Aktuální stránka:8 z 36
Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-06, 12:58
Tak nás opustil náš sn?hulá?ek Jumbo. Ale našt?sí odjel s Jájou a jejím p?ítelem do svého nového domova. Takže žádná tragédie. Jumbo tedy uzav?el velkou bílou te?kolu náš odchov medulátek.

Hlavn? a? delá Jáje jen radost. ;o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-08-11, 11:18
Jsem moc rád, že všechna Medulátka mají nový domov.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-15, 21:08
Tak jsme v?era zase vážili.

Frodo:
1 590 g


Medulka:
880 g


Elfinora:
860 g


(Momentáln? krmíme Acanou kitten a Sluisem - granule mají neustále k dispozici.)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-17, 01:36
Nová galerie fre?á?ka Jumba - bílého prince ;o)

[www.galactica.cz]

Ukázka:
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-17, 13:00
Naše nová v?tší p?epravka - tak ješt? do?ipovat fretky, vyšet?it a hurá na slovensko ;o)

Marchioro Clipper Cayman 3 versus Pet & Fly 1




Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-23, 01:52
Nové fotky v galerii
medulátka - Jackie:
[www.galactica.cz]

Náhled:


medulátka - Berryho:
[www.galactica.cz]

Náhled:


medulátko - Bigi
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-23, 08:36
Jsou kráááásný.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-23, 13:54
Jsou moc krásný:-)
Koukám, že Jumbo má stejnou klec jako Mates:-)

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-08-23, 14:13
To Uju: Tak to je fajn. Akorát tu houpa?ku (záv. l?žko) už tam nemá, protože tam odmítal byt a strhl si to a chrápe na té dece na zemi, když se mu zrovna nechce vylézt do patra (ten žeb?ík už taky padl za vlast, protože si tam vylízá po m?íži...) Ale zase naopak v p?epravce odmítá byt jinde než v houpa?ce - ob?as myšlení fretek nechápu...(omyl - ob?as ho chápu....:-))))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-23, 23:19
d?kuji za pochvalu medulátek. :o) Te? už se o to, aby byla krásná, starají noví majitelé. ;o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-25, 11:42
25.8.2005 - Medulka
Tak jsme byli v?era na ?ipování. Prima, vše prob?hlo dob?e. Holky nepišt?ly, a ani sebou moc neošívaly. nechali jsme si ?ipy p?e?íst p?ed i po aplikaci. Ano, fungovaly. Ranka moc nekrvácela a byla ošet?ena jódem p?ed i po aplikaci jehly s ?ipem. Holky za chvíli ani nev?d?ly, že n?jaký ?ip dostaly.

Odpoledne vše v pohod?. Ve?er lítaly a p?ed spaním jsem je prohmatala, zda tam ?ipy mají. Samoz?ejm? bylo vše v po?ádku a ?ipy jsem u obou holek nahmatala pom?rn? dob?e.

Ráno (25.) jsem si ?ekla, že je na chvilku pustím a p?i hraní jsem je op?t zkotrolovala. Cht?la jsem v?d?t jak je na tom ranka po vpichu. Elfinka super, Medulka taky. Ale ejhle... u Medulky najednou ?ip nem?žu nahmátnout. 8oO Kam se pod?l?! Doufám, že tam je, protože jsem ráno vysávala a ... Nedá se nic d?lat. šupla jsem fre?ulku do p?epravky a jdeme k vetovi. Docela se obávám, protože jestli tam skute?n? není, tak to je pr?švih. :o(

Asi mi nepom?že to doktorovo ubezpe?ování, že tyhle ?ipy nevypadávají. Že zrovna jemu se tohle nem?že stát. ošahávali jsme ji krk oba a nikde nic. No snad je jen pod strupem anebo n?kde v tuku, ale fakt se obávám. :o/

Takže dáme v?d?t jak to dopadlo. Nevím pro? platit za n?co 2x, když moje chyba to není. A nev??ím, že by si to vykously. Snad to vidím p?íliš ?ern? a t?eba jen nejde nahmatat, a?koliv zrovna u Medulky, která momentáln? nemá tolik tuk? jako mladá Elfi... U Elfinky jde nahmatat krásn? a v pohod?, tak p?l cm od vpichu. :o(
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-08-25, 12:29
Jumbík drží mamince všechny tlapi?ky, aby to bylo všechno OK....
Pak dejte v?d?t....
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-25, 14:19
Tak jsme zpátky od veta. Ohledávali jsme Medulku ?te?kou asi 5 minut a nic! Takže jsem m?la pravdu a ?ip vypadl. Ale nenašli jsme ho nikde. Ono hledat zrnko velikosti rýže v byt? je hledat jako hledat jehlu v kupce sena. :o/ Dostala nový ?ip a nemuseli jsme našt?stí platit nic. Snad už to bude dobrý.

Jájo, d?kujeme za držení tlapek. ;o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-25, 19:34
Jordi chce to asi opravdu hlidat - jato delala taky - cip totiz vyklouzl Xavy hned po vpichnuti. Doma sem je kontrovlovala pravidelne a dobry zadnej nevypadl..
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-08-30, 10:31
Jsem rád, že to s tím ?ipem dob?e dopadlo.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-03, 21:57
Tak jsme dnes op?t vážili.

Frodo:
1 600 g

Elfinora:
920 g

Medulka:
880 g
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-09-04, 18:09
Tak já p?idávám údaje o dalším medulátku_
Princ Jumbo - 4.m?síc -
délka 63cm (z toho ocas 20cm)
hmotnost - 1600g
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-05, 01:16
Trocha ?tení pro ty, kdo by si rádi po?etli povídání z fret?ího života...

Jak jsme konali lov na vln?nou bambulku...

Inu, snad dosp?lý moudrý pes by, v p?ípad? št?n?cího po?ínání p?i lovu, ?ekl: "Hloupé št?n?. Pobíhá tady jak splašené, jeho pozornost je soust?ed?na na lovnou, ale v?bec nep?emýšlí, jak by si práci usnadnilo" Inu, št??ata mají p?íliš energie a tak jim nep?ijde, že by s ní m?ly šet?it. Ale tady ani nejde o št??ata, ani o dosp?lé psy, ale o fretky a fret?í mlád?, nebo spíš mladou fret?í dámu.

Vln?ná bambulka. Jaká to baje?ná v?c. Ale co když je ješt? na š??rce? Páne?ku, to je teprve paráda. Fretky byly z této v?ci, naprosto nadšené. Je to super hra?ka, využívá-li se fretkami a zárove? páne?kem. Bez páne?ka, je to pouhopouhá v?c, ale s jeho pomocí se z ní stává báje?ná lovná a to fretky p?ímo p?itahuje.

Ovšem jsou fretky, a potom také fretky. Jo a abychom nezapom?li, tak ješt? jedny fretky jsou. Abyste tomu rozum?li: Ty prvé fretky jsou tou v?cí naprosto posedlé. Bezrozmyslu se na ní vrhají, hopsají, a dorážejí tém?? bez ustání a hlava nehlava vrážejí do všeho, co jim stojí v cest?, p?ed o?ima totiž vidu pouze tu v?c. Ty druhé fretky, ty jsou tou v?cí také okouzlené, ale pozor, ty používají hlavu a chvíli ji pronásledují, ale s úmyslem p?ijít ji na kloub a složit ji lehce na lopatky. Ano, vln?né bambulky lopatky nemají, ba ani klouby ne, ale to víte, obrazn? ?e?eno, tomu tak je i u takových v?cí. A tak když ty druhé fretky zjistí, funkci daného p?edm?tu a p?ijdou té záhad?, tak ?íkajíc, na kloub, tak už jdou po p?í?in? pohybu. Namísto bambulky uloví packami nitku, na které koule visí, a bambulku jednoduše získají do svých spár?. No a ty t?etí fretky, ty se nechají škádlit, ale na co by se namáhaly hopsáním za bambulkou, když ona kolem nich krouží a neustále jim naráží na hlavu, záda, nebo dokonce jim cvrnká do nosu. Prost? se p?ekulí na zádi?ka a s pacinami p?ipravenými k boji si po?kají, až ta v?c poletí zase kolem...

Možná, že jste hned poznali o kom je tu ?e?, a možná, že je vám to stále hádankou. No dobrá, nebudu vás tedy dále napínat a prozradím správné ?ešení. P?edstavitelem ?ádu prvých fretek, je naše roztomilá, hravá a bláznivá divoška Elfinka. P?edstavitelem t?ch druhých, je dosp?lá a moudrá maminka Medulka, a k t?etím fretkám pat?í náš milý ale ob?as lenivý medvídek Frodo.

A tak lov probíhal, chaoticky, mazan? a lehce vychytrale. Elfinka poskakovala, až se ji ve v?tších rychlostech bílé tlapky jen mihaly a kmitaly. Hopsala sem, a hned zase tam. Bambulku stále p?ed nosem, a jediným cílem jejim bylo, polapit tu troufalou v?c. Do toho p?ihopsala Medulka a pozorujíc, jak po?ínání mladé dcery, tak pohyb a hlavn? zp?sob pohybu, vln?né bambulky. Když se k ní p?iblížila, vymrštila své béžové packy dop?edu jako ko?ka a s otev?enou tlami?kou byla p?ipravena, zakousnout se bambuli do t?ásní. Ale ten pokus nevyšel. A?koliv se bambulky dotkla,nepoda?ilo se ji, p?itáhnout si ji k puse. Mezitím p?isko?ila nedo?kavá Elfi a dosko?ila Medulce do smíchu. Jak se ská?e do smíchu? Inu, to máte tak. Kdyš fretka ?íhá, tak pootev?e tlami?ku. A když druhá fretka dopadne svým t?lam na hlavu té ?íhající, tak by se prost? dalo ?íci, že ji sko?í do smíchu. Na to Medulka podrážd?ná Efinkou, následovala tu malou divošku, aby ji to oplatila. Když se na okamnžik ob? holky p?estaly starat o létající chlupatou kouli, p?idal se ke zkoumání i Frodo, který to vše pozoroval ze své skrýše v botníku. Bambulka mu laškovn? cvrnkla do nosu. Po té mu ž?ouchla za ouško. Nato se Frodí?ek p?evrátil na záda a paci?ky natáhl p?ed sebe. ?ekal, až zase poletí bambulka kolem, aby ji mohl polapit všema ?ty?ma. Ne, nepoda?ilo se mu to.

A zase tu byly holky. Elfinka prchající p?ed Medulkou, sko?ila Frodovi do tlapek a ten instinktivn? sev?el svou ko?ist. Že to nebyla bambulka, to p?ece nevadí. Frodo se do?kal úlovku. Malá Elfi se mu vysmíkla, jako malé hád? a zase si všimla poletujíci laškovné bambulky. Její pozornost byla v tu ránu zase u ní. Hop a skok, skok a hop. "Hej, bambulko, poj? sem."

A takhle jsme si hráli asi 10 - možná 15 minut, až fretkám pomalu došel dech z toho blbnutí. Ne teda všem, ale n?ktyrým ur?it?. Kdyby to byli psi, ur?it? by jim vysely jazyky z tlami?ek, ale jak už jsme ?ekli, nešlo tady o psy, ale o fretky a ty jen dýchají, jak lokomotivy.

Medulka posléze ztratila zájem o nahán?ní té neposedné v?ci. Frodo ten se rozplácl na zem v chodbi?ce a a?koliv mu bambulka ješt? párkrát zlobiv? posko?ila po zádech a hlav?, zaryt? ji ignoroval. A Elfi? Elfi, ta ješt? pronásledovala oba s Frodem tak ?inili nev?domky pro náhodné p?ihlížejíci, krásné cirkusové vystoupení, kdyby se n?kdo díval. FRodo ležel, a Elfi pobíhala kolem n?j a vždy, jej p?esko?ila, když bambulka let?la nad frodovýma zádama.

Tak se lov na bambulku pomalu chýlil ke konci a až mu konec skute?n? byl, šly unavené fre?ulky, jak se ?íká, na kut?.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-05, 14:58
perfektní, dost jsem se zasmála :o)) jako pohádka pro d?ti
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: klara (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:28
ahoj nevite kolik stoji fretka_[b][/b]

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-05, 17:33
seženeš od 400 do 1000K?
Záleží na tom odkud ji máš. Ze zveráku ji budeš mít za 1000 a neo?kovanou. Od dobrého chovatele seženeš s prvním o?kováním za 800K? n?kdy i l?vn?ji. Chce to jen se poptat a obvolat pár inzerát?.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-09-07, 18:27
Jordi: super pribeh uz se tesim az budu mit dalsi dve zlobidla :) Krupice je typ 3 lenoch. Jak prosim te vozis fretky: vsechny v jedne prepravce, nebo kazda svou? Vybiram ted nejaky plastovy, pac Kroupa ma proutenou, ale vypada to, ze za chvili ji prezvyka na kousicky. Sice jde vzdy jen o prevoz na nejakou kratsi vzdalenost, ale jelikoz sou kulaty, tak se 3 vedle sebe nevejdou...
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-07, 19:12
mario: Ne, mám jednu velikou velikost 3 a ta bohat? sta?í, aby se do ní vešel normální obdelníkový záchod. já si ale koupila ?tveratý lavor abych m?la na p?lce p?epravky volné dno. Ta 3 je dosta?ující pro t?i fretky. Jde tam uvázat také záv?sné l?žko. Já použila polstr na židli.

Na fotce jsou dv?, protože jsem p?vodn? cht?la v?tší, ale tehdy ji nem?ly, alespo? ne ten typ, co se mi líbil. Tak jsem si koupila tu malou 1. Ale protože si myslím, že p?epravka je lepší, než klec, protože p?sobí jako dome?ek, je útulná, a fretky tu první mají rády, tak jsem po?ídila i velkou.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-26, 12:56
Váhový p?ehled:

25.9.2005

Frodo
1 600 g

Medulka
900 g

Elfinora
1 100 g

Jak jste na tom, medulátka ? ;o)
Pani?ky nebu?te líné a p?iho?te váhy svých mazl?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 26.09. v 12:56.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: janica.j (IP)
Datum: 2005-09-26, 16:35
Berr
1300 g
je to poznat na krku a na zade?ku.Však už mu d?lá problémy lozit po židlích .Ale v houpání na záclon? to nep?ekáží.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-09-27, 10:40
Jordi: Ta pohádka je super. A jsem moc rád, že Elfi tak hezky roste. Frodo t?es se, brzy bude v?tší než ty.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-10-08, 10:23

Tak to sem dávám ješt? jednou, a? jsou medulátka a informace o nich kompletní....
Jinak jsem se sem dostala zase po dlouhé dob?, takže p?idávám váhu toho našeho mazla:
1800g
Takže už p?erostl i strejdu...:-))))

Takže ješt jednou:
Jumbík strávil tento týden jednu noc v nemocnici: Než jsem p?išla z p?ednášky, tak si otev?el klec a když jsem p?išla, tak šok, jednak tam byl bordel, ale co bylo hlavní, byl vyhrabaný Ibalgin a jedna tabletka CHYB?LA! Tak znalá toho, že Ibalgin je pro fretky vysoce toxický jsem let?la k nam do školy (VFU Brno) na kliniku, kde m? ?ekli že jestli to fakt sežral, tak je tak padesáti procentní šance, že to i p?es lé?ení do rána p?ežije....:'-(((( Tak tam do n?ho napichali snad sedm injekcí na zavodn?ní¨, posílení jater, na dávení.... No prost? všechno možné i nemožné a pak m? poslali dom, žese mam ráno zastavit, jak to s nim vypadá....Tak jsem p?išla na privát, vybre?ela jsem se a jaký pak byl? šok - zbylá tabletka byla p?ilepená neporušená zespodu na igelitce!!!!! Myslela jsem si, že v tu chvíli dostanu infarkt.....Tak jsem okamžit? volala na kliniku, že je to všechno v po?ádku a tak všechno dob?e dopadlo.....a Jumbík m? te? spokojen? oddychuje na klín?.....
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-08, 20:09
Jumbíkovy nové fotky:
galerie Jumba

Jája mi poslala nové fotky. tedy fotky z 4.9. :o)

náhled:
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-08, 21:07
Nové váhové zm?ny. Dokonce to vypadá, že už za?ali p?ibírat na zimu.

;o)

8.10. 2005

Frodo
1 620 g

Medulka
960 g

Elfinora
1 160 g
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-10-14, 10:53
Jen a? rostou.
Avatar

Aktuální stránka:8 z 36


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist