Aktuální stránka:6 z 36
Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-28, 14:22
"Už t?etí noc je to, co moje Medulka spí zase se mnou v kleci. Jsem to já ale š?astný fre?ák." Má jist? na mysli usmívající se Frodo, když zrovna spí. Je spokojený. Medulka je op?t s ním a m?že se k ní tulit a druhá krásná v?c je, že si má s kým hrát. Medulka je kone?n? zase hravá a navíc tu má další t?i chlupaté koule. Od té doby, co se z mimozemš?an? vyklubala fre?ata, je Frodo op?t pokojný. "Já jsem se ale nebál!" brání se Frodo. No možná, že nebál, ale chodil okolo, jako by si myslel, že je neviditelný. "TO teda ne!" sy?íc potáhne nosem a dodává: " Já jsem jen necht?l p?ekáže!" My ale všichni stejn? víme jak to bylo.

V?era to u nás vypadalo jako v kurníku. Kvokání bylo doslova na rozdávání. Všude se pohybovaly fretky a hopsajíc jako gumídci, byly chvíli tu a chvíli zase tam. Jen ?lov?k ud?lal pár krok?, ucítil malé jehli?ky, jak mu rdousíc ponožku, špi?áky zavadili o k?ži. A než se zam??il na vysvobození, m?l v zajetí i druhou nohu.

Kvokalo se tak náramn? a hojn?, že se dalo hádat, kdo kdy a za jakým ú?elem zrovna zakvokal. Malá Elfi kvokajíc radostn?, pobíhala kolem m? dokola a snažila se m? záludn? napadnout zezadu. Malý Jumbo, kvokal zase tehdy, když se k n?mu blížil Frodo a výhružn? na svou obranu na Froda otvíral tlami?ku. Malý Yase kvokal tehdy, když m?l kolem
sebe všechny fretky a nemusel je n?kde hledat.

Frodovi se zamlouval úkladný lov malých pr?ol?. Vždycky se na n? rozb?hl a s vášnivým kvokáním a radostným výskokem na n? dopadl a popadl je bu?to za krk, nebo za hlavu a vít?zoslavn? si je táhl do skrýše v botníku.

Bezesporu, ale nejvíce kvokání si mohla do úsp?šnosti zapsat Medulka. Ta kvokala tém?? bezustání. Kvokala na mladé, na Froda a dokonce i na m?. Kvokala po celou dobu a já si ?íkala, že jí snad z toho i ?umá?ek bude bolet. Ale asi nebolel. Za to však blažen? usla v pelíšku s vyblázn?ným Frodem.

Malí se nahán?jí, perou a hrají si s tenisákem. Ten má úsp?ch. Je vid?t, že jsou po Medulce. Tenisák byl i její favorit. Alespo? po n?jakou dobu. Jumbo a Yase se pov?tšinou perou mezi sebou. Je vid?t, že jsou to dva kluci a tak to dávají znát svými hrami. Zatímco, se ti dva perou, malá Elfi jde zkoumat boty. „Vejdu se do té v?ci? Aha – jo vejdu, bezva.“ P?istižena p?i ?inu, d?lá ze sebe svatouška velikého. S pootev?enou tlami?kou ztuhne a kouká, co se bude dít.

Náhlé zavrzání dve?í a je vyhlášen poplach. Malé koule startují tém?? z místa nabírají rychlost komety a mizí za sporákem. Jumbo a Yase nev?dí, kdo se do škvíry vetne d?ív.

A tak jsme m?li veselo.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-06-28, 14:40
To Jordi: Kráááásnéé povídání :-)))))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-29, 15:16
V?era si malá Elfinora hrála na: „Ty m? nechytíš, maminko!“ a da?ilo se jí to. Medulka kvokajíc, snažila se uchopit malou poskakující, veselou kuli?ku. Elfi však vždy vysko?ila a zakroutila hlavi?kou, takže ji Medulka nemohla chytit za k?ži na krku, jak je zvyklá brát své potomky, když je chce n?kam odvést a oni necht?jí poslechnout. Vypadalo to, jako by malá fret?í sle?na m?la na nožkách pružinky, které ji p?i každém dotyku se zemí, op?t vymrštily do výšky. Hlavi?kou kroutila jako ?ertík, který vysko?í z krabi?ky p?ekvapení. Medulka prost? nem?la šanci! „Ach, už je to tady,“ ?íkala si naštvan? kr?íc svá o?ka jako dva ?erné obsidiány, „už m? p?estávají slep? poslouchat.“ No a aby ne! Je jim už 8 týdn? a skoro p?l dalšího, takže cht?jí být samostatní a dovád?t a hrát si a na n?jaký pelíšek už mamince p?kn? zvysoka …, ano, p?esn? tak, jako do záchodku, p?esn? tak.

Inu, „když nejde odvléci Elfinka, p?jdu zpacifikovat ty dva roš?áky ve zbarvení padlého sn?hu.“ Pomyslila si a s nad?jí, že alespo? u nich usp?je, vydala se ráznými skoky k chumlíku ze dvou bílých t?l. Ale ouha, ani tady se ji neda?ilo usp?t a p?im?t oba hochy, aby ji následovali. Tady selhala na tom, jak se oba mydlili. Vrt?li se, váleli sudy, a zakousnout se do neustále se zmítajícího t?lí?ka na místo, kde se bere, bylo vcelku velice obtížné. Tak tam maminka stála, roz?ílen? kvokala a p?emýšlela, nejd?íve koho, popadne,a potom jak ho popadne. A kdyby se nep?i?ítil Frodo, doposud schovaný v botníku, a nesko?il na nervózn? p?ešlapující Medulku, stála by tam a p?emýšlela, asi do té doby než by to ty dva p?estalo bavit, a kdy by si kone?n? všimli jejího v?dcovského a mate?ského kvokání.

Malí, velcí, mimousci, jsou jako živé st?íbro a energi?tí jsou jako malí rarášci. Nejrad?ji by poskakovali a hráli si až do úpadu jejich vlastních noži?ek. Maminku vždy vidí velice rádi, ale rychle na ni zase zapomenou a p?emýšlejí, o nových a nových zp?sobech boje. A když ne zrovna o zápasnických chvatech, p?emýšlejí alespo? nad novými lumpárnami a novými zábavnými v?cmi, které by mohli podnikat a vytvá?et.(Rozum?jte – …které by mohli likvidovat!)

Takže je to moc prima zábava pozorovat sme?ku fretek a vyhýbat se náhlým útok?m na své nohy, zadek, ruce. Prost? na to, co je zrovna v dosahu fret?ího ?enichu.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-29, 21:01
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-06-29, 21:35
Jordi to jsou nádherné fotky - já ho chci - b?????!!!

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-29, 22:10
Jájo, však tahle fotka je speciáln? pro tebe, abys ho vid?la celého jak je krásný. :o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: janica.j (IP)
Datum: 2005-06-29, 22:22
Tak už vím odkud Berry ví, že nejlepší schovka je za sporákem!

Přílohy: zkoška 005.jpg (37kB)  
Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-30, 00:29
Nová galerie (naší) te? už Zolovy Bigi :o)
[www.galactica.cz]

ukázka:
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-30, 00:57
A ješt? jedna nová galerie - Berryho - Hackleberryho - Beríska - nebo také Haklíka ;o) Tak všelijak byl a je nazýván ;o)
[www.galactica.cz]

ukázka:
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2005-06-30, 09:36
Jordi, ty jsou taaaaaaak heeeeeeeezky. CHjo, už aby ti moji mimísci otev?eli aspo? o?i?ka. Jinak už se taky vydávají na pocho?áky, ale kam zalézt nemají, vy?ádil se u nás truhlá? a zad?lal kdeco. ?iko taky ráda do sporáku (ze zadu) a za linku, tam se naaaaašlo v?cí. Takže nic, zad?lal to a jak ta hol?i?ka moje byla neštastná. Ale už se s tím vypo?ádala.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: ymsha (IP)
Datum: 2005-07-01, 15:29
Jordi ta povídání jsou tak moc hezká, že jsem si to fakt p?edstavovala, jak se nahán?jí, až mi za?alo být líto malé Jackie, že si s nimi taky nem?že hrát a místo nich má doma žárlivého chlapa :-( F?uk f?uk

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-01, 15:55
Ymsha: V??ím, že až si Monty zvykne, budou bezva dvojka, jako jsou MajaZ Sára a Kuko, ?etla jsi to? :o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-01, 16:22
Jordi Jumbo uz je peknej macek!! ;o) Krasnej.. ;)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-01, 16:33
Yasmin, to teda JE 700 g v?era. Medulka má 900 g
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-01, 17:11
Frajer! Ja ty sve pidizviky vazit nemuzu - ale stopro maji min - protoze jich je vic.. ale samecci ted taky zacinaji byt pekni macici - jsou takovy pevnejsi a samicky jemne..
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-01, 18:08
Jojo, :o) Elfinka je jako r?ži?ka. k?ehoulinké poupátko. :o) Když ji uchopím, je taková hadrová panenka. Za to Jumbo s Yasem jsou jako d?ev?né loutky a váhov? to teda je p?kný rozdíl ;o)

Frodo 1 540 g
Medulka 900 g
Jumbo 700 g
Yase 650 g
Elfi 540 g
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-01, 18:25
jo presne samicky jsou hadrova a kluci plny..
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: janica.j (IP)
Datum: 2005-07-01, 22:43
Já mám pocit ,že Berry je taková ta kovová p?evracecí pružina.Jen co ho chytnu ,už se snaži se mi vysmeknout a n?kam se schovat.?im víc ho honím tím víc lítá , poskakuje a kvoká.Ale když si ho nevšímám tak dojde ,lehne si a o?i?kama škemrá:Tak už se na to nádobí vykašli.Hele pod´se honit ,já se nechám chytit .Jo a taky bys pot?ebovala olízat .Ta p?na na t?ch rukách nesní dlouho z?stat.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-01, 23:21
:o) Jani, to je bezva. :o) Koukám, že ti Berry d?la radost.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-03, 12:59
V?era ráno jsem se vzbudila d?ív, než jsem m?la v plánu. ?íkala jsem si, když ješt? není tolik, kolik by m?lo být, budu ješt? spát. Ale nešlo to. Jen jsem se p?evalovala a p?emýšlela, pro? to nejde, když bych ješt? spala. „No nic, tak vstanu a p?jdu ješt? n?co ud?lat, než pojedu na PROPET.“ ?ekla jsem si a vyškrábala se z postele. Šla jsem na záchod a p?i procházení kolem klece fre?at, jsem letmým pohledem kontrolovala situaci. Oba kluci na m? výrali jako dv? bílé sovice sn?žné. „Tady n?co nehraje!“ pomyslela jsem si. Z letmého pohledu se stal pohled zkoumavý. Po?ád mi bylo divné, pro? tak koukají? „Je na m? n?co divného? Ale ne blbost, zví?átka si neobvyklých pitomostí nevšímají, takže pokud by mi po spaní stály vlasy na hlav?, s nimi by to ani nehlo.“ To už jsem samoz?ejm? nešla ale stála a prohlížela si ty jejich bílé nevinné a vykulené tvá?e. „Tak znova! Co tady nehraje!“ Nejspíš jsem i kr?ila obo?í od toho, jak jsem hledala chybu. „Jeden, dva, a .... ejhle, KDE je ELFI?!!!“ Srdce se mi v tu ránu málem zastavilo. „Tak tohle tady nehraje! Elfi je fu?!“ Prob?hla rychlá kontrola klece. Dví?ka: zav?eny!, vrchy, zav?eny! Je to jasný: „Propasírovala se skrz m?íže, opice jedna malá, ale kde je?!“ Pohled se mi nasm?roval na dve?e od záchodu: Otev?eny!, „jejda, jestli utekla po stupa?kách... co mám d?lat?! Panebože, mám jít budit sousedy, aby kdyby u nich n?co vylezlo ze záchodu, aby to náhodou nemajzli n??ím po hlav?, že je to moje?! Krve by se ve m? nedo?ezal. Myslela jsem, že mne porazí. Byla jsem asi bledá jako oba kluci naráz.

Z této stresové situace mne vytrhl n?jaký šramot. Že by v koupeln?? „Ano, vypadá to, že je to v koupeln?.“ Vyrazila jsem, asi jako fretka, sm?r koupelna a rázem se mi ulevilo. Malá opice práv? šplhala po ru?níku a myslela si, nejspíš, že je to prima zábava! Jo, to teda byla prima zábava, takové ranní vzr?šo, to dokáže ?lov?ka p?kn? rychle proprat.

A tak spí od v?era malá v kleci s maminkou a Frodem. Z té se nemá šanci propasírovat. Oka pletiva 1x1 cm ji to nedovolí. Uf, to bylo ale ráno.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-03, 23:10
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-06, 03:15
:o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-07-06, 14:58
Ach jo, já bych si hned vzala jednoho z t?ch bílých kluk?... Jenomže v srpnu jedem na dovolenou, pro Freda už mám hlídání, ale co s pr?ousem?!

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-06, 15:33
Silvo, pokud by sis ho vzala jist?, tak u m? není problém pohlídat ho. Už jsem to ?íkala i Jáje. Ona jestli ?ekne, v pátek že ano, tak si ho vezme až v zá?í. Ur?it? mi bude muset dát n?co na jeho výživu, protože 5 fretek je na m? moc. Ale dá se to. :o) je to jen na domluv?. Já budu jen ráda, že nebudu muset stále shán?t nový domov. A kluci budou zvyklí na kšíry a procházky. Jednomu z nich jsem už kšíry koupila. Sice ty silonový, ale musela jsem, protože mám te? zatím 5 fretek a dvoje kožené kšíry od klubu a jedny moje výroba, když byl Frodo malý. Takže jeden z kluk? dostane i kšíry.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-07, 12:41
Me prijde ale trochu blby ze pujde do sveta az ve ctyrech mesicich =o( to uz je trochu moc, ne? To hlidani mi prijde v pohode, ale to ze si clovek vezme mlade uz ted k odberu az za dva mesice =o(
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-07, 12:50
Co mám ale d?lat? Každý te? i kdyby byl rozhodnut, tak si ?ekne, že kv?li dovolené si ho nevezme, jenže v tom prost? problém není! Jenže oni si myslí, že ano :o( A proto ješt? nemají domov. Kv?li prázdninám. Ach jo.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-07, 13:10
Prave ze kvuli prazdninam bych si ho vzala - myslim ze ne kazdej jezdi na dovolene - nekdo si je bere abybyl v Cechach a fretulku muze brat vsude sebou.. Navic treba deti maji ted prazdniny a toje nejlepsi doba na vychovu, protoze s nim muzou byt..
A pak neznam nikoho kdo by jel na dovolenou na dva mesice - a na tyden dva se hlidani najit da..
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-07, 16:06
Yasmin, tak to ?ekni t?m lidem. ne m?. Já to vím, ale oni se vymlouvají takto. ;o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-07, 16:08
Jasne to chapu - nerikam to jako ze je to vina tva - ale jako vymluvu to neberu..
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-07-07, 18:41
P?ikláním se k názoru Yasmin. Bu? n?kdo fretku chce, chce jí hned a doslova se nem?že do?kat. Nebo jí až tolik nechce....Nebo by nejrad?ji fretku bez trucbobk?, vo?avou, bez puberty....to a? si radši po?ídí plyšovou. Jako výmluva, že jsou dva m?síce prázdnin, mi nep?ijde jako befel dobrého budoucího majitele.........A proto p?eji pro Jumba a Yase n?jakého nedo?kavého ?lov??ího kamaráda.....
Avatar

Aktuální stránka:6 z 36


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist