Aktuální stránka:37 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-03-18, 00:36
Proboha! Tak takhle to teda u nás dol? nejde :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-18, 12:41
No bohužel u nás Jenny vypadá jak by vyšla z koncentráku, vylysalo jí i pár chloupk? u o?i?ek a vypadá fakt jak vážn? nemocná.. Ale v??ím tomu že nemoc to není je totaln? v pohod?. Jen m? napadlo,
m?že se fretka kastrovat, když líná? Není to n?jaká v?tší zát?ž??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-18, 13:25
kamcu, to je otázka spíš na veta...mne kdysi vet tvrdil když mi intenzivne línala dlouhosrstá NO, že to na organizmus toho psa zát?ž je, to p?esrs?ování...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-03-18, 14:00
Dotaz : máte n?kdo zkušenost s tím, že fretka pije svou mo? /samoz?ejm? ne ze záchodku, ale z linolea:o)/? Nem?že mu to n?jak ublížit?

wc+





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:10.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-18, 14:05
No vzhledem k tomu, že u lidí se praktikuje urinoterapie, tak si myslím že n?jak zásadn? jí to uškodit nem?že. Ale normální mi to nep?ijde....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-18, 14:24
já zaregistrovala, že když se fre?ák vy?úrá na lino a hned si to nevšimnu, tak jde k ty louži?ce a ?uchá k ní...ale že by pil, to sem si nevšimla...možná jen nestíhá, pá? jak za?nu nadávat a ?ítím se s hadrem, tak od toho místa odkrá?í.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-18, 14:54
jeanette,

už se to tu probíralo, tvoje fretka není jediný "fajnšmekr". co si pamatuju, taky se nedosp?lo k žádnýmu záv?ru pro? - jen ke konstatování, že je to prost? asi ?un?... ;o)


te? m? napadá - nem?žou to být poz?statky z divo?iny, tedy snaha odklidit po sob? stopy??

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-03-18, 16:07
Martina : aha, já jsem to tady n?jak neobjevila. Vím, že n?která zví?átka mají podobné choutky, ale u fretek jsem to jaksi zatím nezaregistrovala.
Kdo ví, co se mu p?itom honí hlavi?kou :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:30
Další dotaz, Jenny za?ala línat (docela hodn?) a od té doby denn? tak 3x i 4x zapuší. Ne moc, ale cítit to jde. Je to normální? Okolí análku nemá zarudlé, je veselá, ?ilá, hravá, všechno, jen vypadá jak by ji chytil nasr...holi?... Nebo ?ím by to ješt? mohlo být?? Je 3. týden po ?íji ukon?ené samcem kastrátem.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:42
kam?o, u nás je ?asté pušení známkou hormonálních zm?n. Meggie v ?íji puší vždycky, i dvakrát denn?. Což je zrovna te?. Pak puší, když po falešném porodu napadá Vanilku. Je?í a puší.
Damián pušil v ?íji taky dost ?asto. Doufala jsem, že ho to pokastraci p?ejde, ale o moc lepší to teda není.:oD
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:44
kamcul - t?eba po falešce už pušit nebude a je to jen v tomhle období, nám taky Gia 2x denn? v ?íji pušila .. :-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:45
Mirim:no asi to na ní nechavá n?jaký vliv ta faleška.. já se jen cht?la ujistit, zda je to normální, myslím, že u nás to bude to samé co u Vás. Zuzana sice ješt? nic, ale tak ješt? není v plné ?íji. Ale má ji teda....!
A náš vet se mnou taky mluví jak... m? štve už s tou jeho povýšeností...jenže co se dá d?lat že :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:46
amonn:no já si taky myslela že by to jako bylo tím.. aby jí t?eba Viky se Zuzkou daly pokoj nebo aby prost? byli ve st?ehu že "ona je te? st?edem pozornosti, pá? ona je t?hotná" (haha, kdyby v?d?la). Tak to jo já myslim, že je to v pohod?. Není to plné pušnutí, ale jen takový náznak.. takové upušnutí :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:57
kamcul - ono není nad to vypozorovat, kdy se co d?je, a fakt m?žu ?íct, že gia v ?íji pušila 2x denn? a že to bylo pušnutí, ne upušnutí :D ..

nicmén? bch se opravdu p?iklán?la k tomu, v jaké fázi se zrovna nachází ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:59
amonn: no práv? v dob? kdy se nic ned?je.. je v kleci a nejdnou ... ?much ?much... a citíš to..
Nebo lítají pušt?ní v pokoji... prob?hne kolem nás nebo prost? n?kde a .. ?much ?much.. a zase... prost? jakoby si to ani neuv?domovala nebo tak

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:07
tak uvidíš za n?jakou dobu.. a pokud jí jinak nic není, tak by to m?lo být v pohd?, alespon se jí to vyprázdni ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:10
amonn: no to jo,..jí se to ob?as vyprázdnilo, tak jednou za m?síc nebo tak,.. jo myslím že jí nic nebude

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-03-19, 23:06
Dobrý ve?er, cht?la bych se zeptat zkušených chovatelek. P?ed t?emi týdny m?la naše Winuška slabý výtok z "hol?i?í" dupky. Pelášily jsme na veterinu. Tam vetka odabrala mo? a byl zjišt?n zán?t mo?ového m?chý?e. Dostali jsme ATB (nejd?íve pichanec, pak tabletky), pila urologický ?aj s medem. Po dvou kontrolách a odb?rech mo?e byl zán?t vylé?en. Za dva týdny má výtok znovu. Kolem vulvi?ky jsou nahn?dlé a mokré chloupky. Winky je šestim?sí?ní šampa?ská sle?na. Tak jsme v pond?lí op?t pelášily k vetovi. V odebrané mo?i nejsou žádné zán?tlivé "breberky". Podle vetky to m?že být zbarvení od mo?i. Máte s tím zkušenosti???? Sami?ku jsme už m?li-Giginku-tcho?ovitá dáma, která žádné zbarvení a výtok nem?la. Winuška je ?iperná, dob?e baští a vymýšlí lumpárny. Doma ješt? máme tcho?ovitého 10-ti m?sí?ního ?íjného same?ka. Ten je nýní odd?lený od Winušky.D?kuji za rady

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-19, 23:17
Lído, nechci strašit ale nem?že to pro zm?nu souviset ze zán?tem d?lohy? N?jaká breberka se tam mohla p?est?hovat p?i tom zán?tu mo?áku...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-03-19, 23:27
D?kuji. Také jsem se na to ptala, ale bylo mi ?e?eno, že pokud by byl n?jaký zán?t (pochvy, d?lohy, mo?ového m?chý?e), tak v mo?i by se našly zvýšené hodnoty "breberek".

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-03-20, 00:08
On to zán?t ani nemusí být. N?kde jsem ?etla n?co ve smyslu, že frete?ky, když mají p?ed první ?íjí, že takový lehký výtok mohou mít. Moje Jackie m?la zán?t a ?ešila jsem to tady na fóru a n?kdo mi tohle napsal. (Zkusím najít odkaz...)

Tak zán?t d?lohy se ?eší tady: [forum.fretka.cz] Bohužel potvrzení toho, co jsem napsala jsem nenašla. Když tak zkus napsat SZ Jordi, nejspíš mi to napsala ona.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ymsha dne 20.03. v 00:20.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-20, 00:25
No a neni to nahodou zacinajici rije?

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-20, 13:24
Yasmin, jo taky m? napadla ?íje, tak jako tebe. Zuza m?la taky tokvé "p?íznaky" a je z toho ?íje.. Ale zase pravda, Zuza je 10 m?sí?ní...nebo 9 ješt?....
Ale myslím si, že je to reálné ta ?íjnost...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-20, 13:38
Myslím, že šestim?sí?ní sami?ka m?že p?ijít do ?íje. Už jsme tady m?li i p?ípad se 4m?sí?ní ?íjnou sami?kou.
Akorát je to brzy na miminka. A dle mého názoru i na p?ípadnou kastraci.
Zán?t d?lohy by se m?l zjistit výt?rem z pochvy. Pokud byl proveden a výsledek je negativní, m?že to znamenat i tu po?ínající ?íji.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-03-20, 14:36
D?kuji všem za rady. Výt?r z pochvy neud?lali, byla odebrána jen mo?. Ta ?íje mne také napadla, ale zdálo se mi to moc brzy. Vím, že p?íroda je mocná "?arod?jnice". S miminky a kastrací Winušky letos nepo?ítáme. Jsme z Brušperka a chodíme na veterinu k MVDr. Raškovi do Ostravy. Jsem domluvena na zít?ejší kontrolu, tak uvidíme. ješt? jednou všem d?kuji.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: zuskaa (IP)
Datum: 2008-03-20, 15:08
Ahoj, mojí fretince bude 9 m?síc? m?žu už jí nechat vykastrovat.A jak to potom probíhá, když p?ijde po operaci dom??a pak sem se cht?la zeptat jestli fret?í zbarvení n?jak souvisí s jarem, protože se jí zbarvili noži?ky do ?erna a úpln? jí zest?íbrn?la hlavi?ka a krycí srst.Díík mooc

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-20, 15:16
zuskaa, fretku (p?edpokládám, že je to sami?ka) bych nechala kastrovat až po ukon?ení 1. ?íje. Jinak v?k je v po?ádku.
Po operaci se musí po?ádn? vyspat. Rána se nesmí namá?et nebo zašpinit. V?tšina fretek to ned?lá, ale pohlídej, aby se nevykusovala stehy. Ty se vytahují, tuším, po 10 - 14 dnech. Fretky se obvykle již den po operaci tvá?í, že se nic nestalo a pokoušejí se dovád?t jako obvykle. Pokus se jí alespo? ten den nebo dva trochu usm?r?ovat, a? moc nešplhá a neská?e. Poté by m?lo být vše ok.
Na ja?e opravdu probíhá vým?na srsti. Zm?na zbarvení je naprosto normální. :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2008-03-20, 16:14
Ahoj,
chci se zeptat, jakou máte zkušenost s veterinou Na H?rce. P?ist?hovala jsem se poblíž, tak bych rad?ji chodila tam než na Šejdr, kterej je dost z ruky. Te? jsem Elví?e nechala ukon?ovat ?íji a až bude OK, chci jí nechat vykastrovat, bude to pro ni lepší, než se každý rok trápit s ?íjí.
Už jste n?kdo nechával kastrovat fretku Na H?rce?
A prob?hlo vše OK?

Díky p?edem za odpov?? !

Squirrel

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-20, 16:20
O H?rce se píše tady:
[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2008-03-20, 16:32
D?kuju, to jsem už ?etla, ale krom toho, že tam jsou milý, jsem se nic jinýho nehozv?d?la.

Proto píšu, resp. se ptám jestli tam už n?kdo nenechával fretku kastrovat? :-)
Není nad osobní zkušenost ;-)

Aktuální stránka:37 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist