Aktuální stránka:35 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: barunkadrobinka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:21
ahoj jmenuji se bára a moc prosíme o pomoc.........

bydlíme v kolíne kousek od hasi?áren a tady jsme našli dva malé fret?í kluky....byly zav?ené ve staré malé kleci celé od hovínek, a stáli u popelnic v kolonii panelák?......nikdy jsem fretku nem?la a tak prosím o radu jak mám za?ít je dostávat do nového života...jeden kouše druhej je milou?kej....nikomu bych je dát necht?la cht?la bych je s toho dostat sama a tak prosím porad te..............D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:27
barunka, zajisti veteriná?e, abys v?d?dla zda jsou zdraví, dom? si seže? klec, ve které je budeš chovat, kup kvalitní krmivo pro malé fretky (pro ko?ata Acana kitten - je asi nejlepší), zakup záchodek, ko?i?í stelivo (nap?. Bio Kat´s fresh nebo zverlit) dostate?ný p?ísun ?erstvé vody (miska,napáje?ka) NEKRMIT kitekatem, whiskasem a podobnými hnusny a hlavn? ne granule pro psy!!!! do klece dej pelíšek, (staré trika, hadry, nebo zakup pelech ve zverimexu), n?jakou hra?ku... uf.. hlavn? ale za vetem, aby ti zjisil, zda jsou v po?ádku, nejsou podchlazení nebo tak a p?ípadn? ur?il lé?bu.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:29
no to je hrozny :-( ja si myslim, ze to potrebuje pomoct od nekoho zkuseneho,rozhodne na veterine nechat prohlidnout popripade vylecit, poridit kvalitn i fretci krmeni, zkus se zkontaktovat s Bozou, ta ma utulek, aspon o radu
www.pudicka.estranky.cz

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:30
klokan: Ano, bu? boža, nebo pom?žeme my, vždy? jsme šikovné :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: barunkadrobinka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:30
d?kuji a m?žou se s toho dostat??? hrozn? moc hltají a jsou hrozn? moc hubení necítím zádné masou jen holé kosti...bojím se abych jim neublížila

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:33
barunka: ur?it? se z toho dostanou, budou te? p?kn? papat, p?ibírat, spinkat, aby nabrali energii... ale hlavn? opravdu veteriná?, m?žou být podchlazení a ten ti poradí, co a jak s nimi, kup t?eba (i do zásoby) jitrocelový sirup (bez cukru) a dej jim polízat (trochu) z prstu. Moje to necht?jí, ale vezmou si to z injek?ní st?íka?ky, když mám podez?ení. Hlavn? do tepla a kvalitní papání.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:33
Jak jsou velcí?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:34
majda: píše malí, pokud je laik tak to nepozná.. po?ítám že budou mít tak asi 4 m?síce, když malí... možná ani to ne...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:35
Ale jo, já myslela na délku odhadem....:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:36
majda: no nevim t máš taky r?zné ne? t?eba moje holky vypadají jako fret?í samce a od mirim vanilka je polovi?ní sami?ka...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:37
barunka: pokud máš icq nebo skype, napiš mi, kdyby n?co 347-696-692, skype kamculenka_fretkova

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: barunkadrobinka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:37
mám chovnou stanici pro psy a tak jsem jim dala jeden pelech myslela jsem že je to jako ko?ka a taky že skoro jo oba se tam zachumlali a usnuli jsou po?ád spolu ani jeden nikdy nejde nikam sám....jídlo tak hltali že jsem jim musela to jídlo dávát po p?ti minutách aby se neudávili....a do bedínky s pískem nechodí pokakají všechno co se dá a moje nohy hr?za mluvit ....

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:39
No jo, chudáci b?hví kde dote? byli....tos ud?lala dob?e s tím jídlem..kdybys jim to dala najednou tak by to vyzvraceli....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:39
barunka:to je normální, pá? je to asi nikdo neu?il..chce to trp?livost, a když vidíš že couvají se zvednutým ocáskem, šup je na bedýnku. Pochopí to, moje první fretka se to u?ila asi 14 dn?, možná ani to ne... jde to.. jsou to holt malé kousavky. Jinak krmivo opravdu kavlitní, to je základ, ne žádnoé sojové náhražky, ale opravdu masité. A nebo maso. Hov?zí p?íp.ku?ecí, rad?ji pova?ené neko?en?né a v žádném p?ípad? ne vep?ové!!! A vnit?nosti zatím rad?ji taky ne..Jo a to ž ebudou kousat, je normální, to chce taky nau?it..

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:41
Baru: To je neuveritelne!!! Hajzlove lidi:( Mno, jsi moc hodna, ze si je vzala...urcite je hodne lidi mijelo! :(
Nevim, mozna bych ted zvolila nejake dietnejsi granule, buhvi jak dlouho hladoveli, aby z toho nebyl zazivaci problem. Vet je smaozrejmosti a nejlepe co nejdriv.
Pokud byli zavreni, to je jasne, zachudek ted pro ne bude velka neznama a bude to stat hodne prace, aby se naucili.
Stejne tak jako to, ze si zvykli na sebe...rozhodne neoddelovat...ani kdyby se jim pak meli hledat novi majitele...chudaci mali:(
To same kousani...ted to bude vse o mazleni, snaha ziskat si jejich duveru a odmenovat za vse, uplacet mlskama...

PS: Kdybys mela moznost, dej nam pak sem nejake fotecky , prosim..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 11.03. v 16:42.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:41
No museli toho asi za sv?j krátký život hodn? prožít. Jo a taky fretky se musejí o?kovat, jo? Abys v?d?la. psinka a vzteklina. Kdy, to ti poradí vet.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: barunkadrobinka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:41
jo tak mám pocit že už jím je víc kamarád co nám o?kuje psi sice neví nic o fretkách ale podle veterinární skušenosti jsou už víc jak dosp?lí odhadoval je a nevím podle ?eho ale tak na 3-5let ale ?íkám jen to odhadl ale miminka to 100procentn? nejsou....

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:43
Jo jo nejlépe t?eba mlsky od Gimpetu pro ko?ky, r?zné kole?ka, myšky, vitaminové pasty, ale i zeleninu a ovoce, ale po malých kouskách, pak bývají pr?jmy. Kor te?, když t?eba nevímjak dlouho nejedli.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:43
barunkadrobinka: no jo ale co když t?eba jo?? Zjisti to jinak, mají kuli?ky??? Nebo jizvu po kastraci??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: barunkadrobinka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:47
jeden je má veliké hodn? veliké a ten druhý nevím nem?žu se kouknout mám strach že jim ublížím .........d?kuji vám všem z celého srdce ted je seberu a jedu na veterinu a pak se opzvu jak to dopadlo jsem ráda že je to forum tady zachránili jste m?...D?kuji D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:49
Tak hodne stesti u veta, budeme netrpelive cekat na info...a vet by to mel cca poznat, kolik jim je...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:50
Jo jasn? potom podej zprávy! Pokud má kulky, je to opravdu dosp?lý chlap :-)
Chudák holka,ješt? neví jak voní ?íje ;-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:50
Ježíš ned?kuj, díky pat?í tob? že sis je vzala :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:51
Nestraš jí :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:51
velke kulicky by mohly znamenat riji, no uvidime, s cim prijdete, kazdopadne hodne sil! budem drzet pesti a koukej se pak ukazat s tim, co jste zjistily a tak ....

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:52
No chudaci ted musi vubec vonet krasne, jeste kdyz od poplenic:( Boze, ja uz z tech hruz budu mit nejakou psychozu...vzdycky se mi chce bulet, bezim a mackam chudaky svoje fretky...a ty cumi, co je otravuju!:o)))
No...snad budou kluci v poradku...:(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:52
majda už jsem potichu :-))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-11, 16:52
Lucifina: Jo tak koukám že je to všude stejný s tím ma?káním a jejich výrazy :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-11, 17:03
klasika... n?jaká svin? se zbavila nepot?ebného harampádí... :o((

barunko, je super, že máš známého veta, který jim zajistí alespo? základní prohlídku t?lesných funkcí. bylo by dobré zjistit ve svém okolí n?koho, ke komu n?jaký fretka? chodí a zajít i za ním.
s nejv?tší pravd?podobností jsou podvyživení a mají UŠNÍ SVRAB, pozor, a? si to nezatáhneš na ostatní zví?ata. pokud se lé?í v?as, tak to není velký zdravotní problém, jen nep?íjemný. sta?í stonghold mezi lopatky, p?ípadn? za m?síc zopakovat. nelé?ený p?echází ?asto do zán?tu sluchovodu, tam už je to složit?jší.

krmit m?žeš kvalitními granulemi, dneska už je na trhu dostatek fret?ích, p?ípadn? zatím m?žeš použít KVALITNÍ kot?cí, dá se jim nabídnout i va?ené nebo syrové maso, NIKDY VEP?OVÉ!! na to pozor.
až p?estanou tak hltat, granule jim nechávej k dispozici celý den, nep?ejídají se jako psi. samoz?ejm? i vodu!

ubytování je nejlepší bu? (zatím) v samostatné místnosti, kde si nem?žou nijak ublížit nebo n?kam zalézt (a zašprajcovat se a p?ípadn? udusit), a pokud máš k dispozici alespo? menší klec (cca metr x p?l x p?l) je lepší je mít tam, když spíš nebo nejsi doma (na delší dobu je to pro dva malé, ale prozatím by to bohat? sta?ilo).

až se trochu vzpamatujete (ty i ony), vezmi je na veterinu na d?kladnou prohlídku (v?etn? t?ch uší) a pokud budou zdravé, je pot?eba je taky nechat nao?kovat - vzteklina je povinná ze zákona, psinka VELMI doporu?ovaná - je pro n? tém?? stoprocentn? smrtelná.

pro?ti si taky aspo? základní informace o chovu, krmení, nemocech atd. na hlavní stran?, prolistuj si celý menu. není to p?íliš obsáhlé, ale jako "první pomoc" ti to ur?it? bude n?co platné.

držím palce a když ti nebude n?co jasné, víš už, kde nás najdeš.... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-11, 17:04
tak koukám, než se vymá?knu, už je to všechno za?ízený... :o)

Aktuální stránka:35 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist