste NEMUZE byt normalni, i kdyby mela na kazde tlape 5 prstu :)) Niceho jineho jsem si zatim nevsimla a barvu bych asi postrehla hned, to jedine je v te rychlosti jeste k rozpoznani :)) Spis by me zajimalo jak je to ted s krytim apod, vis?
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-08, 19:41
Šmarjá, jdu Pitrísovi p?epo?ítat prsty a zamá?knout tykadla :-)
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-08-08, 20:22
majda - a p?ebarvit na p?vodní barvu! Nejakou krycí, aby ta zelená nebyla vid?t!

Ene - prokonzultuj to s Lee - ale pokud je to jako u lidí, nemyslím, že by byla špatná do chovu. Rozhodn? nebudou mít 6 prst? všechna mlá?ata a koneckonc? - kdo m?že mít to srdce a odmítnout malého ufonka?!?!? :o)))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-08, 22:49
To jo, ale nechci byt jako nekteri zdejsi mnozitele, mnozit za kazdou cenu.. ;-)
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-09, 15:06
Tak jsem ufonkovi prohlídla pa?átky, vypadá to, že máme na všech nohách p?t prstík?. Nicmén?, o tom že nemá tykadla a není odn?kud ?ízen n?jakejma nesmyslnejma povelema, o tom už tak p?esv?d?ená nejsem, protože takový ptákoviny co vymejšlí, to p?ece nem?že bejt z jeho hlavy!!!!!
Koupila jsem rozdvojku na vodítko a dneska jsem byla s ob?ma prvn? na procházce. Stali jsme se novou atrakcí naší vesni?ky st?ediskové, protože Pitrís táhne dop?edu, Kryštof jít dop?edu nechce, ovšem Pitrís je v?tší, takže Kryštofa p?etáhne, Kryštof si lehne na zem a nechá se táhnout, Pitrís hrabe, zabírá a táhne Kryštofa po chodníku.... to je s nima fakt na budku :-)
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-15, 08:55
Dnes jsem posel špatných zpráv já.chjo.
V?era ve?er byla majda s Pitriskem na o?kovaní,a s Batou,kterého hlída na prohlídce,protože kašle.
Pitrisek dostal posledni duramun a pak vetka prohližela Batu,no a Pitrisek zkolaboval.Velmi silná reakce na o?kování,skon?il na infuzi a je tam stále,protože pokra?oval zvracením a krvavým pr?jmem.
Bata dostal ATB a kašle dál,pro?,je t?žko ?íct.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: bóža dne 15.08. v 09:03.

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-15, 08:57
Jejda 8o( Tak a? se z toho dostane. Držíme co m?žem.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-08-15, 09:11
:o(
Co se to poslední dobou d?je? Chudá?ek malý! Držíme tlapky, a? je zase ok.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-15, 09:16
P?ejeme a v??íme v rychlé a úplné uzdravení.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-15, 09:18
Zatímky z?stavá na klinice na infuzi,víc budem v?d?t v poledne.

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-08-15, 12:20
sakra to je mi hrozne lito s pitriskem,fakt davat bacha na duramon, uz je to v posledni dobe 3ti fretka v blizkym okoli, ktera mela vyrazne negativni reakci na Duramon u vanilky sme to resili adrenalinovou injekci a tak tak ze nezkolabovala... radeji vzdy chtejte nobivac nebo biocan a doporucuji i pred tim nez to vet pichne zkontrolovat co si vzal do ruky, protoze naposledy na sejdru sme rikali bican a stejne pichli duramon a byl problem.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-15, 12:58
Tak te´d jsem mluvila s doktorkou, zatím ješt? má být na infuzi, v osm ve?er tam mám být, uvidí se v jakým bude stavu, jestli mi ho dají dom?.....
Všem moc d?kuju za podporu a pevn? doufám, že to dob?e dopadne.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-18, 20:10
Ahoj Ene, k tvému zda Ally množit ?i ne, jsem našla nap?íklad toto: [www.modrykocour.cz]
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-08-28, 21:25
Clovek se tu dyl neukaze a hned tohle.. Jak je Pitrisovi? A co Bata, neco noveho?

Jordi diky. Jenom nevim, nakolik se tomu da verit, kdyz jsem si precetla ze "Co se týká povahy a pé?e, kterou vyžadují, je stejná jako u ostatních ko?ek. Jejich chovatelé ale tvrdí, že jsou klidn?jší a uvoln?n?jší než ko?ky, které kdy m?li. Jsou prý také n?žné a trp?livé, vhodné k d?tem.".. a potom jsem se podivala na svoji dohryzanou ruku... :))
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-28, 22:24
:oD No jo, kdo ví, jak to je u fretek. Bohužel nic víc se m? zatím najít nepoda?ilo.
Avatar

Re: Když se rodí Duchá?ci...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-08-29, 15:07
s ba?ou jsem v?era hned po návratu z dovolené byla na šejdru - srdce plíce v po?ádku, no?ní kašel vysv?tluje dr. and?l jako možnou lehkou alergii a protože v noci každý "mí?" dýchá, nahromadí se hlen a ten dráždí ke kašli. té alergii nebo mírn? snížené (rozhozené) imunit? by odpovídala i vyrážka, kterou má ba?a na všech 4 tlapi?kách mezi prsty.
takže jsme dostali dezinfek?ní roztok na tlapky (p?ed 14 dny jsem skoro 14 dní mazala surolanem a majda mu pak nasadila atb, p?esto vyrážka trvá, i když tém?? neznateln?) a dvoje prášky na usnadn?ní odkašlávání.

jedna z teorií vyslovená and?lem byla ta, že jsou fretky jednak "p?ešlecht?né" a druhak prok?ížené (by? neúmysln?) p?íbuzensky, proto tyhle (i jiné) zdravotní problémy.
jinak je ale ba?a prej zdravej a líbil se - jak taky jinak! :o)

ješt? nesmím zapomenout POD?KOVAT MAJD? ZA VZORNOU PÉ?I!! po dobu mé dovolené, p?i které ba?a p?ibral z 1200 na (v?era ve?er) 1480 g..... co dodat! snad jen tolik, že - majdoooooo!!! doma zas žere málo!! :o(
tím se mi potvrdilo, že nutn? pot?ebuje kámoše, já mu nikdy nem?žu jako par?ák sta?it. a je to na dobrý cest? (myslím doma)! :o)


Aktuální stránka:16 z 24


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist